IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като си говорите за смърт от ковид и класации разни, ето един коментар от 2018 година по повод класации за смъртност:

    Смъртността е най използвания с цел манипулация показател. Той освен от умиранията зависи и от това, колко хора живеят в чужбина, каква е била раждаемостта през последните 75 години. Тя е показател за който причината не е само в последните 30 години. И ви давам пример: Според ЦРУ за 2014г. Германия е на 31 място . По-ниска смъртност от Германия имат ДР Конго-44място,Р. Конго -48,Либерия -50. Сега петте най-бедни страни в Света , Еритрея е на 110 място, Борунди -55,ДР Конго-44място,Либерия -50
    Значи най бедните страни в света са с по ниска смъртност от повечето европейски страни, вкл. Германия,Белгия, Финландия,Русия,Сърбия,Румъния,Унгария, Литва,Гърция, Португалия,Австрия,Полша............. Бедната Еритрея е с далече по- ниска смъртност от посочените европейски страни ..... Та който иска да живее в страни да отиде в Еритрея -110място,,Судан-103,Камбоджа-106, Лаос-108.......или най добре в Ирак-199 място по смъртност или ивицата Газа - 219

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Идея си нямаш колко бодене ще те бодат, когато ти наврат тръбата в гърлото. Приготви се за по поне 5 инжекции на ден с всякакви лекарства (пардон буламачи), на които също не им знаеш състава, и за които въобще няма да те питат искаш или не. И като вземеш да се задъхваш няколко часа преди да умреш, ще мечтаеш да те убодат още 100 пъти, само и само да ти се размине гушването на букета.

      Нищо лично - но явно това е твоят избор. Моли се да не изтеглиш късата клечка.
      Всеки стиска милионите, и се моли да преживее още някоя-друга годинка, и си го изкарва на раята като я принизява до гои, щото той - богатия - бил най-красив, най-умен и най-богат.

      X_Y - защо махна онова за гербаджиите?
      Last edited by Пешко К.; 01.10.2021, 18:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Идея си нямаш колко бодене ще те бодат, когато ти наврат тръбата в гърлото. Приготви се за по поне 5 инжекции на ден с всякакви лекарства (пардон буламачи), на които също не им знаеш състава, и за които въобще няма да те питат искаш или не. И като вземеш да се задъхваш няколко часа преди да умреш, ще мечтаеш да те убодат още 100 пъти, само и само да ти се размине гушването на букета.

        Нищо лично - но явно това е твоят избор. Моли се да не изтеглиш късата клечка.

        Вече съм се помолил за мен, близките ми, целия свят и - това не е шега - след като прочетох едно от по-крайните ти изстъпления, съвсем малко се помолих и конкретно за теб. Притеснявам се, че усилено клатиш съдбата към себе си.

        Все пак сме на едно мнение в една насока - това е моят избор, онова е твоят избор и т.н, но разликата е в това, че официалната власт не се държи в съгласие с този принцип. Едната страна никой не се опитва легитимно да я притиска да направи нещо, което не иска, а предубедените, корпоративни, минаващи за уж надеждни информационни източници, изопачават информацията по-грубо, едностранчиво, пълномащабно и вредно от която и да е шайка конспиративни теоретици-дезинформатори.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение
          До къде го докарахме - английските футболисти да са с повече мозък в главата от родните пишман математици подкрепящи агресивната, но за сметка на това не почиваща върху наука пфайзеро-мания.
          "Only Seven Premier League Clubs Have More Than 50% Vaccinated Players": https://summit.news/2021/09/29/repor...nated-players/


          п.п. Боядисах го специално в червено, за да го прочетат и родните тролчета щото те от друг цвят не вдяват
          Реално за 20-30 годишни мъже в спортна форма може и да е така, но за масовите 20-30 годишни това не е така. Страничните ефекти от вируса са много по-сериозни от страничните ефекти от ваксината. Говорим за чисто статистически. Повечето млади дето познавам го караха много леко вируса. Но познавам и момиче на 26 без наднормени килограми, ходеща на фитнес и се поддържа, та тя го изкара с всички есктри и пост ковид синдроми - 6 месеца и трябваха докато се възстанови напълно.

          Виж за под 20 години съм съгласен, че няма смисъл от ваксина.

          Преди грипа мореше най-малките и най-възрастните. Сега в момента ковида е колкото си по-стар толкова повече мори.

          В момента малките (децата) са на плюс от ковида. Регистрират по-малка смъртност, щото грип няма.

