IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кавръков, какво предлагаш?

    Повече от ясно е, че още дълго няма да издържим да живеем като скотове нито икономически, нито социално, нито психологически.
    От друга страна ти твърдиш, че Пфайзер (която минава за по-елитната от двете с АЗ) води до проблеми.
    В същото време мина от страната на паникьорите и факта, че Германия удължи локдауна до 18 април, въпреки неговата продължителност и неефективност не те смущава.

    Та ... какво предлагаш? Още локдаун? Засилено ваксиниране? Седене по къщята и гледане на Рачков до тотално оглупяване?


    Аз, впрочем, съм в тотален шок, че цялото нещо продължава.

    Има ваксини, напечатаха се едни пари, едни бизнеси фалираха, обществата са съгласни на базов доход, нуждата от развлечения, пътувания и контакти е унищожена ... какво още, колко още?!?
    Дори най-нелепите конспиративни теории не бяха навлизали в толкова дълбоки води...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


      Вярно !
      За статиите пише, че не са рецензирани и са далеч от публикуване...
      В друг абзац пише, че може и да е ...но може и да не е .......

      пп Дано ваксините да прекъсват заболеваемостта, да спират предаването и да правят всички момчета по всички земни кълбета весели и доволни....
      За момите няма как да се случи - те са все недоволни....
      Сред нераждалитв жени вече масово се е разпостранила информацията,че ще имат проблеми със зачеването.Около мен повечето колежки,и от други фирми отказват ваксини.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

        Няма достатъчно изследвания за каквато и да е категоричност. От малкото налични изглежда че ваксината подтиска отлично както симптоматично, така и асимптоматично развитие на болестта. Дали ще е достатъчно за да секне пандемията...кой знае, но единствено там е надеждата. Всеобщо ваксиниране на всяка цена.

        https://www.advisory.com/en/daily-br...e-transmission

        Вярно !
        За статиите пише, че не са рецензирани и са далеч от публикуване...
        В друг абзац пише, че може и да е ...но може и да не е .......

        пп Дано ваксините да прекъсват заболеваемостта, да спират предаването и да правят всички момчета по всички земни кълбета весели и доволни....
        За момите няма как да се случи - те са все недоволни....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Кавръков, ако баща ти се е заразил това е доста вероятно да се е случило и с майка ти. Вместо да търси пфайзер за отговори да отиде да се изследва за ковид. Никоя ваксина няма повече от два три дена странични ефекти. Ваксината не се поставя на заразен човек защото може да доведе до по тежко протичане.
          Майка ми и баща ми живеят разделени.Той живееше в Карлово.Майка ми имаше дори някакви антитела в кръвта си,но се изплаши защото освен баща ми ,рязко хора от фамилията ни започнаха да се разболяват и влязоха в болниците,чичо ми,сестра му,но те се оправиха,само баща ми вече е с единия крак на оня свят...Лъжа е че ваксината има два три дни странични ефекти,в момента сме 5 ти ден след ваксинация,нейни колежки отказаха втора доза на Пфайзер,защото се уплашиха след първата,получиха задух,скочиха им антителатя до небесата едната щеще да умре,после като стане нещо и всички вдигат рамене и мълчат като мишки ,само и само да не се разчува и да не се говори...това е реалността и с вируса и с ваксините за него...Майка ми не беше заразна или болна в Пирогов им правят тестове редовно ,тя е служител на болницата...

          Коментар


          • Кавръков, ако баща ти се е заразил това е доста вероятно да се е случило и с майка ти. Вместо да търси пфайзер за отговори да отиде да се изследва за ковид. Никоя ваксина няма повече от два три дена странични ефекти. Ваксината не се поставя на заразен човек защото може да доведе до по тежко протичане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              дано да бъркаш и да сме в кулминацията (все пак трета вълна е най-мощна)
              Надеждата нали знаеш .....

