IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Windows 11

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Отварям тази тема, за да ви съдействам с информация как да си инсталирате и настроите новият Windows 11 на вашите компютри. Има доста тънкости и проблеми, но повярвайте ми - най-накрая резултатът ще ви хареса и ще се влюбите в него.

    От няколко дена масово инсталираме WIndows 11 по фирмените компютри, и вече сме натрупали достатъчно опит, щото да съм в състояние да съдействам и да ви помогна и на вас да минете през това изпитание ...
    Матеев, я ни обясни на всички нас каква е далаверата от тези твои софтуерни врътки, които предлагаш.

    Какъв ти е келепира да инсталираш Уиндоус11 на стари машини без офицална поддръжка, след като без официални драйвъри компютрите ще бачкат горе-долу на нивото на Windows98...

    Да не говорим, че пияните идийски програмисти на Микрософт този път са омазали бозата още повече:
    - крашове и увисвания минимум по 5 пъти на ден
    - омазване на драйвъри
    - бъгове в скалирането
    и какви ли още не знайни и незнайни проблеми и бъгове...


    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Хора, нима си мислите, че Мицрософт сам си продава лицензите?

      Глупости на търкалета. Има огромно количество фирми по света, които се занимават само и единствено с продажбата на софтуерни лицензи. Както и във всяка друга индустрия, тези фирми купуват лицензи НА ЕДРО и после ги продават съвсем законно на ДРЕБНО. И разбира се тези фирми имат правото да водят собствена ценова политика, слагайки големи надценки или продавайки на загуба стари лицензи.

      Колкото до самите лицензи - те са всякакви по своите параметри. Има прехвърляеми, има и непрехвърляеми. Има цифрови, привързани към някакъв хардуер, както има и такива с нова лепенка, която може да се залепи на произволно избран хардуер. Има групови лицензи с много компютри под един сериен номер, както и има единични лицензи.

      Има и различни системи за лицензиране, прилагани в различните случаи. Например има система за Volume licensing или система не за продажба, а за отдаване на лицензи под наем за определен период от време.

      Истината е, а това, че по света си има развита индустрия за продажба на софтуерни лицензи, и когато някой от залежалите на склад остареят морално, тази индустрия си има съвсем законното право да ги продава на безценица.

      Самите сървъри на софтуерните компании в повечето случаи контролират използваните лицензи по света. Почти всеки един лицензен продукт рапортува на тези сървъри, и те проверяват в базата си данни дали е валиден даденият лиценз. И ако не е валиден - сървърът деактивира даденият пиратски лиценз.

      Съшо така пълна измислица, лъжа и измама е твърдениято, че някъде някой е в състояние да генерира на компютъра си серийни ключове за съвременни софтуерни продукти. Истината е, че съвременната криптография е НЕПРОБИВАЕМА поне в обозримо бъдеще, докато не се измислят работещи, масови и евтини квантови компютри. Но дори и тогава криптогравията просто ще увеличи дължината на ключа и дотам с мечтите за разбиване на някой Private key.
      Има начини да се подкарат продуктите на Мicrosoft без оригинален лиценз. Има също хакерски програми който "генерират" ключове. Или по скоро крадат тези ключове от някъде и ги разпространяват. Програми от типа на АutoKMS могат да активират всички продукти на Мicrosoft.
      Все пак човек трябва да внимава като си играе с такива играчки защото може да се получи някоя неприятна изненада.

      Коментар


      • Хора, нима си мислите, че Мицрософт сам си продава лицензите?

        Глупости на търкалета. Има огромно количество фирми по света, които се занимават само и единствено с продажбата на софтуерни лицензи. Както и във всяка друга индустрия, тези фирми купуват лицензи НА ЕДРО и после ги продават съвсем законно на ДРЕБНО. И разбира се тези фирми имат правото да водят собствена ценова политика, слагайки големи надценки или продавайки на загуба стари лицензи.

        Колкото до самите лицензи - те са всякакви по своите параметри. Има прехвърляеми, има и непрехвърляеми. Има цифрови, привързани към някакъв хардуер, както има и такива с нова лепенка, която може да се залепи на произволно избран хардуер. Има групови лицензи с много компютри под един сериен номер, както и има единични лицензи.

        Има и различни системи за лицензиране, прилагани в различните случаи. Например има система за Volume licensing или система не за продажба, а за отдаване на лицензи под наем за определен период от време.

        Истината е, а това, че по света си има развита индустрия за продажба на софтуерни лицензи, и когато някой от залежалите на склад остареят морално, тази индустрия си има съвсем законното право да ги продава на безценица.

