IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ефектът от ваксините при заразяване / или евентуално намаляване шанса да се заразиш/ с омикрон ще стане ясен до месец след като има достатъчна база за пребуледувалите този щам как го карат с или без ваксина. повече или по малко се заразяват като % ваксинирани и неваксинирани, смъртност съответно при двете групи и тн и тн статистики

    при нас в България мисля докъм март ще имаме яснота дали е имало смисъл да се ваксинира човек или не на база на това как ще премине вируса през РБ примерно сравнено с една Франция, където % ваксинирани е много по-голям.

    Засега е ясно, че омикрона е много прилепчив и се закача и за ваксинирани и за неваксинирани. Дали закача и пребуледували с предходните щамове преди повече от 6 месеца не знам. Вероятно ще има и такава статистика.

    При предходните щамове нашият тарикатлък и твърдоглавие ни наредиха на челно място по починали на милион в Европа и второ в света. Кой знае този път пък може да се окаже, че омикрона 'натиска' повече ваксинираните и да сме първенци по ниска смъртност и малко хоспитализации идните 2-3 месеца.

    Времето ще си покаже.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Смехурко, за да не си вкарваш автогол, поне чети това, което цитираш
      Ето какво аз прочетох там:
      "Все още около 40% от населението не е ваксинирано,
      а хоспитализациите и смъртните случаи се увеличават,
      макар и много по-малко сред ваксинираните."


      Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...15470#commnets


      А ето какво става в България днес:
      78.79% ОТ СЛУЧАИТЕ ЗА ДЕНЯ НЕ СА ВАКСИНИРАНИ*
      85.29% от починалите за деня не са ваксинирани

      253 НОВОПОСТЪПИЛИ В БОЛНИЧНО ЗАВЕДЕНИЕ
      83.79% от тях не са ваксинирани


      Пита се в задачката колко от "ваксинираните" в БГ не са ваксинирани, но имат сертификат
      Пази си мусаката !!!
      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
        В САЩ: Омикрон се разпространява най-много на места с висока ваксинация
        Щатите регистрираха рекордните 441 278 нови COVID инфекции за ден
        Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...15470#commnets
        ...а стига бе !
        Това ще е някаква нова конспиративна теория.
        Смехурко, за да не си вкарваш автогол, поне чети това, което цитираш
        Ето какво аз прочетох там:
        "Все още около 40% от населението не е ваксинирано,
        а хоспитализациите и смъртните случаи се увеличават,
        макар и много по-малко сред ваксинираните."


        Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...15470#commnets


        А ето какво става в България днес:
        78.79% ОТ СЛУЧАИТЕ ЗА ДЕНЯ НЕ СА ВАКСИНИРАНИ*
        85.29% от починалите за деня не са ваксинирани

        253 НОВОПОСТЪПИЛИ В БОЛНИЧНО ЗАВЕДЕНИЕ
        83.79% от тях не са ваксинирани


        Пита се в задачката колко от "ваксинираните" в БГ не са ваксинирани, но имат сертификат
        Last edited by barbaron; 29.12.2021, 20:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
          В САЩ: Омикрон се разпространява най-много на места с висока ваксинация
          Щатите регистрираха рекордните 441 278 нови COVID инфекции за ден

          Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...15470#commnets


          ...а стига бе !
          Това ще е някаква нова конспиративна теория.
          Не е

          Просто където хората живеят нагъсто главно в големите градове са по-прогресивни, повече верват на науката, повече се ваксинират и пр. Съответно понеже са по-нагъсто и като дойде Омникрон той се разпространява първо там.

          Нещо като грипа - баба ми на село го боледуваше много рядко, щото нямаше кой да и го предаде, докато ние у градо го караме по 1-2 пъти на сезон, щото се срещаш с много повече хора дето могат да ти го предадат.

          И ваксините не помагат срещу Омникрона - няма особен смисъл сега да се ваксинираш с ваксина за оригиналния щам.

