IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    говореше се че от март започват да искат 2Г и в хранителните и така шеш- не щеш се бодеш.
    Тоест набол си се щото се е говорело? Това е принудата? Че до март ще трябва поне още веднъж да се бодеш тогава.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      Гледай от положителната страна на въпроса. Това са основно мангъропитеци. Много ми е добре и сега, показвам някакъв сертификат и влизам като цар в магазините, а вътре няма никаква бутаница.
      Ами то и магазини няма, така че каква бутаница. Направо този сертификат трябва да си го татуираш на челото

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Кой те принуди?
        Не можеш да влезеш в никакъв магазин, говореше се че от март започват да искат 2Г и в хранителните и така шеш- не щеш се бодеш. Сега като вляза в магазин и питам вие ли сте полицаят на тази която ми сканира документа- не и става приятно, но казват каква до правя, правителството иска това от нас

        Коментар


        • https://www.investor.bg/evropa/334/a...evropa-341732/ Ей, няма мира. Докато не ни спася всички, няма да се спрат. След това спасение на всеки 6-9 месеца

          Коментар


          • Лично аз си ходя, където си поискам, без да е необходимо да показвам каквото и да било. Ако нещо се опънат новите и се опитат да се натягат на гейропата, мога да им кажа да го поддухват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              Има свобода. В България всеки може да е мангъропитек, колкото си иска.
              Дефакто - НЕмангъроНепитеците (подчертавам: като теб) - имате свободата и избора - да сте малцинство.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Гледай от положителната страна на въпроса. Това са основно мангъропитеци. Много ми е добре и сега, показвам някакъв сертификат и влизам като цар в магазините, а вътре няма никаква бутаница.
                некси, с по-големи топки се чуствуваш, или?
                Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                  Да можеш да си купиш храна въпрос на избор ли е? Да работя въпрос на избор ли е или е необходимост?
                  Или ти самият си на фотосинтеза?
                  Или ще кажеш, че имам избор да ода да си сея пшеница или да ям боровинки в гората, дорде мечките още спят?


                  Като няма избор, няма свобода, като няма свобода, има принуда.
                  Има свобода. В България всеки може да е мангъропитек, колкото си иска.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Както и да го въртиш и да го смяташ вече доближаваме 1% от населението дало фира покрай пандемията.
                    Гледай от положителната страна на въпроса. Това са основно мангъропитеци. Много ми е добре и сега, показвам някакъв сертификат и влизам като цар в магазините, а вътре няма никаква бутаница.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Кой те принуди?
                      Да можеш да си купиш храна въпрос на избор ли е? Да работя въпрос на избор ли е или е необходимост?
                      Или ти самият си на фотосинтеза?
                      Или ще кажеш, че имам избор да ода да си сея пшеница или да ям боровинки в гората, дорде мечките още спят?


                      Като няма избор, няма свобода, като няма свобода, има принуда.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Забраниха оповестяване на резИлтати и анализи на действието на факсините до 2076г. или 55 години, ака да измрат всички ЖИВИ свидетели на геноцида

                        Tази новина е вече със статус на фейк. За 55 години нищо няма да стане, трябват им поне 75.


                        https://www.euroweeklynews.com/2021/...to-the-public/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio

                          Засега това са само хипотези и игра с числата. Още не е завършила дори фаза 3 на изпитанията, откъде я има тази яснота и категоричност? Фаза 3 е чисто техническата част. Едва след това следват наблюдение и анализ на получените резултати, което по протокол отнема доста години. Логиката е впрегната в каруцата на Андрешко и е затънала в калта заедно с бирника Витанов, който смята, смята, но остава далеч от мястото, закъдето е тръгнал.
                          Забраниха оповестяване на резИлтати и анализи на действието на факсините до 2076г. или 55 години, ака да измрат всички ЖИВИ свидетели на геноцида
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар



                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение


                            Вчера попаднах на някакво видео на създателя на тези ПСР тестове за което той бил получил нобелова награда в което той дословно казва че пср теста не може да с измерител на нещо си тъй като той увеличава доколкото слушах с едното ухо микроби, антитела, вируси до степен която е зададена от търсещият- можело както 2 така и 2000 пъти да се завишат критериите и по този начин винаги можело да изкараш някой болен
                            Ще гледам да съм максимално лаконичен.

