IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Да, МИСЛЕЩИ като тебе идиоти, с лопата да ги ринеш.
    Ама кажи че си говедарка и ринеш обори.
    Имам тука малко сняг, ко трябва ще го припикая да ти мирише на обор
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Като искаш почерненото отивай в КОРЕЯ, СЕВЕРНА КОРЕЯ. Тука в БГ е демокрация и хората са МИСЛЕЩИ. Или поне 80%. За останалото маргинализирано малцинство ма боли .......
      Иначе правилно си забелязал че германците са поробени овце, и като видят тука че може да се живее и без да те стрижат и доят и СА МНОГО ЩАСТЛИВИ
      Да, МИСЛЕЩИ като тебе идиоти, с лопата да ги ринеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        Харесват ми твоите илюзии. Всъщност поне половината идиоти се смятат за велики шофери и смятат че могат да карат и на шише ракия и книжка не им требе.
        Повечето плебс са именно това - идиоти. Без бой и насилствено налагане на правила не става. Никоя държава не разчита на "съвестта" на населението си, това е невъзможно. Дори и такива научавани с десетилетия да спазват правила като германци, като дойдат в България или някоя още по разпасана държава, за нула време му отпускат и те края.
        Като искаш почерненото отивай в КОРЕЯ, СЕВЕРНА КОРЕЯ. Тука в БГ е демокрация и хората са МИСЛЕЩИ. Или поне 80%. За останалото маргинализирано малцинство ма боли .......
        Иначе правилно си забелязал че германците са поробени овце, и като видят тука че може да се живее и без да те стрижат и доят и СА МНОГО ЩАСТЛИВИ
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

          Вижте сега, едно нещо ви е трудно да разберете и то е, че съгласието с едни нива на принуда не означава автоматично съгласие с всяка принуда за каквото и да е. Човек се съгласява с ограниченията, които смята да оправдани и полезни и затова няма протести например срещу шофьорските книжки и няма теми във форуми "Вие ще шофирате ли скоро пияни и без книжка?".
          Харесват ми твоите илюзии. Всъщност поне половината идиоти се смятат за велики шофери и смятат че могат да карат и на шише ракия и книжка не им требе.
          Повечето плебс са именно това - идиоти. Без бой и насилствено налагане на правила не става. Никоя държава не разчита на "съвестта" на населението си, това е невъзможно. Дори и такива научавани с десетилетия да спазват правила като германци, като дойдат в България или някоя още по разпасана държава, за нула време му отпускат и те края.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            Какво прибиране, бе? Ти сега наблюдавай колегите и ако никой не умре от ваксината, значи си изтеглил късата клечка. Не си ли чел От Извора? Дори адвокат Пламен Таушанов, добрал се до по-секретни и неподкупни сайтове ти го казва директно "на 42,000 ваксинирани умират 12,000 и числото нараства". Значи всеки трети умира. Това е. Няма как да се върнеш. И ваксината няма как да я върнеш.
            https://offnews.bg/medii/advokat-ant...ia-766634.html

            Винаги съм знаел, че адвокат може да станеш и без грам акъл, ама тоя изби рибата.

            Ами то от ефекта създаден от тези бомбастични "12000", убягна споменаването на официалния сайт на ЕМА, с текущите данни за страничните ефекти случаи, които всеки може да види, но никой журналист не показва. И така в голямата глупост се загуби малката истина. И Виктор реши, че и второто е нацвъкана глупост и съответно и възмущението му беше искрено. А данните са си там и просто чакат някой да се заинтересува и да ги покаже. И не са в групата с препарати, a в групата за вещества, но и това се представи като нацвъкана лъжа. И така хем споменаха истина, хем я представиха като лъжа, хем имаше две гледни точки, хем нямаше. Едната беше изначално осмяна. Иначе това с 12-те хиляди - несериозно е да идеш в национална телевизия и за аргументи да използваш клипчета в тубата. Но информацията от ЕМА - данните могат да бъдат аргументи за една или друга теза.

            https://www.ema.europa.eu/en/human-r...id-19-vaccines


            https://www.adrreports.eu/bg/search_subst.html

            COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414)
            COVID-19 MRNA VACCINE PFIZER-BIONTECH (TOZINAMERAN)
            COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19)
            COVID-19 VACCINE JANSSEN (AD26.COV2.S)
            Last edited by anonymous7547; 14.12.2021, 18:46. Причина: прецизиране

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Имам още 7-8 години до пенсия и се прибираме, аз и жената, за децата не знам
              Какво прибиране, бе? Ти сега наблюдавай колегите и ако никой не умре от ваксината, значи си изтеглил късата клечка. Не си ли чел От Извора? Дори адвокат Пламен Таушанов, добрал се до по-секретни и неподкупни сайтове ти го казва директно "на 42,000 ваксинирани умират 12,000 и числото нараства". Значи всеки трети умира. Това е. Няма как да се върнеш. И ваксината няма как да я върнеш.
              https://offnews.bg/medii/advokat-ant...ia-766634.html

              Винаги съм знаел, че адвокат може да станеш и без грам акъл, ама тоя изби рибата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Каква работа трябва да "вършиш", мой? Ми то утре мое да решиш че си оправен и можеш да караш и на 2 промила.
                Като искате да сте "свободни" и не ви харесват правилата, гората е ваша. Там никой няма да ви иска сертификати, шофьорски книжки, такси, данъци и прочие заробващи неща.
                Вижте сега, едно нещо ви е трудно да разберете и то е, че съгласието с едни нива на принуда не означава автоматично съгласие с всяка принуда за каквото и да е. Човек се съгласява с ограниченията, които смята да оправдани и полезни и затова няма протести например срещу шофьорските книжки и няма теми във форуми "Вие ще шофирате ли скоро пияни и без книжка?".