          Коментар



          • В САЩ: Омикрон се разпространява най-много на места с висока ваксинация
            Щатите регистрираха рекордните 441 278 нови COVID инфекции за ден

            Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...15470#commnets


            ...а стига бе !
            Това ще е някаква нова конспиративна теория.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Великанско мнение! Гордея се, че този човек е левскар!
              Мнението е супер. И Кацаров беше против ваксините преди да земе поста
              От друга страна ИТН предложиха за здравен министър РАБОТНИК на ГАВИ !!!
              Та как да го напиша, както се съмнявам в бпжествеността на ТЕЗИ ваксини, без да искам да обидя Чорбанов се съмнявам в думите му докато не се превърнат в действия. Например като коалиционен партньор със сериозна тежест да направят нужното за премахване на сертификата у нас и всякакви изисквания/принуди за ваксинация по работните места и т.н. Както виждаме например в Хърватия ще има поне референдум. У нас нема нищо или по-скоро НАТИСКА се ЗАСИЛВА.
              Ако Кире Харвардо не е съгласен. Нови избори..... и без предложения за здравни министри служители на Били. и Пфайзер.
              Дааа, този въпрос е толкова важен !

              Коментар


              • Великанско мнение! Гордея се, че този човек е левскар!
                Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                АНДРЕЙ ЧОРБАНОВ:
                Науката – това е може би най-спицифичната част от човешката дейност, изискваща отдаване за цял живот. За разлика от другите сфери, в които колкото повече време практикуваш дадена професия, толкова по-добър и по-прецизен ставаш, то с науката е точно обратното. Пътят от нафукания студент в университета, взел всички изпити в поредната си сесия с отличен (за себе си говоря) и смятащ, че вече знае всичко до професора с вече 30-годишен стаж в тази сфера, е много драматичен.
                Колкото по-добър е един учен, колкото по-навътре в материята навлиза и колкото повече познания трупа – толкова по-съмняващ се в дадено явление или фактология става. Просто защото ученият разбира за сложността на всяка проблема и огромният брой фактори, от които зависи решението на настоящия проблем. Защото просто решение няма. Именно затова истинските учени никога не са крайни, не са фанатизирани и не са склонни да дамгосват който и да е, несъгласен с техните теории. Но пък защитават своите с факти и аргументи на нивото, на което са те самите. Лошото е, че хората, които нямат тези познания и разбиране няма как нито да бъдат убедени в нещо, нито пък разубедени. Те могат само да ви повярват, или пък да не ви повярват.
                Чувам, че много хора казват по телевизиите, че вярват в науката и ще постъпят по правилния начин. В коя наука, уважаеми? Смятате ли, че взимайки каквито и да е научни данни в ръце, ще имате правилната преценка да установите доколко те са достоверни, какъв е рейтингът на научното издание, което ги публикува, и колко обективно е това на фона на други изследвания в същата област. Защото интерпретирането на науката се прави от хора, работещи в същата област и превеждащи на разбираем език тази информация за неспециалистите в областта.
                За последните 2 години станахме свидели как много хора размахваха избрани от тях научни изследвания в дадена насока, които много точно „пасват“ на избраната от тях теория, обикновено драматично съвпадаща с държавната политика. Това са здравите сили в науката и всяка държава много разчита на тях, защото не задават неудобни въпроси и не се съмняват в ефикастността на каквито и да е мерки, свързани с дадено криза. А другите, съмняващите се – на тях просто може да не се дава трибуна в медиите, за да не засенчат правилния курс.
                Нещо повече – здравите сили в науката призовават да не се дава трибуна на опонентите им, за да не се „обърква“ населението. Прилича ли ви това на нещо отпреди 1989 г – на мен да. Защото ако не можеш да обориш опонента си с доводи и аргументи най-добре е да се погрижиш и да му затвориш устата. А тези, другите, несъгласните с тази политика не са един или двама. Огромен е броят на стойностните специалисти в областта, които явно или не толкова явно (познайте защо) се борят с даденостите по цивилизован начин, изтъквайки своите аргументи. Нищо, че на фона на медийната кампания изглеждат малцинство.
                Само че основното правило в науката е просто – това, че твърдящите нещо не са мнозинство, не значи, че те не са прави. Просто не е минало достатъчно време, за да го разберат и останалите.
