IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най-вероятно ще се наложи, ежегодно да се поставя ваксина.
    Като противогрипната - за есенно- зимния сезон.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Не е баш така, реалните случаи са поне 10 пъти повече от официално регистрираните.
      Баш си е така, колега, защото когато друг път се обявява грипна едпидемия на едно или друго място, се взима само официалната бройка регистрирана с тези симптоми, подадено от личните лекари. Да не би тогава, някой да си е казвал, дай да обявим на "20" на 10К, че можело да има скрити....

      Тази бройка "200", винаги отчита, че има голямо количество "скрити" случаи, но тя не случайно е 200, а не е 30 или 1000! Компренде!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Моето мнение е подобно. Аз никога през живота си не съм се ваксинирал за нищо, освен задължителните ваксини в детството и в казармата. Сега обаче с короната сериозно се замислям. Може би ще се ваксинирам, но първо ще изчакам десетки хиляди други да се ваксинират, за да видя няма ли някакви неочаквани отрицателни гафове.
        Ако всички разсъждават като теб, ми то няма да има опитни мишки.... Какво ще правиш тогава...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Според медицинската наука за епидемия може да се говори, ако броят на заразените надхвърля 200 души на 10 000 население.
          В момента ти имаш 66 000 активни случая на базатa PCR, което пък ще рече, че ако елеминираме фалшивите резултатаи я има, я няма 10-15К реални случая с НЯКАКВИ симптоми. Броя заразени на 10 000 е много под 30, да не говорим къде е числото 200!
          При все това, че се намираме в "ПИК"...

          ЕПИДЕМИЯ НЯМА!!! ЗАЩОТО ПРОСТО НЯМА!!! Не случайно има квота на заразени, за да се обяви такава!

          Колкото и една ябълка да се нарича "круша", крушата си е круша, а ябълката си е ябълка!
          Не е баш така, реалните случаи са поне 10 пъти повече от официално регистрираните.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

            Изобщо не е безсмислено ако искаш да няма епидемия.
            Според медицинската наука за епидемия може да се говори, ако броят на заразените надхвърля 200 души на 10 000 население.
            В момента ти имаш 66 000 активни случая на базатa PCR, което пък ще рече, че ако елеминираме фалшивите резултатаи я има, я няма 10-15К реални случая с НЯКАКВИ симптоми. Броя заразени на 10 000 е много под 30, да не говорим къде е числото 200!
            При все това, че се намираме в "ПИК"...

            ЕПИДЕМИЯ НЯМА!!! ЗАЩОТО ПРОСТО НЯМА!!! Не случайно има квота на заразени, за да се обяви такава!

            Колкото и една ябълка да се нарича "круша", крушата си е круша, а ябълката си е ябълка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Изобщо не е безсмислено ако искаш да няма епидемия.
              Както изкоренихме грипа завинаги ли ?
              Бъди реалист - това не ти е едрата шарка.

              Коментар


              • Скланям се към не, но чак посмъртно никога, не бих казал.

                Възможно е да бъде наложена пряко със закон или заобиколно, като ти намалят правата и свободите, ако не си ваксиниран. В този случай няма къде да ходя и ще се ваксинирам.

                Ако всички поемат този вирус, накъдето и отива, ще си имам собствена имунна защита.
                За грип никога не бих се ваксинирал,

                Не отговорих в анкетата, няма моя отговор.

                Късен послепис: Не съм антиваксинист, признавам полезността на ваксините.
                Но ако фактите показват, че ваксината за грип например е безполезна, също го признавам.
                Last edited by Иван Петкандраганов; 16.11.2020, 16:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  А ваксиниране за ковид си е безсмислено за хора под 50г.
                  Изобщо не е безсмислено ако искаш да няма епидемия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Матеев, отворил си нова тема, добре.
                    Ама така зададена анкетата си е без особена стойност и никакви изводи свестни не можеш да направиш от това. Поне добави и възрастова и здравна диференциация.

                    Ми да си кажа личното мнение.
                    Антиваксърството дето толкова модерно стана напоследък си е чиста глупост.
                    А ваксиниране за ковид си е безсмислено за хора под 50г. възраст да кажем, без рискови фактори.
                    Вече се знае достатъчно за вируса и че в тая група протича както обикновения грип, а за още по младите ( под 30) смъртността е дори в пъти по малка от грипа. Не си заслужава.
                    Виж за тези с рискови фактори на каквато и да е възраст и за пенсионери е силно препоръчитално да се имунизират.

                    НО, при наличие на достатъчно надеждни данни че евентуалната налична ваксина ще бъде ефикасна и безопасна.
                    Моето мнение е подобно. Аз никога през живота си не съм се ваксинирал за нищо, освен задължителните ваксини в детството и в казармата. Сега обаче с короната сериозно се замислям. Може би ще се ваксинирам, но първо ще изчакам десетки хиляди други да се ваксинират, за да видя няма ли някакви неочаквани отрицателни гафове.
                    Last edited by Mateev; 16.11.2020, 14:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Пълни глупости. Повечето няма да си сложим, но ще имаме документ, че сме си сложили. С детските ваксинации е по същия начин. Даваш на личното корумпе 50 лева и той ти дава бележка за ваксинация, за да запишеш чавето на детска. Не знаете какви щастлифТци сте, че живеем в България на Бойко.
                      И ако не беше Бойко, твоето корумпе щеше да е по-честно. Така ли?

                      Коментар


                      • Матеев, отворил си нова тема, добре.
                        Ама така зададена анкетата си е без особена стойност и никакви изводи свестни не можеш да направиш от това. Поне добави и възрастова и здравна диференциация.

                        Ми да си кажа личното мнение.
                        Антиваксърството дето толкова модерно стана напоследък си е чиста глупост.
                        А ваксиниране за ковид си е безсмислено за хора под 50г. възраст да кажем, без рискови фактори.
                        Вече се знае достатъчно за вируса и че в тая група протича както обикновения грип, а за още по младите ( под 30) смъртността е дори в пъти по малка от грипа. Не си заслужава.
                        Виж за тези с рискови фактори на каквато и да е възраст и за пенсионери е силно препоръчитално да се имунизират.

                        НО, при наличие на достатъчно надеждни данни че евентуалната налична ваксина ще бъде ефикасна и безопасна.

                        Коментар


                        • Пълни глупости. Повечето няма да си сложим, но ще имаме документ, че сме си сложили. С детските ваксинации е по същия начин. Даваш на личното корумпе 50 лева и той ти дава бележка за ваксинация, за да запишеш чавето на детска. Не знаете какви щастлифТци сте, че живеем в България на Бойко.

                          Коментар


                          • Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

                            Отварям тази анкета по молба на Асо Пика. Анкетата е публична и всеки може да види кой за какво е гласувал.
                            84
                            Да, ще се ваксинирам за КОВИД-19
                            39.29%
                            33
                            Не, посмъртно никой не може да ме накара да се ваксинирам
                            45.24%
                            38
                            Все още не съм решил
                            15.48%
                            13
                          Working...
                          X