IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Чистачът е моя офис вече цяла година не е възвърнал вкус и обоняние.

    Отсъствието на обоняние го издига професионално като чистач. Късметлия е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Не е поставена 3-та доза факсина. Чувам че тя била фаталната
      не е, бре, четвъртата ще е. Или пък петата. А май беше шестата. Хубавото е, че маляшката азбука е едва от 24 букви, ма голям сеир ще е, като дойде време за Йотата и да се произнесе вече по въпроса веднъж и завинаги (ех, велик е Вазов):

      Прочее Иванчо беше ученолюбив и не се мислеше за прост човек. Той преди няколко време например, в кафенето беше казал на господин Фратя по повод на българското правописание:
      — Време е, ние, учените, тоест, да се соберем и влезнем в соглашение... трябва да оправим язика и прочия.
      Той се изразяваше по книжовно и говореше на мющериите си:
      — Вчера ми дойдоха маслини от важна степен и с твърде способна цена.

      За народа загуба велика...
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        Сладкодумно написано и поради това добре манипулира. Но НЕВЯРНО. Лично общувам с хора брутално пострадали от ковид и страдащи месеци наред без изгледи за подобрение. Не чета медии, а коментари на реални хора изкарали ковида и ваксинирани. Това е реалността и от тях си вадя изводи. Който иска да си лежи на конспиративните теории. Аз ще търся начин да оцелявам.
        Чистачът в моя офис вече цяла година не е възвърнал вкус и обоняние.
        Last edited by Selena; 28.07.2021, 15:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
          "Когато миналата година, през март, обявиха локдаун, си мислех, че ще е за някоя и друга седмица. Максимум за 40 дни, както са постъпвали от векове, с корабите на короната, пристигащи от непознати брегове. Стояли са на рейд, в устието на Темза, 40 дни карантина. Разумно е да предпазиш от епидемии Лондон - си мислех. Но локдаунът продължи и аз започнах да ставам подозрителна.
          Онова, което говореха по новините, не се потвърждаваше от личните ми наблюдения наоколо. Нито линейки, нито болни съседи, нито падащи по улицата хора, нито погребални коли по нашата улица. Започнах усилено да чета за новата болест. Установих, че никой, нищо не знае за нея - нито как се лекува, нито какво представлява. Учените, вместо да работят по нея, ми рисуваха някакво топче със смукала, сервираха ми диаграми, компютърни графики и снимки от болниците. Никакви аутопсии, никакви лаборатории, никакви изследвания, никакви опити да се преборят с тази напаст. Парадът се ръководеше не от лекари, а от политици и медии.
          Много подозрително.
          Вариха ни в този сироп, от тих ужас, няколко месеца и после излязоха с панацеята - ще ви лекуваме с ваксина! Тя не е съвсем готова, но по-добре от нищо. И пак никакви опити, тестове, никакви лабораторни отчети - давайте! Започна се страшен натиск - елате, направете го, заради себе си, заради другите, да преборим тази болест! А, в същото време на мен ми е отрязан достъпа до медицинска помощ, до зъболекар, до болница, до изследвания, до офталмолог. Подул ти се зъбът - вади го сам с клещите! Точно в този момент, на мен всичко ми заприлича на едновремешна партийна кампания - по събиране на вторични суровини, например... Такава масовост, такъв патос, такива лозунги и ентусиазъм, че окончателно се уверих - работата не е чиста. И застанах в отбранителна позиция.
          Та чак досега.
          14 месеца по-късно, ме уверяват, че 60 % от населението е ваксинирано, а аз не им вярвам. Не вярвам на нищо, което се съобщава по медиите. Ни на щамовете им вярвам, ни на графиките, ни на вълните. По неистовия натиск, по забраните, по ограничаването на свободите ми, по скриването на протестите, по опитите да ми наложат друг вид паспорт - разбирам, че работата просто вони. И вече се съпротивлявам с всички сили и правя точно обратното, на онова, което ме принуждават. Точно, защото пресолиха манджата, с това цялото нещо. Прекалиха с натиска. Моето здраве си е моя работа. И, вместо да ме натискате за някаква подозрителна манипулация, по-добре ми дайте достъп лице в лице до лекар. Но не ми давате, нали? Джипитата още са затворени и ни лекуват по телефона. Никакви други болести вече няма - само една едничка остана. И като си нафраскаме незнайно какво - ставаме безсмъртни, нали?
          Дори и по къщите да тръгнете да бодете - няма да ви отворя. Дори хранителните магазини да ми забраните - ще намеря познати в бизнеса и ще се храня. Дори и да пътувам да ми забраните - пеша, с кола, но ще се върна в България. Няма начин, да няма начин! Всичко съм видяла, всичко съм преживяла, винаги съм оцелявала и сега ще оцелея. Напук на целия този хаос. Но на вашата - няма да стане! Главата ми винаги е стърчала и, освен да я резнете - няма друг начин, да я сведа."