        Самите сървъри на софтуерните компании в повечето случаи контролират използваните лицензи по света. Почти всеки един лицензен продукт рапортува на тези сървъри, и те проверяват в базата си данни дали е валиден даденият лиценз. И ако не е валиден - сървърът деактивира даденият пиратски лиценз.

        Съшо така пълна измислица, лъжа и измама е твърдениято, че някъде някой е в състояние да генерира на компютъра си серийни ключове за съвременни софтуерни продукти. Истината е, че съвременната криптография е НЕПРОБИВАЕМА поне в обозримо бъдеще, докато не се измислят работещи, масови и евтини квантови компютри. Но дори и тогава криптогравията просто ще увеличи дължината на ключа и дотам с мечтите за разбиване на някой Private key.
        Last edited by X_Y; 06.12.2021, 12:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Скъпите лицензи са прехвърляеми - може да си ги прехвърляш от един компютър на друг, стига да изтриеш предния.

          Не са прехвърляеми тези дето идват вече инсталирани или евтините.
          тук не говорим да си ги премяташ на свои устройства, а да ги продадеш на някой друг.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

            По-ефективно ще е да питаш в технически форуми, там хората, занимавали се с това – някои и професионално – са много повече от един тукашен рекламаджия.

            По-долу съм предложил kaldata.com и hardware.bg.
            Аз не питам - някой ако знае да каже. Не се занимавам с такъв бизнес от 20+ години и не ме интересува.
            Едно време теодор милев ме отказа цензоред ..... и пак - май се оказа за мое добро
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
              някой да осветли дали може да се купуват лицензи от къде да е в Европа или само от БГ респективно представителя за БГ на микромеките.
              Едно време го ядох големия че продадох над 1000 лиценза от немски ритейл (компютър 2000) и ми дойдоха ГДБОП. И компютър 2000 го ядоха, че и по голям. Аз се отървах с нищо - реално платих по едни 20€ за нищо
              По-ефективно ще е да питаш в технически форуми, там хората, занимавали се с това – някои и професионално – са много повече от един тукашен рекламаджия.

              По-долу съм предложил kaldata.com и hardware.bg.

              Коментар


              • някой да осветли дали може да се купуват лицензи от къде да е в Европа или само от БГ респективно представителя за БГ на микромеките.
                Едно време го ядох големия че продадох над 1000 лиценза от немски ритейл (компютър 2000) и ми дойдоха ГДБОП. И компютър 2000 го ядоха, че и по голям. Аз се отървах с нищо - реално платих по едни 20€ за нищо
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  Шпионските процеси изобщо не са скрити ...


                  Затова всички шпионски процеси са описани или поне споменати на кратко в лицензионното споразумение ...
                  Мисля, че има недоразумение.

                  Според мен Фрости говори за истински скритите вратички, истински шпионските програмки.
                  Те по определение няма как да са явни и описвани.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Не се карайте , а администратори/модератори , не трийте толкова много , все пак искаме да прочетем и научим нещо.
                    Ето аз не знаех, че има ключове за 20-25 лв, а други казват, че това са фалшиви ключове(електронен лиценз). Като гледам, че са от разни фирмички незнайни и аз почвам да се съмнявам. Ето научихме, че лицензите не са прехвърляеми. И други полезни неща.
                    Скъпите лицензи са прехвърляеми - може да си ги прехвърляш от един компютър на друг, стига да изтриеш предния.

                    Не са прехвърляеми тези дето идват вече инсталирани или евтините.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      Не се карайте , а администратори/модератори , не трийте толкова много , все пак искаме да прочетем и научим нещо.
                      Ето аз не знаех, че има ключове за 20-25 лв, а други казват, че това са фалшиви ключове(електронен лиценз). Като гледам, че са от разни фирмички незнайни и аз почвам да се съмнявам. Ето научихме, че лицензите не са прехвърляеми. И други полезни неща.
                      Скъпите лицензи са прехвърляеми - може да си ги прехвърляш от един компютър на друг, стига да изтриеш предния.

                      Не са прехвърляеми тези дето идват вече инсталирани или евтините.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Моят дърт уиндоус поне е работещ и функционален.
                        За разлика от новите бози на микрософт, които са написани за няколко рупии от неграмотни индийски програмисти, и фабрично са натъпкани с една камара шпионски процеси, работещи скрито в бекграунд, които шпионират и търсят интересни, и ценни данни. Ако намерят такива ги снасят директно на доставчика.
                        Няма какво да се лъжем - последните бози на микрософт откъм сигурност и откъм поверителност са пробити кофи...
                        Шпионските процеси изобщо не са скрити защото ако бяха щеше да има солидно основание за съдебни дела. И повярвай ми много хора и фирми щяха да осъдят Microsoft да им изплати милиони обещетения за злоупотреба с лични и фирмени данни.

