IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Не съм се интересувал на висше медицинско ниво, но не е точно така, поне не сега. Такива изводи се правят само след публикации в медицински журнали с импакт фактор над 4...другото е говорилня.
    шегата настрани, но ако това се окаже така и светът мисли така и не се ваксинира масово до две години мутантите ще са хиляди и никой не може да ги спре. И е въпрос на време да падне всеки от нас.
    Quo vadis? Или, или!? Избор. И не е личен, а на всички! Адио-Рио на човечеството. Но щом пък е дошло време за края, аз съм готов да го посрещна още утре. Въпрос на философия. Няма място за страх. А и все ще останат хора, поне 40%. Толкоз смятам че са резистентни и ще развият също мутации (не само вирусите го праеят, а и ние, и ще оцелеят).
    Имам въприс о​тносно резистентността, Лев.
    Възможно ли е таласемиците, да прихващат по-трудно ковида? Гледам Кипър и други средиз. зони, доста ниска смъртност.
    Познати: едната сестра с таласемия друга без, тази без го изкарва тежко, другата не се разболява, живеят заедно. Няколки такива..
    Жена ми е с бета-таласемия, но тя има и Глюкозо 6-фосфатна ДН. Чудно ми е при нея с двете анемии дали няма да е резистентна заради Таласемията и как другата влияе +/-. И какво би значело от ваксинационна гледна точка?
    Изследване за клетъчен имунитет ще даде ли отговор?
    Благодаря!

    Коментар


    • Така де...

      Как беше?

      Възрастните няма да се ваксинират, защото ... не се знае...

      Младите и бременните - също няма да ги ваксинират, въпреки че няма как да се "отсече" (дефинира) понятието "млада възраст"...

      Няма как (ПО ТЯХНА!) преценка да бъдат ваксинирани хората със съпътстващи заболявания - също невъзможно да бъде дефинирано - в кой период от живота на човека, при какво хронично, съпътстващо заболяване би било противопоказна ваксината (за която производителят не поема отговорност..., но това в случая е страничен въпрос, ако и да е сериозен!)

      .....................

      До тук : горепосочените групи са потенциални вирусоносители (ако не греша).

      Какво остана? Едни хора, които ще се ваксинират. Може би. Ако има ваксини и ако са достатъчно наплашени!

      До тук по същество.

      ..........................

      Надолу може да бъде допълнено още...

      Поне да поддържаме "темпото" на сплашване, за да се гарантира досегашната атмосфера до изборите... Така ще излязат да гласуват по-малко и горе-долу ще запазим статуквото...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        НЕ СЕ ВАКСИНИРАЙТЕ !!!!
        Една колежка се е ваксинирала онзи ден и вече и е лошо,не се чувства добре,на зле са нещата за нея.Ваксините са смърт !
        е то как да се ваксинираш, като няма ваксини

        кво се оказа сега , сичкото производство е сурнато за трети страни,щото кихат по двайсе кинта отгоре; голям смях

        имам ена точна прогноза тука:
        като периферия на империята добрите, както и лошите новини идват бааавно


        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Айде и след Астрата сега и модерните ще правят ъпдейт.... Ама иначе работила за ЮАР-ският...ама май не точно сега а друг път...
          Поне вече ваксинираните са свикнали и ще боднат още 2 инДЖекции след няколко месеца....:-) Поне....
          Тамън ще се съберат данни за последствията от ваксиниране по 4 , 6, дал бог и 8 пъти на година.... :-) Как ли шъ го приеме туй човешкиот организъм...?! Най-вероятно вирусите ще избягат от всеки такъв щото средата вътре е станала нездравословна....Нема да се тровят я горките вируси :-)
          Не съм се интересувал на висше медицинско ниво, но не е точно така, поне не сега. Такива изводи се правят само след публикации в медицински журнали с импакт фактор над 4...другото е говорилня.
          шегата настрани, но ако това се окаже така и светът мисли така и не се ваксинира масово до две години мутантите ще са хиляди и никой не може да ги спре. И е въпрос на време да падне всеки от нас.
          Quo vadis? Или, или!? Избор. И не е личен, а на всички! Адио-Рио на човечеството. Но щом пък е дошло време за края, аз съм готов да го посрещна още утре. Въпрос на философия. Няма място за страх. А и все ще останат хора, поне 40%. Толкоз смятам че са резистентни и ще развият също мутации (не само вирусите го праеят, а и ние, и ще оцелеят).
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


