IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    Ето какво правят хората в РАЗВИТИТЕ държави (Франция)? Ваксъри срещу антиваксъри се бият с голи ръце! Барбароне? Къде си? Да ни обясниш колко сме глупави в България....
    Казвам го за петдесети път сигурно - българският народ е един от най-разумните на континента. Затова дори неистовите стремежи на платената русофобска сган да ни откъсне от Русия, от вяра, от здрав разум дават толкова нефелни резултати та се налага:

    Евродепутатът от ЕНП/ "Демократична България" Радан Кънев поиска днес от пленарната зала на Европарламента Европейският съюз да се намеси заради ниския процент ваксинирани срещу коронавируса в България, съобщи БНР.
    "Това заплашва здравето на гражданите на страната, както и на останалите извън нейните граници", заяви Кънев. "Второ правителство и трети парламент в България се провалят в организацията на ваксинационна кампания, в пресичането на антинаучната пропаганда, която ни доведе до позорния резултат от около 20% ваксинирани при 70 средно за Съюза. Така че отговорът е, че правомощията на Европа стигат дотам, докъдето е нужно, ако националните правителства се провалят да защитят нашите граждани", каза евродепутатът.
    Малко остана. Просто трябва да удържим с пасивна съпротива и сакън да не минаваме към активна, защото нямаме шанс.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Сори, че чак сега отговарям ама бях на тръстиката. Значи, има едно такова понятие в логиката причинно-следствена връзка. Един инфакрт може да е предизвикан от хиляди наслагващи се причини.

      Трудно доказуемо твърдение е това с инфарктите.

      За 1 инфакт да, ама за 10 хиляди инфаркт-а е лесно доказуема СТАТИСТИЧЕСКИ причината.
      Аз не съм намерил доктор да ми каже каква е причината да вдигам кръвно примерно. Или каква е причината да НЯМАМ холестерол ако че съм 100 кила
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Ето какво правят хората в РАЗВИТИТЕ държави (Франция)? Ваксъри срещу антиваксъри се бият с голи ръце! Барбароне? Къде си? Да ни обясниш колко сме глупави в България....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

          Матеев, защо залагаш 4% смъртност при приетите в болница. 4% е сред диагностицираните с PCR. В болниците по тези данни за периода 1-14 септември, смъртността ще е около 11.5%. И да правиш извод за 148 пъти разлика по този начин, не мисля, че е коректно. Как биха изглеждали нещата по тази логика при 1% ваксинирани? А при 99%? В случая все едно правиш сравнение на основна и контролна група, които се променят динамично. Това коректно ли е?
          Ще изглежда подобно на ситуацията в момента в Израел и в УСА където в момента при ваксиниране на над 75% от рисковото население в момента умират повече хора от колкото миналата година без ваксини

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

            Знам че ме познаваш, както и аз теб, даже сме пили заедно кафе до колкото си спомням. Обаче Пфайзер и сие трябва да поемат отговорност за уврежданията които причиняват !!! Когато го направят ще се промени и отношението ми към тях и техните симпатизанти.
            Относно "детската" грешка - не е грешка - казва се "Количествен анализ" - познаваш го много добре въпреки, че не си му фен

            Да обобщя минутките за деня:
            1. Честит първи учебен ден ученици, не ги слушайте тези от екрана които ви вменяват, че ще сте виновни за болестта на ваш близък - тези хора са съвременни нацисти.
            2. Ефективността на ваксините в България е само 53.5% уточнявам специално заради Матеев, че методиката е на база "Quantitative analysts" - като са криви данните и резултата е крив, ама нали данните идват от Министерството и няма как да не им повярва човек.
            3. Израел след като показа че ваксините не пазят от заразяване и че не пазят от разболяване, вече показва че не пазят и от летален изход.
            4. С Матеев стигнахме до консенсус, че ваксинирането в САЩ е по-смъртоносно от всяка една болест взета поотделно там, обаче има и по-смъртоносен проблем и това е малоумното поведение на младежта зад океана включващо шофиране в нетрезво състояние, селфита над пропаст, практикуването на балконинг и други подобни спортове - т.е. всичко което е под общия знаменател на "първо действаш после мислиш каква стана тя". Скъпи българчета, правете обратното на американчетата - т.е. първо мислете
            Само до доуточня по точка 2 - 53% е горният праг на ефективност на ваксините който ще върви все по надолу няма да се вдига нагоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              НЕПУБЛИКУВАНИ ДАННИ ОТ МЗ: Какъв процент от ваксинираните у нас стигат до болница

              https://nova.bg/news/view/2021/09/15...8%D1%86%D0%B0/

              По данни на Министерството на здравеопазването за периода от 1 до 14 септември броят на приетите в болница с COVID-19 е 6488. От тях 468 са ваксинирани. Тоест, това са около 7.2 %.