                От 1992 г. се занимавам с производство и тecтoвe на вaкcини. Дипломната ми работа в СУ „Климент Охридски“ е за виpycи, дисертацията ми е за вaкcини. От 2005 г. насам ходя на световните конгреси по вaкcини. Знаете ли – там не съм виждал никога нито един друг българин. Откъде тази смелост и самочувствие да се говори за тези неща – нямам идея.
                За да разберете кой е компетентен – влезте в някой от следните сайтове като Research gate, Scopus или Google scholar, напишете му името на латиница (намерете как се пише) и вижте дали някога е работил с вaкcини, има статии по темата или се е занимавал със създаването на такива. Това е начина. Другото е тарикатлък и запалянковщина.
                Затова и обвързването на вaкcинaциитe с ограничаването на пpaвата на гражданите противоречи на всички мои разбирания, свързани с науката.
                Вижте всички демократични държави, в които имаше пълен лoкдayн, строги мepки, дисциплинирани общества и вече над 90% вaкcиниpaни населения – никъде не спря разпространението на виpyca. Даже напротив – тези, които много стриктно се пазиха, сега понасят най-големи щети. Нещо повече – бoлницитe се пълнят; нищо, че вaкcиниpaните не влизали в бoлница и не yмиpaли. Просто така няма да стане.
                Вижте и държави без никакви мepки – проверете как е в Танзания /Занзибар/ или Египет примерно – всеки ден кацат хиляди хора от „зapaазeните“ страни, но там бoлecт, мepки, тecтoве и pecтpикции няма. Питайте защо. Дори мepките да имат малък временен ефект, в дълготраен план нищо не се променя.
                Дали вaкcините и вaкcинaциите ще променят това и ще заживеем нормално – защо се залъгвате? Питайте хората в Нидерландия, Дания, Англия... Oгpaничeнията се спускат отново, просто защото идва следващия cepoтип на виpycа. Сами чувате – пpeбoлeдyвaлите също трябва да се вaкcиниpaт, вaкcиниpaните също ще спазват всички мepки, трябва вече да имат и бycтepни дoзи и да се готвят за следващите дoзи.
                Това на справяне с кризата ли ви прилича?
                Така може да продължава до края на света.
                Няколко думи за личната ми драма – не че я усещам така. От дете, от 2 клас знаех, че ще бъда биолог. Винаги съм го знаел и никога не съм искал нещо друго, всички роднини и приятели от детинство могат да го пътвърдят. Учих много – и в гимназията, а и после в университета. Отдадох се на професията си и цял живот продължих да уча нови неща, да правя нови неща. Платих жестока и често непосилна цена – в празници, уикенди, почивни дни често бях в лaбopaтopиитe, вместо с любимите си хора, със синовете си. Безкрайно се надявам, че един ден те ще ми простят за това и само от тях бих искал прошка. Повечето ми годишни отпуски оставаха неизползваеми. Наистина работих много. Вече имам презентации и научни доклади на десетки научни форуми по цял свят на няколко континента, чета лекции по чужди университети и научни центрове, имам колеги и приятели в научната общност от десетки страни. Получих най-големите награди за наука у нас. Животът ми премина в много работа.
                Мисля си, че така е трябвало и би било нелепо да съжалявам за това. Но – помислете си – след всичко това някой да иска да си замълча, да не споделям своите идеи, анализи и виждания за единственото нещо, от което наистина разбирам просто защото не съвпада с линията на поведение на държавата – това е твърде много.
                Право и задължение на всеки учен е да споделя това, което смята за правилно. Ако някой друг не е съгласен – да убеди хората в правотата си. Aко може, разбира се. Благодаря на всички, които ме подкрепяха през тези две години. Благодаря и на тези, които ме предадоха – дадоха ми да разбера, че винаги има и нещо друго освен това – да бъдеш прав за нещата от живота. Светата Инквизиция също се е грижила за несъгласните с политиките, нали ... пък и е било законно.
                И накрая да завърша с приликата между тези, които коментират по телевизиите всичко, свързано с Koвид, и космонавтите. За да излети един екипаж в Космоса, за него се грижат стотици души в наземните екипи – инженери, специалисти по летателни техники, физици, АйТи специалисти, специалисти по материали и съоръжения, монтажници, шофьори и какви ли не хора. Всички те смятат, че разбират от Космоса, защото се докосват до него или са чели много за него. Истината е, че истинските космонавти са малцина и само те знаят как изглежда Земята през илюминатора на космическия кораб. Другите го гледат на мониторите долу на Земята.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • НОИ с важна подробност за добавката от 75 лв. за ваксинираните пенсионери

