IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    Та толкоз за неоспоримия ти факт. Толкова е неоспорим колкото и останалите ти "факти".
    Направо вече ми омръзна да чета подобни ниско интелигентни постове.

    Един линк,взет от неизвестен сайт за фалшиви новини и написан на базата на "достоверни" изследвания, не е доказателство за абсолютно НИЩО.Още повече пък да се правят заключения за ЦЕЛИЯ СВЯТ каквито ти правиш. Осъзнаваш ли изобщо колко глупав е коментара ти?

    Отделно,в поста си съм написал да види карта на СВЕТА с % ваксинирани по държави.После да види тези държави какви са.Сещаш ли се за какво говоря? и че няма нищо общо с глупавото ти включване?
    Last edited by petrg5s; 26.10.2021, 14:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Хайде стига приказвахте простотии. То и една каруца се е правела за цяла седмица, а сега един автомобил се прави за по-малко от 1 час.
      Мисля че в това твърдение бъркаш сглобява с прави. Разликата е огромна. Иначе разработка на нов автомобил отнема години за дизайн, моделиране, тестове и т.н.

      Коментар


      • Навремето, в зората на Прехода, имаше един площаден слоган - Кой не скача е червен. И ние, младежи тогава, скачахме, та да не би някой да ни обяви за хунвейбини. Сега бива размахван конструкта с "простия народ", "нискочелата нация", "IQ -то, което било правилна дроб" и още куп идиотии. И който не се ваксинира, отива в графата на идиотите. И го артикулират хора с претенция за извънгабаритен интелектуален товар. Това е пример за смислова аберация, след като съвсем очевидно е, че и с ваксини, и без ваксини ще трябва да питаме гробарите защо НСИ отчита по 500 души на ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение

          Починали са:

          жена на 86 г. със сърдечно заболяване;

          жена на 77 г. със сърдечно заболяване;

          жена на 76 г. със сърдечно заболяване;

          жена на 73 г. с диабет, сърдечно и онкологично заболяване;

          мъж на 72 г., за когото към момента няма информация за придружаващи заболявания;

          мъж на 58 г., за когото в системата все още не са въведени придружаващи заболявания;

          мъж на 69 г. със сърдечно заболяване;

          мъж на 71 г. със сърдечно заболяване;

          жена на 67 г. с хронично бъбречно заболяване;

          жена на 89 г. със сърдечно заболяване;

          мъж на 81 г. със сърдечно и хронично бъбречно заболяване;

          жена на 74 г., за която към момента няма информация за придружаващи заболявания;

          жена на 85 г., за която към момента няма информация за придружаващи заболявания;

          мъж на 65 г. със сърдечно заболяване;

          мъж на 63 г. със сърдечно заболяване;
          .................................................. ..............................................
          https://coronavirus.bg/bg/news/2677

          ИЗМАМАТА ПРОДЪЛЖАВА !!!

          пп. с фалшифицирани тестове всичко се постига !
          Схемата на измамата е елементарна. Вземат данните за умрелите в болниците за последните 24 часа и им слагат автоматично етикет ковид без да се правят каквито и да било изследвания и аутопсии. Вижте цялата статистика колко са всичките умрели в болници за периода и колко % са от ковид? Бройката е една и съща +- няколко процента. Излиза че в болниците вече не умират от нищо друго освен от ковид.

          Освен това, ако от статистиката извадим всички които са под средна възраст и нямат придружаващи заболявания ще видим че почти никой здрав не умира от този вирус. Единици са.

          От тук следва че всички мерки би трябвало да са насочни към уязвимите групи и тези които за които има реален риск. А не към здравите и младите и тези които движат икономиката.

          Но в крайна сметка всеки който е задълбал малко в нещата вече знае че нещата тук са политически и вируса просто е инструмента който са избрали за да прокарат новия зелен комунизъм който уж е подобрена версия на червения комунизъм който пък се провали от всякъде. Еврейска работа. Докато не си счупят главите не се отказват. И най лошото че и от историята не се учат.

