IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

    Законово няма как човек да бъде лишен от правата си които има по конституция освен в случаите когато той самия е нарушил друг закон от конституцията. Тоест ако си извършил престъпление властите могат да те лишат от права и от свобода.

    В случая обаче властите нарушават конституцията по няколко члена като лишават от права и свобода невинни хора и това става чрез добавки в закона за извънредните положения според които извънредното положение може да продължи и 20 години. Това вече е чиста тирания и репресия!
    Може, може, като се самолиши или като настойник/родител/ лиши децата си от защитата на чл. 29
    Цитирам го, за да не се налага да се ровиш:
    Чл. 29.
    (1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
    (2) Никой не може да бъде подлаган на медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие.

    Ето тук е заровено кучето и много родители лековато лишиха децата си от тази защита.
    Не знам дали е възможно даденото съгласие да бъде оттеглено.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Пичове, каква конституция ви гони. Никога не е имало друга конституция освен силата. След гилотинирането на Робеспиер банди френски роялисти да обикаляли сокаците и са пребивали хората с конституция. Така за ебавка са наричали тоягите си.
      Нищо не ни гони. Нали и аз коментирах в политическата тема че държавите и конституциите ги ликвидираха официално 2020г.
      Сега командва световното правителство в лицето на ООН и всичките публично-частни структури които са прикрепени към ООН.
      На върха са световните банкери дето целия свят им дължи пари.

      Сега всички политици повтарят едно и също като папагали. "СЗО каза.....". САЩ каза.....ЕС каза.....Тази корпорация обяви....онази корпорация препоръча..... Този началник нареди......

      А народа? Къде е народа? Демокрацията кучетата я изяли. Няма я.
      Last edited by alphaomega; 09.01.2022, 21:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение


        Каква война? Война с Русия. Сериозна война. Мислиш ли, че оръжията се трупат ей така за кеф. Мислиш ли, че военните в Москва много се кефят като им налагат постоянно санкции. Путин ще го свалят като едното нищо и тогава те ще наложат санкции на гейропата. Примерно да не купуват газ от никъде освен от Русия. Може ли? Може. И какво ще стане? Красота.
        Абе в Сибир има работа за всички европейски простаци

        Коментар


        • Пичове, каква конституция ви гони. Никога не е имало друга конституция освен силата. След гилотинирането на Робеспиер банди френски роялисти да обикаляли сокаците и са пребивали хората с конституция. Така за ебавка са наричали тоягите си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

            То няма накъде вече да се снишава човек. Подгониха децата. Тези декларации за съгласие да ги тестват, въобще не са безобидни. С подписването им, лековато и конформистки мислещите родители, лишиха децата си от конституционната защита на чл. 29.
            Законово няма как човек да бъде лишен от правата си които има по конституция освен в случаите когато той самия е нарушил друг закон от конституцията. Тоест ако си извършил престъпление властите могат да те лишат от права и от свобода.

            В случая обаче властите нарушават конституцията по няколко члена като лишават от права и свобода невинни хора и това става чрез добавки в закона за извънредните положения според които извънредното положение може да продължи и 20 години. Това вече е чиста тирания и репресия!

            Коментар


            • Имам въпрос към участниците в дискусията от лагера на ваксинаторите.

              Уважаваният от всички ни д-р Смърт, по-известен в задружната ни общност като Барби (@barbaron), печен експерт по ковид-смъртността, често разсъждава и пуска графики по отношение на смъртността от ковид на милион жители в дадена държава.
              Във всяка уважаваща себе си статистическа таблица задължително присъства този елемент - смъртност на милион жители - защото дава по-добра представа, отколкото абсолютните стойности за брой починали в дадена страна.

              Днес хвърлих едно око върху корелацията % промяна в смъртността на милион/% ваксинирано население в държавите от Европа (без Русия). Оказа се, че тази корелация е +0.365, което значи, че в по-ваксинираните държави смъртността от ковид расте през последните 2 месеца, откакто си водя подробна статистика на основа на данните от worldometer.info.

