IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Но не, това са противоречиви данни.

    Разбира се че са противоречиви. Английските "изследвания" твърдят че ваксините ефективно спират заразяването, точно както се очакваше по спесификации. Израелските данни не са от изследвания, а отразяват реално случващото се и показват че ваксините имат минимален или никакъв ефект върху заразяването. .

    Тоест, както производителите на ваксини, така и разни платени от тях изследователи фалшифицират данни. Политиците ръкопляскат. Защо да им вярваме за каквото и да било?

    Защо се налага задължителното ваксиниране на медици? Нали те като най-добре осведомени са в състояние да направят най-информиран избор? И явно не избират масово ваксинирането и затова се налага принуда. Алуминиеви шапки ли носят?

    Продължавам да не разбирам какви изследвания подкрепят тезата че моето ваксиниране ще спаси някого, освен (може би) мен самия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Те си имат пълна програма от опорки. Например делтата е по-заразна / а дали е така и не зразява повече защото няма мерки за ваксинираните/ , по-смъртоносна, но умират по-малко хора. Не се гледа защо е така , а всичко положително се преписва на ваксината...каквото и да е
      А никой не споменава че голяма част от ваксинираните са ок защото имат естествен имунитет от преди това....
      Въобще където и да пипнеш изцвърча, измама, лъжа или спестена истина....И при това положение как човек да вярва на ваксините ?!

      ПП А компаниите производители на тези ваксини се дават че са големи авторитети, като се забравя, че са осъждани дори от подкупните съдилища многократно преди това .... Е сега няма да ги осъдят...имат имунитет....
      Не е в това проблема а опита да се налагат решения на други хора и да се определя техния живот

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Статистическата ситуация с коронавируса стана много сложна. Появиха се много нови фактори, всеки един от които създава ново измерение в статистическите данни. Такава една сложна и многомерна статистика трудно се създава, и още по-трудно се анализира от експерти, да не говорим за форумни малоумници.

        При това положение не е чудно защо хората имат разнопосочни мнения. Ами всеки гледа само това, което иска да види, игнорирайки всичко останало, и след това го обработва с мозък, скаран с математиката и статистиката. Тука се намесва и Дънинг-Крюгер, който кара този скаран с математиката мозък да вярва само на собствените си изводи,да се опитва да ги налага на другите и да обявява за глупави, прости и тъпи всички останали, в това число и световните експерти.

        В резултат на написаното от мене прогнозирам споровете в тази тема да продължат да се задълбочават и ожесточават, като в края на краищата ще победи невежеството. Винаги така става във всеки един аспект от живота.
        Mного точно си се описал.Забравил си само ей това почерненото дето ти го добавям.

        Коментар


        • https://www.timesofisrael.com/israel...-delta-strain/

          Israel’s research agreed, at least, that the shot was highly effective in avoiding serious illness, at 91.4% effectiveness.

          Какво точно не ви е ясно. Над 90% ефективност при преодоляване на тежките случаи и в двете проучвания. В Англия дават и висока степен на спиране на заразяване, в израел тази степен е доста по-ниска. И при двете проучвания ако си направите ваксина шанса да се озовоте интубирани в болница намалява над 10 пъти.

          Но не, това са противоречиви данни. Друго си е какво разправя онзи с алуминиевата шапка, дето не може да си намери задника и с двете ръце, ако не използва огледало.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Добре де, можеше просто да напишеш , че не е отчетен фактора преболедували ваксинирани и че не е отчетен в нито едно официално изследване....
            Всички ПЛАТЕНИ от фармата изследвания са от този тип / леко едностранчиви - към 99.9%/ и много рядко гледат да прецакат по някой конкурент който продава ''еФтинко'' като АЗ.... Ма то скъпо или тънко все е гола вода де....

            ПП Разбирам, че ако писането ти е спонсорирано най-вероятно ще ти го спрат щото не се справяш добре с аргументите и няма да има нужда да пишеш повече защото това ще навреди повече вакс за всеки тезата....
            Статистическата ситуация с коронавируса стана много сложна. Появиха се много нови фактори, всеки един от които създава ново измерение в статистическите данни. Такава една сложна и многомерна статистика трудно се създава, и още по-трудно се анализира от експерти, да не говорим за форумни малоумници.