              Коментар


              • За да разберете всички,за какво иде реч,с ваксините,пробвайте да се свържете с Пфайзер на телефоните и почнете да се оплаквате от проблеми ,с ваксината им.Отговора,отношението им,това което ще ви кажат,ще ви шокират.Изпробвано е.Днес майка ми звъня,като преди това я предупредиха че от Пфайзер се крият и не вдигат,телефоните им са претоварени от хора,които не спират да звънят,заради усложненията.Тогава ще разберете суровата реалност за ваксините...

                Коментар


                • С пфайзер случаите с тромби са подобен процент като с астразенека.

                  Up to February 28, there were 38 reports from about 11.5million doses of Pfizer’s vaccine – compared to 30 from 9.7million AstraZeneca doses.
                  However, it has to be stressed that both figures, the equivalent of one blood clot for every 367,000 vaccines, is thought to be higher than the risk expected in the entirety of the general population.


                  https://www.google.com/amp/s/www.exp...-clots-EVG/amp

                  Коментар


                  • Нямам представа защо ме изтри. Както и ти. Питах понеже почти го разпознат в една дъждовна сутрин. По захабения му шлифер се стичаха едри вади вода, а той подсмърчаше и кълнеше рейца който идваше на време.
                    г-жа Фирдевс.2015г.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Гледай ся всички като биват насочвани да направят дадено нещо в кризисна ситуация, дали това нещо трябва да се направи е добър въпрос . Моят прочит е не, но всеки си носи своята глава на раменете . "комай ни лъжат нещо тия синковци" ...цитирам
                      И отново казвам , мисля ,че цирка тепърва предстои до сега беше само интродукцията .
                      дано да бъркаш и да сме в кулминацията (все пак трета вълна е най-мощна)
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        точно затова ти казвам - лесно е да кажеш ще си правя сам имунитет и готово, но да се боцнеш след инфо от всички страни как в определени случаи не е толкова леко с тази ваксина е вече информиран и не толкова лесен избор (преди да кажат, че беше проблемна се радваха, че са ваксинирани всички).

                        затова дилемата ваксина или не седи пред хора, които до онзи ден искаха да се ваксинират час по-скоро, за да могат да пътуват и не само. аз примерно исках да се ваксинирам, но по каналния ред на 45г без да съм в рискова група редът ми щеше да дойде след х месеца, а на опашка в зелен коридор не ми се чакаше - чак такава паника не съм.

                        сега обаче възможност за ваксинация бол, но изборът вече е на база на информация
                        искам с модерна, искам с пфайзер...ама няма поне за такива като мен и остналите граждани в така наречените 'зелени коридори'

                        Гледай ся всички като биват насочвани да направят дадено нещо в кризисна ситуация, дали това нещо трябва да се направи е добър въпрос . Моят прочит е не, но всеки си носи своята глава на раменете . "комай ни лъжат нещо тия синковци" ...цитирам
                        И отново казвам , мисля ,че цирка тепърва предстои до сега беше само интродукцията .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          По долу съм ти отговорил с дълъг пост.Прочети го добре.
                          точно затова ти казвам - лесно е да кажеш ще си правя сам имунитет и готово, но да се боцнеш след инфо от всички страни как в определени случаи не е толкова леко с тази ваксина е вече информиран и не толкова лесен избор (преди да кажат, че беше проблемна се радваха, че са ваксинирани всички).

                          затова дилемата ваксина или не седи пред хора, които до онзи ден искаха да се ваксинират час по-скоро, за да могат да пътуват и не само. аз примерно исках да се ваксинирам, но по каналния ред на 45г без да съм в рискова група редът ми щеше да дойде след х месеца, а на опашка в зелен коридор не ми се чакаше - чак такава паника не съм.

                          сега обаче възможност за ваксинация бол, но изборът вече е на база на информация
                          искам с модерна, искам с пфайзер...ама няма поне за такива като мен и остналите граждани в така наречените 'зелени коридори'


                          Last edited by bertram; 22.03.2021, 23:05.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            аз тв не гледам ( с изключение на хистъри и дискавъри)
                            сега седя и си мисля... кое е по-голям страх - да се ваксинираш или да не се ...