          От фейса, ама е доста добро - един мислещ човек, който в началото реши да се подчини и да пази общественото здраве, за да се светне в един момент, че общественото здраве е последно в тая пандемия ...
          Сладкодумно написано и поради това добре манипулира. Но НЕВЯРНО. Лично общувам с хора брутално пострадали от ковид и страдащи месеци наред без изгледи за подобрение. Не чета медии, а коментари на реални хора изкарали ковида и ваксинирани. Това е реалността и от тях си вадя изводи. Който иска да си лежи на конспиративните теории. Аз ще търся начин да оцелявам.

          Коментар


          • "Когато миналата година, през март, обявиха локдаун, си мислех, че ще е за някоя и друга седмица. Максимум за 40 дни, както са постъпвали от векове, с корабите на короната, пристигащи от непознати брегове. Стояли са на рейд, в устието на Темза, 40 дни карантина. Разумно е да предпазиш от епидемии Лондон - си мислех. Но локдаунът продължи и аз започнах да ставам подозрителна.
            Онова, което говореха по новините, не се потвърждаваше от личните ми наблюдения наоколо. Нито линейки, нито болни съседи, нито падащи по улицата хора, нито погребални коли по нашата улица. Започнах усилено да чета за новата болест. Установих, че никой, нищо не знае за нея - нито как се лекува, нито какво представлява. Учените, вместо да работят по нея, ми рисуваха някакво топче със смукала, сервираха ми диаграми, компютърни графики и снимки от болниците. Никакви аутопсии, никакви лаборатории, никакви изследвания, никакви опити да се преборят с тази напаст. Парадът се ръководеше не от лекари, а от политици и медии.
            Много подозрително.
            Вариха ни в този сироп, от тих ужас, няколко месеца и после излязоха с панацеята - ще ви лекуваме с ваксина! Тя не е съвсем готова, но по-добре от нищо. И пак никакви опити, тестове, никакви лабораторни отчети - давайте! Започна се страшен натиск - елате, направете го, заради себе си, заради другите, да преборим тази болест! А, в същото време на мен ми е отрязан достъпа до медицинска помощ, до зъболекар, до болница, до изследвания, до офталмолог. Подул ти се зъбът - вади го сам с клещите! Точно в този момент, на мен всичко ми заприлича на едновремешна партийна кампания - по събиране на вторични суровини, например... Такава масовост, такъв патос, такива лозунги и ентусиазъм, че окончателно се уверих - работата не е чиста. И застанах в отбранителна позиция.
            Та чак досега.
            14 месеца по-късно, ме уверяват, че 60 % от населението е ваксинирано, а аз не им вярвам. Не вярвам на нищо, което се съобщава по медиите. Ни на щамовете им вярвам, ни на графиките, ни на вълните. По неистовия натиск, по забраните, по ограничаването на свободите ми, по скриването на протестите, по опитите да ми наложат друг вид паспорт - разбирам, че работата просто вони. И вече се съпротивлявам с всички сили и правя точно обратното, на онова, което ме принуждават. Точно, защото пресолиха манджата, с това цялото нещо. Прекалиха с натиска. Моето здраве си е моя работа. И, вместо да ме натискате за някаква подозрителна манипулация, по-добре ми дайте достъп лице в лице до лекар. Но не ми давате, нали? Джипитата още са затворени и ни лекуват по телефона. Никакви други болести вече няма - само една едничка остана. И като си нафраскаме незнайно какво - ставаме безсмъртни, нали?
            Дори и по къщите да тръгнете да бодете - няма да ви отворя. Дори хранителните магазини да ми забраните - ще намеря познати в бизнеса и ще се храня. Дори и да пътувам да ми забраните - пеша, с кола, но ще се върна в България. Няма начин, да няма начин! Всичко съм видяла, всичко съм преживяла, винаги съм оцелявала и сега ще оцелея. Напук на целия този хаос. Но на вашата - няма да стане! Главата ми винаги е стърчала и, освен да я резнете - няма друг начин, да я сведа."



