IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Метахром, ти сам на себе си ли си пишеш похвали за литературния вкус? ;-)

    или метахром не е равно на metachrom?

    ;-) но за Д. Адамс и аз бих те похвалил!
    BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

    Коментар


    • Метахром,
      Добре си подбираш книгите. Имаш наистина вкус. Само една лека забележка към изброяването ти при Стайнбек.
      За да се подчертае връзката между "Благодатният четвъртък" и "Улица Консервна" следва да ги изброиш една след друга и след това да продължиш с "На изток от рая"(невероятна класика) и след това "За мишките и хората"

      P.S. Последното е наистина съвсем добронамерено.[/quote]
      Ами да вярно че изброяването не изчерпателно, ама много дълъг списък ще се получи
      А за тези дето мислят че сама сериозни книги се цитерат ще кажа че много харесвам и Адам Дъглас - Пътеводител на галактическия стопаджия Ресторант на края на вселената и всички останали. Няма да изброявам - вие си ги знаете и сигурновсички са ги чели

      Коментар


      • В тая връзка се сетих и за "Мълчанието на агнетата" на Томас Харис и... един цитат (по памет) на Ханибал Лектър - "Нямам намерение да те навестявам, Кларис, защото светът е далеч по-интересен когато те има. Ще те помоля да ми отговориш със същото" ))

        Коментар


        • "Инвестиции" -- Боди, Маркъс и Кейн ( ще я чета докато ми е интересна ) :lol:




          Първоначално изпратено от psycoholic
          Един вид трябва да си в особено състояние на духа за да им "смелиш" писанията
          :lol:

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Valentinski
            Първоначално изпратено от vivisector
            ... препоръчвам История на Балканите на Ж. Кастелан
            Преди 2 седмици прочетох една "История на балканските народи (1918-1945г.)" . На български автор е (роден в Западните Покрайнини), но книгата е съвсем обективна...

            Винаги имам едно наум, когато чета за Балканите от балкански автор. Кастелан е французин. Има, разбира се, пристрастия към определени личности и държави, но интелигентния човек винаги може да намери рационалното в подобна книга.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от eli.bb
              ех тоя Цар плъх.. явно на всички е любим, а гледали ли сте филма? Лично на мен не ми хареса, както и други филми, които съм гледала след прочита на книгите.
              Не съм го гледала филма и общо взето наистина след ...добрата книга, филмирането бледнее, но асе сещам за изключение - "Старецът и морето" на Хемингуей и филма с Антъни Куин...

              От Клавел други, които харесвам са "Търговска къща" и "Тайпан"/китайска му работа)/, "Вихрушка"/Иран - шаха, имама, американците)/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vivisector
                ... препоръчвам История на Балканите на Ж. Кастелан
                Преди 2 седмици прочетох една "История на балканските народи (1918-1945г.)" . На български автор е (роден в Западните Покрайнини), но книгата е съвсем обективна...

                Коментар


                • Харесва ми, че, макар и с малки изключения, пишещите в този форум четат качествена литература. Ще ви предложа и аз нещо леко и интересно: романите на Сан Антонио. А иначе, напоследък, извън литературата, свързана с моята професия, чета мемоарна и историческа литература - препоръчвам История на Балканите на Ж. Кастелан

                  Коментар


                  • Към руските класици трябва да се отнасяме с повишено внимание, тъй като за тях 800 страници са били нищо работа, или както се изразява един герой на Марио Пузо ("Умират Глупаците"), (цитирам по памет) "... руските класици пишат 40 страници само за да пуснат една пр...дня". Един вид трябва да си в особено състояние на духа за да им "смелиш" писанията;-)

                    а как може да споменавате Дж. Клавел без да споменете "Шогун" :-) е вярвам, че между нас няма много тийнейджъри, но поне господата, вярвам, са се радвали на Шогун като по-малди преди да се усетят, че истинската тръпка е на БФБ ;-)
                    BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                    Коментар


                    • ех тоя Цар плъх.. явно на всички е любим, а гледали ли сте филма? Лично на мен не ми хареса, както и други филми, които съм гледала след прочита на книгите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq
                        "Играчът на рулетка" и "Записки от подземието" на Достоевски.

                        Много добра тема!
                        Ти не свърши ли цялата руска класика бре?
                        "Железния светилник" Д. Талев. Следва "Цар плъх" на Джеймс Клавел.
                        From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                        България Над Всичко

                        Коментар


                        • и още на Джеръм К. Джеръм - "Другите и моя милост"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от psycoholic
                            Удхаус е признат гений и даже са го препоръчвали на пациенти с душевни разстройства като лек, а приключенията на Остап Бендер и Ко. съм ги чел и препрочитал много пъти!
                            препоръчай нещо на Дж. К. Джером! Сговор на Глупци негова ли беше?
                            хехе, нацелила съм правилното лечение))

                            "Трима души в една лодка" и "Празни мисли на един празен човек" - Дж.К.Джером

                            Коментар


                            • съни, спечели ме ;-)
                              Удхаус е признат гений и даже са го препоръчвали на пациенти с душевни разстройства като лек, а приключенията на Остап Бендер и Ко. съм ги чел и препрочитал много пъти!
                              препоръчай нещо на Дж. К. Джером! Сговор на Глупци негова ли беше?
                              BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от psycoholic
                                Тцтцтц,

                                Като гледам с какви сериозни литературни трудове доста от вас са се похвалили направо ми е нервно да попитам - някой чете ли нещо за забавление? Научна фантастика, фентъзито чичо Пратчет и т.н.?!
                                Напоследък препрочитам Нощен Патрул на Сергей Лукяненко - братушката прави един нов прочит на темата за вампири, върколаци и прочие тъмни сили;-) четивото е леко и става за отмора! ;-)
                                само аз май) понеже съм несериозна ) и се сетих за една велика книжка - "Животът и необикновените приключения на войника Иван Чонкин", Владимир Войнович )))))))

                                Други фаворити са ми: "Цар плъх" на Джеймс Клавел и "Татко" на Уилям Уортън

                                Коментар

                                Working...
                                X