IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
    Разбра се, че дори и ваксиниран можеш да заразяваш други. Къде тогава е логиката да си щъкаш където си искаш защото си ваксиниран?
    Ами аз затова казах вчера, че не понасям мърлячи - т.е. хора, които няма значение дали са ваксинирани или не, но си крият болестите и идват в офиса да сеят зарази, само и само да не им падне заплатката заради болничните, които трябва да си пуснат. Затова обикновено ги наритвам да си ходят вкъщи - пък ако искат да бачкат, ако искат да си пускат болнични, но докато не се оправят - да не се бутат сред здравите си колеги! Ама как да хванеш безсимптомните - те са най-опасни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Няма такова нещо ! Има определени обществени интереси и всички сме длъжни да ги спазваме, нищо друго.
      Какъв е този "обществен интерес", когато 80% от обществото е против?

      Ерго, това НЕ Е от интерес за нашето (българското) общество.

      Иначе признавам, че някои общества и съсловия имат подобен интерес. Просто бях останал с впечаение, че нямате предвид тях.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        казах ви - източна европа (вкл бившите съветски републики) е таргетирана с цел връщане 5-10г назад
        Явно и тебе те тресат конспиративните теории!
        В науката има един принцип - бръсначът на Окъм, който си има разновидност - бръсначът на Хенлън:
        „Никога не търсете злонамереност в нещо, което може адекватно да бъде обяснено с глупост"!

        Като индивидуалности чат-пат може и да сме умни, но като общество, нация... сме гола вода!
        Защото както писах и по-рано Ганьо е свикнал да си гледа само собствения интерес.
        Той така я разбира демокрацията - само като свобода, но не и като отговорност.
        Както виждам и сам си достигнал до същия извод:

        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        когато всички се правим на хитри и всеки се оправя сам = слабо общество

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Няма такова нещо ! Има определени обществени интереси и всички сме длъжни да ги спазваме, нищо друго.
          Мен лично поне трима участници тук ми обясниха колко съм прост и какъв олигофрен съм. Начело с BONI. Ей виж поста под моя - наричат ни малоумници.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Ковидарите сте баш еквивалент на врачките и баячките. Сипете заклинания как хиляди ще умрат, как трябва да си сложим амулет против уроки. "Ваксината" доказано предпазва точно колкото амулет. И доводите са на ниво - в съседното село всички ги носят. И сакън да не вземем амулет от селата от другата страна, защото те били еретически.
            Но най гнусното е как ЛЪЖЕТЕ за децата. Лятото тука имаше едни никове, които обясняваха как "интензивните отделения" са пълни с деца. И разбира се отказваха да посочат дори една болница. В момента даже има някаква опорка за 19 загинали от ковид деца. ЧУДОВИЩНО ГНУСНА ЛЪЖА естествено, но ясно показва кой какъв е.
            За съжаление сред нас има малък, но креслив % психопати, които за някой лев са готови на АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Заповедите от ЕС са обяснение, но не и оправдание.
            каквото и да се лъжем цифрите уви са страшни това е за последните 7 дни класацията (световна)

            казах ви - източна европа (вкл бившите съветски републики) е таргетирана с цел връщане 5-10г назад

            Специално за НАС малоумниците в България и Румъния, където имахме достъп до ваксини бол цяло лято - оправдание няма. Ще си изпием горчивата чаша с тази вълна.
            1 Romania 99,408 105,158 154
            2 Bulgaria 32,688 23,948 127
            3 Armenia 13,840 11,226 95
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Учен: До Коледа смъртните случаи от COVID-19 може да станат 7 пъти повече

              https://nova.bg/news/view/2021/10/28...5%D1%87%D0%B5/

              В страните с висок процент ваксинирани, дори при лека вълна, не умират хора, обясни д-р Петър Марков

              До Коледа смъртните случаи от COVID-19 в България може да станат 7 пъти повече. Тази прогноза направи в предаването „Здравей, България” д-р Петър Марков от Училището по хигиена и тропическа медицина в Лондон.

