IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам въпрос към участниците в дискусията от лагера на ваксинаторите.

    Уважаваният от всички ни д-р Смърт, по-известен в задружната ни общност като Барби (@barbaron), печен експерт по ковид-смъртността, често разсъждава и пуска графики по отношение на смъртността от ковид на милион жители в дадена държава.
    Във всяка уважаваща себе си статистическа таблица задължително присъства този елемент - смъртност на милион жители - защото дава по-добра представа, отколкото абсолютните стойности за брой починали в дадена страна.

    Днес хвърлих едно око върху корелацията % промяна в смъртността на милион/% ваксинирано население в държавите от Европа (без Русия). Оказа се, че тази корелация е +0.365, което значи, че в по-ваксинираните държави смъртността от ковид расте през последните 2 месеца, откакто си водя подробна статистика на основа на данните от worldometer.info.

    Примери за държави с нараснала смъртност/1М през този период:
    * Франция (74% вакси): от 4/М стана 23/М (+475%)
    * Испания (81% вакси): от 4/М стана 10/М (+150%)
    * Италия (74% вакси): от 6/М стана 22/М (+267%)
    * Германия (71% вакси): от 13/М стана 22/М (+69%)
    * Дания (79% вакси): от 5/М стана 17/М (+240%)
    * Швейцария (67% вакси): от 5/М стана 7/М (+40%)

    Нали ваксините, както и вие вече се съгласявате, не предпазват от заразяване (ужас, Луи Пастьор се върти в гроба като пумпал), но уж по-леко се прекарвало, което значи, че и леталните изходи ще са по-малко?
    Уважаеми колеги, що така се получава? Ще ни обясните ли?

    P.S. Барби, помагай на колегите
    Last edited by Kildirim_Bei; 09.01.2022, 21:18.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Каква война бре човек ?! Кой ще се съпротивлява ?! Хората нямат избор, не само за ваксината, а за всичко което им се каже. 90% са обвързани в дълг, работа, наем, образование, пенсия, здраве и т.н.. Знам, че е изтъркано, но модерното робство е топ... Нема мърдане.
      Единствено средната класа би могла да си позволи да е разбунтува, но тя беше почти унищожена...
      По принцип съм зверски упорит и непримирим, но в конкретният случай съм доволен, че живея в България и това ми дава малко повече време....1-2 години спестени от този ужас / ваксината/ е като коледен подарък....:-) Отърваване не може да има.

      Каква война? Война с Русия. Сериозна война. Мислиш ли, че оръжията се трупат ей така за кеф. Мислиш ли, че военните в Москва много се кефят като им налагат постоянно санкции. Путин ще го свалят като едното нищо и тогава те ще наложат санкции на гейропата. Примерно да не купуват газ от никъде освен от Русия. Може ли? Може. И какво ще стане? Красота.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

        То няма накъде вече да се снишава човек. Подгониха децата. Тези декларации за съгласие да ги тестват, въобще не са безобидни. С подписването им, лековато и конформистки мислещите родители, лишиха децата си от конституционната защита на чл. 29.
        А и децата ше продадат и майките си само да ги пуснат в мола да си напазаруват дрей
        Last edited by X_Y; 09.01.2022, 21:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Пъпеш, не става с открита съпротива. Просто не става. И най-тъпото същество вече е наясно, че лъжата е чудовищна. Да не мислиш, че активните борци тука вярват във ваксините. Отдавна спряха да опитват да убеждават и минаха на "дразненето" (по Макрон). Виж, че въртят сучат и все до Русия го докарват, до Бай Ганьо, до врачки и баячки.

          Трябва снишаване, пасивна съпротива и скъсване от бъзик, когато почнат с делтакрони или носене на две маски една върху друга. И не бива да забравяме кои са предателите, кои за една шепа стотинки са готови да ни затрият децата.