          Коментар


          • Миналата година бях на мнение, че ковидът не е много повече от грип, но за една година си промених мнението. Не е чума, но е много по-сериозно от грипа. През 2020г има месеци, когато са починали двойно повече пенсионери от нормалното. Ето документ от НОИ :




            Нормално на месец умират по 7500-8000 пенсионери. А има месеци, когато са умирали двойно повече. Това са месеците в разгара на заболяването.

            Ако не друго, поне бюджета на НОИ се оправи.

            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


              Но като цяло ниската интелигентност = нисък % ваксинация ,както и обратното и това е пак казвам неоспорим ФАКТ !


              Ако не се лъжа през май имаше подобно изледване. Притежателите на докторски степени се оказаха с най-ниско желание да експериментират ваксинално. Оттогава май никой не е посмял да изследва отново връзката мажду образование и ваксинално колебание.

              Та толкоз за неоспоримия ти факт. Толкова е неоспорим колкото и останалите ти "факти".

              https://taxprof.typepad.com/taxprof_...l-groups-.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                Процентът падна на 11% - щото въведоха зеления сертификат и за да отидеш на работа ти трябва отрицателен тест през определен период от време - примерно 48 часа. Съответно броя на тестовете се вдигна повече от двойно, щото има хора съвестни. А процента положителни спадна след като имаш много тестове направени.

                А починалите не са 300 дневно, а най-вероятно вече минават 500 дневно. Предната седмица са били около 450 дневно. Другия понеделник ще имаш приблизителна статистика. Ако не и вярваш, разходи се до някои гробища и разговаряй с гробарите.

                https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8
                Ееее, пак ме вкарваш в детайлите, а там е пълно с безпризорни числа. Ние сме на първо място в света по смъртност още отпреди Ковид. Да очакваме ли сега, че вирусът ще подобри демографската характеристика, та надаваме такъв вой? Проф. Петър Иванов от БАН наричаше ситуацията демографски апокалипсис и никой не му обръщаше внимание. Е, сега сме му обърнали внимание, макар и през един друг прочит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                  Описаните от теб ги има и при васкинираните.
                  При неваксинираните има и интелигентни, образовани и културни хора. Неоспоримо.
                  Твърдението ти е тъпо.
                  Не ,не е тъпо ,понеже отбелязвам неоспорим факт.
                  Просто си отвори една карта на света и виж коя държава с колко % ваксинация е.После виж държавите с висок % какви са,виж и тези с нисък %.
                  Ако те затруднява да си направиш заключенията, това е за твоя сметка.

                  Но като цяло ниската интелигентност = нисък % ваксинация ,както и обратното и това е пак казвам неоспорим ФАКТ !

                  И най-добре иди си направи един тест в Менса и ще се убедиш и сам за какво говоря
                  Last edited by petrg5s; 26.10.2021, 13:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    На мен ще ми стане интересно като се ваксинират примерно 80% как ще изкарат чв само неваксинирани умират...
                    Пак ще почнат 80-90 годишните с хронични сърдечни заболявания да умират от инфаркт и инсулт, вместо все "КОВИД". Както се върна грипа, когато се наложи да се оправдава защо купища "ваксинирани" си боледуват с типичните симптоми. Които миналата година бяха "КОВИД", щото нямаше грип.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      нека седят, защото един го кара без симптоми, но като кихне на някой с компроментирам имунитет - директно го праща в болницата.

                      замисли се защо китайците така реагираха, когато ги налази тази мръс. Имат учени и се усетиха, че този вирус не е грипче и ще е.е м-та на популацията и икономиката. 100 го карат без проблеми 20 тежко а 5 много тежко 1 заминава, а поне 20 имат последствия... това като го наложиш на милиард и цифрата става страшна. Та им трябваха 2-3 седмици да видят кое как и айде локдауна.

                      тук сме фейсбук професори всички и грам не се учим от чуждия опит
                      Аз много обичам хора, които кракът им не е стъпвал в Китай да ми го дават за пример.

                      Виж какви хубави кошарки са направили за децата:

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Обясниха кога ще се въведе локдаун в България

                        https://nova.bg/news/view/2021/10/26...0%D0%B8%D1%8F/

                        Нямаме никакво намерение да се откажем от зеления сертификат”, каза още той

                        Ако заболеваемостта в страната не бъде овладяна, нараства лавинообразно и достигне над 1 000 заразени на 100 000 души и запълване на леглата за неинтензивни грижи над 9 000, ще се мисли за въвеждането на локдаун. Това обяви в ефира на „Здравей, България” зам.-здравният министър д-р Александър Златанов.