              Примери за държави с нараснала смъртност/1М през този период:
              * Франция (74% вакси): от 4/М стана 23/М (+475%)
              * Испания (81% вакси): от 4/М стана 10/М (+150%)
              * Италия (74% вакси): от 6/М стана 22/М (+267%)
              * Германия (71% вакси): от 13/М стана 22/М (+69%)
              * Дания (79% вакси): от 5/М стана 17/М (+240%)
              * Швейцария (67% вакси): от 5/М стана 7/М (+40%)

              Нали ваксините, както и вие вече се съгласявате, не предпазват от заразяване (ужас, Луи Пастьор се върти в гроба като пумпал), но уж по-леко се прекарвало, което значи, че и леталните изходи ще са по-малко?
              Уважаеми колеги, що така се получава? Ще ни обясните ли?

              P.S. Барби, помагай на колегите
              Last edited by Kildirim_Bei; 09.01.2022, 21:18.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Каква война бре човек ?! Кой ще се съпротивлява ?! Хората нямат избор, не само за ваксината, а за всичко което им се каже. 90% са обвързани в дълг, работа, наем, образование, пенсия, здраве и т.н.. Знам, че е изтъркано, но модерното робство е топ... Нема мърдане.
                Единствено средната класа би могла да си позволи да е разбунтува, но тя беше почти унищожена...
                По принцип съм зверски упорит и непримирим, но в конкретният случай съм доволен, че живея в България и това ми дава малко повече време....1-2 години спестени от този ужас / ваксината/ е като коледен подарък....:-) Отърваване не може да има.

                Каква война? Война с Русия. Сериозна война. Мислиш ли, че оръжията се трупат ей така за кеф. Мислиш ли, че военните в Москва много се кефят като им налагат постоянно санкции. Путин ще го свалят като едното нищо и тогава те ще наложат санкции на гейропата. Примерно да не купуват газ от никъде освен от Русия. Може ли? Може. И какво ще стане? Красота.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                  То няма накъде вече да се снишава човек. Подгониха децата. Тези декларации за съгласие да ги тестват, въобще не са безобидни. С подписването им, лековато и конформистки мислещите родители, лишиха децата си от конституционната защита на чл. 29.
                  А и децата ше продадат и майките си само да ги пуснат в мола да си напазаруват дрей
                  Last edited by X_Y; 09.01.2022, 21:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Пъпеш, не става с открита съпротива. Просто не става. И най-тъпото същество вече е наясно, че лъжата е чудовищна. Да не мислиш, че активните борци тука вярват във ваксините. Отдавна спряха да опитват да убеждават и минаха на "дразненето" (по Макрон). Виж, че въртят сучат и все до Русия го докарват, до Бай Ганьо, до врачки и баячки.

                    Трябва снишаване, пасивна съпротива и скъсване от бъзик, когато почнат с делтакрони или носене на две маски една върху друга. И не бива да забравяме кои са предателите, кои за една шепа стотинки са готови да ни затрият децата.

                    добавка - това не е пораженческо. Вярвам, че цялата шашма ще се срути от тежестта на собствената си нелепост. Трябва и обаче още време.
                    То няма накъде вече да се снишава човек. Подгониха децата. Тези декларации за съгласие да ги тестват, въобще не са безобидни. С подписването им, лековато и конформистки мислещите родители, лишиха децата си от конституционната защита на чл. 29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Ти като искаш се кефи че сме били космическа нация, лично аз съм практичен и предпочитам да мога да си купя кола когато поискам, а не да чакам 10 -15 години.

