IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    А дано ама надали?
    Южното полукълбо пак почна да увеличава бройките - е не са някакви фрапантни пикове но си ги има. Та и нас ни очакват затихващи вълни, като вторични трусове.
    Интересното ще е тези които уж са се ваксинирали всички дали ще ядат и те хурката.
    Израел засега няма никой, ама УК почва леко да вдига, па и пилците се броят на есен, късна есен
    През есента тези с АЗ ще изгърмят, за Шмайзера не знам...., не знам и ние с естествената ваксина как ще сме.....

    Коментар


    • А дано ама надали?
      Южното полукълбо пак почна да увеличава бройките - е не са някакви фрапантни пикове но си ги има. Та и нас ни очакват затихващи вълни, като вторични трусове.
      Интересното ще е тези които уж са се ваксинирали всички дали ще ядат и те хурката.
      Израел засега няма никой, ама УК почва леко да вдига, па и пилците се броят на есен, късна есен
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Тююю, язък, пък аз си виках, че може да сме се засичали там Ни един пясък на малякостан не може да се сравнява със златните, слънчака или лабена - само за пясъка говорим, за нищо друго. Иначе морето им си е море (несравнимо с нашия гьол), ма същото го има и в хърватска, и в италия, и в испания, та ако щеш и в турция, да не говорим за екзотичните дестинации, където думичката пясък наистина има знчение на пясък, а не на ломен камък

        За парите грам не завиждам на никого - имам си достатъчно. Е, нямам като за яхта или частен самолет, ма дреме ми, не ми е зор. Да си жива и здрава да си ги ползваш, само помни, че свободата на всеки свършва там, където започва свободата на другия - ако ти носиш маска и си ваксинирана с безсмъртие, с какво ти преча аз, простия и неваксиниран човечец? Как да е - влагай все по-разумно и успех!
        Успех и на теб.
        Иначе за мен не е свобода да минеш на червено, да пикаеш в парка или да сееш зарази. Пък глупостите за несравнимия пясък на слънчака и Албена може да ги пробутваш на някой, дето не е виждал кси, глифада или аргирадес.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          математиче, а не ти ли прави впечатление, че:
          1. Нямаме 3, а две вълни
          2. Втората удивително угасна като падна БХ
          Някакви логически разсъждения и връзки работят ли при теб?

          Да, нямаме 3 вълни, щото когато другите имаха първа вълна ние бяхме тотално затворени и то навреме затворени. Това не позволи на заразата да се разпространи.

          После дойде лятото. Вирусът като представител на разпространяващи се по въздушно капков път се влияе от топло, сухо и слънчево време. Отделно лятото повечето хора са навън, прозорците са отворени и се проветрява доста по-често.

          А съвпадението с изборите и края на третата вълна се нарича случайност и няма никакви логически или каквито и да е връзки. Все едно да търсиш под вола теле. Най-много да му набараш оная работа.

          А в момента намалява много сериозно защото освен времето влияят и още два фактора. Това че официално близо половин милион са го прекарали (неофициално не е ясно колко са). И че има близо милион ваксинирани. Това допълнително спира разпространението на вируса - стаден, групов имунитет, пр.

          Най-вероятно след 2 седмици ще занулим тотално, може и да има единични бройки. Как ще се развият нещата есента не е много ясно. Но се надявам да няма повече зараза.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Дърт лъжец си ти... Само две швейцарски езера познавам, Женевското не е от тях... Солун е страхотен град, но не е за плаж, "малякостан" има много и страхотни пясъци с бистро и топло море... Животът ми не е безценен, но не искам разни тъпи джигити​​​​​​ да го застрашават...
            А сега дето най- много те сърби - парите. Не, не са от нищото, просто са трупани и влагани разумно.
            Тююю, язък, пък аз си виках, че може да сме се засичали там Ни един пясък на малякостан не може да се сравнява със златните, слънчака или лабена - само за пясъка говорим, за нищо друго. Иначе морето им си е море (несравнимо с нашия гьол), ма същото го има и в хърватска, и в италия, и в испания, та ако щеш и в турция, да не говорим за екзотичните дестинации, където думичката пясък наистина има знчение на пясък, а не на ломен камък