                  Не е необходимо подаването на изрично заявление за получаването на тази сума

                  НОИ с важна подробност за добавката от 75 лв. за ваксинираните пенсионери (blitz.bg)

                  За тази простотия не е нужно нищо да се подава.. значи можело..а за всичко друго .. ако може сто неща. само и само да не ти платят или забават плащането.. няма такива боклуци!

                  Коментар


                  • Сега ще дойдат да реват шофьорите, дето гледат космоса през задното огледало и виждат как Големият взрив ги гони с пуснат син буркан.

                    Коментар


                    • АНДРЕЙ ЧОРБАНОВ:
                      Науката – това е може би най-спицифичната част от човешката дейност, изискваща отдаване за цял живот. За разлика от другите сфери, в които колкото повече време практикуваш дадена професия, толкова по-добър и по-прецизен ставаш, то с науката е точно обратното. Пътят от нафукания студент в университета, взел всички изпити в поредната си сесия с отличен (за себе си говоря) и смятащ, че вече знае всичко до професора с вече 30-годишен стаж в тази сфера, е много драматичен.
                      Колкото по-добър е един учен, колкото по-навътре в материята навлиза и колкото повече познания трупа – толкова по-съмняващ се в дадено явление или фактология става. Просто защото ученият разбира за сложността на всяка проблема и огромният брой фактори, от които зависи решението на настоящия проблем. Защото просто решение няма. Именно затова истинските учени никога не са крайни, не са фанатизирани и не са склонни да дамгосват който и да е, несъгласен с техните теории. Но пък защитават своите с факти и аргументи на нивото, на което са те самите. Лошото е, че хората, които нямат тези познания и разбиране няма как нито да бъдат убедени в нещо, нито пък разубедени. Те могат само да ви повярват, или пък да не ви повярват.
                      Чувам, че много хора казват по телевизиите, че вярват в науката и ще постъпят по правилния начин. В коя наука, уважаеми? Смятате ли, че взимайки каквито и да е научни данни в ръце, ще имате правилната преценка да установите доколко те са достоверни, какъв е рейтингът на научното издание, което ги публикува, и колко обективно е това на фона на други изследвания в същата област. Защото интерпретирането на науката се прави от хора, работещи в същата област и превеждащи на разбираем език тази информация за неспециалистите в областта.
                      За последните 2 години станахме свидели как много хора размахваха избрани от тях научни изследвания в дадена насока, които много точно „пасват“ на избраната от тях теория, обикновено драматично съвпадаща с държавната политика. Това са здравите сили в науката и всяка държава много разчита на тях, защото не задават неудобни въпроси и не се съмняват в ефикастността на каквито и да е мерки, свързани с дадено криза. А другите, съмняващите се – на тях просто може да не се дава трибуна в медиите, за да не засенчат правилния курс.
                      Нещо повече – здравите сили в науката призовават да не се дава трибуна на опонентите им, за да не се „обърква“ населението. Прилича ли ви това на нещо отпреди 1989 г – на мен да. Защото ако не можеш да обориш опонента си с доводи и аргументи най-добре е да се погрижиш и да му затвориш устата. А тези, другите, несъгласните с тази политика не са един или двама. Огромен е броят на стойностните специалисти в областта, които явно или не толкова явно (познайте защо) се борят с даденостите по цивилизован начин, изтъквайки своите аргументи. Нищо, че на фона на медийната кампания изглеждат малцинство.
                      Само че основното правило в науката е просто – това, че твърдящите нещо не са мнозинство, не значи, че те не са прави. Просто не е минало достатъчно време, за да го разберат и останалите.
                      От 1992 г. се занимавам с производство и тecтoвe на вaкcини. Дипломната ми работа в СУ „Климент Охридски“ е за виpycи, дисертацията ми е за вaкcини. От 2005 г. насам ходя на световните конгреси по вaкcини. Знаете ли – там не съм виждал никога нито един друг българин. Откъде тази смелост и самочувствие да се говори за тези неща – нямам идея.
