IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Дори и Делтата не се предава на открито, въпреки че се води доста по-заразна от оригиналния щам.

    Знам за няколко заразени от морето и всички са обикаляли затворени пространства.

    Лично аз прекарах 2 седмици на морето в един апарт хотел, който беше по-сигурен отколкото блока където живея. В блока има 24 апартамента, докато в апарт хотела само 10 и там можех да избягвам ползването на асансьора. И другаде не съм влизал на закрито освен на рецепцията при пристигане и напускане.

    п.п. и гледахме да избягваме струпването на много хора на едно място на открито, а ресторанти за закрито бяха изключни.
    Може и да си споменавал(не съм сигурен), но беше ли го карал вируса или не?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Може и да греша, обаче ти най-вероятно си пропуснал и не си видял през лятото какво беше по курортите. Десетки хиляди от цял свят на тълпи по алеи и ресторанти и това три месеца и къде са умрелите? Никъде. Колко е заразно? Николко.
      Има болни, и аз съм го изкарал. И нищо.
      Явно си младеж, под 30г. И Мариакнската падина, ти е до коленете.
      Грипчето, има инкубационен период 2 седмици. През лятото е намалена активността на вируса, Заради температурите и слънцето.
      Та изводите ти ,са грешни.
      Като на онзи Факсър. 2 млрд. Факснати, и всичко е ОК.

      П.П. Заравих да добавя мишлета. 2 млрд. Факснати мишлета.
      Last edited by SKP; 06.09.2021, 22:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Може и да греша, обаче ти най-вероятно си пропуснал и не си видял през лятото какво беше по курортите. Десетки хиляди от цял свят на тълпи по алеи и ресторанти и това три месеца и къде са умрелите? Никъде. Колко е заразно? Николко.
        Има болни. И аз съм го изкарал. И нищо.
        Дори и Делтата не се предава на открито, въпреки че се води доста по-заразна от оригиналния щам.

        Знам за няколко заразени от морето и всички са обикаляли затворени пространства.

        Лично аз прекарах 2 седмици на морето в един апарт хотел, който беше по-сигурен отколкото блока където живея. В блока има 24 апартамента, докато в апарт хотела само 10 и там можех да избягвам ползването на асансьора. И другаде не съм влизал на закрито освен на рецепцията при пристигане и напускане.

        п.п. и гледахме да избягваме струпването на много хора на едно място на открито, а ресторанти за закрито бяха изключни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
          За да сте наясно какво се случва, трябва винаги да градите разсъжденията си върху една единствена фундаментална теза - никой не е загрижен за вас. Взаимната грижа има много къса верига и тя е в рамките на семейството. Даже и първите ви братовчеди не ги е грижа за вас, какво остава за тези, които дори не знаят за съществуването ви.
          Тука съм абсолютно съгласен

          Може да сложиш и 2-3 добри приятели и до там. Затова се оправяш сам и оставаш другите да се оправят сами, ама лошото е че не живеем в гората и като страдат повечето хора страдаш и ти - чисто икономически и социално ако щеш.

          Както и да е - извън темата е това.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

            Грешиш. Болестта си е съвсем реална и смъртоносна. Но е такава, заради ГМО-то и битовата химия, с което ни тъпчат. В Европа е леко ограничено, Но в С.Америка е валидно, с пълна сила.
            Лечението на грипчето е грешно. Само естествен имунитет на 70% от стадото, ще спре пандемията. Но нещата са навързани. ГМО и битовата химия, подтискат имунитета. Та затова Факсане. До дупка.
            Може и да греша, обаче ти най-вероятно си пропуснал и не си видял през лятото какво беше по курортите. Десетки хиляди от цял свят на тълпи по алеи и ресторанти и това три месеца и къде са умрелите? Никъде. Колко е заразно? Николко.
            Има болни. И аз съм го изкарал. И нищо.
            Last edited by vikhunter; 06.09.2021, 21:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Грешката е, че ни втълпиха, че има опасна и смъртоносна болест. И от там цялото разединение.
              Грешиш. Болестта си е съвсем реална и смъртоносна. Но е такава, заради ГМО-то и битовата химия, с което ни тъпчат. В Европа е леко ограничено, Но в С.Америка е валидно, с пълна сила.
              Лечението на грипчето е грешно. Само естествен имунитет на 70% от стадото, ще спре пандемията. Но нещата са навързани. ГМО и битовата химия, подтискат имунитета. Та затова Факсане. До дупка.

