IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Селена да си жива и здрава

    За съжаление до тук 5-ма мои познати нямаха този късмет след ваксинирането

    Сигурен съм че броят на инфарктите тази година ще е много над средното
    Сори, че чак сега отговарям ама бях на тръстиката. Значи, има едно такова понятие в логиката причинно-следствена връзка. Един инфакрт може да е предизвикан от хиляди наслагващи се причини.

    Трудно доказуемо твърдение е това с инфарктите.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Твоята самозаблуда се състои в това, че при изчисляването на ефективността от ваксините използваш грешна методология, използваща числа с различна база. Познавам те и имам много високо мнение за тебе, но точно в тези изчисляния съм тотално ошашавен как можеш да допуснеш такава елементарна детска грешка, и до ден днешен да не си се усетил колко смешно изглежда тя в очите на другите хора.

      За убитите от Пфайзер и от другите ваксини (ако въобще има такива) също допускаш елементарна детска грешка - цитираш единични цифри, без да си си направил труда да сметнеш колко нищожен процент са те на фона на милиардите ваксинирани.

      Колкото до процента на смъртност сред младежите - поне десетки пъти по-висок процент има на умрелите от ГЛУПОСТ - катастрофи, удавяния, селфита от високи скали и т.н.
      Тоест смъртността от ковид ваксините и ниска и не трябва да и се обръща внимание въпреки че ползата от тях е никаква

      Матеев за разнообразие коментирай данните от УСА

      В момента там във ваксинирана УСА умират 2 ПЪТИ повече хора на ден в сравне с година по рано когато нямаше нито един ваксиниран

      Що така бе Матеев???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

        Матеев,
        Поглеждайки тази обстойна таблица за смъртност зад океана, разбита по възраст на лицата и по вид заболяване:
        https://www.cdc.gov/nchs/data/dvs/mo...6_workipt1.pdf , аз не намерих нито една болест която да е по-смъртоносна сред младежите на възраст 20-24 години от mRNA ваксините които ти рекламираш. Сутринта ти изстреля едни проценти от които излиза, че по официални данни ефективността на Ковид "ваксините" срещу разболяване в България е точно 53.5%.
        Сега мяташ пореден процент, аз пък ти давам таблицата за смъртност по заболявания в САЩ и твърдя че убитите от ваксинация срещу Ковид младежи на възраст 20-24 година са много повече от почти всяко едно друго заболяване показано в тази таблица. Убитите от Пфайзер и сие младежи може да си ги вземеш от официалните или неофициални данни на CDC за да не сравняваш "круши с ябълки".

        п.п. В момента пада и последната опорна точка, че ваксинацията предпазвала от смърт. Не стига, че самото ваксиниране убива, не стига че прави една огромна група от хора инвалиди за цял живот и то без право на финансова компенсация, ами като за капак се оказва че и грам работа не върши за оцелелите след ваксинацията. Както ви го показа колегата - данните са от Израел - средният брой смъртни случаи от Ковид на седмична база в Израел към 14 септември 2021-година (масово ваксинирани в момента) спрямо 14 септември 2020-та (липсваща ваксина) е с цели 60% повече. Извиненията че делта щама бил по-различен не се приемат - нали сте уж "учени" и искате да взимате решения за моето здраве вместо мен самият.

        п.п.п. Чакам списък със заболяванията които са по-смъртоносни от ваксините на Пфайзер и сие - помогнах ви с таблица за смъртност по причинители в САЩ, другото си го вземете от чекмеджето в ляво ...
        Твоята самозаблуда се състои в това, че при изчисляването на ефективността от ваксините използваш грешна методология, използваща числа с различна база. Познавам те и имам много високо мнение за тебе, но точно в тези изчисляния съм тотално ошашавен как можеш да допуснеш такава елементарна детска грешка, и до ден днешен да не си се усетил колко смешно изглежда тя в очите на другите хора.

        За убитите от Пфайзер и от другите ваксини (ако въобще има такива) също допускаш елементарна детска грешка - цитираш единични цифри, без да си си направил труда да сметнеш колко нищожен процент са те на фона на милиардите ваксинирани.