              От министерството дадоха данни и за починалите имунизирани. От 1 март до 19 септември битката с болестта са изгубили обща 9494 души. От тях 64-ма са били ваксинирани или това прави около 0.67%.

              Обобщавам за който не може да смята:
              1. В болница влизат 92.3% неваксинирани и само 7.2% ваксинирани.
              2. От тях умират около 4%, от които 4% само 0.67% са ваксинирани
              3. Тоест спрямо броя на влезлите в болница умират само 0.027% ваксинирани.

              Изводи:
              1. Ако човек се ваксинира, вероятността да влезе в болница е 13 пъти по-малка спрямо неваксинираните
              2. Ако човек се ваксинира, вероятността да умре е 148 пъти по-малка спрямо неваксинираните
              Матеев, защо залагаш 4% смъртност при приетите в болница. 4% е сред диагностицираните с PCR. В болниците по тези данни за периода 1-14 септември, смъртността ще е около 11.5%. И да правиш извод за 148 пъти разлика по този начин, не мисля, че е коректно. Как биха изглеждали нещата по тази логика при 1% ваксинирани? А при 99%? В случая все едно правиш сравнение на основна и контролна група, които се променят динамично. Това коректно ли е?
              Last edited by neptun266; 15.09.2021, 17:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Умрели от ваксината има само във болното ти въображение. Иначе тази пандемия никога няма да отмине. Вирусът е тука и в следващите 1000 години ще трябва да се съобразяваме с него. Най-доброто, което може да се случи, е смъртността да намалее до нива, които са поносими за обществото, и да престанем да му обръщаме внимание.

                Можем обаче от тази пандемия да си извадим един много важен извод:
                Следващият път, когато човечеството бъде нападнато от още по-страшен и по-смъртоносен вирус, смъртността ще е много висока именно поради простотията и невежеството на голяма част от същото това общество. Това обаче може и да е за добро - светът ще се самопочисти от хората с ниско IQ и благодарение на естествения подбор човечеството ще се издигне на следващото по-високо еволюционно стъпало.
                Да не се окаже само че тия дето се мислите с високо IQ сте изтеглили късата клечка

                И пак опираме до въпроса защо тия дето се мислите с високо IQ сте се загрижили толкова за нас простите та пяна ви хвърчи из устата?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Твоята самозаблуда се състои в това, че при изчисляването на ефективността от ваксините използваш грешна методология, използваща числа с различна база. Познавам те и имам много високо мнение за тебе, но точно в тези изчисляния съм тотално ошашавен как можеш да допуснеш такава елементарна детска грешка, и до ден днешен да не си се усетил колко смешно изглежда тя в очите на другите хора
                  Знам че ме познаваш, както и аз теб, даже сме пили заедно кафе до колкото си спомням. Обаче Пфайзер и сие трябва да поемат отговорност за уврежданията които причиняват !!! Когато го направят ще се промени и отношението ми към тях и техните симпатизанти.
                  Относно "детската" грешка - не е грешка - казва се "Количествен анализ" - познаваш го много добре въпреки, че не си му фен

                  Да обобщя минутките за деня:
                  1. Честит първи учебен ден ученици, не ги слушайте тези от екрана които ви вменяват, че ще сте виновни за болестта на ваш близък - тези хора са съвременни нацисти.
                  2. Ефективността на ваксините в България е само 53.5% уточнявам отново, специално заради Матеев от когото съм научил изключително много неща на тема статистика и прилагането и в нашето ежедневие, че методиката е на база "Quantitative analysts" - като са криви данните и резултата е крив, ама нали данните идват от Министерството и няма как да не им повярва човек.
                  3. Израел след като показа че ваксините не пазят от заразяване и че не пазят от разболяване, вече показва че не пазят и от летален изход.
                  4. С Матеев стигнахме до консенсус, че ваксинирането в САЩ е по-смъртоносно от всяка една болест взета поотделно там, обаче има и по-смъртоносен проблем и това е малоумното поведение на младежта зад океана включващо шофиране в нетрезво състояние, селфита над пропаст, практикуването на балконинг и други подобни спортове - т.е. всичко което е под общия знаменател на "първо действаш после мислиш каква стана тя".
                  Скъпи българчета, правете обратното на американчетата - т.е. първо мислете
                  Last edited by vgc; 15.09.2021, 17:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev

                    Поредното грешно твърдения. Абе на тебе да не би да ти плащат, за да лъжеш като дърт циганин?
                    То бива да си гьон ама твоето е диагноза

                    15 Сетември 2020 на седмична база починали - 878
                    15 Сетември 2021 на седмична база починали - 1888

