IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    песимисте не си се разболявал. За моята болест са изхарчили стотици хиляди за лечение и поне още толкова са откраднали? Как мислиш че мога да ги платя. Ами всеки ракова болен е даже повече. А сърдечна операция или друга трансплантация можеш ли да си позволиш че е поне 100к
    Мисля че ясно написах - похарчил съм да речем еквивалента на няколко тристайни в желаните места в София. И в момента плащам над 1000 лева на месец....
    В почти всяко семейство има или ще възникнат здравословни проблеми. Моето не е изключение.
    Въпросът е че ако плащам здравни вноски не е редно да ме ограничават от лечение. Ако ме ограничат ок, но тогава не е редно да плащам здравни вноски и трябва да ми възстановят всичко платено. Не може да има солидарност за плащане и липса на такава при лечението....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      10000 болни х 5к
      1000 интензивно по 20к
      срещу 5млн х 50лв + незнайно колко с усложнения - официално регистрирани са 1%
      Айде смятай
      Разхода за самата ваксина е капка на фона на цялостният разход свързан пряко и непряко с ваксинацията....
      Само някой абориген не може да го осмисли или си мисли, че ние сме аборигени и не сме наясно :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Плащал съм повече отколкото мнозинството хора ще изкарат за цял живот. И сега плащам и в бъдеще ще плащам. Децата са ми на частно платено здравеопазване, за операции и медицински процедури в чужбина и т.н.
        Ясно е че има измами и надписвания и т.н. , но в момента нито една семейна здравна вноска не се ползва от семейството ми. За всеки по-сериозен здравен проблем се прави на частно. А относно Ковида- всички в семейството се самоизлекувахме вкъщи с витаминчета и чайчета....
        песимисте не си се разболявал. За моята болест са изхарчили стотици хиляди за лечение и поне още толкова са откраднали? Как мислиш че мога да ги платя. Ами всеки ракова болен е даже повече. А сърдечна операция или друга трансплантация можеш ли да си позволиш че е поне 100к
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Разликата е,че маймуната мисли ,че ще и вкарат чип с ваксината и ще я управяляват достанционно чрез 5G мрежата.
          Интелигентния човек е образован и не отхвърля науката и медицината.
          Кой тогава е маймуна и кой интелигентен човек?
          Трябва да минат 4-5 поколения и едва тогава твоите наследници ще са на интелектуалното ниво на дневшните хора,които се вакинират .
          Това е !
          Така е . Пак позна. Днес си неудържим.
          Добрата новина е че ще видя 4-5 поколения маймунчета след мен...За разлика от ваксинираните, които или няма да имат възможност да ги видят или няма да има какво да видят ...по избор :-))))
          Отивай да се редиш за нова доза, ама гледай този път да е с редактор на гени...Все още имаш шансове :-)))) , ако не пробвай до безкрай.... Ще те излекуват да знаеш :-))))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Лесно може да се че ваксарите струват и ще струват в бъдеще много повече на здравната система

            Искат да вапцат поне 6 000 000 с по 3 дози и всяка следваща година с бустер - В следващите 2 години това са общо 5 дози х50лв = 1.5 милиарда лева

            Не ми се смята колко работа ще отворят на медицински персонал да постави 30 милиона ваксини

            Те обача няма да са предпазени от заразяване и ще се разболяват - отново тестове за тях и дори само 5% от тях да стигат до болница това са поне 300 000 хоспитализирани

            Да не говорим ако се появят станични ефекти и тн

            Общо биха ни стрували над 3 милиарда + Риска да бъдем заличени като нация ако нещо се обърка

            Както вече няколко пъти писах Българският народ не е бил толкова категоричен за нищо друго в последните 100 години
            Разбира се разходите са несъпоставими. Всичко около ваксините и ваксинацията струва много пъти повече от лечението на неваксинирани. И лошото е че разходите по частта за ваксините само ще растат до безкрай с възможните последици докато лечението на неваксинирани след година ще свърши като го минат достатъчно хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

              Плащай първо на бялата мафия само от джоба си и като те вземат за канарче после на нея философствай
              Плащал съм повече отколкото мнозинството хора ще изкарат за цял живот. И сега плащам и в бъдеще ще плащам. Децата са ми на частно платено здравеопазване, за операции и медицински процедури в чужбина и т.н.
              Ясно е че има измами и надписвания и т.н. , но в момента нито една семейна здравна вноска не се ползва от семейството ми. За всеки по-сериозен здравен проблем се ходи на частно. А относно Ковида- всички в семейството се самоизлекувахме вкъщи с витаминчета и чайчета....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 23.09.2021, 11:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Сириец,пак се изказваш СУПЕР НЕАДЕКВАТНО.

                Една ваксина е 15-20 евро.

                Лечението на една маймуна от Ковид в болницата е 3000-5000лв, а в интензивното е над 10 000-20 000лв и нагоре.

                Ти на училише ходил ли си? Може ли да смяташ ?
                Явно в Израел и доста други държави болниците са пълни с маймуни и то ваксинирани, които явно се лекуват безплатно щото го карат леко

                Колко човека до момента са хоспитализирани до момента в БГ?

                Всички от тях ли имаха нужда от хоспитализация?

                Онези весели ромчета дето си бяха качили видео как денсат в болничната стая и те ли бяха за там?

                Ако всички са ваксинирани ще има ли хоспитализирани и какъв % според теб?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Сириец,пак се изказваш СУПЕР НЕАДЕКВАТНО.

                  Една ваксина е 15-20 евро.

                  Лечението на една маймуна от Ковид в болницата е 3000-5000лв, а в интензивното е над 10 000-20 000лв и нагоре.