            От фейса, ама е доста добро - един мислещ човек, който в началото реши да се подчини и да пази общественото здраве, за да се светне в един момент, че общественото здраве е последно в тая пандемия ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
              Между другото вълната от мега-ултра-гига кошмарната Делта, дето била 60% по-заразна от Уханския щам вече затихва в UK ... броят позитивни е спаднал с 25% на седмична база. За няма и два месеца обиколи младите и некаралите и приключи. С 15 пъти по-ниска смъртност от предните вълни.

              Естествено, ще припишат успеха на ваксините ... които в UK са основно развенчаната АстраЗенека. Май не е толкова лоша тая векторна технология, ма нещо лобитата се сритаха, та я спряха в половината свят ...

              bota156, ей ги откак Новак и Роналдо изкараха Ковид, не се държат на краката си ... инвалиди.
              В Индия вече забравиха за Делта вълната (затихна отдавна) и ваксинацията е 4%. Тогава е била по-малко. Ваксините нямат общо с вълната (овсен в главите на политиците-ваксъри).

              Коментар


              • Добре, де. а който го е преболедувал и той ли трябва да си слага ваксини?
                Децата макар и без симптоми и те са го изкарали в процентно отношение като при възрастните.
                И те ли трябва задължително да минат под иглата?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Яко ще се мре, аз още не съм прибрал лопатата и чакам да почне апокалипсиса вече 20-ти месец подред, за да рина труповете и да ги слагам по деЦките площадките, щото децата трябва да си стоят вкъщи, тези асимптомни смъртожадни изроди. Та така - все чакаме пика, ама вече го няма и БХ да рече един без коз на белот, дейва
                  Не е поставена 3-та доза факсина. Чувам че тя била фаталната
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                    Между другото вълната от мега-ултра-гига кошмарната Делта, дето била 60% по-заразна от Уханския щам вече затихва в UK ... броят позитивни е спаднал с 25% на седмична база. За няма и два месеца обиколи младите и некаралите и приключи. С 15 пъти по-ниска смъртност от предните вълни.

                    Естествено, ще припишат успеха на ваксините ... които в UK са основно развенчаната АстраЗенека. Май не е толкова лоша тая векторна технология, ма нещо лобитата се сритаха, та я спряха в половината свят ...

                    bota156, ей ги откак Новак и Роналдо изкараха Ковид, не се държат на краката си ... инвалиди.
                    Яко ще се мре, аз още не съм прибрал лопатата и чакам да почне апокалипсиса вече 20-ти месец подред, за да рина труповете и да ги слагам по деЦките площадките, щото децата трябва да си стоят вкъщи, тези асимптомни смъртожадни изроди. Та така - все чакаме пика, ама вече го няма и БХ да рече един без коз на белот, дейва
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                      Между другото вълната от мега-ултра-гига кошмарната Делта, дето била 60% по-заразна от Уханския щам вече затихва в UK ... броят позитивни е спаднал с 25% на седмична база. За няма и два месеца обиколи младите и некаралите и приключи. С 15 пъти по-ниска смъртност от предните вълни.