            Eдни малоумници цитират други малоумници. Добре че африканците са по-интелигентни от вас.

            http://www.xinhuanet.com/english/202..._139767648.htm

            https://apnews.com/article/harare-so...e69569c7a1285e


            Ти от групата на другите малоумници ли си?

            Добре е, че африканците са по-интелигентни и от теб!

            Да не би да ме съветваш да се ваксинирам, за да пробвам доколко ще издържи майка ми?

            Ти ли - умникът - ще ми дадеш гаранция (при положение, че съм освободил от отговорност "производителя"?

            И ти ли си между дистрибуторите? Не се притеснявай!

            Или се притесняваш, защото няма достатъчно доброволци, за да разбереш реакцията на ваксината и да бъдеш "сигурен" при твоята ваксинация?

            Споко бе: по-умен си от "малоумниците"!

            Коментар


            • Който иска да стане едно голямо ГМО , да се ваксинира. Аз съм пас! По-добре и аз да хвана пътя към Африка

              Коментар


              • НЕ СЕ ВАКСИНИРАЙТЕ !!!!
                Една колежка се е ваксинирала онзи ден и вече и е лошо,не се чувства добре,на зле са нещата за нея.Ваксините са смърт !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Президентът на Зимбабве също заяви във видео обръщение към народа си, че нито една ковид ваксина няма да бъде внесена в Зимбабве и нито един гражданин на Зимбабве няма да бъде ваксиниран докато не бъде доказано, че тези ваксини са безопасни за човешкото здраве..

                  Eдни малоумници цитират други малоумници. Добре че африканците са по-интелигентни от вас.

                  http://www.xinhuanet.com/english/202..._139767648.htm

                  https://apnews.com/article/harare-so...e69569c7a1285e

                  Коментар


                  • Айде и след Астрата сега и модерните ще правят ъпдейт.... Ама иначе работила за ЮАР-ският...ама май не точно сега а друг път...
                    Поне вече ваксинираните са свикнали и ще боднат още 2 инДЖекции след няколко месеца....:-) Поне....
                    Тамън ще се съберат данни за последствията от ваксиниране по 4 , 6, дал бог и 8 пъти на година.... :-) Как ли шъ го приеме туй човешкиот организъм...?! Най-вероятно вирусите ще избягат от всеки такъв щото средата вътре е станала нездравословна....Нема да се тровят я горките вируси :-)