                  Ти на училише ходил ли си? Може ли да смяташ ?
                  10000 болни х 5к
                  1000 интензивно по 20к
                  срещу 5млн х 50лв + незнайно колко с усложнения - официално регистрирани са 1%
                  Айде смятай
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    [SIZE=20px]

                    Не е честно данъкоплатците да ги субсидират, смята здравният министър.
                    .
                    Матеев даже не се усещаш как този пост не работи в твоя полза

                    В Германия болшинството са ваксинирани и по принципа на демокрацията искат да преебът малцинството - Мнозинството решава

                    Само че забравяш кое е мнозинството в България и ставаш смешен - Радвай се че мнозинството в БГ е толерантно и даже ви е подсигурило експериментални илячи от различни източници да си се бодете колкото ви е кеф

                    Ако някога станете мнозинство елате да ни кажете, какви ще са новите правила, а до тогава мълчете като малки страхливи палета може само да скимтите от време на време

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                      Искат да вапцат поне 6 000 000 с по 3 дози и всяка следваща година с бустер - В следващите 2 години това са общо 5 дози х50лв = 1.5 милиарда лева
                      Сириец,пак се изказваш СУПЕР НЕАДЕКВАТНО.

                      Една ваксина е 15-20 евро.

                      Лечението на една маймуна от Ковид в болницата е 3000-5000лв, а в интензивното е над 10 000-20 000лв и нагоре.

                      Ти на училише ходил ли си? Може ли да смяташ ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Разхода за ваксини и последици от тях, обслужване на ваксинирането, паспорти, разболелите се от Ковид ваксинирани и т.н. ще бъде значително по-голям / в много пъти повече/ от лекуването на разболелите се в болница неваксинирани. Но да речем че понижената смъртност / към момента/ го оправдава в някаква степен.
                        Въпросът е ако има солидарно плащане за дадени услуги е че не може да има ограничаване на част от плащащите да ползват някои от тях. Ако приемем че е зло неваксинирането то тогава какво е тютюнопушенето пиенето, наркотиците, превишената скорост с фатални катастрофи и т.н.
                        В противен случай ще се окажем в Излямска държава където немюсюлманите са задължени да плащат данък в полза на мюсюлманите.... Много демократично....:-)
                        Лесно може да се че ваксарите струват и ще струват в бъдеще много повече на здравната система

                        Искат да вапцат поне 6 000 000 с по 3 дози и всяка следваща година с бустер - В следващите 2 години това са общо 5 дози х50лв = 1.5 милиарда лева

                        Не ми се смята колко работа ще отворят на медицински персонал да постави 30 милиона ваксини

                        Те обача няма да са предпазени от заразяване и ще се разболяват - отново тестове за тях и дори само 5% от тях да стигат до болница това са поне 300 000 хоспитализирани

                        Да не говорим ако се появят станични ефекти и тн

                        Общо биха ни стрували над 3 милиарда + Риска да бъдем заличени като нация ако нещо се обърка

                        Както вече няколко пъти писах Българският народ не е бил толкова категоричен за нищо друго в последните 100 години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          И стига вече с тези маймуни.... Не разбра ли че и 10 ваксини да си сложиш гените са си гени и няма как да достигнеш нивото на хората :-)
                          Разликата е,че маймуната мисли ,че ще и вкарат чип с ваксината и ще я управяляват достанционно чрез 5G мрежата.
                          Интелигентния човек е образован и не отхвърля науката и медицината.
                          Кой тогава е маймуна и кой интелигентен човек?
                          Трябва да минат 4-5 поколения и едва тогава твоите наследници ще са на интелектуалното ниво на дневшните хора,които се вакинират .
                          Това е !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                            Плащай първо на бялата мафия само от джоба си и като те вземат за канарче после на нея философствай
                            Не е баш по темата, но голямата част от хората просто не им стига въображението да осъзнаят на какви чудовищни гнусни престъпления е способна Бялото мафия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Съгласен съм и с това и си прав. Редно е всеки сам да си плаща лечението. Та по тази линия не смятам че с моите данъци/здравни вноски трябва да се лекуват пушачи, пияници, катастрофирали и въобще всички разблели се от каквото и да било.
                              Спирате ми плащането на здравните вноски и възстановявате каквото съм платил защото не съм го ползвал и ще се лекувам от Ковид и всичко останало от джоба си....:-)
                              Също така не е лошо и всички други данъци/осигуровки които плащам да ми се спрат - а те са МНОГОцифрени да поясня.....
                              Виж имаме пълно единомислие :-) Никой нищо да не плаща и сам да си се лекува, плаща обезщетения и т.н.

                              И стига вече с тези маймуни.... Не разбра ли че и 10 ваксини да си сложиш гените са си гени и няма как да достигнеш нивото на хората :-)
                              Плащай първо на бялата мафия само от джоба си и като те вземат за канарче после на нея философствай
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Знаеш ли коя е най-удобната честота за 5G? Това е 60 Гхц.
                                Добре, цитирай ми държава, в която има 5G клетки на тази честота.

                                А знаеш ли какво става с преноса и усвояването на кислорода в нашето тяло в подобна среда, защото молекулата на кислорода променя характеристиките си при абсорбция на такива микровълни? Пада сатурацията.
                                Източник за информацията?

                                Не твърдя, че електромагнитните лъчения нямат влияние върху човека. Напротив, изучавал съм тези влияния.

                                Задавам директен въпрос. Има ли по-просто и логично обяснение защо има повече заболели (в началото направо избухна) в зоните с 5G? Без да търсим под вола теле с очакване на подобен силен ефект от 5G мрежата.

                                Коментар

                                Working...
                                X