                            с последното отговарям и на кавръчето. лесно е да идеш да си биеш една дестилирана вода, но по-трудно е да идеш като знаеш,че въпросната ваксина доста бели държави я сложиха на трупчета...
                            По долу съм ти отговорил с дълъг пост.Прочети го добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Пак не четеш с разбиране ! Прожектиране по всякакви инфо канали на 24часова грозяща ни смъртна опасност с месеци и години е стрес и стресова среда ! Личната отговорност тука няма нищо общо ! Преди не гледах почти телевизия, сега изобщо ! Лошото е ,че жената се сърди и я пращам в друга стая да си ги гледа и слуша .
                              аз тв не гледам ( с изключение на хистъри и дискавъри)
                              сега седя и си мисля... кое е по-голям страх - да се ваксинираш или да не се ...

                              с последното отговарям и на кавръчето. лесно е да идеш да си биеш една дестилирана вода, но по-трудно е да идеш като знаеш,че въпросната ваксина доста бели държави я сложиха на трупчета...
                              Last edited by bertram; 22.03.2021, 22:55.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                проблемът чиче е, че този вирус теб може да не те тръшне и да го изкараш като грую и много други като един грип, но докато си 'изграждаш имунитета' и преди да си се усетил, че си заразен (има дълъг период) да го лепнеш на близки хора, които имат хронични заболявания или просто се случи да са предразположени към тежка форма на вируса.... тогава цената на твоите антитела може да струва живот на близки хора.

                                за мен една от причинте, които ще ме закарат да се ваксинирам е именно тази.. макар и да не е сигурно, че имунизиран пак не може да се заразиш и да заразяваш.
                                Берти не си прав.Ти ако толкова искаше и беше сигурен,че искаш да се ваксинираш,досега да се беше ваксинирал,а ти не си.Имаше зелени коридори,маса хора се ваксинираха.Ти си за ваксините и смяташ че всичко е наред,НО се пазиш и не се буташ да се ваксинираш.
                                Ще ти кажа и още нещо.Понеже при мен всичко е като в един кошмар,след ситуацията с баща ми ,и ваксинацията на майка ми,в момента днес,когато се прибрах ,тя е 5 ТИ ден болна с температура на хапчета,СЛЕД Пфайзер ,и работи в Пирогов,хората отговарящи за Пфайзер вдигат рамене,лекарите я препращат към личния и лекар,а тя е кадър на Пирогов,никой не поема и грам отговорност за проблемите след ваксинацията,казали са и че тя в момента е заразена изкуствено с вируса и го кара тежко.А знаеш ли че проблемите с ваксините са много,знаеш ли че за тези проблеми НЕ СЕ говори никъде или с половин уста?
                                Един бивш колега в момента е кадър на лаборатория Геника.Целия персонал на Астра Зенека за България ОтКАЗВА да се ваксинира.Защо се пита в задачата ?
                                В момента сме сложени между чука и наковалнята от една страна е вируса с неговите мутации,а от другата са набързо направените ваксини.Избора е да умреш днес от Ковид,да се молиш да не те гепи,или да се ваксинираш на руска рулетка,и после са трепериш дали ще пукнеш днес,утре или след няколко години,ама тогава и Господ няма да ти каже дали е в следствие на ваксините и реакцията им във времето.....


                                Само не ми казвай че всичко е точно и избора е лесен.
                                В момента избор няма ,що се отнася до това да избереш сигурността на ваксините пред факта да се заразиш с коронавируса...


                                И още нещо...ваксините не ти гарантират,че няма да се заразиш с нов щам,и след 6 месеца да му сееш заразата....Това е много важен факт,или ще се боцкаш през 6 месеца докато не остане нищо от имунната ти система...
                                Май 2020 година беше само загрявката....
                                Last edited by nkavrakov1982; 22.03.2021, 22:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X