                      За да разберете кой е компетентен – влезте в някой от следните сайтове като Research gate, Scopus или Google scholar, напишете му името на латиница (намерете как се пише) и вижте дали някога е работил с вaкcини, има статии по темата или се е занимавал със създаването на такива. Това е начина. Другото е тарикатлък и запалянковщина.
                      Затова и обвързването на вaкcинaциитe с ограничаването на пpaвата на гражданите противоречи на всички мои разбирания, свързани с науката.
                      Вижте всички демократични държави, в които имаше пълен лoкдayн, строги мepки, дисциплинирани общества и вече над 90% вaкcиниpaни населения – никъде не спря разпространението на виpyca. Даже напротив – тези, които много стриктно се пазиха, сега понасят най-големи щети. Нещо повече – бoлницитe се пълнят; нищо, че вaкcиниpaните не влизали в бoлница и не yмиpaли. Просто така няма да стане.
                      Вижте и държави без никакви мepки – проверете как е в Танзания /Занзибар/ или Египет примерно – всеки ден кацат хиляди хора от „зapaазeните“ страни, но там бoлecт, мepки, тecтoве и pecтpикции няма. Питайте защо. Дори мepките да имат малък временен ефект, в дълготраен план нищо не се променя.
                      Дали вaкcините и вaкcинaциите ще променят това и ще заживеем нормално – защо се залъгвате? Питайте хората в Нидерландия, Дания, Англия... Oгpaничeнията се спускат отново, просто защото идва следващия cepoтип на виpycа. Сами чувате – пpeбoлeдyвaлите също трябва да се вaкcиниpaт, вaкcиниpaните също ще спазват всички мepки, трябва вече да имат и бycтepни дoзи и да се готвят за следващите дoзи.
                      Това на справяне с кризата ли ви прилича?
                      Така може да продължава до края на света.
                      Няколко думи за личната ми драма – не че я усещам така. От дете, от 2 клас знаех, че ще бъда биолог. Винаги съм го знаел и никога не съм искал нещо друго, всички роднини и приятели от детинство могат да го пътвърдят. Учих много – и в гимназията, а и после в университета. Отдадох се на професията си и цял живот продължих да уча нови неща, да правя нови неща. Платих жестока и често непосилна цена – в празници, уикенди, почивни дни често бях в лaбopaтopиитe, вместо с любимите си хора, със синовете си. Безкрайно се надявам, че един ден те ще ми простят за това и само от тях бих искал прошка. Повечето ми годишни отпуски оставаха неизползваеми. Наистина работих много. Вече имам презентации и научни доклади на десетки научни форуми по цял свят на няколко континента, чета лекции по чужди университети и научни центрове, имам колеги и приятели в научната общност от десетки страни. Получих най-големите награди за наука у нас. Животът ми премина в много работа.
                      Мисля си, че така е трябвало и би било нелепо да съжалявам за това. Но – помислете си – след всичко това някой да иска да си замълча, да не споделям своите идеи, анализи и виждания за единственото нещо, от което наистина разбирам просто защото не съвпада с линията на поведение на държавата – това е твърде много.
                      Право и задължение на всеки учен е да споделя това, което смята за правилно. Ако някой друг не е съгласен – да убеди хората в правотата си. Aко може, разбира се. Благодаря на всички, които ме подкрепяха през тези две години. Благодаря и на тези, които ме предадоха – дадоха ми да разбера, че винаги има и нещо друго освен това – да бъдеш прав за нещата от живота. Светата Инквизиция също се е грижила за несъгласните с политиките, нали ... пък и е било законно.
                      И накрая да завърша с приликата между тези, които коментират по телевизиите всичко, свързано с Koвид, и космонавтите. За да излети един екипаж в Космоса, за него се грижат стотици души в наземните екипи – инженери, специалисти по летателни техники, физици, АйТи специалисти, специалисти по материали и съоръжения, монтажници, шофьори и какви ли не хора. Всички те смятат, че разбират от Космоса, защото се докосват до него или са чели много за него. Истината е, че истинските космонавти са малцина и само те знаят как изглежда Земята през илюминатора на космическия кораб. Другите го гледат на мониторите долу на Земята.