              Коментар


              • За да сте наясно какво се случва, трябва винаги да градите разсъжденията си върху една единствена фундаментална теза - никой не е загрижен за вас. Взаимната грижа има много къса верига и тя е в рамките на семейството. Даже и първите ви братовчеди не ги е грижа за вас, какво остава за тези, които дори не знаят за съществуването ви.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Най-близките служители, които контактуват с членове на семейството, съм ги предупредил (не задължил) да се ваксинират още преди 2 месеца. Добре че ме сети - утре ще проверя какво са направили.

                  Като се разрастне епидемията със сигурност ще им огранича досъпа до семейството, ако не са се ваксинирали, но тогава си задавам въпроса защо са ми такива служители, които не могат да ми служат? Какво - аз ли ще се съобразявам с тях, или те с мене?

                  Взаимоотношенията работодател-служител са чисто финансови. Мога във всеки един момент да уволня когото си поискам дори и само защото ме е погледнал накриво, и наказанието ми ще е само една допълнителна негова заплата. Това е малка цена пред алтернативата да плъзне зараза във фирмата и да загинат хора, в това число и близки такива.
                  Ако има сред тях, които са преболедували, би ли приел това за достатъчно или все пак би изискал да се ваксинират?
                  Относно раздялата - готов ли си да изгубиш ценни кадри (особено ако не е единичен случай), ако това застрашава бизнеса? Т.е, ако се стигне до ситуация(естествено говорим чисто хипотетично) да избираш между бизнеса или задължението за ваксинация, какъв би бил изборът ти?

                  Edit: На втората част от въпроса -явно и други са те питали докато съм писал(видях впоследствие), така че ако не ти се отговаря, игнорирай го
                  Last edited by neptun266; 06.09.2021, 21:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Много ясно че не го допускаш на работа. Няма да зарази цялата фирма и после 2 седмици затворени я.
                    Грешката е, че ни втълпиха, че има опасна и смъртоносна болест. И от там цялото разединение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Аз не питам какво препоръчваш а какво правиш след като не иска да си стои у дома.
                      Много ясно че не го допускаш на работа. Няма да зарази цялата фирма и после 2 седмици затворени я.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                        Специално Матеев редовно го трия в тази тема, за да се каже, че имам пристрастия, но както и да е.
                        Въпросът може да е резонен, но всеки преценя дали ще отговори.

                        Моля всички за малко повече толерантност към чуждото мнение, без обиди и агресия.
                        Съгласен съм, че има право да реши дали да отговори. Когато обаче защитаваш една теза и ти се зададе конкретен въпрос с конкретен отговор и отговора който е логичен, но противоречи на тезата ти започваш, като Матеев да носиш вода.
                        Както и да е, аз приключвам темата, но Матеев олеква за пореден път.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Да си стои в къщи, докато му мине. Тука обаче говорим само за 3-4 дена, като предполагам знаеш, че първите няколко дена от болничния се поемат от държавата, и чак след това останалите се поемат от работодателя.
                          Ъ?
                          Я пак.
                          Много често, имам чувствтовото, че не точно Р. Матеев пише с неговия ник.

                          https://accountingnews.bg/%D0%BA%D0%...D0%B0-227.html

                          Коментар


                          • Специално Матеев редовно го трия в тази тема, за да се каже, че имам пристрастия, но както и да е.
                            Въпросът може да е резонен, но всеки преценя дали ще отговори.

                            Моля всички за малко повече толерантност към чуждото мнение, без обиди и агресия.
                            रादोस्त

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Аз не питам какво препоръчваш а какво правиш след като не иска да си стои у дома.
                              Където иска да ходи.На работното място да забрави.
                              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                                Три пъти спамите с един и същи въпрос. Длъжен ли е човекът да ви отговаря, форумната полиция ли сте? Държите заповеднически тон, какво очаквате?
                                Въпросът беше резонен. Когато някой твърди, че друг работодател ще уволнява служители, ако нямат ваксина и му се зададе въпрос, какво би направил той при такъв казус, мисля, че е правилно да отговори особенно, ако има мнение по темата. Но както и да е, всички си го знаем Матеев.....
                                А вие модераторите много странно и пристрастно модерирата в определени ситуации.

                                Коментар

                                Working...
                                X