            При това положение не е чудно защо хората имат разнопосочни мнения. Ами всеки гледа само това, което иска да види, игнорирайки всичко останало, и след това го обработва с мозък, скаран с математиката и статистиката. Тука се намесва и Дънинг-Крюгер, който кара този скаран с математиката мозък да вярва само на собствените си изводи, и да обявява за глупави, прости и тъпи всички останали, в това число и световните експерти.

            В резултат на написаното от мене прогнозирам споровете в тази тема да продължат да се задълбочават и ожесточават, като в края на краищата ще победи невежеството. Винаги така става във всеки един аспект от живота.

            Коментар


            • принципно всеки един вирус се опитва да еволюира така, че да е по-заразен (разпространен, витален) , но обикновено с това пада смъртността, което дано се случи и с делта мутацията. По-малко щети, но налазва повече хора и по-бързо.

              не съм боледувал, но и не съм ваксиниран и тази кампания по медиите не ми допада. Операция ШОК и УЖАС.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Понеже си го чел, а аз не съм може ли да кажеш дали преди изследването ваксинираните хора в него са били изследвани дали са го преболедували ?
                Не са. Четох го наистина доста отгоре, но е впечатляващо. На практика всички ваксини работят върху делта като разликата с алфа варира между 67 и 88% в зависимост от ваксината. Не се изследва за хоспитализация или смърт, а само за положителен PCR и симптоми. Тоест и при най-слабата ваксина симптоми не развиват почти 70% от предполагаемите заразени.

                Много оптимистично изследване. В израелските болници явно не са запознати с него и публикуват разни необмислени данни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                  Искаш да кажеш, че холандците умират по-малко в болница от българите?!? Аз лично съм в шок, надали се дължи на катастрофалното българско здравеопазване, затлъстяване и ядене на боклуци.

                  Гледам новата опорка е, че мижавата смъртност от Делта се дължи на ваксините ... и няма нищо общо с факта, че ходи по младите, които и от предните щамове си бяха ОК ... та доообре...
                  Те си имат пълна програма от опорки. Например делтата е по-заразна / а дали е така и не зразява повече защото няма мерки за ваксинираните/ , по-смъртоносна, но умират по-малко хора. Не се гледа защо е така , а всичко положително се преписва на ваксината...каквото и да е
                  А никой не споменава че голяма част от ваксинираните са ок защото имат естествен имунитет от преди това....
                  Въобще където и да пипнеш изцвърча, измама, лъжа или спестена истина....И при това положение как човек да вярва на ваксините ?!

                  ПП А компаниите производители на тези ваксини се дават че са големи авторитети, като се забравя, че са осъждани дори от подкупните съдилища многократно преди това .... Е сега няма да ги осъдят...имат имунитет....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение
                    Тия резултати достя рязко се различават от данните на Израел. Аз на последните вяравам повече защото тези изследвания не се знае кой ги плаща. От друга страна в Израел имат огромно количество РЕАЛНИ данни.
                    https://www.cnbc.com/2021/07/23/delt...e-illness.html
                    Разбира се че ще се различават..... Би било изненада ако не се различаваха....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Ти сериозно ли, пускам ти готов линк към изследване, за нещо което уж те интересува и теб те мързи даже да го прочетеш. Аз да не съм осведомителна агенция. Ако те интересуват рисковете ще го прочетеш. Не си правите елементарен труд да се осведомите за това което коментирате, обаче пускате стотици постове с пълни глупости.

                      Все повече си мисля че присъствието ми в тази тема е тотално излишнж. Тук сте се събрали все едни гении дето не можете да разделите 12 овце на три, обаче обсъждате неща, за които нямате нито капацитет, нито възможностт да разберете.
                      Добре де, можеше просто да напишеш , че не е отчетен фактора преболедували ваксинирани и че не е отчетен в нито едно официално изследване....
                      Всички ПЛАТЕНИ от фармата изследвания са от този тип / леко едностранчиви - към 99.9%/ и много рядко гледат да прецакат по някой конкурент който продава ''еФтинко'' като АЗ.... Ма то скъпо или тънко все е гола вода де....