            За парите грам не завиждам на никого - имам си достатъчно. Е, нямам като за яхта или частен самолет, ма дреме ми, не ми е зор. Да си жива и здрава да си ги ползваш, само помни, че свободата на всеки свършва там, където започва свободата на другия - ако ти носиш маска и си ваксинирана с безсмъртие, с какво ти преча аз, простия и неваксиниран човечец? Как да е - влагай все по-разумно и успех!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Не се пънете с Бони - тя е стара реститутка и като всеки човек с пари, дошли от нишото, вярата, че ще е безсмъртна, я крепи и ще направи каквото ѝ кажат, за да зашити безценния си живот. Разбирам я, да е жива и здрава - само не знам какво прави в малякостан, и то в покрайнините на Солун, при селянията, като уж по Женевското езеро отмаряше
              Дърт лъжец си ти... Само две швейцарски езера познавам, Женевското не е от тях... Солун е страхотен град, но не е за плаж, "малякостан" има много и страхотни пясъци с бистро и топло море... Животът ми не е безценен, но не искам разни тъпи джигити​​​​​​ да го застрашават...
              А сега дето най- много те сърби - парите. Не, не са от нищото, просто са трупани и влагани разумно.

              Коментар


              • математиче, а не ти ли прави впечатление, че:
                1. Нямаме 3, а две вълни
                2. Втората удивително угасна като падна БХ

                Има и друго - личните трагедии са си лични трагедии - основната причина за смъртността не е ковид, а малоумнта ни здравна система, в която всички останали хронични заболявания бяха неглижирани заради пустия грип и хората просто си умряха. Толкоз - мога да ти разкажа поне 5 случая, в които хората са писани, че са умряли от ковид - ма що, как, откъде - няма значение, ковид и толкова.

                Апропо, ти си умен човек, разясни на останалите стресирани индивиди, че коя е най-силната вълна и мина ли, не мина ли, че вече взех да се обърквам с тая вълнова теория
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                  90% не разбират че вируса е преминал през тях, или са го изкарали много леко.
                  Този факт не зависи от късмета ми да имам или нямам близки със слабо здраве, като даже и един процент не влизат в болница. И шансът ми е 99:1 да нямам близки в болница със положителен ПСР тест (емотикон среден пръст).
                  И няма как да си променя мнението за факта независимо от моята съдба, срещу фактите и боговете мълчат.

                  Нещо май ти куца елементарната логика?
                  А проблема не са ли останалите 10% или за тях не ти пука - те да мрат?

                  От тези 10% една част влизат в болницата, а някои и даже умират, представяш ли си.

                  Има официално 18 хил. починали, неофициално сигурно са 30 хил. - говоря за България. Като за година смъртността ни е малко над 100 хил

                  Може да си ги сметнеш - долу на страницата ги има екселите

                  https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8


                  п.п. Груеца може да разгледа вълните че не ми се отговаря на него отделно. Ама силно ме съмнява да си промени мнението докато няма лична трагедия. Личната трагедия обикновено променя мнението както казах в над 99% от случаите.
                  Last edited by mathematician; 10.06.2021, 15:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                    Тръмп изгуби изборите на 3 ноември.
                    Последва трета вълна в Европа, нови локдауни, нови затваряния със смисъл и без смисъл ...

                    ... а пък Индия преживя най-сериозната вълна една година след първите случаи - същите хора, живеещи по същия начин и работещи на същите места учудващо не се разболяваха през 2020, а през 2021 мряха като пилци.

                    Така че тезата с изборите в САЩ/BLM е най-много едно парченце от пъзела, ако въобще е част от него.

                    Признавам си, и аз залагах на американските избори, но живеехме в абсурд месеци, след като Байдън си встъпи в длъжност.

                    Не е заради Тръмп, не е заради инфлация, не е заради чистене на дългове, не унищожи китайското производство, не е заради свободното придвижване, не е за отпускане на пенсионните системи, не се появиха роботи, хоумофиса не се наложи категорично, ваксините не морят ...

                    ... това бяха всички причини, които се обсъждаха ...

