IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам, че всички се скъсват да препоръчват книги, които учат как да успеем в живота. Някой няма ли да препоръча книга, която да учи какво да правим в случай, че не успеем. Ще има много по-голям интерес към нея.

    Коментар


    • Революции наук о земле!!!!!!!!!!!!!!!

      Дърта е, 1967г. е струвала 6р. огромна цена за такава книга. Купих я от битака с още две книги на безценица , защоно както посочва Разбирател и група учени, в България са закупили жилища 350 000 руснаци , а американците нямат нищо общо с нас, освен връзките им с корумпирани политици..........

      Коментар


      • Привет

        Последната книга, която чета и то с голямо удоволствие е :

        "Да прецакаш Дявола" - Наполеон Хил

        Става въпрос за границите и страховете , които ограничават действията ни и които самите ние си поставяме.... Заслужава си!

        Коментар


        • Ron Jeremy: The Hardest (Working) Man in Showbiz

          Коментар


          • Уточнение

            Първоначално изпратено от Anton Ker4ev Разгледай мнение
            Браво, трябва да сме информирани за майка Русия, защото тя ще спаси цивилизацията!
            То в книжката не само се описват измъчените перипетии на болшевишка Русия, ами прозира цялостната политическа обстановка в света между двете световни войни и бъдещата двуполюсна разстановка на силите. По изостаналата измежду тях излезе през 1989-1991 от това противопоставяне орезилена, че за 70 години създаде едва един адекватен на международните интриги държавник.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              В момента чета "Големият заговор срещу Русия" от Майкъл Сейърс и Албърт Кан.
              Издание от 1947г. Много е интересна!
              Браво, трябва да сме информирани за майка Русия, защото тя ще спаси цивилизацията!
              НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

              Коментар


              • По-добре късно отколкото никога

                Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                В момента чета "Големият заговор срещу Русия" от Майкъл Сейърс и Албърт Кан.
                Издание от 1947г. Много е интересна!
                Много късно си се захванал да го четеш. Трябваше преди 25 години поне, за да схващаш какво става наоколо. Но по-добре късно....

                Коментар


                • В момента чета "Големият заговор срещу Русия" от Майкъл Сейърс и Албърт Кан.
                  Издание от 1947г. Много е интересна!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Някъде за началото на френската революция и хамериканските борби за независимост - "Лисици в лозето" от Лион Фойхтвангер. Силно я препоръчвам като урок по предприемчивост, дух и упоритост.
                    Вярно, стилът е сух и недодялан /практически, липсва/ и на търсачите на емоции трудно ще допадне, може да умреш от досада но, съдържанието, съдържанието! Четох я в издание от 1957-ма и, да си кажа, родих се отново.
                    И те така тЭ.
                    И на мен ми хареса. Четах я като тийн.
                    Това издание.

                    Среща се по антиквариати и то често.
                    Хората си изхвърлят библиотеките.

                    Коментар


                    • Здравейте, препоръчвам на всеки книгата "How to think and grow rich" от Наполеон Хил.Тя може да ви бъде полезна във всички сфери на живота, в които искате да пораснете.
                      Тук е на английски, мисля че по книжарниците може да си я купите и преведена.
                      Ето и аудио-вариант за тези, които възприемат по-добре чрез слуха.

                      http://www.soilandhealth.org/03sov/0....grow.rich.pdf

                      https://www.youtube.com/watch?v=guQI7Ieek_Q
                      http://m37.biz/
                      М37 е лидер сред компаниите в сферата на Личностното Развитие.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                        flibusta.net е със същото съдържание (ако не и по-богата), но е свободна, поне засега.

                        И можеш да я свалиш цялата (около 300 Гб) във fb2 формат, заедно с библиотечен софтуеър за четене, търсене и преоформяне.

                        Коментар


                        • Някъде за началото на френската революция и хамериканските борби за независимост - "Лисици в лозето" от Лион Фойхтвангер. Силно я препоръчвам като урок по предприемчивост, дух и упоритост.
                          Вярно, стилът е сух и недодялан /практически, липсва/ и на търсачите на емоции трудно ще допадне, може да умреш от досада но, съдържанието, съдържанието! Четох я в издание от 1957-ма и, да си кажа, родих се отново.
                          И те така тЭ.

                          Коментар


                          • Здравейте,

                            Някой има ли идея дали Майра Брекинридж на Гор Видал е издавана на български?

                            Коментар


                            • Преди малко намерих този един руски сайт за електронни книги, на български качени последната книга на Песен за огън и лед - Танц с дракони http://lib.rus.ec/b/366671/read ,
                              както и последната книга на Малазанска книга на мъртвите - Сакатият бог http://lib.rus.ec/b/383986/read#t2 .
                              Същият човек е качил и други фентъзи поредици
                              Иначе в "читанката" тези книги ще ги сложат евентуално след 2 години, заради техни си правила и то ако от брад им позволят
                              Така че които няма възможност да си ги купи и редът му в националната библиотеки е доста далеч, спокойно може да се възползва(докопа) до книгите и да чете на воля

                              Коментар


                              • Фентъзи - Малазанска книга на мъртвите от Стивън Ериксън
                                Почнах я поредицата май месец, в момента съм на средата на 9 книга, има още 1 и свършва, е поне свършва тази поредица.В нета се казват, че две сюжетни линии остават отворени и авторът ще ги довърши в две трилогии ( до тук където съм е напълно ясно на къде вървят нещата, а ако се запалите да четете поредицата ще разберете, че колкото и да са обемни просто на авторът 1000 страници не му стигат)
                                Доста трудно се чете докато се свикне със стилът му, аз свикнах на стилът му на писане краят на втората книга, а ме запали здраво да я чета като отворих 3-та и като разбрах вече как ще върви събитието от там нататък
                                Горе долу след 2-рата ще свикнете с терминологиите и расите и прочие.
                                От всички фентъзи книги , тази поредица е с най-голям свят ( така ако мога да се изразя), просто всичко е ГОЛЯМО и заради това поредицата ще ви покаже до колко ви е голямо въображението и определено ще ви накара да си поразмърдате мозъка
                                Заслужава си да се прочетат, но да имате повече време за четене, за да може като ги подхванете и да ги четете книга след книга, иначе ще забравите доста от персонажите и историите покрай тях (кои, кои е и за какво се бори)
                                След това мисля да подкарам колелото на времето , че от няколко години все го почвам и все го спирам, че нещо не ме грабна, е поне така си мислех тогава де
                                Ама ще го довърша и него , след като дадох шанс на тази поредица , ще дам и на онази

                                Коментар

                                Working...
                                X