IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Ти за Барбароните не се тревожи
    https://www.bitfufu.com/accounts/sign_up/phone?inviteCode=RSFHHN
    Колко та бръснат френските данъчни за тоя доход или още не са те пипнали?
    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

    Коментар


    • Да попитам, защото тези дни не съм следил темата: Матеев и неговият приятел проф. Витанов за утре поне десетина хиляди заболели ли очакват да има ? Просто се чудя дали да отида за хляб до магазина или не, да не би да попадна без да искам в статистиката им, защото така и не разбрах според техният математическият модел за експоненциален растеж в продължение на месеци на новите случаи какво броят и как. Т.е. къде "аджиба" се намираме според долните официални данни за заболеваемостта при само 15% ваксинирани - май за вчера трябваше да са рапортувани поне едни 5,000 човека някъде за да могат да се похвалят с "научният" си подход за сплашване на хората:
      Last edited by vgc; 07.09.2021, 12:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
        Целта са ваксинационните паспорти, които с времето ще се надграждат, докато станат буквално всичко, а с въвеждането на криптовалутите на централните банки ще станат и наш портфейл.. естествено другите криптощуротии ще ги забранят, а Барбито и Матейко ще копат после камъни
        Ти за Барбароните не се тревожи
        https://www.bitfufu.com/accounts/sign_up/phone?inviteCode=RSFHHN

        Коментар


        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

          Целта са ваксинационните паспорти, които с времето ще се надграждат, докато станат буквално всичко, а с въвеждането на криптовалутите на централните банки ще станат и наш портфейл.. естествено другите криптощуротии ще ги забранят, а Барбито и Матейко ще копат после камъни
          Мисля че Etihad пусна една препратка за държавна база данни в Австрия, свързана с ковида и ваксинацията.
          Тя се смята псевдоанонимизирана, но в нея се съдържат всички твои данни от обществената ти история, така че е просто много лесно да те идентифицират веднага кой си точно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
            Вчера бил подписан някакъв Римски пакт наречен Единно здраве, то ест здравето на хората, здравето на животните и здравето на планетата.
            Тея продължават да развиват нещата към световен фашизъм под формата на грижа.

            Което ми направи впечатление, е че се набляга да не били оставили нито една страна без ваксини и всички да имали еднакво право на ваксини.
            Чини ми се обаче, че под тази шапка ще вкарат драстичен натиск над тези страни, които не искат много много да се ваксинират.
            Целта са ваксинационните паспорти, които с времето ще се надграждат, докато станат буквално всичко, а с въвеждането на криптовалутите на централните банки ще станат и наш портфейл.. естествено другите криптощуротии ще ги забранят, а Барбито и Матейко ще копат после камъни

            Коментар


            • Крайно време беше проф Чорбанов да се появи във Форума.....
              Харалампи...., всичко което пишеш от 1-2 дни е абсолютно вярно, точно и логично.
              Успех !

              пп Ваксините действат и активират В имунната система...Има статии, че при част от ваксинираните се изтрива паметта към други вируси в Т клетките...Което е гадно...Дано да не е масово..
              Last edited by 4i40; 07.09.2021, 11:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Преди да се набода си направих тест за антитела и очаквано нямах.

                Но това не отхвърля на 100% че не съм се срещал с вируса. Но да кажем има висока вероятност че не съм.
                Антигените престават да се произвеждат няколко време, след като мачът е свършил в твоя полза.
                Колкото по-малко усилия са били вложени в мача (добра имунна система, 10:0 за половин минута и прекъсване на срещата с технически нокаут), толкова по-малко са произведените антигени и толкова по-бързо престават да се произвеждат. И тъй като след това ги нямаш, за тях е изгодно да те пишат съмнителен елемент, за да те заставят да се ваксинираш без никаква нужда, а и с вреда.
                Last edited by Хараламп; 07.09.2021, 11:29.

                Коментар


                • Вчера бил подписан някакъв Римски пакт наречен Единно здраве, то ест здравето на хората, здравето на животните и здравето на планетата.
                  Тея продължават да развиват нещата към световен фашизъм под формата на грижа.

                  Което ми направи впечатление, е че се набляга да не били оставили нито една страна без ваксини и всички да имали еднакво право на ваксини.
                  Чини ми се обаче, че под тази шапка ще вкарат драстичен натиск над тези страни, които не искат много много да се ваксинират.

                  Коментар



                  • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение
                    Глей са кво прават РНК ваксините.
                    "Глей са кво прават" математиците

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      При естественият имунитет е така. При ваксините не знам как е - не съм срещал изследване за клетъчният имунитет при тях, а само за антителата.
                      Глей са кво прават РНК ваксините.
                      Те заставят клетките на тялото да произвеждат един белтък, специфичен само за така наречения спайк, или рог, с който вируса излъгва здравата клетка да влезе в нея и да я накара да произвежда същия този вирус. Имунната система реагира на този специфичен белтък, защото е чужд, учи се да го открива, а той е на рога на вируса, и така да убива вируса.

