IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

    Россия находится на первом месте в мире по числу заразившихся COVID-19 в пересчете на миллион жителей."

    Тоест смъртността на боледуващите в Русия е изключително ниска. Супер новина за вярващите че водката лекува

    Коментар


    • Който се е интересувал, знае, че противогрипните ваксини бяха всяка година различни.
      На опаковката бе обозначен сезонът, за който се отнасят. Точно заради различния състав щамове,
      характерни за съответната година.
      Най-вероятно е и с този "грип" да е така.

      Коментар


      • Тия ви изпревариха Или и данните в България са занижени?

        "В закрытом COVID-реестре Минздрава оказалось в пять раз больше записей, чем официально заболевших в России

        Изучая выданные «Госуслугами» сертификаты, «Холод», «Медиазона» и «Медуза» обнаружили, что в реестре Минздрава, созданном для отслеживания числа заболевших коронавирусом, уже больше 29 миллионов записей — это в пять раз больше, чем официально сообщает оперативный штаб. На пике второй волны зимой в реестр вносилось по 125 тысяч человек в сутки — во всем мире заболеваемость была выше только в США и Индии. Если эти цифры верны,

        Россия находится на первом месте в мире по числу заразившихся COVID-19 в пересчете на миллион жителей."


        https://holod.media/2021/07/20/unrz/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Това са много ниски стойности, дори не знам защо тази лаборатория е решила да ги определи като "положителен резултат"
          https://cibalab.com/wp/cov2-quanitive-new-units/

          Просто си сложи една ваксина и толкоз, аман от антиваксъри с психически разстройства, на които им се привижда какво ли не в тия ваксини. И откъде го взе това "бледо копие на оригинала"?
          Трябва да се прави разлика между AU/ml и BAU/ml !!

          Прочети следната статия: https://cibalab.com/wp/cov2-quanitive-new-units/

          В нея се казва, че превръщането според различните производители на теста е:

          За пациенти направили изследване в изброените лаборатории да имат в предвид, че резултата се приравнява към BAU по следния начин:
          • DiaSorin: AU/ml х 2.6 = BAU/ml
          • Roche: AU/ml х 0.97 = BAU/ml
          • Abbot: AU/ml х 0.142 = BAU/ml
          • Siemens: AU/ml х 21.8= BAU/ml
          • Biomerieux: AU/ml х 20,33 = BAU/ml
          Досегашните резултати получени в Лаборатория Цибалаб в AU/ml от анализаторите на DiaSorin следва да се умножат с фактор 2.6, за да се конвертират в BAU/ml :

          AU/ml х 2.6 = BAU/ml

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


            Имунитета трае до живот, но само за този от който си преболедувал и близки до него щамове.
            A ваксините защо да са по-добри? Сегашните и идея си нямат за делта щам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
              Преди малко повече от месец си правих тест за антитела, оказа се, че съм го карал.

              Сега търся някой да ми обясни защо след срещата с истинския вирус не съм изградил достатъчен имунитет и се налага да ми сложат примерно векторна ваксина (с аденовирус, бледо копие на оригинала), та да съм изградил имунитет.

              Ама то имало нови щамове, за който съм нямал имунитет, а ваксините за кой щам са разработени?!

              Прикачам и копие от резултати от теста:
              Това са много ниски стойности, дори не знам защо тази лаборатория е решила да ги определи като "положителен резултат"
              https://cibalab.com/wp/cov2-quanitive-new-units/

              Просто си сложи една ваксина и толкоз, аман от антиваксъри с психически разстройства, на които им се привижда какво ли не в тия ваксини. И откъде го взе това "бледо копие на оригинала"?

              Коментар


              • Преди малко повече от месец си правих тест за антитела, оказа се, че съм го карал.

                Сега търся някой да ми обясни защо след срещата с истинския вирус не съм изградил достатъчен имунитет и се налага да ми сложат примерно векторна ваксина (с аденовирус, бледо копие на оригинала), та да съм изградил имунитет.

                Ама то имало нови щамове, за който съм нямал имунитет, а ваксините за кой щам са разработени?!

                Прикачам и копие от резултати от теста:

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
                  Има много хора, които са го преболедували, но нямат положителен PCR тест. Аз съм един от тях, също и сестра ми. Жена ми има антигенен, но какво от това!? Пропагандата казва, че естествения имунитет трае само 6 месеца и за да си жив и здрав, а пък и да покажеш "добра" мисъл за ближния се ваксинирай

                  Имунитета трае до живот, но само за този от който си преболедувал и близки до него щамове. Както се вижда Ковид има доста добра способност да мутира. Вероятно тези първите разболели се вече нямат имунитет... или поне повечето от тях нямат. Имунната система на всеки човек е уникална... т.е. има вариации, някои хора могат да останат по-дълго време "резистентни" към нови щамове.