                        Затова всички шпионски процеси са описани или поне споменати на кратко в лицензионното споразумение което всеки един потребил на windows приема когато инсталира операционната система. Много малко хора обаче си правят труда да прочетат какво всъщност приемат.

                        Ето какво пише в лицензионното споразумение на windows 10.

                        3. Privacy; Consent to Use of Data. Your privacy is important to us. Some of the software features send or receive information when using those features. Many of these features can be switched off in the user interface, or you can choose not to use them. By accepting this agreement and using the software you agree that Microsoft may collect, use, and disclose the information as described in the Microsoft Privacy Statement (aka.ms/privacy), and as may be described in the user interface associated with the software features.

                        Ето какво пише тук

                        https://privacy.microsoft.com/en-us/privacystatement

                        You have choices when it comes to the technology you use and the data you share. When we ask you to provide personal data, you can decline. Many of our products require some personal data to provide you with a service. If you choose not to provide data required to provide you with a product or feature, you cannot use that product or feature. Likewise, where we need to collect personal data by law or to enter into or carry out a contract with you, and you do not provide the data, we will not be able to enter into the contract; or if this relates to an existing product you’re using, we may have to suspend or cancel it. We will notify you if this is the case at the time. Where providing the data is optional, and you choose not to share personal data, features like personalization that use such data will not work for you.

                        Такова е положението и с по голямата част от софтуера който хората изпозват всеки ден. Най елементарното, можете да проверите как вашия браузър събира и анализира вашата лична информация. Пише си го лицензионното споразумение разбира се. Хората директно ти казват щом ползваш техния продукт личната ти информация става публична. Съгласието с този факт е условие без което не можеш да инсталираш софтуера.
                        Last edited by alphaomega; 05.12.2021, 23:10.

                        Коментар


                        • Не се карайте , а администратори/модератори , не трийте толкова много , все пак искаме да прочетем и научим нещо.
                          Ето аз не знаех, че има ключове за 20-25 лв, а други казват, че това са фалшиви ключове(електронен лиценз). Като гледам, че са от разни фирмички незнайни и аз почвам да се съмнявам. Ето научихме, че лицензите не са прехвърляеми. И други полезни неща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Никой не се интересува какъв е твоят дърт Windows ...
                            Моят дърт уиндоус поне е работещ и функционален.
                            За разлика от новите бози на микрософт, които са написани за няколко рупии от неграмотни индийски програмисти, и фабрично са натъпкани с една камара шпионски процеси, работещи скрито в бекграунд, които шпионират и търсят интересни, и ценни данни. Ако намерят такива ги снасят директно на доставчика.
                            Няма какво да се лъжем - последните бози на микрософт откъм сигурност и откъм поверителност са пробити кофи...

                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              ---------------

                              Матеев, Матеев... твърде много вярваш на всички глупости, които се пишат в интернет.

                              Десктопа, който използвам почти непрекъснато, е инсталиран с Wiindows 7 x64, и от 2015-та година до сега(6 години) не е бил преинсталиран.

                              Откакто е инсталиран работи без абсолютно никаква антивирусна, и с деактивирани Уиндоус Дифендър и Юзър Акаунт Контрол.
                              Нещо повече - умишлено не съм инсталирал "поправките на Микрософт" срещу споменатите от теб измислени "заплахи"


                              През изминалите 6 години как така операционната система никога не се е заразявала с вируси, нито с троянци, нито с някакъв шпионски или зловреден софтуер, нито някой ми е хаквал или източвал данните ??
                              А компютъра го използвам често за разплащания, за банкиране, за инвестиране...

                              Изобщо не мисля да качвам новите бози на Микрософт, които са пълен траш и не стават за абсолютно нищо...
                              Никой не се интересува какъв е твоят дърт Windows ....

                              Темата е за хората, искащи да си сложат WIndows 11, но незнаещи как да го направят това ....

                              Коментар


                              • Софтуера си е легален и официален, идва си с фактура и се признава както от данъчните, така и Microsoft. Това, че твоята кратуна си мисли нещо друго, не е меродавно.

                                Само за сведение - никой не може сам да си изгенерира нелегален Key за който и да било софтуер. Това, че твоята невежа кратуна си мисли нещо друго, също не е меродавно.

                                Съвременната криптография е толкова много напреднала, щото никой никога не може да пробие дори и един единствен Private Key. Броят на комбинациите многократно надхвърля броят на всички атоми във вселената, и цялото време на вселената няма да ти стигне, за да разбиеш дори и един единствен Private Key, дори и да използваш милиарди суперкомпютри.

                                Така че и тази твоя лъжа е разбита на пух и прах, ...
                                Last edited by X_Y; 05.12.2021, 19:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X