                Коментар


                • ---------

                  Отговорност за дейност на администрацията


                  Чл. 1. (1) (Доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2006 г., в сила от 12.07.2006 г., доп. - ДВ, бр. 94 от 2019 г.) Държавата и общините отговарят за вредите, причинени на граждани и юридически лица от незаконосъобразни актове, действия или бездействия на техни органи и длъжностни лица при или по повод изпълнение на административна дейност, както и за вредите, причинени от действието на отменени като незаконосъобразни или обявени за нищожни подзаконови нормативни актове.

                  (2) (Доп. - ДВ, бр. 98 от 2012 г.) Исковете по ал. 1 се разглеждат по реда, установен в Административнопроцесуалния кодекс, като местната подсъдност се определя по чл. 7, ал. 1.

                  Източник: https://www.lex.bg/laws/ldoc/2131785730
                  --------



                  Това ми се мярна в мрежата....та се зачудих. Ако задължат бизнеса с прилагане на Зелен сертификат каква каша може да се получи. Представете си управител на дружество, който решава да се съобрази с "Промяната" и издава заповед управителя на дружеството (т.е. на себе си) да продължи дейноста си, само ако има Зелен сертификат. Веднъж като физическо лице подава иск съда, че са му нарушени правата, вследствие на което (ако спечели) той, в лично естество като управител, ще претърпи загуба. Втори път като управляващ може да поиска да съди държавата/общината за понесена вреда вследствие на нейн акт. Но пък дали ще може да внесе иска, след като няма Зелен сертификат, за да упражнява дейността си като управител...Липсата на Зелен сертификат спира ли го да бъде управител, да плаща данъци, осигуровки и да подава декларации в НАП, и изобщо да взима решения за дружеството...и причината за обективната пречка няма да е дружеството, а блокиране на дейността породена от действие на администрацията. Направо се получава като перпетуум мобиле, всички доволни...е, освен държавата. Почти като клинична пътека.
                  Last edited by anonymous7547; 14.12.2021, 17:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Не беше заяждане.. а конкретен въпрос дали някой, да речем работодател го е принудил.
                    Съгласен съм с гореизложеното
                    Работодател директно принуда няма да ти наложи- или се ваксинираш или те махам. Едно такова нещо ще му тресне такава глоба, че може би ще бъде добре да обяви фалит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Що не си дойдете тук? Не е заяждане, а нормален въпрос.
                      Имам още 7-8 години до пенсия и се прибираме, аз и жената, за децата не знам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        Що не си дойдете тук? Не е заяждане, а нормален въпрос.
                        Да, наистина, тука е свободата, какво чакате? Утре като почнат и тука да гонят антиваксъри, винаги остава още някоя опция като Танзания или даже Сомалия. Там дори държава няма, свобода да искаш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Не са само магазините, започнаха да си говорят с мен началниците от работата защо не съм ваксиниран и колко е тежко всеки ден да правя тестове. Не можеш да влезеш в магазините освен в хранителните, например дъщеря ми няма "ваксина" а в събота е на рожден ден и трябва да си прави тест- изискване на приятелката и. В ресторант също не можеш да влезеш- ако погледнеш колко хора има в алди и колко в един ресторант и ще се ужасиш от малоумието на тази разпоредба. Отидох при един да си купя нещо за компа- кабел, той с 2 маски и ме кара да си сложа и аз. Личния ми лекар ходи с 2 маски защото го е страх, каза че имал 4 дози, модерните часовници на колеги звънят да им напомнят за бустер за февруари

                          Иииии няма да се бода до март, защото съм прекарал короната и имам сертификат вече
                          Що не си дойдете тук? Не е заяждане, а нормален въпрос.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                            То това с духането, хубаво. Проблемът е, като те изнудват и не можеш да си свършиш никаква работа...
                            Каква работа трябва да "вършиш", мой? Ми то утре мое да решиш че си оправен и можеш да караш и на 2 промила.
                            Като искате да сте "свободни" и не ви харесват правилата, гората е ваша. Там никой няма да ви иска сертификати, шофьорски книжки, такси, данъци и прочие заробващи неща.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Не можеш да влезеш в никакъв магазин, говореше се че от март започват да искат 2Г и в хранителните и така шеш- не щеш се бодеш. Сега като вляза в магазин и питам вие ли сте полицаят на тази която ми сканира документа- не и става приятно, но казват каква до правя, правителството иска това от нас

                              Това в България ли е? Германия?

                              Разбрах от предния коментар. Германия значи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Не са само магазините, започнаха да си говорят с мен началниците от работата защо не съм ваксиниран и колко е тежко всеки ден да правя тестове. Не можеш да влезеш в магазините освен в хранителните, например дъщеря ми няма "ваксина" а в събота е на рожден ден и трябва да си прави тест- изискване на приятелката и. В ресторант също не можеш да влезеш- ако погледнеш колко хора има в алди и колко в един ресторант и ще се ужасиш от малоумието на тази разпоредба. Отидох при един да си купя нещо за компа- кабел, той с 2 маски и ме кара да си сложа и аз. Личния ми лекар ходи с 2 маски защото го е страх, каза че имал 4 дози, модерните часовници на колеги звънят да им напомнят за бустер за февруари

                                Иииии няма да се бода до март, защото съм прекарал короната и имам сертификат вече
                                Дами и господа, ето ви нагледен пример как германците налагат ред. После що било толкоз подредено и чисто. Ми ето защо.
                                Иначе ако ще плебса да си развива конспирациите по форуми от сутрин до вечер, на кой му пука.

                                Коментар

                                Working...
                                X