IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    Да си призная съм в откровен потрес от когнитивния дисонанс на народа си, който и без това е малоброен. Тъжна работа. Испанците са 85% ваксинирани. Скоро падат всички мерки при тях. Не знам дали и нашите стадиони следва да се превърнат в морги преди да се възцари малко здрав разум.
    Много късно го разбра. Аз го разбрах още преди 1982 г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Математик,
      ти поне трябва за разбираш от числа, човек...
      Кво толкова се вижда на ш*баната графика, която си цитирал?
      Предполага се, че това е средната дневна смъртност за седем дни САМО от Ковида на 1М (словом: един милион) човека.
      Да вземем само страните от ЕС. Общата смъртност за страните от ЕС през 40-тата седмица на 2021 г. (за 7 дни, от 4-ти до 10-ти октомври) е 68 541 човека.

      https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

      Направих си труда да събера числата от графиката за страните от ЕС. Общата сума е 402 (словом: четиристотин и двама) човека, починали от Ковид. Умножаваме по 7 и получаваме 2 814 за седмица. Това е 4.2% от общата смъртност.
      А какво правим за останалите повече от 95% смъртност?
      На практика нищо.
      И тук започнах да се чудя да плача ли, или да се смея.....
      Браво, а сега направи същата сметка САМО с умниците от България и Румъния.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        За съжаление, комшиите ни откраднаха първото място.

        Математик,
        ти поне трябва да разбираш от числа, човек...
        Кво толкова се вижда графиката, която си цитирал?
        Предполага се, че това е средната дневна смъртност за седем дни САМО от Ковида на 1М (словом: един милион) човека.
        Да вземем само страните от ЕС. Общата смъртност за страните от ЕС през 40-тата седмица на 2021 г. (за 7 дни, от 4-ти до 10-ти октомври) е 68 541 човека.

        https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

        Направих си труда да събера числата от графиката за страните от ЕС. Общата сума е средно 402 (словом: четиристотин и двама) човека на ден, починали от Ковид (за 7 поредни дни). Умножаваме по 7 и получаваме 2 814 на милион население за седмица. ЕС има около 530 млн. човека население. Умножаваме по 530, получава се 1 491 420 (словом: един милион четиристотин деветдесет и една хиляди четиристотин и двадесет) смърти САМО от Ковид за 7 дни.
        И тук започнах да се чудя да плача ли, или да се смея.....
        Last edited by Kildirim_Bei; 15.10.2021, 12:25.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

          Споделям същите възгледи, но сме демокрация и не бива да отнемаме правото на други хора, да имат други възгледи, пък ако ще и да не вярват в задгробния свят !
          Taка е съгласен съм.Не съм против ваксините против съм да биват обиждани хора щото са си сложили ваксина или защото не искат да си сложат.Всеки сам си взема решенията и всеки трябва да е отговорен.Усети ли симптоми трябва да се изолира...колкото е възможно..Понякога човек изпада в ужасна ситуация и не може да се изолира

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Вечна слава на 'новите герои' на ежедневието!

            https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...inaciia.507011
            дребно чифтокопитно
            коментарите казват много повече от "статията"
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Да. И тези са на нашия акъл. За жалост.
              Балканите са като цяло на един акъл. В това отношение дори Турция и Гърция са по-добре от нас

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Ние сме създадени по образ и подобие Божие.Смърт в смисъла който ти влагаш няма.Има преминаване в от един свят в друг после в трети и после пак в тоя.Един безкраен кръговрат.Каквито сме в тоя свят такива ще сме и в другия..Та в тоя смисъл безсмъртни сме..Мен не ме е страх от заминаването щото то е неотменимо....Природен закон.Рано или късно си отиваме отиваме в другия свят при хората които са ни обичали и които ние обичаме...
                Споделям същите възгледи, но сме демокрация и не бива да отнемаме правото на други хора, да имат други възгледи, пък ако ще и да не вярват в задгробния свят !

                Коментар


                • Вечна слава на 'новите герои' на ежедневието!