                      Да не говорим за дефицита в почти всичко. Тя сега и Северна Корея се хвали с такива успехи, ама не съм видял наплив пред техните посолства за виза и гражданство.
                      Пак пишеш без всякаква връзка с реалността...Аз пък искам служебен транспорт до работа кола не ми трябва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Аз само се надявам хората да реагират и да спрат безумията /някак си/. Иначе управляващите гейропата ще докарат много тежка война. И то може да стане много скоро.
                        Каква война бре човек ?! Кой ще се съпротивлява ?! Хората нямат избор, не само за ваксината, а за всичко което им се каже. 90% са обвързани в дълг, работа, наем, образование, пенсия, здраве и т.н.. Знам, че е изтъркано, но модерното робство е топ... Нема мърдане.
                        Единствено средната класа би могла да си позволи да е разбунтува, но тя беше почти унищожена...
                        По принцип съм зверски упорит и непримирим, но в конкретният случай съм доволен, че живея в България и това ми дава малко повече време....1-2 години спестени от този ужас / ваксината/ е като коледен подарък....:-) Отърваване не може да има.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                          Колеги, стига с това пораженческо мислене! Къде е вярата, самочувствието, оптимизма? Мрън, мрън, мачът бил свирен, то нищо не зависело от нас…
                          Пъпеш, не става с открита съпротива. Просто не става. И най-тъпото същество вече е наясно, че лъжата е чудовищна. Да не мислиш, че активните борци тука вярват във ваксините. Отдавна спряха да опитват да убеждават и минаха на "дразненето" (по Макрон). Виж, че въртят сучат и все до Русия го докарват, до Бай Ганьо, до врачки и баячки.

                          Трябва снишаване, пасивна съпротива и скъсване от бъзик, когато почнат с делтакрони или носене на две маски една върху друга. И не бива да забравяме кои са предателите, кои за една шепа стотинки са готови да ни затрият децата.

                          добавка - това не е пораженческо. Вярвам, че цялата шашма ще се срути от тежестта на собствената си нелепост. Трябва и обаче още време.
                          Last edited by terziеv; 09.01.2022, 20:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение


                            Мдааааам, целия световен елит ще си каже "Оу, не, българите не приемат новия световен ред и са против ваксинирането на всеки 3 месеца ... знаете ли какво, пичове, направо да не го правим".

                            И ще спрат дигиталната диктатура.
                            И ще спрат зелената сделка.
                            И ще спрат въглеродната неутралност.
                            И ще спрат ограниченията за пътуване.
                            И ще спрат синтетичното месо.
                            И ще разрешат на гражданите си да си купуват хляб и мляко, когато си поискат.

                            ... и после се събудихме с отвити крака.
                            Боли ма ...я за световния елит..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Кой щеги намали и с какви мотиви.
                              Мотиви винаги ще се намерят/измислят. Единият вариант като конспирация е за да могат фарма компаниите да правят повече кеш.
                              А ярактичното е че са наясно, че ваксините не работят или поне не както беше очаквано/планирано.. Първоначално бщха безсрочни сертификати, после ги направиха за година / по същото време Израел ги направи за 6 месеца - там са наясно кое колко работи и действат без забавяне/. В ЕС нямаше как направо на 6 месеца да ги направят защото тогава много хора щяха да се почустват излъгани и последиците са непредвидими. Затва се действа на стъпки - само преди месец на ЕС ниво казаха, че ще са 9 месеца / междувременно препоръчаха бустерите да са на 3 / или дори 2/ месеца. Вече е официално 6-7 месеца на някои места.
                              Свиване на офцете....
                              Ясно е какъв ще е срока до края на годината....
                              След това не знам дали ще се съкращава още и стане месечен и т.н. Това ще е много грубо.... По-скоро ще са мултивалентни за различни версии за грип и т.н. Уж за различни неща , но всеки месец или 2.... Доживотен абонамент... буквално :-)
                              Ако някой пита откъде знам, че ще е така / или по Берти, че още само малко и няма повече :-)/ . Мога да се досетя защото ако му се виждаше края то и цените на акциите на вакскомпаниите щяха да се потопят бързо / големите инвеститори както знаем са политически обвързани и са наясно в подобен крепен от държавите бизнес има ли хляб/. Така че бизнеса им е гарантиран за доста време напред за наше нещастие и на наш задник....:-)

                              Коментар


                              • Колеги, стига с това пораженческо мислене! Къде е вярата, самочувствието, оптимизма? Мрън, мрън, мачът бил свирен, то нищо не зависело от нас…

                                Коментар

                                Working...
                                X