                    Над ДВА ПЪТИ повече Матеев - При над 70% Ваксинирани

                    Що така бе Матеев - Като добавиш и тези дето са го изкарали и имат естествен имунитет то почти не останаха хора бе Матеев - Тоя вирус с куче ли ги търси???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Единственият начин да мине тази пандемия е да го пребуледуват критичен % от населението

                      От там натам можете да се ваксинирате - може на врачки да ходите - може да се кръстите по трипъти на ден, това по никакъв начин няма да спре пандемията

                      Но пък за сметка на това ще можете да разправяте ние направихме всичко по силите си, верно е че част от нас умряха от ваксината ама то сигурно и от ковида щяха да починат
                      Умрели от ваксината има само във болното ти въображение. Иначе тази пандемия никога няма да отмине. Вирусът е тука и в следващите 1000 години ще трябва да се съобразяваме с него. Най-доброто, което може да се случи, е смъртността да намалее до нива, които са поносими за обществото, и да престанем да му обръщаме внимание.

                      Можем обаче от тази пандемия да си извадим един много важен извод:
                      Следващият път, когато човечеството бъде нападнато от още по-страшен и по-смъртоносен вирус, смъртността ще е много висока именно поради простотията и невежеството на голяма част от същото това общество. Това обаче може и да е за добро - светът ще се самопочисти от хората с ниско IQ и благодарение на естествения подбор човечеството ще се издигне на следващото по-високо еволюционно стъпало.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Сори, че чак сега отговарям ама бях на тръстиката. Значи, има едно такова понятие в логиката причинно-следствена връзка. Един инфакрт може да е предизвикан от хиляди наслагващи се причини.

                        Трудно доказуемо твърдение е това с инфарктите.

                        Може бе Селена може обаче като почнат да се повтарят дадени неща и почва да ти прави впечатление

                        До преди една година всички познати които починаха бяха предимно с рак или от катастрофа

                        От една година насам повечето починаха от Ковид 6 човека

                        От три месеца почнаха да умират от инфаркт и всичките до около месец след ваксина 5 човека

                        На края на годината ако извадят статистика на починалите от инфаркт тази година вероятно ще са доста повече от предишни години

                        Коментар


                        • Като гледам ще си изкараме четвъртата вълна с маските от първата… Други предложения?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            Малко преди предишните 2 вълни повтаряхте същата мантра, че всички го били преболедували вече и затова нямало да боледуват вече.

                            Без ваксиниране резултата ще е същия като при предишните 2 вълни. Никоя държава не може да си позволи да "премине" през Ковид без мащабна ваксинация и/или сериозни мерки, ние в момента нямаме нито ваксинация, нито сериозни мерки.

                            Аз не помня кога преди е имало грипна епидемия с 4000 човека в болнциите към края на лятото.

                            Този спор е напълно безмислен. Когато болниците се напълнят ти и тези като теб ще се покриете и преди следващата вълна пак ще се появите и ще се правите на "забравили" и ще твърдите, че видите ли този път "вече" всички го били изкарали и вълната ще е по-лека. Така можем да си продължаваме да си спорим до безкрайност, но населението на България и здравето на хората не е безкрайно. Изчерпваме ценен ресурс в спорове и борба по между си, вместо в борба срещу истинската заплаха, вируса.

                            Всяка стабилна нация на планетата Земя се организира и прави каквото и е по силите да се бори с вируса, а ние тук понеже сме "най-умните", ще чакаме да го преболедуваме.... неясно колко пъти (въпреки, че това навсякъде беше отречено като начин за справяне с Ковид), докато образуваме имунитет.... много "яка" тактика. После да не се чудим защо сме пак на едно от най-последните места в Европа, а по нататък и в света.
                            Единственият начин да мине тази пандемия е да го пребуледуват критичен % от населението

                            От там натам можете да се ваксинирате - може на врачки да ходите - може да се кръстите по трипъти на ден, това по никакъв начин няма да спре пандемията

                            Но пък за сметка на това ще можете да разправяте ние направихме всичко по силите си, верно е че част от нас умряха от ваксината ама то сигурно и от ковида щяха да починат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Сега кажи че и статистката за Израел е лъжа и ще утрепаш рибата
                              Статистиката в Израел говори против тебе, но още не си дорасъл, за да я разбереш.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Селена да си жива и здрава

                                За съжаление до тук 5-ма мои познати нямаха този късмет след ваксинирането

                                Сигурен съм че броят на инфарктите тази година ще е много над средното
                                Сори, че чак сега отговарям ама бях на тръстиката. Значи, има едно такова понятие в логиката причинно-следствена връзка. Един инфакрт може да е предизвикан от хиляди наслагващи се причини.

                                Трудно доказуемо твърдение е това с инфарктите.


                                Коментар

                                Working...
                                X