                      Естествено, ще припишат успеха на ваксините ... които в UK са основно развенчаната АстраЗенека. Май не е толкова лоша тая векторна технология, ма нещо лобитата се сритаха, та я спряха в половината свят ...

                      bota156, ей ги откак Новак и Роналдо изкараха Ковид, не се държат на краката си ... инвалиди.
                      АстраЗенека не е развенчана и никога не са се съмнявали в ефективността и. Просто имаше данни за по-чести странични ефекти. Чети и си прави изводите:

                      "Public Health England said on Friday that of a total of 3,692 people hospitalized in Britain with the Delta variant, 58.3% were unvaccinated and 22.8% were fully vaccinated."

                      Неваксинираните са 30% от населението, но в болницата са 60%. Що така?

                      Напълно ваксинираните са 60% от населението, а в болницата са 20%. Що така?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Не, идеята е че имаш поне 40% асимптомни, отделно имаш голям процент които го карат много леко и не се тестват. Всичко това сваля значително реалната спрямо откритата смъртност. От тук и голямата разлика в смъртността между държави които тестват много спрямо държави които тестват малко. CDC работи с 0.5% като приближение за средна смъртност. За хора под 30 години здрави и в добра форма, т.е ако не са пълни ковид не е по опасен от грип, за тези под 20 е дори много по безопасен, пак ако са здрави и слаби. След това започва много бързо да нараства опасността като при хора над 75 си става като руска рулетка. 0.5% не е никак малко. Ако човек е пълен или има заболявания опасността за него е в пъти по висока.
                        OK, да приемем 0.5% т.е. 5/1000 както казваше, но няма как да сравниш това число със 3/100000 за ваксини което даде по-рано. Първото е смъртност, второто странични ефекти или тежки реакции. Имаш ли число за смъртност при ваксините, което да се сравни с въпросните 0.5%?

                        Коментар


                        • Между другото вълната от мега-ултра-гига кошмарната Делта, дето била 60% по-заразна от Уханския щам вече затихва в UK ... броят позитивни е спаднал с 25% на седмична база. За няма и два месеца обиколи младите и некаралите и приключи. С 15 пъти по-ниска смъртност от предните вълни.

                          Естествено, ще припишат успеха на ваксините ... които в UK са основно развенчаната АстраЗенека. Май не е толкова лоша тая векторна технология, ма нещо лобитата се сритаха, та я спряха в половината свят ...

                          bota156, ей ги откак Новак и Роналдо изкараха Ковид, не се държат на краката си ... инвалиди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Бота като че ли винаги е бил инфантилен, но сега май наистина е като малко дете. Луда работа.
                            Аве ЛЪЖЕЦ не та ли е срам да говориш за числа като бъркаш милиони с хиляди или май бяха милиарди с хиляди че твоята наглост МЯРА НЯМА
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Разбирам от компютърни невронни мрежи и много добре знам какво се случва, когато се изгуби информацията за връзките между клетките, както и теглото на коефициентите. Ами мрежата просто губи обучението си, и трябва да се преобучава отново. Тоест възрастни хора ще станат с разсъждения като на деца, и ще са нужни много години, за да възстановят интелектуалния си статус.

                              Точно същото се случва и тука във форума - виждам хора с детски разсъждения.
                              Бота като че ли винаги е бил инфантилен, но сега май наистина е като малко дете. Луда работа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                                Абе на един пост-Ковид инвалид му остана само US Open за Големия шлем, та нещо теорията ти малко издиша.

                                Гледам си и колегите - всичките до един инвалиди - кой с мускулна треска от фитнес, кой с изгаряне от морето, кой със схванат врат от риболова ... но да са щастливи де, че можеха да са едни от труповете на голямата камара пред НДК, за които нямаше чували ....
                                ​​​​

                                Има още 4 мача за олимпийски шампион и УС опън за ЗЛАТЕН ШЛЕМ.
                                Единствения който го е постигал е неповторимата Щефи Граф
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X