                      Коментар


                      • "Омикрон" вече е доминиращият вариант на коронавируса в Швейцария и дори е причинил тройно ваксинирани хора да бъдат приемани в болница, информира "Франс прес".

                        Швейцария има едно от най-високите нива на заразяване в континентална Европа, като хора в 20-те си години са най-засегнати, уточниха официални лица на пресконференция в столицата Берн.

                        Около 55% от заразените в Швейцария вече се дължат на "Омикрон", а скоро се очаква вариантът да представлява почти всички регистрирани заразени.

                        Страната е регистрирала около 40 случая на хора, които са получили подсилваща (бустерна) трета доза ваксина, но въпреки това са се озовали в болница с варианта "Омикрон", подчерта ръководителят на управлението на кризи към здравното министерство Патрик Матис.

                        Повече от 13 000 новозаразени с COVID-19 бяха обявени днес, като се очаква да достигнат 20 000 на ден през януари.

                        Швейцария, страна с население от 8,6 млн. души, е регистрирала повече от 1,27 млн. заразени по време на пандемията.

                        Богатата алпийска страна се бори с петата си вълна на пандемията, а Матис отбеляза, че на хоризонта не се вижда почивка.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          На никой не му пука - и да са 500 на ден. Псуваме по управляващите дето ни карат насила да вършим глупости.
                          Решили ни всичките проблеми само остана от една настинка - сополи и температура, да ни спасят а?
                          В забутаните села НЯМА ТОК, ВОДА, ПЪТ, да не говорим за училище, осветление, тротоари ама има игли? За какво са ни?
                          На една мусака на оставиха.
                          Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                            Има той...прозира му финансирането от РТ ебаси...
                            На мен друго ми е любопитно, като почнем и ние с рекордите по 10-15к болни на ден, колко ще ни е смъртността...дали като на "ваксинираните" или 10 пъти по-зле?
                            На никой не му пука - и да са 500 на ден. Псуваме по управляващите дето ни карат насила да вършим глупости.
                            Решили ни всичките проблеми само остана от една настинка - сополи и температура, да ни спасят а?
                            В забутаните села НЯМА ТОК, ВОДА, ПЪТ, да не говорим за училище, осветление, тротоари ама има игли? За какво са ни?
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              За мое най - огромно съжаление, Копейкин има най- правилното обосновано разсъждение и заключение за КОВИД 19....
                              Ако Кирил продължава да кани и слуша ДС радка спинаджийката, на следващите избори ще трябва да се коалира с Копейкин...