                    Коментар


                    • Vladislava Darakchieva
                      е в
                      Paje, Zanzibar
                      .
                      22 февруари в 1:00 ч. ·
                      Посвещавам този си пост на заливащите медиите тенденциозни публикации с крещящи заглавия в стил “Занзибар пламна с коронавирус”:
                      Живея на Занзибар вече четвърти месец. Тук има доста българи, които живеят от години на Занзибар заедно със семействата си.
                      Много е грозно злорадството на световните и български медии относно смъртта на 77 годишния вице-президент на Танзания и жалките им опити чрез смъртта на един възрастен човек да подкрепят антихуманната си адженда.
                      Защо не тръбят, че при скорошно проучване във Франция е установено, че 30 % от младите французи между 18 и 24 годишна възраст са признали, че имат натрапчиви мисли за самоубийство?
                      Или колко НЕ-болни от ковид се разболяват и умират защото или не потърсват лекарска помощ или им бива отказвана такава? За НЕ-ковид!
                      Физическо и психично здраве се градят и поддържат в свободно общуване с природата и другите живи същества, а не затворени между 4 стени и бомбардирани с медийно-политическа истерия.
                      Да, Танзания и Занзибар се опълчиха на световната политико-медийна истерия и отказаха да живеят по чужди наложени правила за “новото нормално”.
                      И ще продължават да бъдат трън в очите на останалия побъркан свят, защото вече една година са живото доказателство, че МОЖЕ да се живее нормално БЕЗ маски, мерки, локдауни, ПСРи и силово налагани ваксини.
                      Президентът на Зимбабве също заяви във видео обръщение към народа си, че нито една ковид ваксина няма да бъде внесена в Зимбабве и нито един гражданин на Зимбабве няма да бъде ваксиниран докато не бъде доказано, че тези ваксини са безопасни за човешкото здраве.
                      А на всички хейтъри на Занзибар и Танзания ще кажа едно - погледнете жалкото и окаяно положение на цяла Западна Европа - Германия, Франция, Испания, Италия, Австрия, Белгия, Холандия поставени на колене от нео-фашизма на своите политически лидери. Протести срещу маските и локдауните, удавени в студени водни струи и задушлив газ, протестанти влачени и ритани по земята... медии, не отразяващи протестите и не позволяващи на лекари да изразят мнение, различно от “официалното”, световни социални мрежи като Youtube, Facebook, Instagram и Twitter, блокиращи и триещи профили, публикации и цели групи. Дори и Google се включи като изтри линковете към алтернативната социална мрежа Parler, която Amazon оставиха без сървъри в жалкия си опит да спрат свободата на словото, подкрепяйки цензурата на останалите.
                      Хубаво погледнете тази Европа и си отговорете на въпроса - така ли искаме да живеем?
                      Аз съм на Занзибар, Танзания.
                      Това е моят отговор.
                      Защото смятам, че ако не сме част от решението, то неминуемо сме част от проблема.
                      Суверенният начин, по който Танзания взима решения за страната и народа си, казвайки НЕ на всеки опит отвън за притискане и диктуване, това е решението, което аз подкрепям с присъствието си.
                      И е много важно това решение и жив пример да го има.
                      То е като знамето, към което света да погледне с вяра и надежда, че МОЖЕ да се казва “НЕ!” и да се живее нормално.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                        Министъра на пропагандата бил бесен на Астра Зенека, че му забавяли спринцовките. Ми сигурно "не сте им приоритет", !

                        Бесен е, защото току-виж изпуснал комисиона (след изборите)...

                        Коментар


                        • Министъра на пропагандата бил бесен на Астра Зенека, че му забавяли спринцовките. Ми сигурно "не сте им приоритет", !
                          Last edited by X_Y; 25.02.2021, 19:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                            Моята теория е, ...
                            Хората казват на това "хипотеза". Но американците го казват "теория". Щот са прости и тъпи и нямат понятие от точен език.

                            "Теория" е доказано съответствие, мехънизъм на обяснение.

                            "Хипотеза" означава "подтеза", даже не е и развита теза, предложение, което тепърва предстои да бъде доказано.

                            Но ти продължавай да говориш като тъпите американски медии – със сигурност ще ти е по-спокойно и радостно в кочината, грух-грух.

                            Коментар


                            • Моята теория е, че Ковид изпълни предназчанието си (заедно с BLM свалиха неочаквано Тръмп, превъртяха се едни трилиони, а и дигиталната диктатура е вече факт) и затова не мисля, че ваксините ще докарват рак, болести или съсипия.

                              Просто случайно или не едни кръгове получиха отрова, използваха я и сега ни дават противоотровата, без да има задни мисли в това.

                              Разбира се, може да не съм прав (сто и една конспирации вече се оказаха истина), но много ми се иска да вярвам в това.

                              Пък и си представете свят, в който има два милиарда онкоболни?!?
                              Съседи, роднини, колеги, магазинери, фармацевти, лекари, учители, полицаи ...

                              В такъв свят, и да нямаш рак, живота пак ще е ад, така че все тая ...

                              Коментар


                              • Не !

                                Коментар

                                Working...
                                X