          добавка - това не е пораженческо. Вярвам, че цялата шашма ще се срути от тежестта на собствената си нелепост. Трябва и обаче още време.
          То няма накъде вече да се снишава човек. Подгониха децата. Тези декларации за съгласие да ги тестват, въобще не са безобидни. С подписването им, лековато и конформистки мислещите родители, лишиха децата си от конституционната защита на чл. 29.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Ти като искаш се кефи че сме били космическа нация, лично аз съм практичен и предпочитам да мога да си купя кола когато поискам, а не да чакам 10 -15 години.

            Да не говорим за дефицита в почти всичко. Тя сега и Северна Корея се хвали с такива успехи, ама не съм видял наплив пред техните посолства за виза и гражданство.
            Пак пишеш без всякаква връзка с реалността...Аз пък искам служебен транспорт до работа кола не ми трябва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Аз само се надявам хората да реагират и да спрат безумията /някак си/. Иначе управляващите гейропата ще докарат много тежка война. И то може да стане много скоро.
              Каква война бре човек ?! Кой ще се съпротивлява ?! Хората нямат избор, не само за ваксината, а за всичко което им се каже. 90% са обвързани в дълг, работа, наем, образование, пенсия, здраве и т.н.. Знам, че е изтъркано, но модерното робство е топ... Нема мърдане.
              Единствено средната класа би могла да си позволи да е разбунтува, но тя беше почти унищожена...
              По принцип съм зверски упорит и непримирим, но в конкретният случай съм доволен, че живея в България и това ми дава малко повече време....1-2 години спестени от този ужас / ваксината/ е като коледен подарък....:-) Отърваване не може да има.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                Колеги, стига с това пораженческо мислене! Къде е вярата, самочувствието, оптимизма? Мрън, мрън, мачът бил свирен, то нищо не зависело от нас…
                Пъпеш, не става с открита съпротива. Просто не става. И най-тъпото същество вече е наясно, че лъжата е чудовищна. Да не мислиш, че активните борци тука вярват във ваксините. Отдавна спряха да опитват да убеждават и минаха на "дразненето" (по Макрон). Виж, че въртят сучат и все до Русия го докарват, до Бай Ганьо, до врачки и баячки.

                Трябва снишаване, пасивна съпротива и скъсване от бъзик, когато почнат с делтакрони или носене на две маски една върху друга. И не бива да забравяме кои са предателите, кои за една шепа стотинки са готови да ни затрият децата.

                добавка - това не е пораженческо. Вярвам, че цялата шашма ще се срути от тежестта на собствената си нелепост. Трябва и обаче още време.
                Last edited by terziеv; 09.01.2022, 20:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение


                  Мдааааам, целия световен елит ще си каже "Оу, не, българите не приемат новия световен ред и са против ваксинирането на всеки 3 месеца ... знаете ли какво, пичове, направо да не го правим".

                  И ще спрат дигиталната диктатура.
                  И ще спрат зелената сделка.
                  И ще спрат въглеродната неутралност.
                  И ще спрат ограниченията за пътуване.
                  И ще спрат синтетичното месо.
                  И ще разрешат на гражданите си да си купуват хляб и мляко, когато си поискат.

                  ... и после се събудихме с отвити крака.
                  Боли ма ...я за световния елит..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Кой щеги намали и с какви мотиви.
                    Мотиви винаги ще се намерят/измислят. Единият вариант като конспирация е за да могат фарма компаниите да правят повече кеш.
                    А ярактичното е че са наясно, че ваксините не работят или поне не както беше очаквано/планирано.. Първоначално бщха безсрочни сертификати, после ги направиха за година / по същото време Израел ги направи за 6 месеца - там са наясно кое колко работи и действат без забавяне/. В ЕС нямаше как направо на 6 месеца да ги направят защото тогава много хора щяха да се почустват излъгани и последиците са непредвидими. Затва се действа на стъпки - само преди месец на ЕС ниво казаха, че ще са 9 месеца / междувременно препоръчаха бустерите да са на 3 / или дори 2/ месеца. Вече е официално 6-7 месеца на някои места.
                    Свиване на офцете....
                    Ясно е какъв ще е срока до края на годината....
                    След това не знам дали ще се съкращава още и стане месечен и т.н. Това ще е много грубо.... По-скоро ще са мултивалентни за различни версии за грип и т.н. Уж за различни неща , но всеки месец или 2.... Доживотен абонамент... буквално :-)
                    Ако някой пита откъде знам, че ще е така / или по Берти, че още само малко и няма повече :-)/ . Мога да се досетя защото ако му се виждаше края то и цените на акциите на вакскомпаниите щяха да се потопят бързо / големите инвеститори както знаем са политически обвързани и са наясно в подобен крепен от държавите бизнес има ли хляб/. Така че бизнеса им е гарантиран за доста време напред за наше нещастие и на наш задник....:-)