        Колкото до процента на смъртност сред младежите - поне десетки пъти по-висок процент има на умрелите от ГЛУПОСТ - катастрофи, удавяния, селфита от високи скали и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Нищо по смислено ли не измисли???

          Предишната вълна била по силна - Ако ваксините работеха в Израел трябваше да няма почти никакви случай да не говорим за смъртни случай

          А в БГ положението зимата вероятно няма да бъде по лошо от предишната зима, защото в момента има много повече хора които са го прекарали

          Ето ти линк към вълните в БГ

          https://coronavirus.bg/arcgis/apps/o...161aacec190f33

          Ако тенденцията се запази те отиват към понижаване



          Малко преди предишните 2 вълни повтаряхте същата мантра, че всички го били преболедували вече и затова нямало да боледуват вече.

          Без ваксиниране резултата ще е същия като при предишните 2 вълни. Никоя държава не може да си позволи да "премине" през Ковид без мащабна ваксинация и/или сериозни мерки, ние в момента нямаме нито ваксинация, нито сериозни мерки.

          Аз не помня кога преди е имало грипна епидемия с 4000 човека в болнциите към края на лятото.

          Този спор е напълно безмислен. Когато болниците се напълнят ти и тези като теб ще се покриете и преди следващата вълна пак ще се появите и ще се правите на "забравили" и ще твърдите, че видите ли този път "вече" всички го били изкарали и вълната ще е по-лека. Така можем да си продължаваме да си спорим до безкрайност, но населението на България и здравето на хората не е безкрайно. Изчерпваме ценен ресурс в спорове и борба по между си, вместо в борба срещу истинската заплаха, вируса.

          Всяка стабилна нация на планетата Земя се организира и прави каквото и е по силите да се бори с вируса, а ние тук понеже сме "най-умните", ще чакаме да го преболедуваме.... неясно колко пъти (въпреки, че това навсякъде беше отречено като начин за справяне с Ковид), докато образуваме имунитет.... много "яка" тактика. После да не се чудим защо сме пак на едно от най-последните места в Европа, а по нататък и в света.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

            Матеев,
            Поглеждайки тази обстойна таблица за смъртност зад океана, разбита по възраст на лицата и по вид заболяване:
            https://www.cdc.gov/nchs/data/dvs/mo...6_workipt1.pdf , аз не намерих нито една болест която да е по-смъртоносна сред младежите на възраст 20-24 години от mRNA ваксините които ти рекламираш. Сутринта ти изстреля едни проценти от които излиза, че по официални данни ефективността на Ковид "ваксините" срещу разболяване в България е точно 53.5%.
            Сега мяташ пореден процент, аз пък ти давам таблицата за смъртност по заболявания в САЩ и твърдя че убитите от ваксинация срещу Ковид младежи на възраст 20-24 година са много повече от почти всяко едно друго заболяване показано в тази таблица. Убитите от Пфайзер и сие младежи може да си ги вземеш от официалните или неофициални данни на CDC за да не сравняваш "круши с ябълки".

            п.п. В момента пада и последната опорна точка, че ваксинацията предпазвала от смърт. Не стига, че самото ваксиниране убива, не стига че прави една огромна група от хора инвалиди за цял живот и то без право на финансова компенсация, ами като за капак се оказва че и грам работа не върши за оцелелите след ваксинацията. Както ви го показа колегата - данните са от Израел - средният брой смъртни случаи от Ковид на седмична база в Израел към 14 септември 2021-година (масово ваксинирани в момента) спрямо 14 септември 2020-та (липсваща ваксина) е с цели 60% повече. Извиненията че делта щама бил по-различен не се приемат - нали сте уж "учени" и искате да взимате решения за моето здраве вместо мен самият.

