IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
    Соросоидските НПО-та се сетиха за думата "стрес" защото фоерверките щели да стресират кучетата на нава година.
    Същите обаче въобще не се сещат, че вече две години подлагат хората на стрес с постоянно говорене за смърт и заключвания.
    Да бе Трябваше да си мълчат
    Така антиваксърите по-бързо и спокойно щяха да си измрат

    Коментар


    • https://frognews.bg/novini/nova-godi...-870-koli.html

      Бахти и развитото общество.

      Коментар


      • Excess mortality

        "Сезонната зимна настинка" КОВИД в синьо

        These graphs were generated in week 2021-52 with data from 25 participating countries: Austria, Belgium, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Germany (Berlin), Germany (Hesse), Greece, Hungary, Israel, Italy, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Portugal, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, UK (Scotland), and Ukraine.

        Ireland, UK (England), UK (Northern Ireland), and UK (Wales) did not contribute to this week's data.

        Ukraine, Germany (Berlin) and Germany (Hesse) were not included in the pooled data.
        https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps

        Коментар


        • Соросоидските НПО-та се сетиха за думата "стрес" защото фоерверките щели да стресират кучетата на нава година.
          Същите обаче въобще не се сещат, че вече две години подлагат хората на стрес с постоянно говорене за смърт и заключвания.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Лошото е, че не се сетих от по-рано да импортвам всичко. Данните ми са само за Европа и са от 13.11.21 насам само. Но това е достатъчно, хванах началото на последната вълна.
            От месец говоря разни работи, ама кой да слуша...
            Eто ти жокер за старанието:
            covid-19-data/public/data at master · owid/covid-19-data · GitHub
            А можеш да си напишеш и парсер на html сорса на графиките от ворлдометера - там са стойностите по дни от началото... обаче наблегни на смисъла на числата, а не на представянето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

              Увеличението в 15-75г е 2 пъти повече над нормата спрямо 2020г.
              Или ако за 2020 е 50к над нормата, за 2021 е 100к повече починали.
              Бота,
              ЧНГ, да си жив и здрав ти и близките ти

              На мен друго ми направи по-голямо впечатление в графиките, а именно наднормената смъртност (excess mortality) за трите години: 19-та, 20-та и 21-ва.
              В нея влизат и жертвите С ковида (не ОТ ковида ) Ясно си личат големите вълни, дето минаха досега.
              Но виж края на 21-ва - excess mortality пада, а сега на практика 80-90% от всички нови заразени са с о-микрон. Поредно доказателство, че о-микрона е подобен на сезонна зимна настинка.
              Що тогава подлудяват хората да се ваксинират и бустерират, се пита в задачата?
              Click image for larger version

Name:	Xcess-MO-19-21.jpg
Views:	1
Size:	27.9 КБ
ID:	3850330


              Last edited by Kildirim_Bei; 01.01.2022, 17:23.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Какво мога да кажа.... ще се наложи да перифразирам Архимед:
                "Дай ми източник с достоверни според теб данни, и ще ти направя каквито искаш статистики".

                Wоrldometer-а беше основният източник на данни, който ползваха всички (дори и телевизиите) още в началото на ковида, затова го взех него.
                https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

                Увеличението в 15-75г е 2 пъти повече над нормата спрямо 2020г.
                Или ако за 2020 е 50к над нормата, за 2021 е 100к повече починали.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • За световната статистика нямам идея, мога
                  ​​​​​ само да предполагам, но в България виждаш как е, починали от катастрофа ги пишат умрели от covid.


                  Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                  Какво мога да кажа.... ще се наложи да перифразирам Архимед:
                  "Дай ми източник с достоверни според теб данни, и ще ти направя каквито искаш статистики".

                  Wоrldometer-а беше основният източник на данни, който ползваха всички (дори и телевизиите) още в началото на ковида, затова го взех него.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                    Вие хубаво анализирате данни, ама откъде знаете че тия данни са надеждни, има ли независим одит на тези данни?


                    Какво мога да кажа.... ще се наложи да перифразирам Архимед:
                    "Дай ми източник с достоверни според теб данни, и ще ти направя каквито искаш статистики".

                    Wоrldometer-а беше основният източник на данни, който ползваха всички (дори и телевизиите) още в началото на ковида, затова го взех него.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Вие хубаво анализирате данни, ама откъде знаете че тия данни са надеждни, има ли независим одит на тези данни?

                      Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      Това ми е източника:
                      https://www.worldometers.info/corona...weekly-trends/

                      Барби ползва същият, ама пуска графики за 2 години назад, и на тях нищо не се вижда почти. Но той прави само и единствено квото му позволява сайта, друго не може.

                      Аз си импортвам данните и мога да си правя статистики квито си искам за квито периоди си искам, корелации по различни статистически редове, средни величини, сравнения, графики и квото още може да ти дойде на акъла Барбито (@barbaron) е на светлинни години назад от мен, ако говорим за статистики за ковида по данни от този сайт

                      Лошото е, че не се сетих от по-рано да импортвам всичко. Данните ми са само за Европа и са от 13.11.21 насам само. Но това е достатъчно, хванах началото на последната вълна.
                      От месец говоря разни работи, ама кой да слуша...

                      Коментар


                      • In many parts of the world, official death tolls undercount the total number of fatalities | Graphic detail

                        Коментар


                        • Пътуване до на Дядо Коледа страната
                          За да учиш на кърлинг правилата.

                          Коментар


                          • Здравето е в кърпа вързано,
                            ако е със щастие обвързано.
                            Стреса може лесно да избяга
                            като (не)спазваш препоръките на щаба.

                            Късмет по две през две и две.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              ИЗглежда ползувате различни сайтове с барби и съм леко объркан, според твоите графики в русия спада, в англия се увеличава, а в барбините е точно наобратно
                              Това ми е източника:
                              https://www.worldometers.info/corona...weekly-trends/

                              Барби ползва същият, ама пуска графики за периоди от 2 години, и на тях нищо не се вижда почти. Но той прави само и единствено квото му позволява сайта, друго не може.

                              Аз си импортвам данните и мога да си правя статистики квито си искам за квито периоди си искам, корелации по различни статистически редове, средни величини, сравнения, графики и квото още може да ти дойде на акъла Барбито (@barbaron) е на светлинни години назад от мен, ако говорим за статистики за ковида по данни от този сайт

                              Лошото е, че не се сетих от по-рано да импортвам всичко. Данните ми са само за Европа и са от 13.11.21 насам само. Но това е достатъчно, хванах началото на последната вълна.
                              От месец говоря разни работи, ама кой да слуша...
                              Last edited by Kildirim_Bei; 01.01.2022, 15:24.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                Много са размазани графиките на Барбарона, ето ти последния месец и половина за UK и Русия:

                                [ATTACH=CONFIG]n3850253[/ATTACH]
                                [ATTACH=CONFIG]n3850254[/ATTACH]
                                ИЗглежда ползувате различни сайтове с барби и съм леко объркан, според твоите графики в русия спада, в англия се увеличава, а в барбините е точно наобратно

                                Коментар

                                Working...
                                X