                    Коментар


                    • Колеги, стига с това пораженческо мислене! Къде е вярата, самочувствието, оптимизма? Мрън, мрън, мачът бил свирен, то нищо не зависело от нас…

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                        Съжалявам, но не го вярвам.

                        Всички карти са в ръцете на елита - власт, пари, полиция, страх, медии. Няма геополитически анализатор, антрополог или политолог, в чието интервю да не съм чул, че мача е свирен.

                        Просто чакаме дебилите със "Само да стигнем 70% ваксинирани и ни връщат стария живот" да осъзнаят, че стария ни живот никога няма да се върне.
                        Аз само се надявам хората да реагират и да спрат безумията /някак си/. Иначе управляващите гейропата ще докарат много тежка война. И то може да стане много скоро.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                          Гейропа гради всичко на лъжи и вече вони яко. Горното, което си написал ще спре точно за една секунда.
                          Кога - не знам, но колкото по бързо ще е по безболезнено.
                          Съжалявам, но не го вярвам.

                          Всички карти са в ръцете на елита - власт, пари, полиция, страх, медии. Няма геополитически анализатор, антрополог или политолог, в чието интервю да не съм чул, че мача е свирен.

                          Просто чакаме дебилите със "Само да стигнем 70% ваксинирани и ни връщат стария живот" да осъзнаят, че стария ни живот никога няма да се върне.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение


                            Мдааааам, целия световен елит ще си каже "Оу, не, българите не приемат новия световен ред и са против ваксинирането на всеки 3 месеца ... знаете ли какво, пичове, направо да не го правим".
                            Споко, истината под формата на карикатури, вицове, а когато се налага с бой по улиците си пробива път и в края на краищата тържествува. Ти да мислиш че например следващото меме аз съм го рисувал Екземплярите дето са си продали задниците за центчета и дращят ли дращят едно и също в несвяст, то като видят скеч като следващият и вдигат кръвното до 100х200

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение


                              Мдааааам, целия световен елит ще си каже "Оу, не, българите не приемат новия световен ред и са против ваксинирането на всеки 3 месеца ... знаете ли какво, пичове, направо да не го правим".

                              И ще спрат дигиталната диктатура.
                              И ще спрат зелената сделка.
                              И ще спрат въглеродната неутралност.
                              И ще спрат ограниченията за пътуване.
                              И ще спрат синтетичното месо.
                              И ще разрешат на гражданите си да си купуват хляб и мляко, когато си поискат.

                              ... и после се събудихме с отвити крака.
                              Гейропа гради всичко на лъжи и вече вони яко. Горното, което си написал ще спре точно за една секунда.
                              Кога - не знам, но колкото по бързо ще е по безболезнено.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                                За последните 45 дни смъртноста от Ковид е 0,3% за Франция и 4.6% за България.
                                Дубрютру!

                                А. за последните 45 години, какви са доходите във Франция и в България - оттук кажи за "смъртността"? А как се представя здравеопазването в двете страни - оттук тръгни за "смъртността"! А БВП - и тогава говори за "смъртност"!
                                Last edited by X_Y; 09.01.2022, 20:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X