IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    Пак ли да се бода? А като спаднат след 4-5 месеца...

    За спада е ясно. По-интересно е какво е положението с антителата преди спада. Априори всички приемат че е блестящо, но дали е така? Напълно възможно е ваксината да не е предизвикала имунен отговор. Какво след това не знам. Алтернативна ваксина?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      Дано се оправи сестра ти. Ваксинирана ли е?
      Не, не е ваксинирана. Антителата си ги има, защото миналата година през ноември го изкара коронавируса, но без да влиза в болница. Стандартното - загуба на обоняние и вкус, висока температура и 1-2 седмици лежане в къщи.

      PCR тест също не си е правила, така че е останала извън ковид статистиката.

      Съпругът и вероятно също го е изкарал, защото е стоял с нея в една стая през цялото време. Неговото изкарване обаче е абсолютно безсиптомно.

      През лятото (6 месеца след това) той също имаше здравни проблеми. Пак задъхване, което е по причина емболия, но го оправят с лекарства и в момента е добре. Само където днес ми се видя много отслабнал. Дойде до дома да му дам кислороден апарат за сестра ми.
      Last edited by Mateev; 18.09.2021, 20:23.

      Коментар


      • Матеев, тоя свят грам не го познаваш, от толко блеене по форумите, ковида и рака го правиш част от живота си, успяваш от менталната сфера да го вкарваш реално в живота си, защо все се учите по-трудния начин.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
          Благодаря!
          Антителата и да тестваш и да не тестваш, все тая, ако знам че нямам антитела какво? Пак ли да се бода? А като спаднат след 4-5 месеца...
          Количеството на наличните антитела не е най-важният параметър. Дори и да спаднат, организма вече знае как да си ги произведе, и може да го направи това само за няколко часа.

          Важното е при повторното заразяване вирусният товар да не е много голям. Ако е малък, организма има време да го спре с наличните антитела и с новопроизведените нови. Ако е голям, тогава вече 2-3 дена ще има сиптоми на болестта и дори влизане в болницата, докато организма произведе огромно количество антитела, за да унищожи огромното количество вируси.

          И в двата случая обаче организма знае какви антитела да произведе и се заема с тази задача буквално още в първите минути след заразяването.

          При неваксинираните и при непреболедувалите обаче организма НЕ ЗНАЕ какви антитела са нужни, и му трябват поне 1-2 седмици, докато се научи и започне вярното производство. През тези 1-2 седмици вируса се вихри необезпокояван и нанася необратими щети на вътрешните органи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Днес получих една от най-лошите новини в живота ми. Сестра ми е в болницата в много тежко състояние със сатурация 80 и е в интензивното на кислород. Това обаче не е КОВИД, защото миналия ноември тя го преболедува ставнително леко. Стоя си в къщи и въобще не се е тествала с PCR. Затова си мисля, че това нейното е ярък случай на ПОСТ-КОВИД СИНДРОМ.

            Историята е следната - няколко месеца след КОВИД-а през пролетта както е в безупречно здраве и изведнъж и става много лошо и отива в болницата. Сиптомите - висока температура, задъхване, отпадналост. В болницата и откриват малък рак в единия дроб (колкото монета от 5 стотинки), и напълно отказал втори дроб. Просто го няма на снимката - оказа се, че целият е удавен във вода.

            Източват водата от дроба и от плеврата, като във водата също откриват ракови клетки. Предписват и химиотерапия - 6 вливания през 1 месец. Първите 3 вливания са добре, и дори на снимките белите дробове се изчистват. Четвъртото вливане го изкарва сравнително тежко и няколко дни лежи в къщи преди да се възстанови. Петото вливане обаче е критично. Прибира се в къщи и веднага ляга на легло, като в следващите дни състоянието и непрекъснато се влошава.

            Стига се дотам, че 5-те метра до тоалетната ги преминава с помощ от друг човек и с 2 почивки. И най-накрая снощи просто е припаднала. Бърза помощ, линейки и всичко както си му е реда, но първото, което се открива още в линейката, е сатурация 80 (трябва да бъде 96). В болницата на ренгена се вижда нещо ужасяващо - двата бели дроба просто ги няма на снимката. Дотолкова са задръстени с нещо, че направо не се виждат. И сега е в реанимацията на кислород и бере душа.

