IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина (Август 2021)?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
    Матеев, имам и втори въпрос към теб. Би ли обяснил положението в Япония. Там имат поредна вълна с над 2 пъти повече случаи от предните вълни от миналата година и тази година. Но като се погледне броя на починалите и нещо нещата не се връзват. Починалите са някаква направо мижава бройка. При 15000 случая на ден имат само по 15 починали. Защо е така, обясни ми, моля те? А при предните вълни са имали значителна смъртност.
    Не, не бързай да даваш бърз отговор от рода на "Ами ето ваксините работят". Защото Япония не е от лидерите по ваксинация. (Сега намерих данни, Япония ваксинирани 1/3 от населението - 34%) Причината е, че в Япония има силно "антиваксарско" настроение в обществото. Назад във времето са имали някакви много големи издънки с някакви други техни ваксини и са се получили увреждания и усложнения у много хора и е имало драми и скандали и т.н. И оттогава те просто нямат доверие на ваксините, по принцип.
    Ето данните за Япония:
    https://www.worldometers.info/corona...country/japan/
    Защото вирусът отслабва и става като обикновен грип.
    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

    Коментар


    • Матеев, имам и втори въпрос към теб. Би ли обяснил положението в Япония. Там имат поредна вълна с над 2 пъти повече случаи от предните вълни от миналата година и тази година. Но като се погледне броя на починалите и нещо нещата не се връзват. Починалите са някаква направо мижава бройка. При 15000 случая на ден имат само по 15 починали. Защо е така, обясни ми, моля те? А при предните вълни са имали значителна смъртност.
      Не, не бързай да даваш бърз отговор от рода на "Ами ето ваксините работят". Защото Япония не е от лидерите по ваксинация. (Сега намерих данни, Япония ваксинирани 1/3 от населението - 34%) Причината е, че в Япония има силно "антиваксарско" настроение в обществото. Назад във времето са имали някакви много големи издънки с някакви други техни ваксини и са се получили увреждания и усложнения у много хора и е имало драми и скандали и т.н. И оттогава те просто нямат доверие на ваксините, по принцип.
      Ето данните за Япония:
      https://www.worldometers.info/corona...country/japan/
      Last edited by d333; 10.08.2021, 22:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
        Матеев, ти ще стимулираш ли твоите работници и служители да се ваксинират, като им предложиш паричен бонус?
        Надали. По-вероятно е да им раздава пасти, ама не като тия на кралицата, а за зъби. Дано само и да не свърши като нея.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
          Матеев, ти ще стимулираш ли твоите работници и служители да се ваксинират, като им предложиш паричен бонус?
          100+
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Матеев, ти ще стимулираш ли твоите работници и служители да се ваксинират, като им предложиш паричен бонус?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Гледам нещо ваксинираните в анкетата превъзхождат като бройка неваксинираните. Какво става? Изглежда антиваксърите са малко като бройка, но с денонощното крещене на простотии във форума се опитват да компенсират този си недостатък.
              Да ти гласуваме в смотаната анкета значи те подкрепяме. За малоумни ли ни имаш ???
              Малко му били идиотите - ти да видиш.
              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

              Коментар


              • Гледам нещо ваксинираните в анкетата превъзхождат като бройка неваксинираните. Какво става? Изглежда антиваксърите са малко като бройка, но с денонощното крещене на простотии във форума се опитват да компенсират този си недостатък.

                Коментар


                • Не !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение


                    Истината е обаче че ще се крия и ще трябва да стрелям по изроди щото ще дойдат да ме търсят в дома ми.
                    Пари за джепане няма. Битер габровец съм. Ама каква вълшебна лопата имам.... кеф ти крива кеф ти права.
                    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение

                      Я па тоя си мисли, че нормалните хора са му длъжни с нещо!!!...
                      КРЪГОМ БЕГОМ МАРШ .....
                      Моя отговор го НЯМА.
                      Имам си антитела и НЯМА ДА СЕ ФАКСИНИРАМ С шитните.
                      Ако направят смислени ваксини след 5-10 години ще се ваксинирам. По скоро ще изчезне короната след 2 години и НЯМА ДА се налага.
                      Истината е обаче че ще се крия и ще трябва да стрелям по изроди щото ще дойдат да ме търсят в дома ми.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        За сега само двете крайности... с лек превес на хората със здрав разум



                        Интересно обаче защо Ботата и други истерички не са гласували. Да не са боцнали два пъти и сега тука само да тролят? Както правят водещите във Fox News...
                        Я па тоя си мисли, че нормалните хора са му длъжни с нещо!!!...
                        КРЪГОМ БЕГОМ МАРШ .....
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                          Екстра си ми е математиката. Млад, здрав, преболедувал ... какво да я правя тая ваксина?
                          Ако си преболедувал нямаш нужда от ваксина. Данните са доста категорични че естествения имунитет придобит чрез преболедуване е по-добър от този получен от ваксина.

                          Друг е въпроса че бюрократи и политици управляват процеса и предпочитат всички да са надупчени.

                          Коментар


                          • За сега само двете крайности... с лек превес на хората със здрав разум

                            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Отварям тази анкета този път по молба на Money. Анкетата е публична и всеки може да види кой за какво е гласувал.

                            Идеята е да видим как са еволюирали настроенията след предишната анкета, която се проведе през Ноември 2020г.
                            Интересно обаче защо Ботата и други истерички не са гласували. Да не са се боцнали два пъти и сега тука само да тролят? Както правят водещите във Fox News...
                            Last edited by Money; 10.08.2021, 17:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                              Екстра си ми е математиката. Млад, здрав, преболедувал ... какво да я правя тая ваксина?

                              ​​​​Да се ваксинират възрастните, рисковите, приключилите със семейното планиране и тези които държат да се покажат като "отговорни граждани, невярващи в конспирации" пред правителствата.

                              За другите има Юрокарт/МастерКарт.
                              В такива като тебе ни е надеждата. МИСЛЕЩИ.
                              За останалите има факсина за оня по добрия свят
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                А ясно, зле си с математиката. Нищо ново.
                                Екстра си ми е математиката. Млад, здрав, преболедувал ... какво да я правя тая ваксина?

                                ​​​​Да се ваксинират възрастните, рисковите, приключилите със семейното планиране и тези които държат да се покажат като "отговорни граждани, невярващи в конспирации" пред правителствата.

                                За другите има Юрокарт/МастерКарт.

                                Коментар

                                Working...
                                X