                  Общо взето в момента си "мерим силите с вируса", от една страна като общество и от друга страна като научни способности, за сега вируса като че надделява... на световно ниво, макар и някои държави да се справят успешно за момента.

                  Вируса създаде политическа нестабилност в много държави които по-принцип си имат проблеми... и то без да е достигнал кой знае каква смърност... хаосът в тези държави допълнително ще ги отслаби и ще ги превърне в идеална почва за развитие на нови щамове. България в момента е точно такъв пример, макар и повечето хора да си мислят, че Ковид няма нищо общо. Не е така, Ковид отслаби властта в България и доведе до днешната политическа нестабилност, на която не и се вижда краят. В момента трябва да се готвим за следващата вълна, на иначе по-силния Делта вариант. Вместо това... хорта в България, бистрят политиката и се занимават с глупости. Правят се чистки в здравната система, вместо да подготвят болнците за предстоящата вълна, която може дори да дойде по-рано... вместо октомври... още през септември.

                  Няма никаква готовност за нищо... хем всички знаят какво стана миналата есен... тогава някои също си мислеха, че Ковид си е "отишъл". Паметта на Българина вече не изтрайва и 1 година... толкова сме зле. Внезапно всички получиха "амнезия", самоуспокояват се че имат "имунитет" защото са го "изкарали". Пак се започнаха глупостите за стадния имунитет, чрез преболедуване. То не че и с ваксини е 100% сигурен, ваксините и те ще поддадат рано или късно. Всъщност ако оставим вируса свободно да се размножава (без никакви мерки), мисля че за 6 до 12 месеца, ще мутира около днешните ваксини (ще трябва 3-та доза догодина).

                  Заради антиваксърите и антимаскърите... си отглеждаме "чудовище"... Всъщност не ми е ясно, защо някои хора толкова упорито вярват, че като го отгледат това "чудовище" да порасне голямо... то ще стане по-безопасно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                    Лично за мен основната несправедливост е, че само тези с официална диагноза имат права, а болшинството преболедували без да се тестват, биват ограничени.

                    Това което искаш е технически трудно осъществимо и вероятно скъпо. Може би един ден да стане лесно и евтино, но няма да е тая година. Та справедливостта засега отстъпва на прагматизма. Това изненадва ли те?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      ходи се хвърли от моста - така 100% ще спасиш 1 да не умре от ковид
                      Така ще спаси повечв от 1. Ако е с делтата, много повече даже

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

                        Доколкото разбрах Проблемът с преболедувалите е, че някои хвърлят топа. Пък друга част не могат се оправят дълго след като са преболедували. Други проблеми не се сещам
                        Предполагам, че al4en визираше това, преболедувалите да представляват опасност за другите(непреболедували и/или ваксинирани). Лично за мен основната несправедливост е, че само тези с официална диагноза имат права, а болшинството преболедували без да се тестват, биват ограничени.

                        Edit: al4en ме е изпреварил
                        Last edited by neptun266; 21.07.2021, 00:14.

                        Коментар


                        • Тези призиви "Ваксинирай се за да спасиш нечий живот" звучат малко лицемерно. Щото всеки един решил да си сложи ваксина(все още не напълно тествана) го прави първо поради страх за собствения му живот, а не от чист алтруизъм. Сигурно единици биха били тези, които ако знаят, че няма риск за живота им, ще се ваксинират, за да намалят евентуално вероятността да заразят друг.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

                            Доколкото разбрах Проблемът с преболедувалите е, че някои хвърлят топа. Пък друга част не могат се оправят дълго след като са преболедували. Други проблеми не се сещам
                            Проблема е, че преболедувалия няма същите права като ваксинирания, напрактика никави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                              Тия ковид идиоти не ги разбирам. Пак питам, какъв е проблема с преболедувалите!
                              Доколкото разбрах Проблемът с преболедувалите е, че някои хвърлят топа. Пък друга част не могат се оправят дълго след като са преболедували. Други проблеми не се сещам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
                                Влизаме в четвъртата вълна, след две седмици болниците ще се пръскат отново по шевовете а сме скептични да спасим човешки живот. Защото ваксинирайки се спасяваш живота на другите. Толкова ли сме се превърнали в егоисти?
                                Избиха хиляди с ненужно интубиране.Още хиляди измряха защото лечението им беше зарязано. Още хиляди стигнаха до тежки състояния защото "нямало лекарство" , а лекарството е антибиотик от всяка аптека с цена 20-30лв.

                                "В грижата за ближния най-важното е да не се престараваш"
                                Козма Прутков
                                Last edited by vikhunter; 20.07.2021, 23:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X