                              пп Сърцето ми прескача от яд....
                              Има той...прозира му финансирането от РТ ебаси...
                              На мен друго ми е любопитно, като почнем и ние с рекордите по 10-15к болни на ден, колко ще ни е смъртността...дали като на "ваксинираните" или 10 пъти по-зле?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ...........

                                няколко участника във форума, които считах за рационални хора направо ме изумяват с представянето си в темата.

                                и понеже не спира да се спекулира и да бълват щуротии ви казвам - бройте само некролозите и си правете статистика с годините преди ковид да се появи. и сега и тогава това ни е здравеопазването - даже в момента се наливат там доста повече пари отколкото преди 5г, но айде да кажем, че е едно и също дередже.. та бройте починалите и не се връзвайте на крайности.

                                ..........

                                Уви хора като песимиста и компания уж рационални ме изумяват с паническия си ужас от иглата. Ето казвам ви - аз се ваксинирах, за да не стигаме до децата... уви страхът на хора на 40+ ще направи така, че всичко да стане задължително, което НЕ Е ОК.

                                Не ти ли писна да спекулираш с мантрата, че твоите опоненти имаме "панически ужас от иглата"?

                                Зациклил си в този твой "довод" и всеки ден го повтаряш - за по-сигурно - по няколко пъти... ))

                                Ега ти човека! Да не мислиш, че не ходим на профилактични прегледи? Да не мислиш, че не сме кръводарители, особено, ако близките ни се нуждаят от една, че и две банки с кръв!

                                Смешник! Смешник си, Бертрам!

                                Толкова сте зле: ти и Барбарела с това втренчване в смъртта (и в некролозите ТИ).

                                Пак ще повторя (и няма да се уморя да правя това!)

                                Повече от 300 000 ежедневно пътуват с метрото в София. ЕЖЕДНЕВНО! Повече от 600 дни тоя хора пътуват ЕЖЕДНЕВНО.

                                Хайде сега да ги съпоставиш с броя на ТВОИТЕ ужасни некролози. Става ли? Откога си толкова "обсебен" от Смъртта? Ще се поболееш, бе човек!

                                Да де, но не да само тия хора, които пътуват ЕЖЕДНЕВНО, нали!

                                Ти храниш ли се, Бертрам? Посещаваш ли, поне на всеки 2-3 дни маркети, пазари, магазини? Не, ли? Овладял си фотосинтезата, значи! Ние не сме на твоето ниво! Е, дали ще са много 1 милион, които (средно претеглено) пазаруват ЕЖЕДНЕВНО! Повече са, разбира се!

                                Ходиш ли в лечебни заведения, "безстрашен" Бертрам? Ние ОЩЕ водим там и възрастните си родители, които - НЕ пожелаха да се "ваксинират"! Те си взеха решението, без да им се месим в избора! И ни показаха, що е то мъдростта - ако щеш ми вярвай...

                                Други Държавни институции - дали не посещаваш, Бертрам?

                                ................

                                При цялото това ЕЖЕДНЕВНО "движение" на жизнени хора - наш Берто се е вторачил в... , в ... некролозите... Как да ти кажа? Наистина си психясали!

                                Редно е да се грижиш за близките си и за себе си, кое те смущава? И ние ще го правим. Много повече са живите, които се нуждаят от нашата помощ.

                                .........

                                В края ще ти кажа, че моята майка, преди 5-10 години, оттогава все това ми говори: колко хора "са измрели" от блока, в квартала...

                                Неизменно й отговарям, че това е истина, но, че още и се раждат деца - все естествени процеси с хората...

                                Бертрам, редно е ПОНЕ веднъж в месеца да пътуваш с метрото и да се смесваш с тълпата от забързани хора, например в метростанция "СУ"..., там не съм виждал дори един некролог! ПроверИ, за да се убедиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X