                            ––––––––––––––––
                            PCR значи "полимеразна верижна реакция". Това е от областта на работата на генетиците и е метод за копиране на определен участък от ДНК милиони или милиарди пъти (защото е верижна реакция).

                            При него се използва способността на специфичен ензим, наречен полимераза, да копира участък от молекулата на ДНК, ако в разтвора присъства вече подаден пример на този участък, то ест по-малка молекула със същото разположение на аминокиселините в него, както е и в търсения участък на ДНК.
                            То ест за да върви тази полимерна реакция на умножение, трябват три неща: ензимът полимераза, ДНК и примерния участък, по-малката молекула.

                            Освен за преките цели на генетичните изследвания, някой е решил да използва тази техика за намиране и количествено отчитане на РНК на вируса. Стъпва се на твърдението, че в РНК на вируса има участък, който е уникален само за този вирус. Ако синтезираме този участък отделно (така наречената от мен "по-малка молекула" горе) и го вкараме в разтвора заедно с ензима полимераза, ако в разтвора има ДНК с този участък, започва биохимичната реакция на многократното му копиране-размножение.
                            Внимание! – не съм объркал ДНК с РНК. Този вирус има РНК, и за да може да работи умножението, допълнително това РНК се "сдвоява" до ДНК.

                            Както и да е, това се прави в епруветката многократно, на цикли, и накрая се титрува химически количеството (концентрацията в разтвора) на размножения участък и се прави извод дали в разтвора е присъствал вирусът и в какво количество. Разбира се, в разтвора трябва да има и всички нужни аминокиселини, които са "тухличките", от които са построени РНК и ДНК.

                            Сиебаломамата.
                            ––––––––––––––––––––––––

                            Както и да е. Но самият откривател на този метод, получил Нобелова премия за това, смята, че той не става за тестове.
                            Както и да е. Но самият разработчик на този тест, некъф германец, казва, че повече от 20 цикъла водят до безсмислени резултати.
                            Както и да е. Но СЗО препоръчва (равнява се на "заповядва") да се използват 40 цикъла.

                            Немеца нарочно определих пренебрежително като "некъф", защото той не спазва основите на експеримента като логика, защото не е отделил Вироза индивидуално, не го е очистил, та да докаже, че намираме именно него, а е работил с некаква супа от още оксандокуз вируси и бактерии, извлечени от "болен".


                            Ай тъй!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Az не съм се набол защото съм искал, а от принуда
                              Кой те принуди?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Няма изненада, всичко е във форкаста и плана:, но пък за сметка на това истинската забава тепърва предстои. Все пак Омикрона е страшен почти колкото всяка настинка, а настинката мили деца с какво я борим ? Точно така с ежемесечната ваксина....:-)
                                Students who don't get the jab by the deadline or don't have a legal exemption will be forced back into virtual learning.
                                Подготвям на село землянката и добре, че Метавселената вече бачка в бета режим та до догодина се надявам децата да карат по 20 часа на денонощие в нея....Що да ходят на училище и да ми носят дома нови Омикрони всеки път....
                                Омикрона може наистина да е краят на пандемията от медицинска гледна точка. За политическия и край обаче ще трябват други мерки.

                                Майтапа на страна, но тази година, по желание на съпругата, стегнахме един селски имот, от сантиментално-рекреационна гледна точка и цел.
                                Сега имам проект един сайвант да стане на летен детски кът. Във фаза 3 мазето ще е билярд/дартс механа.
                                Айде че смесих темите.

                                Коментар

                                Working...
                                X