            п.п.п. Чакам списък със заболяванията които са по-смъртоносни от ваксините на Пфайзер и сие - помогнах ви с таблица за смъртност по причинители в САЩ, другото си го вземете от чекмеджето в ляво ...
            Ще се наложи да почакаме за отговор поне един ден - Още не могат да получат факс от кораба майка и се гърчат като торни червеи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Просто лъжеш ....
              Сега кажи че и статистката за Израел е лъжа и ще утрепаш рибата

              Що бе Матеев нали ваксинираните не боледуваха и почти не умираха

              Що така стана в любимият ви Израел дето допреди месец го рязвявахте като самарското знаме

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Говорим за 8 случая на 1 милион човека или за 0.0008%. Та те толкова си умираха и преди ваксините, освен това няма доказателства, че ваксините са прекия причинител ....
                Матеев,
                Като ще си говорим за смъртта, поглеждайки тази обстойна таблица за смъртност зад океана, разбита по възраст на лицата и по вид заболяване: https://www.cdc.gov/nchs/data/dvs/mo...6_workipt1.pdf , аз не намерих нито една болест която да е по-смъртоносна сред младежите на възраст 20-24 години от mRNA ваксините които ти рекламираш. Сутринта ти изстреля едни проценти от които излиза, че по официални данни ефективността на Ковид "ваксините" срещу разболяване в България е точно 53.5%.
                Сега мяташ пореден процент, аз пък ти давам таблицата за смъртност по заболявания в САЩ и твърдя че убитите от ваксинация срещу Ковид младежи на възраст 20-24 години са много повече от почти всяко едно друго заболяване показано в тази таблица. Убитите от Пфайзер и сие младежи може да си ги вземеш от официалните или неофициални данни на CDC за да не сравняваш "круши с ябълки", а броят на смъртните случаи след ваксинация може да умножиш с подходящ коефициент (например по 1.33) защото до края на годината все още имате време за оформяне на плачевната статистика.

                п.п. В момента пада и последната опорна точка, че ваксинацията предпазвала от смърт. Не стига, че самото ваксиниране убива, не стига че прави една огромна група от хора инвалиди за цял живот и то без право на финансова компенсация, ами като за капак се оказва, че "ваксината" грам работа не върши за оцелелите след ваксинацията. Както ви го показа колегата с данните от Израел - средният брой смъртни случаи от Ковид на седмична база при тях към 14 септември 2021-година (масово ваксинирани в момента) спрямо 14 септември 2020-та (липсваща ваксина) е с цели 60% в повече смъртни случаи. Извиненията че делта щама бил по-различен не се приемат - нали сте уж "учени" и искате да взимате решения за моето здраве вместо мен самият. А да демонстрирате незнание че вирусите мутират е наглост.

                п.п.п. Чакам списък със заболяванията които са по-смъртоносни от ваксините на Пфайзер и сие - помогнах ви с таблица за смъртност по причинители в САЩ, другото си го вземете от чекмеджето в ляво ...
                Last edited by vgc; 15.09.2021, 17:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  В България са ваксинирани около 1 милион човека и по твоята логика трябва да са починали макс 8 - Кажи ми каква е вероятността аз да познавам 5-ма от тях???
                  Просто лъжеш ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie

                    Не ми давай акъл а обясни защо във ваксиниран Израел умират повече хора спрямо година по рано когато не бяха ваксинирани

                    Пък хората ще преценят кой половин кой цял
                    Вече ти казах в няколко постинга, че проблемът е в твоя телевизор - не знаеш и не можеш да тълкуваш статистически данни, и затова си вадиш грешните изводи. И понеже не съм лош човек, ще ти обясня най-подробно като на дете от детската градина:

                    1. Вземаш графиките на Израел и включваш 7-дневната усредняваща крива (Moving Average).

                    2. Вижда се, че при пика на предишната вълна е имало 8242 заразени, от които са умрели 65 човека или 0.78%.

                    3. Вижда се, че при пика на сегашната вълна е имало 9562 заразени, от които са умрели 29 човека или 0.3%.

                    Следователно при сегашната вълна умират 2.6 пъти по-малко хора !!!

                    Същата справка можеш да я направиш във всяка една друга точка от графиката и да установиш, че при сегашната вълна в Израел умират много по-малко хора на база броя на заразените.

                    https://www.worldometers.info/corona...ountry/israel/

                    Следователно публикуваните от тебе твърдения са ТОТАЛНО ГРЕШНИ и са плод или на умишлена манипулация или на невежество, което е по-вероятно.
                    Last edited by Mateev; 15.09.2021, 16:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Говорим за 8 случая на 1 милион човека или за 0.0008%. Та те толкова си умираха и преди ваксините, освен това няма доказателства, че ваксините са прекия причинител ....