                      Този спайк има много други белтъци. Този вирус има много други елементи, освен спайковете, и други тем подобни характеристики. А ваксините учат имунната система само на белтъка от спайка. А в естествена среща с вируса имунната система се запознава много по-широко с батко ти вирус и може да го открива след първата среща по много други начини и да се бори с него по много други начини.

                      Информацията и плановете за бой, произлезли и от двете срещи, естествената и ваксиналната, се пази в Т-клетките. Само че първата пред втората е като тир Скания пред трабантче.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        При естественият имунитет е така. При ваксините не знам как е - не съм срещал изследване за клетъчният имунитет при тях, а само за антителата.
                        Но това е по медицинската част, а тук става въпрос за административна. Например като преболедувал имам добър имунитет и антитела, но не ми го признават. административно...В Израел Грийн Пас важи само 6 месеца, според Матеев и приложението у нас сертификатите щели да важат 1 година, но това по-скоро ще бъде Европейско решение, а не наше. Сигурно е само, че няма да е повече от година и всеки ваксиниран попада в групата на неваксинираните със съответните рестрикции / кода ти като се сканира ще изписва примерно че е изтекъл/ докато не си сложи трета, четвърта / в Израел е вече планирана за края на годината/ и н-та доза....
                        Да напомня, че ваксините за следващите 3 години са вече договорени и осигурени.
                        Въпросните сертификати са валидни една година. Видях такъв на мой колега. Това всъщност е първото, което се забелязва " Срок на годност"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение

                          Не знам защо изпускате най-вероятната възможност?
                          Като казваш Не съм го карал, имаш предвид че не си забелязал симптоми у себе си.

                          За човек, който не е имал грипободобни симптоми от обявяването на пандемията до сега има само две възможности.

                          1. Не се е срещал въобще с вируса.
                          2. Срещал го е веднъж или повече пъти, но имунната система е достатъчно добра, за да не може той да се развие и предизвика симптоми то ест болест. Е може някоя хрема, някое леко грипно неразположение прекарано на крак. Аз имах два пъти силна хрема за ден два през миналия студен сезон, и нищо друго.

                          Други възможности няма.

                          Вероятността на първата възможност е изчезващо малка, освен ако живееш вдън гори тилилейски.
                          Вероятността на втората съответно е 100 - (изчезващо малка) = 99,...%. Това са съобщените още в началото 90% от двукраките, който процент после намалиха на 80%. Сега сме далеч от началото, мина повече от година и половина. Сметай...
                          Преди да се набода си направих тест за антитела и очаквано нямах.

                          Но това не отхвърля на 100% че не съм се срещал с вируса. Но да кажем има висока вероятност че не съм.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Хараламп Разгледай мнение

                            А защо? Имунния отговар, записан и пазещ се в Т-клетките, трае много години.
                            Е, вирусът е променлив, мутиращ, но имунната система го е огледала и осмукала отвсякъде и го познава много по-добре и в общи, и в частни свойства и отговорът ѝ е много по-универсален, точен и мощен за цялата гама бъдещи мутации и щамове, отколкото ако е научена или подлъгана от ваксини максини и тинтири минтири мижи да те лажем.
                            При естественият имунитет е така. При ваксините не знам как е - не съм срещал изследване за клетъчният имунитет при тях, а само за антителата.
                            Но това е по медицинската част, а тук става въпрос за административна. Например като преболедувал имам добър имунитет и антитела, но не ми го признават. административно...В Израел Грийн Пас важи само 6 месеца, според Матеев и приложението у нас сертификатите щели да важат 1 година, но това по-скоро ще бъде Европейско решение, а не наше. Сигурно е само, че няма да е повече от година и всеки ваксиниран попада в групата на неваксинираните със съответните рестрикции / кода ти като се сканира ще изписва примерно че е изтекъл/ докато не си сложи трета, четвърта / в Израел е вече планирана за края на годината/ и н-та доза....
                            Да напомня, че ваксините за следващите 3 години са вече договорени и осигурени.
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.09.2021, 10:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Именно - темата е за ваксини. Не знам защо започна този спор, след като на всеки му е ясно, че работодателите са си в правото да искат персонала им да бъде ваксиниран, и в това няма нищо противозаконно.

                              Нещо си се объркАл, Матеев.
                              И Конституцията НИ НЕ си чел - Върховният НИ закон! Като работодател - някой от твоите подчинени ще се "ошмули до шушка"!

                              Чл. 29, ал. 2 - четИ и изпълнявай. Ако щеш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                                Въпросът е дали осъзнаваш, че след 6 месеца ще те броят за неваксиниран с всички последици от това ?
                                А защо? Имунния отговар, записан и пазещ се в Т-клетките, трае много години.
                                Е, вирусът е променлив, мутиращ, но имунната система го е огледала и осмукала отвсякъде и го познава много по-добре и в общи, и в частни свойства и отговорът ѝ е много по-универсален, точен и мощен за цялата гама бъдещи мутации и щамове, отколкото ако е научена или подлъгана от ваксини максини и тинтири минтири мижи да те лажем.

                                Коментар

                                Working...
                                X