            Спешно направения вчерая тест за ковид е отрицателен, а антителата са на макс (над 150). Затова аз си мисля, че всичко това, което се е случило, е ярък пример на ПОСТ-КОВИД СИНДРОМ. Уж го е преболедувала и се е излекувала, уж има голямо количество антитела, но вижте какво се случва в следващата няма една година. На всичкото отгоре е по-млада от мене - 64 набор.

            Това е вторият случай на мой роднина, който уж се излекува от ковид, след това уж има безупречно здраве, и няколко месеца след това нещата се объркват. Единият вече почина, а вторият (сестра ми) в момента е в болницата и бере душа.

            Пиша го това в тази тема, защото част от антиваксърите вероятно ще преминат по същия сценарий - уж са се излекували след заразяването, но до 1 година изведнъж се влошават, и стават инвалиди или дори умират, като тяхната смърт не се лови от ковид статистиката. Тоест умрели са без ковид, но първопричината всъщност е ковид и нанесените от него скрити поражения на организма.
            Дано се оправи сестра ти. Ваксинирана ли е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение



              Преди всичко дано по-бързо всички в семейството ти оздравеят.


              Отдавна забелязах че повечето преболедували редовно и почти религиозно си тестват антителата, докато ваксинираните изобщо не го правят. Не разбирам защо.
              Благодаря!
              Антителата и да тестваш и да не тестваш, все тая, ако знам че нямам антитела какво? Пак ли да се бода? А като спаднат след 4-5 месеца...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                След ваксината тя нямаше никакви реакции, докато аз след втората бях с температура един ден. Не знам дали има значение, но предполагам да.


                ​​​​​


                Преди всичко дано по-бързо всички в семейството ти оздравеят.


                Отдавна забелязах че повечето преболедували редовно и почти религиозно си тестват антителата, докато ваксинираните изобщо не го правят. Не разбирам защо.

                Коментар


                • Днес получих една от най-лошите новини в живота ми. Сестра ми е в болницата в много тежко състояние със сатурация 80 и е в интензивното на кислород. Това обаче не е КОВИД, защото миналия ноември тя го преболедува ставнително леко. Стоя си в къщи и въобще не се е тествала с PCR. Затова си мисля, че това нейното е ярък случай на ПОСТ-КОВИД СИНДРОМ.

                  Историята е следната - няколко месеца след КОВИД-а през пролетта както е в безупречно здраве и изведнъж и става много лошо и отива в болницата. Сиптомите - висока температура, задъхване, отпадналост. В болницата и откриват малък рак в единия дроб (колкото монета от 5 стотинки), и напълно отказал втори дроб. Просто го няма на снимката - оказа се, че целият е удавен във вода.

                  Източват водата от дроба и от плеврата, като във водата също откриват ракови клетки. Предписват и химиотерапия - 6 вливания през 1 месец. Първите 3 вливания са добре, и дори на снимките белите дробове се изчистват. Четвъртото вливане го изкарва сравнително тежко и няколко дни лежи в къщи преди да се възстанови. Петото вливане обаче е критично. Прибира се в къщи и веднага ляга на легло, като в следващите дни състоянието и непрекъснато се влошава.

                  Стига се дотам, че 5-те метра до тоалетната ги преминава с помощ от друг човек и с 2 почивки. И най-накрая снощи просто е припаднала. Бърза помощ, линейки и всичко както си му е реда, но първото, което се открива още в линейката, е сатурация 80 (трябва да бъде 96). В болницата на ренгена се вижда нещо ужасяващо - двата бели дроба просто ги няма на снимката. Дотолкова са задръстени с нещо, че направо не се виждат. И сега е в реанимацията на кислород и бере душа.

                  Спешно направения вчера тест за ковид е отрицателен, а антителата са на макс (над 150). Затова аз си мисля, че всичко това, което се е случило, е ярък пример на ПОСТ-КОВИД СИНДРОМ. Уж го е преболедувала и се е излекувала, уж има голямо количество антитела, но вижте какво се случва в следващата няма една година. На всичкото отгоре е по-млада от мене - 64 набор.

                  Това е вторият случай на мой роднина, който уж се излекува от ковид, след това уж има безупречно здраве, и няколко месеца след това нещата се объркват. Единият вече почина, а вторият (сестра ми) в момента е в болницата и бере душа.