                    ... та аз се изчерпах откъм възможни сценарии.
                    Точно заради тръмп беше - нали не очакваше, след като "тиранинът падна" изведнъж да се махнат ограниченията. Това с вълмите, приливите и отливите са шашми за цървули И ето, вече в сащ всичко е точно - може и да има грип, ма маските, тези велики пазители, вече не са задължителни. Точка. Китайските производители са дъра-бъра, това с избиването на старците е приказка за малоумници, хоумофисът си се наложи, като стой та гледай. БЛМ си просперират и т.н. За мен грипът беше просто шанс - появи се, медиите го грабнаха, а междувременно се сусетиха, че така могат да бутнат и "тиранина" - гледал си проучванията за изборите преди и след грипа, нали

                    Та така - който в каквото иска да вярва, аз нямам проблеми, даже съм съгласен и със здравния им фашизъм - дреме ми, няма да ходя в чужбина, и без това съм ходил по света повече, отколкото 95% от сънародниците ми някога ще отидат. така че не ме бърка - стига да не ми реват и да не ми налагат ваксините си - ваксинирайте си се, мислете се за безсмъртни, все ми е тая, не посягакте на децата ми и не ми набивайте локдауни, за другото не ми пука. А и махнете шибаните маски - ако искате, може и изрично да се разпиша, че не ви искам и здравната помощ в такъв случай, нищо че се осигурявам на макса и до момента нямам и един ден болничен в живота си!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                      Тръмп изгуби изборите на 3 ноември.
                      Последва трета вълна в Европа, нови локдауни, нови затваряния със смисъл и без смисъл ...

                      ... а пък Индия преживя най-сериозната вълна една година след първите случаи - същите хора, живеещи по същия начин и работещи на същите места учудващо не се разболяваха през 2020, а през 2021 мряха като пилци.

                      Така че тезата с изборите в САЩ/BLM е най-много едно парченце от пъзела, ако въобще е част от него.

                      Признавам си, и аз залагах на американските избори, но живеехме в абсурд месеци, след като Байдън си встъпи в длъжност.

                      Не е заради Тръмп, не е заради инфлация, не е заради чистене на дългове, не унищожи китайското производство, не е заради свободното придвижване, не е за отпускане на пенсионните системи, не се появиха роботи, хоумофиса не се наложи категорично, ваксините не морят ...

                      ... това бяха всички причини, които се обсъждаха ...

                      ... та аз се изчерпах откъм възможни сценарии.
                      Ами трябва да отидем в теориите на конспирациите на Неончо.... и на Ботича :-)
                      Например ако е изпуснат експерементален вирус / дори военен/ и да са се паникьосали от възможните последици. Поради това мерки на макс за всеки случай....
                      От друга страна народа по целият свят сега е изключително сговорчив и управниците могат да правят каквото искат почти без отпор в името на по-голямото ''добро'' + забогатяването до безкрай на лимитиран брой хора за сметка най-вече на средната класа...., а инфлацията е тук вече и може и да набере скорост....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Теорията е една - медиите раздухаха безкрайно много истерията по един грип, в следствие на което дори и тези, които искаха да избагат от него и да не налагат мерки, нямаха избор. Целта беше ясна - сваляне на Тръмп. Падна Тръмп и в шатите вече грип няма, а маските дори и на закрито не са задължителни, а препоръчителни. Толкоз.

                        Не се пънете с Бони - тя е стара реститутка и като всеки човек с пари, дошли от нишото, вярата, че ще е безсмъртна, я крепи и ще направи каквото ѝ кажат, за да зашити безценния си живот. Разбирам я, да е жива и здрава - само не знам какво прави в малякостан, и то в покрайнините на Солун, при селянията, като уж по Женевското езеро отмаряше
                        Тръмп изгуби изборите на 3 ноември.
                        Последва трета вълна в Европа, нови локдауни, нови затваряния със смисъл и без смисъл ...

                        ... а пък Индия преживя най-сериозната вълна една година след първите случаи - същите хора, живеещи по същия начин и работещи на същите места учудващо не се разболяваха през 2020, а през 2021 мряха като пилци.

                        Така че тезата с изборите в САЩ/BLM е най-много едно парченце от пъзела, ако въобще е част от него.

                        Признавам си, и аз залагах на американските избори, но живеехме в абсурд месеци, след като Байдън си встъпи в длъжност.

                        Не е заради Тръмп, не е заради инфлация, не е заради чистене на дългове, не унищожи китайското производство, не е заради свободното придвижване, не е за отпускане на пенсионните системи, не се появиха роботи, хоумофиса не се наложи категорично, ваксините не морят ...

                        ... това бяха всички причини, които се обсъждаха ...

                        ... та аз се изчерпах откъм възможни сценарии.