                        „Ние сме на принципа към определен момент да се въвеждат необходимите мерки. Ако се стигне дотам, ще започнем с частичен локдаун за неваксинираните. Ограничаване на времето, в което ще могат да излизат извън вкъщи”, добави той.

                        От мене:
                        Ами че то още утре ще надхвърлим 1000 заразени на 1000 хиляди, така че "умниците" да се стягат за локдаун.
                        Фашистите са до още месец и нищо няма да въвеждат.Некадърни са

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          мен ме притеснява, че много се мотаят служебното правителство иди ми дойди ми. то хубаво хората ги е страх, че ще светят по летищата или се надуват като риба балон след ваксинацията (иронично казано), но тук е мястото на държавата да позатвори и вкара ограничителни мерки.

                          явно много се вълнуват от предизборната обстановка. това с децата от 1-4 клас как ги пускат другата седмица е меко казано огъване. Малката ми дъщеря е 3-ти клас и е хоумофис в момента. Наясно съм как могат децата да спазват мерки и това, което се случва е просто огъване пред обществения интерес, който е насочен икономически.
                          Няма да се огъваш! Спри дъщеря си от училище!
                          Това антиваксърско безумие трябва да спре!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            На мен ще ми стане интересно като се ваксинират примерно 80% как ще изкарат чв само неваксинирани умират...
                            Ми няма нужда да изкарват нищо, просто починалите ще са 10 пъти по-малко. Както в Нидерландия в момента при малко повече заразени на ден, починалите са 10 пъти по-малко от България.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Нещо такова

                              Първо по технологията мРНА се работи повече от 10 години и през това време е минала изпитания върху доста живи гадинки.

                              ...

                              Демек по технологията мРНА се работи доста време и целта е именно да се разработват ваксини и хапчета, които да скъсят времето за разработка. Щото като се пръкне нов вирус - нямаш време да чакаш 5 или 10 години докато се разработва ваксина или хапче.


                              Второ дори и разработката на стандартните ваксини не е това, което беше едно време. Въпреки че доста от прототипите се оказаха неработещи и бяха спрени след първоначалните тестове. Все пак Оксфорд и Астра Зенека успяха да разработят.


                              Следващия проблем е тестването. Проблема с тестването е повече бюрокрация отколкото време.

                              Да не мислиш, че на едно времешните ваксини някой като те набоде тестово и след 10 години те пита дали си ОК? И ако си ОК - пускаме ваксината.

                              Просто липсата на компютри, бумащини и пр. е забавял и този процес. Сега поне компютрите обработват бумащината бързо. Интервюиращите дето ти следят здравословното състояние се шматкат с таблети и въвеждат данните веднага в системата.


                              Така че това е бъдещето. Повечето съвременни ваксини ще бъдат разработвани бързо. И ако не са спешни, за успокоение на населението може да почакат одобрение от 5 години. Да може леля Пена да се чувства сигурна че ваксината е тествана добре.

                              Ясно, че ако е спешно тестовете и одобрението ще бъде бързо.

                              Ти си голям специалист по ваксините, ама едни хора от министерството на здравето в Израел друго говорят.
                              Та се чудя на теб или на тях да повярвам. Май ти си по-надежден.

                              https://americasfrontlinedoctors.org...en-vaccinated/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                                Процентът падна на 11% - щото въведоха зеления сертификат и за да отидеш на работа ти трябва отрицателен тест през определен период от време - примерно 48 часа. Съответно броя на тестовете се вдигна повече от двойно, щото има хора съвестни. А процента положителни спадна след като имаш много тестове направени.

                                А починалите не са 300 дневно, а най-вероятно вече минават 500 дневно. Предната седмица са били около 450 дневно. Другия понеделник ще имаш приблизителна статистика. Ако не и вярваш, разходи се до някои гробища и разговаряй с гробарите.

                                https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8
                                На мен ще ми стане интересно като се ваксинират примерно 80% как ще изкарат чв само неваксинирани умират...

                                Коментар

                                Working...
                                X