                  Пиша го това в тази тема, защото част от антиваксърите вероятно ще преминат по същия сценарий - уж са се излекували след заразяването, но до 1 година изведнъж се влошават, и стават инвалиди или дори умират, като тяхната смърт не се лови от ковид статистиката. Тоест умрели са без ковид, но първопричината всъщност е ковид и нанесените от него скрити поражения на организма.
                  Last edited by Mateev; 18.09.2021, 20:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Защо се редят пред кабинета, не е ли забранено? Във Варна ако имаш оплаквания личния лекар ти дава направление за тест по телефона, и те лекува по телефона.
                    Кабинет само за ковид болни мисля, или такива които предполагат че са.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                      Двамата с жена ми сме ваксинирани с Пфайзер. Втора доза май месец. От вчеря тя е с положителен тест за ковид, температура мускулни болки, дробовете са добре, от днес липса на вкус и обоняние.
                      Малкото го донесе от градината, но при нея беше първо хрема почти седмица, от днес и двете деца са 38.5. Всички са на авирон рапид и витамини

                      За сега аз държа фронта.

                      След ваксината тя нямаше никакви реакции, докато аз след втората бях с температура един ден. Не знам дали има значение, но предполагам да.

                      ​​​​​​Може би аз още имам имунитет, докато при нея е отслабнал, или не е изградила достатъчно.

                      Факт е, че ако се налагат следващи ваксини, по-добре да е преди есенно-зимния период като при грип.

                      Пс: в кварталната болница пред ковид кабинета е имало 30 човека. В Токуда също имаше опашка няколко човека и отделението е пълно доколкото разбрах.

                      ​​



                      ​​​​​
                      Защо се редят пред кабинета, не е ли забранено? Във Варна ако имаш оплаквания личния лекар ти дава направление за тест по телефона, и те лекува по телефона.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                        New concerning results, Israel 2021 (Prof. Retsef Levi) MDA Emergency calls:
                        25% increase in Cardiac arrests & Heart attacks (16-29).
                        83.6% increase in Heart attacks (Women 20-29).
                        According to the study, this increase was correlated with Mass vaccination.
                        https://drive.google.com/file/d/1QT2...g0gUqI52x/view
                        Казвам им аз че там им бият от калпавите ваксини те не ми верват

                        Коментар


                        • Двамата с жена ми сме ваксинирани с Пфайзер. Втора доза май месец. От вчеря тя е с положителен тест за ковид, температура мускулни болки, дробовете са добре, от днес липса на вкус и обоняние.
                          Малкото го донесе от градината, но при нея беше първо хрема почти седмица, от днес и двете деца са 38.5. Всички са на авирон рапид и витамини

                          За сега аз държа фронта.

                          След ваксината тя нямаше никакви реакции, докато аз след втората бях с температура един ден. Не знам дали има значение, но предполагам да.

                          ​​​​​​Може би аз още имам имунитет, докато при нея е отслабнал, или не е изградила достатъчно.

                          Факт е, че ако се налагат следващи ваксини, по-добре да е преди есенно-зимния период като при грип.

                          Пс: в кварталната болница пред ковид кабинета е имало 30 човека. В Токуда също имаше опашка няколко човека и отделението е пълно доколкото разбрах.

                          ​​



                          ​​​​​

                          Коментар


                          • New concerning results, Israel 2021 (Prof. Retsef Levi) MDA Emergency calls:
                            25% increase in Cardiac arrests & Heart attacks (16-29).
                            83.6% increase in Heart attacks (Women 20-29).
                            According to the study, this increase was correlated with Mass vaccination.
                            https://drive.google.com/file/d/1QT2...g0gUqI52x/view

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                              При положение, че ваксинираните в България масово са здрави млади хора, на които им трябва QR код, за да пътуват и работят, не е особено учудващо, че няма много починали сред тях.

                              Истинска статистика "Починали боцнати/небоцнати" трябва да се води в държави с голямо покритие сред всички групи или да се прави по групи "Починали боцнати/небоцнати 40 годишни без заболявания", или "Починали боцнати/небоцнати 80 годишни с 8 инфаркта".
                              Не бе просто в БГ им бият от хубавите ваксини а в Израел им пробутват боклуци та за това в БГ са малко случаите а там е поголовна умирачка на ваксинирани

                              Коментар


                              • Бруталната полицейска диктатура в Австралия се влошава ежедневно. Опасявам се, че скоро ще дойде и в Европа, и при нас накрая.

                                Протестите в Мелбърн.

                                https://www.youtube.com/watch?v=sj6XxNjPUek

                                Коментар

                                Working...
                                X