IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тюрлюгювеч

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

    Значи като ида на черноморието тази година ще е полупразно,щото нашенци ще са в Гърция и Турция.
    Ама чудно защо ли по форумите всяка година се пише,че никой не ходел на черноморието,а аз като отида е претъпкано с българи-на плажа,в заведенията, по хотелите.Претъпкано е с коли.Как става тая работа?
    Там дето ще ходиш, може да и да бъде претъпкано, защото е зле, много зле, храната лоша, обслужването - лошо. На такива места в повечето случаи ходят тия от "племената". На по-хубавите места, няма никой - днес бях на такова. Според не ти е мястото при тая паплач, но ти си преценяваш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Оценявам жеста и съм ти благодарен.Още не съм решил къде да ходя и ще ти кажа ако реша да се възползвам.
      А в Гърция е евтино за тия, които пълнят багажника на колата с храна от България, отидат в някое забутано село и се кефят,че било евтино.
      За миналата година моето сравнение с ходене в Гърция и България, тази не знам как е:
      - нощувки и на двете места около 90 лв. за двама, един от ръкавите/южното Черноморие (ако трябва да издребняваме - в гърция малко по-евтино и стаята с кухненски кът + някоя основна посуда - да не навлизам в битовизми), и на двете места малки семейни къщи;
      - паркинг - мисля ще се сетите, че в Гърция нямаше никакъв проблем с паркирането, човек спокойно може да хване колата, да отиде на 10-15-20 км. на друг плаж, да се върне вечерта и просто паркира. Може да го отдадем на по-голямата плажна ивица, може да го отдадем и на това, че не е застроено като за последен квадрат. В България също така май се смятало, че не било нужно всички да имаме коли, това било лукс, съответно паркинги и паркоместа няма нужда да се предвиждат.
      - храна - зависи. Салати, тиквички, на места бяха с цени като в България. Други ястия според съдържанието с няколко евро по-скъпи или х2. Порции - гладен не съм останал, смело мога да заявя че част от тях бяха по-големи от нашенските, по-малки със сигурност не. Коментирам средна хубост заведения, обикновени морски кръчми. Както пишеше и по-долу храната просто направена с пресни/качествени продукти. Повтарям - не скъпи, а пресни и качествени.
      - бира - по-скъпа, почти по х2, в ОХЛАДЕНА ЧАША ДОРИ ПРИВЕЧЕР. Такова нещо топла бира в Гърция не видях.
      - плаж - половината дни бяха преди откриване на сезона. Заведение с шезлонги пред него. Изрична табела на коя дата започва сезона и че от тази дата се дължи такса. Въпреки, че бяха без такса в началото, шезлонгите с възглавнички, момчетата през някое време минават, преподреждат, почистват с четка ако е навял пясък върху шезлонгите, изтупват. Плажа почистен, включително на свободната зона. Свободна зона за кърпи - голяма, чиста и не последните 10 метра в трънките и скалите.
      Бирата на плажа в пластмасова чаша с комплимент чипс, в заведението задължително стъклена ОХЛАДЕНА. Фрапето с минерална вода. Платеното - по 4-5 евро за чадър с два шезлонга, масичка. Служителите концентрирани - без празни погледи при момчетата, без изпразнени погледи при момичетата. Срам да го вхане човек да я кара само на една бира, трябваше да поръчвам втора или нещо друго само и само да има нещо на масичката.
      Тотал - на око може би с 40-50% по-скъпо в Гърция и то заради храната и алкохола, без да се ограничавам, понякога само за пробата.
      С моите възможности - толкова, милионерите във форума нека кажат как е по скъпите курорти, ако намерят български аналог.
      Last edited by Moesia; 27.06.2023, 22:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

        Какво претъпкано. То вече няма обществен транспорт за морето. До 3-ти юли няма места в най-голямата компания за автобусни превози. Прави си сметка...