              „От 1 месец насам имаме стръмно нарастване на заразените. Преди година по същото време имаше същото рязко покачване. Тогава през ноември започна нарастване на смъртните случаи и до Коледа те станаха 7 пъти повече. Разликата е, че тогава започнахме от ниска база на заразени – около 200 на ден и около 17 починали. А преди около месец бяхме над 2000 заразени и повече от 100 смъртни случая на ден. Ако те станат 7 пъти повече на ден до Коледа, разбирате какво се случва”, коментира д-р Марков.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                Проблемът е, че ако не го направиш ставаш втора категория човек. Untermensch един вид.
                Няма такова нещо ! Има определени обществени интереси и всички сме длъжни да ги спазваме, нищо друго.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Ама защо ми подскачаш на мен, не разбирам ? Мнението ми е ако искаш се ваксинирай ако не искаш не го прави, никой не те кара насила. Не се ваксинираш и си носиш последствията като смел човек ,а не ревеш като някой лигльо ! Всеки има глава на раменете си и е длъжен да я използва по предназначение, мислиш, гледаш и говориш.
                  Проблемът е, че ако не го направиш ставаш втора категория човек. Untermensch един вид.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Ковидарите сте баш еквивалент на врачките и баячките. Сипете заклинания как хиляди ще умрат, как трябва да си сложим амулет против уроки. "Ваксината" доказано предпазва точно колкото амулет. И доводите са на ниво - в съседното село всички ги носят. И сакън да не вземем амулет от селата от другата страна, защото те били еретически.

                    Но най гнусното е как ЛЪЖЕТЕ за децата. Лятото тука имаше едни никове, които обясняваха как "интензивните отделения" са пълни с деца. И разбира се отказваха да посочат дори една болница. В момента даже има някаква опорка за 19 загинали от ковид деца. ЧУДОВИЩНО ГНУСНА ЛЪЖА естествено, но ясно показва кой какъв е.

                    За съжаление сред нас има малък, но креслив % психопати, които за някой лев са готови на АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Заповедите от ЕС са обяснение, но не и оправдание.
                    Ама защо ми подскачаш на мен, не разбирам ? Мнението ми е ако искаш се ваксинирай ако не искаш не го прави, никой не те кара насила. Не се ваксинираш и си носиш последствията като смел човек ,а не ревеш като някой лигльо ! Всеки има глава на раменете си и е длъжен да я използва по предназначение, мислиш, гледаш и говориш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Скъпи Бай Пешо, никой не те кара да точиш лиги пред чужденците както се изрази ,но и да вярваш на врачки и баячки не ти отива
                      Ковидарите сте баш еквивалент на врачките и баячките. Сипете заклинания как хиляди ще умрат, как трябва да си сложим амулет против уроки. "Ваксината" доказано предпазва точно колкото амулет. И доводите са на ниво - в съседното село всички ги носят. И сакън да не вземем амулет от селата от другата страна, защото те били еретически.

                      Но най гнусното е как ЛЪЖЕТЕ за децата. Лятото тука имаше едни никове, които обясняваха как "интензивните отделения" са пълни с деца. И разбира се отказваха да посочат дори една болница. В момента даже има някаква опорка за 19 загинали от ковид деца. ЧУДОВИЩНО ГНУСНА ЛЪЖА естествено, но ясно показва кой какъв е.

                      За съжаление сред нас има малък, но креслив % психопати, които за някой лев са готови на АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Заповедите от ЕС са обяснение, но не и оправдание.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                        А защо има сертификати за "ваксинирани", след като те са точно толкова рискови като преносители, колкото непреболедувалите?
                        Този въпрос е доста валиден и на място. Разбра се, че дори и ваксиниран можеш да заразяваш други. Къде тогава е логиката да си щъкаш където си искаш защото си ваксиниран? Интересен въпрос поставя колегата cyclop.

                        Коментар


                        • Коментар


                          • А бе,колеги неваксинирани,от вас има ли трансваксинирани?!Това са неваксинирани,но определят себе си като ваксинирани....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Скъпи Kildirim_Bei, ., всички сме ваксинирани по имунизационният календар и всички сме имунизирали децата си по този календар. Всички познаваме и много лекари, професори, доценти и доктори ,а някой от нас са и такива и всички са ваксинирани против китайския грип. Лично аз се ваксинирах още януари и предпочитам ако се срещам с вируса да имам подкрепа на ваксината. Нищо лошо не ми се случи и живея спокойно защото вече няма и никакви ограничения. Смешно ми е ,че българската народопсихология е търпи, търпи пък накрая се нареди на опашката, но жалкото е ,че много хора ще си отидат без време докато търпим.
                              Мила Dury,

                              ще ти отговоря с цитат от Волтер:
                              "Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив, ще защитавам правото ти да го казваш."

                              P.S. Уважавам мненията ти в дискусиите, които следя тук.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Дурка ти вече трябва да разбереш че не живеем в социализма и отдавна не точим лиги пред чужденците...Не съм се засилил да ходя по чужбина дори напротив очаквам до две три години да се приберат до 80% от българите които емигрираха...Предстои да го видим....От твоя Запад камък върху камък няма да остане....Не ти се вярва???То така не ни се вярваше че и комунизма ще падне толкова кротко и без един изстрел ама той падна...
                                Скъпи Бай Пешо, никой не те кара да точиш лиги пред чужденците както се изрази ,но и да вярваш на врачки и баячки не ти отива

                                Коментар

                                Working...
                                X