                      ПП Разбирам, че ако писането ти е спонсорирано най-вероятно ще ти го спрат щото не се справяш добре с аргументите и няма да има нужда да пишеш повече защото това ще навреди повече вакс за всеки тезата....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2108891
                        Втория, поне при мен. Не е нещо като да е скрито, само човек трябва да прояви елементарно любопитство, дори само заради собственото си здраве и живот
                        Тия резултати достя рязко се различават от данните на Израел. Аз на последните вяравам повече защото тези изследвания не се знае кой ги плаща. От друга страна в Израел имат огромно количество РЕАЛНИ данни.
                        https://www.cnbc.com/2021/07/23/delt...e-illness.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Понеже си го чел, а аз не съм може ли да кажеш дали преди изследването ваксинираните хора в него са били изследвани дали са го преболедували ?
                          И ти имаш пълното право да си смел, но не поради ваксината а че си го преболедувал преди нея..... 0./4% вероятност за ново разболяване. Разбира се след края на антителата такова е възможно, но то ще бъде много кратко докато клетъчният имунитет стартира процесите.... и ДА има такъв з десетилетия напред - доказано от САРС
                          Ти сериозно ли, пускам ти готов линк към изследване, за нещо което уж те интересува и теб те мързи даже да го прочетеш. Аз да не съм осведомителна агенция. Ако те интересуват рисковете ще го прочетеш. Не си правите елементарен труд да се осведомите за това което коментирате, обаче пускате стотици постове с пълни глупости.

                          Все повече си мисля че присъствието ми в тази тема е тотално излишнж. Тук сте се събрали все едни гении дето не можете да разделите 12 овце на три, обаче обсъждате неща, за които нямате нито капацитет, нито възможностт да разберете.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                            Искаш да кажеш, че холандците умират по-малко в болница от българите?!? Аз лично съм в шок, надали се дължи на катастрофалното българско здравеопазване, затлъстяване и ядене на боклуци.

                            Гледам новата опорка е, че мижавата смъртност от Делта се дължи на ваксините ... и няма нищо общо с факта, че ходи по младите, които и от предните щамове си бяха ОК ... та доообре...
                            нещо бъркаш, делта варианта си ходи по всички. Просто хоспитализираните млади и дори деца са много повече отколкото при предишните варианти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                              В Нидерландия за днес има 164,598 заразени и само един умрял от ковид
                              В България за днес има 7,456 и 5 умрели от ковид, при доста по-младо население
                              В Нидерландия с първа игла ваксина са 67.7%, а у нас 15.4%

                              Явно само у нас повечето ваксинация води до по-голяма смъртност на заразените, според антиваксърите.
                              Иначе ако хората ни бяха нормални като нидерландците, щяхме да имаме 164598/7456*5 = 110 умрели
                              Всъщност гледам, че на 4 декември сме имали 95,000 заразени и 147 умрели, при 0% ваксинирани, та ми се струва, че и у нас действат пропорциите като в Нидерландия
                              Искаш да кажеш, че холандците умират по-малко в болница от българите?!? Аз лично съм в шок, надали се дължи на катастрофалното българско здравеопазване, затлъстяване и ядене на боклуци.

                              Гледам новата опорка е, че мижавата смъртност от Делта се дължи на ваксините ... и няма нищо общо с факта, че ходи по младите, които и от предните щамове си бяха ОК ... та доообре...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                                В Нидерландия за днес има 164,598 заразени и само един умрял от ковид
                                В България за днес има 7,456 и 5 умрели от ковид, при доста по-младо население
                                В Нидерландия с първа игла ваксина са 67.7%, а у нас 15.4%

                                Явно само у нас повечето ваксинация води до по-голяма смъртност на заразените, според антиваксърите.
                                Иначе ако хората ни бяха нормални като нидерландците, щяхме да имаме 164598/7456*5 = 110 умрели
                                Всъщност гледам, че на 4 декември сме имали 95,000 заразени и 147 умрели, при 0% ваксинирани, та ми се струва, че и у нас действат пропорциите като в Нидерландия
                                Винаги може да намериш някъде нещо различно подпомагащо платената ти теза., обаче данните трябва да са от една и съща страна.... Има такива от Израел, Исландия, Гибралтар и т.н. при това без отчитане на преболедувалите ваксинирани.... Брутални са.... и показват че ваксините в МОМЕНТА са гола МРЪСНА вода

                                Коментар

                                Working...
                                X