                  https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...inaciia.507011

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                    Поредният дървен философ, занимаващ се над въпроса за вечния живот.
                    Сложи си една ваксина и не се излагай като малоумник. Пощади най близки и околни хора или дори лекари ако се случи неогащен да те сгащи вируса. Иди само до входа на ковид отделение да видиш в какво състояние влизат или излизат пациенти, колко млади/стари, питай ги ваксинирани/неваксинирани и дали препоръчват ваксина.
                    Няма скоро да има лекари да лекуват стадото болни. Да за мунгъра сме стадо и неговите думички са: сухите съчки ще горят, какво чудно има...
                    А отвън Дъжд вали и трудно се минава между капките.
                    Наш бай Ганьо обаче е превърнал минаването между капките в някакво скудоумно ежедневие. Последното не се отнася за теб а за нацията като цяло. От която разбира се и аз съм част но може би затова я познавам и имам някакво право да го казвам. Давам си сметка по тези "прозрения", не си мразя нацията..за да не го тълкуваш пак наобратно, такива сме просто - тъмни балкански субекти със собствени "болни" мозъци.
                    Уточнявам ги тези неща, за да си спестиш следващи тиради. Просто не е нужно. Знаем си възможностите и като нация и като отделна част от нея.
                    Целия свят ще отвори но ние наобратно ще затваряме. Вируза. Да не излезе навън. Да си го държим в къщи. Да си го пазим и отглеждаме, че ни е много скъп и не си го даваме. От много акъл.
                    Само в Китай са ваксинирани милиард и двеста. Да си чул да плачат, да се тръшкат, да са умрели нещо ?!
                    Щото ще имат вечен живот ли? Естествено че не. Но безкрайна или безсмъртна си остава човешката глупост
                    Ние сме създадени по образ и подобие Божие.Смърт в смисъла който ти влагаш няма.Има преминаване в от един свят в друг после в трети и после пак в тоя.Един безкраен кръговрат.Каквито сме в тоя свят такива ще сме и в другия..Та в тоя смисъл безсмъртни сме..Мен не ме е страх от заминаването щото то е неотменимо....Природен закон.Рано или късно си отиваме отиваме в другия свят при хората които са ни обичали и които ние обичаме...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                      Това не ти е голям проблем. Ако искаш да ги спестиш - не плащаш осигуровки. Може да питаш счетоводството да не ги превежда. Ако имаш още 20г до пенсия, събери си ги сам и няма ти трябва да ги търсиш.
                      Имаш здраве и нямаш нужда от здравно осигуряване- супер, това е най доброто което може ти се случи.
                      Сам си решаваш със или без осигуровки, никой не те кара насила.
                      И аз така искам сам да си решавам ама те напъват да решават вместо мен..За вноските няма да се разберем искам си ги категорично..и то с лихвата.Питал съм счетоводството не можело...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        За съжаление, комшиите ни откраднаха първото място.

                        Да. И тези са на нашия акъл. За жалост.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                          Какъв геноцид срещу кръчми и дискотеки бе брат
                          геноцид ли е правил Крум кат ги забранил и даже изкоренявал лозята. Крумови закони включително изпълнителната част трябват за Ганьо, че главата му е дебела и не е годен все още да прави "лелеяната" си "демокрация".
                          Демокрация - Ма такава която само той как си я знае за него си. Другото е "ограчавали му правата".
                          Ми да дори това и в истинската демокрацията се налага, но за Ганьо това не е демокрация -когато трябва да мисли абстрактно за нея или обществото. Ганьо мисли само себе си. Другите са идиоти. Ей го наш бай Чалга и партията на чалга-тату- облъчените. Станаха ли първа сила -станаха . Оправиха ли след това света? Оправиха го или даже не посмяха, щото те акъл имат. чужд не щат. Демокрация е само тяхното, както те си я разбират. Други не им трябват, сами ще се оправят, оправиха се, за три месеца се стопиха като масло в тигана за мекици.
                          Ма иначе потенциал има Ганьо - Затова по Крумово време България е била 3 морета. Кръчмите и дискотеките да им ги оставят да се тръшкат там с алкохолния туризъм малоумниците. И без това цялата държава е замязала на кръчма, пиянството на един народ дет имаше така приказка, - ако някой толкова е преритал за кръчма да вземе да иде па ако ще и да живее на кръчмата
                          Много точно казано.Лошото е само че Османската империя ни владя 500г.Трябваше да е Австро Унгарската.Зверски закони и безмилостно прилагане.Особено тоя за движение по пътищата и паркирането по градовете.Ганьо е прост агресивен нагъл страхлив и крадлив...Трябва бой докато се оправи семето...Бой с нищо друго няма да стане.

                          Коментар


                          • За съжаление, комшиите ни откраднаха първото място.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                              Душицо, не бързай чак толкова да страдаш за твоя стар народ, нито пък толкова много да хвалиш новия си народ - изчакай ги да преживеят един зимен сезон така както са си сега прилично ваксинирани, изчакай малко да мине време и поразгледай статистиката за смъртността като цяло, а пък и конкретно от сърдечни заболявания и тогава си прави изводите.
                              Те вече две зими минаха. Не е много сложно да не се открива наново топлата вода. Страдам защото ще измрат заблудени хора. От глупава излишна смърт. И пак ще откриваме наново топлата вода.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Ми що не вървиш на майната си...а.Не им ща грижите искам си вноските които съм платил към ДОО със законната лихва ако въобще знаеш какво е това.Не им ща здравното осигуряване нито пенсията да си ми върнат вноските
                                Това не ти е голям проблем. Ако искаш да ги спестиш - не плащаш осигуровки. Може да питаш счетоводството да не ги превежда. Ако имаш още 20г до пенсия, събери си ги сам и няма ти трябва да ги търсиш.
                                Имаш здраве и нямаш нужда от здравно осигуряване- супер, това е най доброто което може ти се случи.
                                Сам си решаваш със или без осигуровки, никой не те кара насила.

                                Коментар

                                Working...
                                X