          Коментар


          • До къде го докарахме - английските футболисти да са с повече мозък в главата от родните пишман математици подкрепящи агресивната, но за сметка на това не почиваща върху наука пфайзеро-мания.
            "Only Seven Premier League Clubs Have More Than 50% Vaccinated Players": https://summit.news/2021/09/29/repor...nated-players/

            Само 7 от общо 20 отбора на клубовете във висшата лига са над 50% ваксинирани, защото няма абсолютно никаква причина здрав млад спортист да бъде ваксиниран срещу COVID-19, взимайки в предвид че страничните ефекти на ваксината представляват по-голяма заплаха отколкото самият вирус за физически годни мъже на 20-30 години.
            п.п. Боядисах го специално в червено, за да го прочетат и родните тролчета щото те от друг цвят не вдяват

            п.п.п. Футболната управа на Албиона е много загрижена от ниският процент ваксинация, щото като се въведат вакси-паспортите английските клубове няма да могат да участват в международни турнири
            Last edited by vgc; 01.10.2021, 16:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Права си, разбира се, но само ако същото се отнася и за тези, които катастрофират (щото уж имат книжка и трябва да знаят как се шофира), пушачите (все пак знаят, че никотинът е вреден), пиещите над 100 грама твърд алкохол на ден (вреден е) и всички с наднормено тегло (знаят, че е трябвало да ядат здравословно и да тренират, но не са го правили, ерго, сами са си виновни).

              Аз бих отишъл и по-далеч - веднага се отказвам от всички здравни права, ако спрат да ми вземат здравни осигуровки. И от пенсия бих се отказал и т.н., но дали стадото няма да замучи тогава, щото аз го хрантутя? А може и другото - ако се осгуряваш на минимума, и здравеопазването да ти е на минимума - само в болници, в които стажант-лекарите се учат практически. Ма после ще ревнете, че е геноцид и ала-бала
              Отчасти мога да се съглася с теб, но няма да влизам в подробности защото разглеждаме казуса ваксинирани и не ваксинирани. Радвам се ,че сме единомишленици, който иска да се ваксинира си заплаща ваксината, а който не е ваксиниран си заплаща лечението

              Коментар


              • Скръбна вест! Почина заместник-шефката на СРЗИ

                Скръбна вест! Почина заместник-шефката на СРЗИ (blitz.bg)

                Дали е ваксинирана?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Няма лошо да се заплащат ваксините, но още по-наложително е всички които се разболяват от ковид ,въпреки ,че има ваксини и влизат в болница да заплащат лечението си там. Не мислиш ли ,че съм права ?
                  Права си, разбира се, но само ако същото се отнася и за тези, които катастрофират (щото уж имат книжка и трябва да знаят как се шофира), пушачите (все пак знаят, че никотинът е вреден), пиещите над 100 грама твърд алкохол на ден (вреден е) и всички с наднормено тегло (знаят, че е трябвало да ядат здравословно и да тренират, но не са го правили, ерго, сами са си виновни).

                  Аз бих отишъл и по-далеч - веднага се отказвам от всички здравни права, ако спрат да ми вземат здравни осигуровки. И от пенсия бих се отказал и т.н., но дали стадото няма да замучи тогава, щото аз го хрантутя? А може и другото - ако се осгуряваш на минимума, и здравеопазването да ти е на минимума - само в болници, в които стажант-лекарите се учат практически. Ма после ще ревнете, че е геноцид и ала-бала
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Апропо, крайно време е ваксините да започнат да се заплащат - писна ми с моите данъци да покривам лудостта на някои индивиди
                    Няма лошо да се заплащат ваксините, но още по-наложително е всички които се разболяват от ковид ,въпреки ,че има ваксини и влизат в болница да заплащат лечението си там. Не мислиш ли ,че съм права ?

                    Коментар


                    • Истеричните джихадисти и тяхното „Вярвайте в науката“

                      Препечатка на пост от Георги Матеев за хора, които не са дали мозъците в жертвоприношение на страха, които не са ги изключили за противоречията и които не вярват на хора, на които е лудост да се вярва



                      Но да се абстрахираме малко от новата болест. Според вас колко „ефективни и безопасни“ химически препарати сме погълнали, за да стигнем до там всяко училище да наема логопеди на щат, защото във всеки клас има по няколко деца със специални потребности? Деца, които не могат да говорят и не могат да се оправят сами.

                      „Вярвайте на науката! Вярвайте на науката! Вярвайте на науката!“

                      Колко хиляди пъти чухме тези слова от хора, които си нямат никакво понятие какво всъщност е науката. Какво е научният метод и как работи той. Как се е развила науката до сега.