        Беконе?

        https://www.dnes.bg/stranata/2023/06...n=most_comment

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

          Точно такива като теб и БетЕра ходят в Турция и те не са на яхта в Бодрум, нито на концерт на Том Джоунс.

          Защо се правите на ударени

          ПС: И аз съм ходил (като бях сиромах), в уж 5-звездни (по тяхната категоризация) хотели. От там са ми впечатленията.
          Виж сега аз ходя в различни страни.Гърция отдавна ,много отдавна съм я така да се каже преживял,още нямаше евро когато съм ходил в Гърция, бала ми беше там даже,/Турция е специална заради отношението/,така че света е голям, опции много всеки да си ходи където ще.Но като кон с капаци само не ставай.
          Last edited by nkavrakov1982; 27.06.2023, 22:31.

          Коментар


          • Иначе най-големите боклуци антибългари, част от които родени на морето плюят по българския туризъм.Ех,що сме в ЕС, а не трябва такива да ги наказват с камшици по азиатски та да се осъзнаят? Нищо, това време идва, скапаната Европа ще бъде превзета от точно каквито си трябва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              Значи като ида на черноморието тази година ще е полупразно,щото нашенци ще са в Гърция и Турция.
              Ама чудно защо ли по форумите всяка година се пише,че никой не ходел на черноморието,а аз като отида е претъпкано с българи-на плажа,в заведенията, по хотелите.Претъпкано е с коли.Как става тая работа?
              Какво претъпкано. То вече няма обществен транспорт за морето. До 3-ти юли няма места в най-голямата компания за автобусни превози. Прави си сметка...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                Оценявам жеста и съм ти благодарен.Още не съм решил къде да ходя и ще ти кажа ако реша да се възползвам.
                А в Гърция е евтино за тия, които пълнят багажника на колата с храна от България, отидат в някое забутано село и се кефят,че било евтино.
                Знам ги ганьовците, които се тупат в гърдите, че почивали в Гърция, няма по-жалки създания от тях, а пък са и за кашмер на местните да им гледат сеира

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Още през 1996г., докато работех при октопода, имаше една мутра с розов голф единичка кабрио. Този се беше похвалил, че е отишъл на почивка на остров Корфу. Вика: "Като паркирах голф единичката ми кабрио между уникални ферарита, ламборгинита, бугатита и астон мартини, се почувствах най-голямото нищожество на света."
                  "Криворазбраната цивилизация "е написана още през османското робство, ама си е актуална и днес.
                  Има хора, които се гнусят от българският си произход и плюят по България, българите и всичко българско.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    В Гърция и Турция не е по-евтино. Хората ходят там, защото храната е прясна и качественна, порциите са големи, чисто е, а водата кристално чиста. За мен това са основните причини, нашенецът да си харчи парите там.
                    Значи като ида на черноморието тази година ще е полупразно,щото нашенци ще са в Гърция и Турция.
                    Ама чудно защо ли по форумите всяка година се пише,че никой не ходел на черноморието,а аз като отида е претъпкано с българи-на плажа,в заведенията, по хотелите.Претъпкано е с коли.Как става тая работа?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Оценявам жеста и съм ти благодарен.Още не съм решил къде да ходя и ще ти кажа ако реша да се възползвам.
                      А в Гърция е евтино за тия, които пълнят багажника на колата с храна от България, отидат в някое забутано село и се кефят,че било евтино.
                      Още през 1996г., докато работех при октопода, имаше една мутра с розов голф единичка кабрио. Този се беше похвалил, че е отишъл на почивка на остров Корфу. Вика: "Като паркирах голф единичката ми кабрио между уникални ферарита, ламборгинита, бугатита и астон мартини, се почувствах най-голямото нищожество на света."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                        Благодаря за предложението.
                        Не че ми дреме от цените, а ме притеснява времето да не е дъждовно.Хубаво е,че нямам предварителна резервация, та ще гледам прогнозата и ще си правя сметка кога ще отида.
                        Иначе изобщо не ме бърка кой къде щял да ходи.Аз си харесвам България и българската природа. И мешена скара ,а не октоподи.
                        Като казваш за мешаната скара, имам много ярък спомен от дете за станция "Хоризонт" в Поморие, дето ходихме семейно , а баща ми работеше в "Инжстрой", сега "Щрабаг" Даваха им някакви бонове за ризортите, с които на баща ми портфейла изглеждаше издут, като корем на хипопотам. В едно емблематично заведение в Поморие, на което терасата беше издадена в морето, винаги поръчваше мешани скари и мастики. През 2014г., реших да потърся този ресторант от детството. Намерих го, но неприятната изненада от салонната управителка беше шокираща. Терасата издадена към панорама море, я били използвали за склад!!!!!!!!!!!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975