                        Коментар


                        • Теорията е една - медиите раздухаха безкрайно много истерията по един грип, в следствие на което дори и тези, които искаха да избагат от него и да не налагат мерки, нямаха избор. Целта беше ясна - сваляне на Тръмп. Падна Тръмп и в шатите вече грип няма, а маските дори и на закрито не са задължителни, а препоръчителни. Толкоз.

                          Не се пънете с Бони - тя е стара реститутка и като всеки човек с пари, дошли от нишото, вярата, че ще е безсмъртна, я крепи и ще направи каквото ѝ кажат, за да зашити безценния си живот. Разбирам я, да е жива и здрава - само не знам какво прави в малякостан, и то в покрайнините на Солун, при селянията, като уж по Женевското езеро отмаряше
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            Аз си мисля че ковида си свърши работата. Ни ваксини и дявол ни трябва.
                            напечатаха стотици милиарди отгоре, избегнаха зверската депресия - прехвърлиха я на овцете. Видяха че могат да си правят каквото искат и НОВИЯ СВЕТОВЕН РЕД(зануляване) могат да си го въведат и никой няма да гъкне
                            В последните 15 месеца няма никаква логика, ама никаква.
                            Хем вече са ваксинирани над милиард души и няма никакви съществени проблеми с тях, хем мълчанието за евентуални автоимунни заболявания след години е оглушително.

                            Преспокойно можеха да си печатат кеш и без пандемия, има отрасли, които даже забързаха оборота след края на мерките, бройката починали в света оказва нулево влияние върху пенсионните системи(което беше една от основните конспирации - вируса е пуснат да изтрепе получателите на пенсии), хората пак пътуват макар и по-трудно ...

                            ... доста ме шокира факта, че хем всички конспирации се оказаха верни като последствие, хем грешни като причина.

                            И се опасявам, че точно както 15 месеца след началото нещата само се заплетоха, може да се дооплетат в бъдеще.

                            Започвам да се подготвям психически, че никога няма да научим истината за тази пандемия, какво скриха и какво преувеличиха.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Нещата не са толкова прости - имам близки в рискови групи - със слаба имунна система. Всички го преболедуваха без болница, само 1 възрастен 75+ по-тежко, но пак вкъщи. От друга страна ''здрави'' хора го закъсват яко, някои и фатално та който иска да си се ваксинира, но насилственото налагане на ваксиниране за хора които имат някакви съображения макар и да са грешни не е ок....Всъщност няколко човека най-тежко изкарали го бяха след 1-ва доза на АЗ / 2 седмици след нея/...
                              За да бъда ясен какво казвам, да изчистя термина.
                              Като казвам слаба имунна система имам предвид ефективно, то ест дали човека --се е разболял СЪС корона вирус тежко за болница, --или не. Първото приемам за слаба имунна система в конкретния случай, за ковида, а за втория случай, неболедуване или боледуване у дома, имам предвид, че е добра имунна система. Не държа, че съм изряден медицински биологично в това определение.

                              С това спирам участието, и без това съм си затръгвал от форума и само напразно се нервя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                И защо тъпаците се дразнят, че някой си сложил ваксина? Те нали са останали без чип, 5G не ги лови, къф им е проблема? Всичкото страдание нали ще го отнесем ние, ваксинираните? Голяма мъка е ша знаете. Аре че ме напече и влизам да се осоля.
                                Бони, пилците се броят на есен / след 5-10 години/ . до тогава не е ясно кой е умник и кой не е. И по никакъв начин никой не ти се дразни, че си сложил ваксина - така си преценил в твоят случай и е вероятно правилно / но не е сигурно/, а проблема е от друго естество. Защо ваксиниран може да има сертификат, а такъв преболедувал с антитела не / вероятно над милион такива са у нас/, нямат и дори преболедувалите с доказан бърз тест ?!?!

                                https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...ylgari-6126716

                                Не мислиш ли че има нещо нередно и ненормално в тази ситуация без да вкарваме Т-клетките и усложняваме т.н.
                                В статията има и отговор за Боби защо след преболедуване НЕ трябва човек да се ваксинира....
                                А последната ти закачка е доста смешна като повод за ваксиниране....На кой му трябва ваксина като се къпе в 20 градуса вода....:-)
                                http://w-weather.com/Greece/Thessalo...a_temperature/
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.06.2021, 13:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X