                      Само за сведение - от автомобилни катастрофи умират 0.015% от населението всяка една година (20 пъти повече). Ами хайде да забраним автомобилите ...

                      Част от умрелите в автомобилна катастрофа са ваксинирани - ооооо ужас, ваксините водят до автомобилни катастрофи ...
                      В България са ваксинирани около 1 милион човека и по твоята логика трябва да са починали макс 8 - Кажи ми каква е вероятността аз да познавам 5-ма от тях???

                      Коментар


                      • Моля да престанете да се обиждате!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Не бе аз си ги измислям тия работи - Няма абсолютно никакви доказателства че млади прави хора умират от инфаркти

                          Всичко е плод на моята фантазия
                          Говорим за 8 случая на 1 милион човека или за 0.0008%. Та те толкова си умираха и преди ваксините, освен това няма доказателства, че ваксините са прекия причинител ....

                          Само за сведение - от автомобилни катастрофи умират 0.015% от населението всяка една година (20 пъти повече). Ами хайде да забраним автомобилите ...

                          Част от умрелите в автомобилна катастрофа са ваксинирани - ооооо ужас, ваксините водят до автомобилни катастрофи ...
                          Last edited by Mateev; 15.09.2021, 16:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev

                            Човек, престани да плещиш тъпизми. Всички вече те разбраха колко си невеж. Няма нужда да ни го доказваш отново и отново.

                            Научи се, че когато се прави сравнение, се стъпва на една и съща база, а не да сравняваш ябълки с круши. Ако базата е различна, се използват процентни съотношения.

                            Ако не беше бягал от часовете по математика, щеше да си наясно с тези неща, и щеше да си наясно, че точно Израел опровергава написаните от тебе тъпизми.
                            Абе какво се е променило в Израел от Септември 2020 до Септември 2021???????????

                            Здравната система ли им стана изведнъж по лоша или какво?

                            Единствената промяна е че ги ваксинираха - Еми ефект няма - Хората си умират със същият темп като миналата година
                            Last edited by aleks262; 15.09.2021, 16:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение





                              Абсолютна тъпотия в това изречение. Имунен отговор под формата на антитела се получава както при преболедуване, така и при ваксиниране. Под имунитет се разбират именно тези антитела, които обаче са различни като количество и качество при различните хора. Например имунокомпрометираните хора (болни от рак, спин и др.) придобиват много по-слаб имунитет както при ваксиниране, така и при преболедуване.

                              Второто изречение също е абсолютен тъпизъм, че имунизираните не можели да се заразят. Напротив - могат да се заразят както ваксинираните, така и преболедувалите. Всички зависи от силата на придобития имунитет, който освен всичко друго отслабва с времето, Зависи и от количеството приети вируси по време на заразяването. При достатъчно голям вирусен товар мoже да се зарази всеки, дори и тези, които имат силен имунитет.


                              Също тъпизъм, плод на тотално невежество.
                              Тоест те получавали анти тела ама те не работели - Тоест само си мислят че са ваксинирани

                              Продължавам да не чувам смислен отговор за Изрел

                              Нали го развявате като знаме - Защо там в момента умират даже повече хора от колкото преди година когато не бяха ваксинирани?
                              Last edited by aleks262; 15.09.2021, 16:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
                                Над 100 младежи от Онтарио са изпратени в болница за сърдечни проблеми, свързани с ваксини, показва доклад

                                Според доклад, публикуван миналата седмица от Службата за обществено здраве на Онтарио, към 7 август в Онтарио е имало 106 случая на миокардит и перикардит след ваксинация при хора на възраст под 25 години.

                                https://www.publichealthontario.ca/-...pdf?sc_lang=en

                                https://childrenshealthdefense.org/d...eart-problems/
                                Не бе аз си ги измислям тия работи - Няма абсолютно никакви доказателства че млади прави хора умират от инфаркти

                                Всичко е плод на моята фантазия

                                Коментар

                                Working...
                                X