                          Свирки от камериерките?Бонке-питам те какво по-различно ще получа в румънски и словенски спа хотел, ти почваш да ръсиш простотии.
                          А ти за моите любовни постижения недей да береш грижа.Грижи се за своите,че на всички в тоя форум е видно,че си много загоряла,щом всяка дискусия я докарваш до сексуална тематика.
                          Друго търсеше ти:

                          Първоначално изпратено от Vergil1975

                          Свирки от камериерките?
                          Омръзнало ти е да те тквт теляците
                          Last edited by BONI; 27.06.2023, 21:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Оценявам жеста и съм ти благодарен.Още не съм решил къде да ходя и ще ти кажа ако реша да се възползвам.
                            А в Гърция е евтино за тия, които пълнят багажника на колата с храна от България, отидат в някое забутано село и се кефят,че било евтино.
                            В Гърция и Турция не е по-евтино. Хората ходят там, защото храната е прясна и качественна, порциите са големи, чисто е, а водата кристално чиста. За мен това са основните причини, нашенецът да си харчи парите там.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Както решиш, аз съм имал много люти спорове с теб, но те уважавам, като достоен българин-глава на здраво българско семейство с две сигурен съм прекрасни деца. Това, което ти предлагам е абсолютно безкористно, само да си платиш пратката под формата на комплект ключове. Няма да има 2000лв. на човек или семейство, нула лева. Има климатик в хола, но двете стаи са преходни, т.ч. климатика въпреки, че е 12, може да охлажда и двете стаи, има хладилник, телевизор, пералня, котлони и малка фурничка, както и посуди и всичко необходимо за едно семейство с две деца.
                              Оценявам жеста и съм ти благодарен.Още не съм решил къде да ходя и ще ти кажа ако реша да се възползвам.
                              А в Гърция е евтино за тия, които пълнят багажника на колата с храна от България, отидат в някое забутано село и се кефят,че било евтино.
                              Last edited by Vergil1975; 27.06.2023, 21:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Благодаря за предложението.
                                Не че ми дреме от цените, а ме притеснява времето да не е дъждовно.Хубаво е,че нямам предварителна резервация, та ще гледам прогнозата и ще си правя сметка кога ще отида.
                                Иначе изобщо не ме бърка кой къде щял да ходи.Аз си харесвам България и българската природа. И мешена скара ,а не октоподи.
                                Както решиш, аз съм имал много люти спорове с теб, но те уважавам, като достоен българин-глава на здраво българско семейство с две сигурен съм прекрасни деца. Това, което ти предлагам е абсолютно безкористно, само да си платиш пратката под формата на комплект ключове. Няма да има 2000лв. на човек или семейство, нула лева. Има климатик в хола, но двете стаи са преходни, т.ч. климатика въпреки, че е 12, може да охлажда и двете стаи, има хладилник, телевизор, пералня, котлони и малка фурничка, както и посуди и всичко необходимо за едно семейство с две деца.

                                ПП Моя колежка има студио в Офриниу, казва, че е лудост този сезон в Гърция, наемат на голи стени, две легла и маса, без климатик, хладилник и телевизор за 100€ на вечер!!!!!
                                Last edited by Bailor; 27.06.2023, 21:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X