                      Няма значение дали става дума за кварталния таксиджия или за поредния най-обикновен зубрач, който е изплагиатствал една дисертация и се е окичил с титлата „доктор“. Или пък дори и да е станал доцент в университета, в който стринка му е ректор. Или като онзи сладур, който се представяше за математик, защото такъв бил баща му. Не правят разлика между твърдение, мнение, хипотеза, факт, проучване, доказателство… и дори въпрос.


                      „Вярвайте на науката“ повтарят като мантра хора, които дори не подозират колко милиарди стоят зад тази наука и че хората, които са ги дали, очакват да си ги възвърнат с огромни печалби. И ще го направят, защото така са свикнали. Защото те дърпат конците на регулаторни органи, те спонсорират политически партии, те наемат високопоставени държавни служители като консултанти във фирмите си.

                      „Вярвайте на науката, вярвайте на науката, вярвайте на науката“ крещят като истерични джихадисти имамите на новата секта на новото тоталитарно технократско общество, за което всеки, който не им вярва, е гяур. И трябва да бъде лишен от права, докато въпросните инвеститори им плащат медийните изяви. „Изпитани, ефективни и безопасни“ крещят и държавните служители,


                      получили милиони по европейски проекти, за да пропагандират правата вяра. Искат от нас да забравим един от основните принципи на научния метод – че липсата на доказателства за връзка не доказва липсата на връзка.

                      „Вярвайте на науката“, чиито доктори доскоро рекламираха цигари, пръскаха децата с ДДТ, облъчваха ги и какво ли още не. Ама вие си вярвайте, иначе няма да можете да ходите на ресторант…

                      Автор: Георги Матеев
                      https://www.otizvora.com/2021/10/141...yte-v-naukata/
                      Last edited by X_Y; 01.10.2021, 13:30.

                      Коментар


                      • Моля, придържайте се към темата за ваксините. Не политизирайте излишно.
                        रादोस्त

                        Коментар


                        • Почна се със жълтите звезди! Добре че при нас предстоят избори, ама след тях….
                          Носенето на маски става задължително на закрито и на открити публични пространства

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Лелей горкото дете, каква гавра с достойнството му!
                            Разбира се, че е гавра с достойнството му, детето е на 14 години - какво да е друго. Айде запри се и ти малко - тури се 18-ти бустер и рахатясай, ние, дето ринем трупове по улиците по цял ден, все някак ще се оправим. Апропо, крайно време е ваксините да започнат да се заплащат - писна ми с моите данъци да покривам лудостта на някои индивиди
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Дай сега и ваксинираните като процент в съответните държави и речни шо тъй се случва в Унгария - че там имаше мерки, дето в Африканция може само да мечтаете за тях. Барби, заради малоумните ограничения, които ваксърите наложиха и най-вече заради тъпия , който се е побъркал от страх баба му да не пукне, сестра ми се наложи да ваксинира племенницата ми - щото иначе детето никъде нямаше да го пуснат във фашизоидната Африканция!

                              та не ми говори за Африканция - дива комбинация от фашизоидни комунисти, които реват за свободата на словото, когато чистокръвните резани франсета избиват екипа на Шарли ебдо, щото са си позволили бъзик с Мохамед, но когато някой направи шарж с Макароня като Хитлер с надпис "Ваксинирай се" - то той се обявява за престъпник и му се налагат сериозни глоби. Въпрос на време е направо на гилотината да го пратят. Демокрация уж било, пък то - див комунизъм от най-долен вид!
                              Лелей горкото дете, каква гавра с достойнството му!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Дай сега и ваксинираните като процент в съответните държави и речни шо тъй се случва в Унгария - че там имаше мерки, дето в Африканция може само да мечтаете за тях. Барби, заради малоумните ограничения, които ваксърите наложиха и най-вече заради тъпия , който се е побъркал от страх баба му да не пукне, сестра ми се наложи да ваксинира племенницата ми - щото иначе детето никъде нямаше да го пуснат във фашизоидната Африканция!

                                та не ми говори за Африканция - дива комбинация от фашизоидни комунисти, които реват за свободата на словото, когато чистокръвните резани франсета избиват екипа на Шарли ебдо, щото са си позволили бъзик с Мохамед, но когато някой направи шарж с Макароня като Хитлер с надпис "Ваксинирай се" - то той се обявява за престъпник и му се налагат сериозни глоби. Въпрос на време е направо на гилотината да го пратят. Демокрация уж било, пък то - див комунизъм от най-долен вид!
                                Груйка, грабяй пушката и ги напуцай. Пушката мале, сабята !

                                Коментар

                                Working...
                                X