IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by Zalmoxis; 21.01.2022, 10:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

      ми не си схванал какво съм ти написал
      а тва с клапанчето не е ли малко егоистично - твоите бацили се разпространяват съвсем безпрепятствено

      а иначе че дишаш покрай ффп3 - е се таа
      можеш да дишаш и покрай ффп100 - се таа
      Имам и от двата вида и с клапанчето и без клапанчето

      С клапанчето влизам там къде никой не носи маска. А без клапанчето там къде криво ляво се спазват някакви мерки - демек повече от половината хора носят маска, която им покрива носа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        И аз мисля, че антиваксърите са тъпаци, плоскоземци, врачковерци. Отричат медицината, отричат статистиката, слушат шамани и ходжи. Затова смъртността при тях е ПЕТ ПЪТИ по-голяма.

        Имаме новина - оцветил съм я в червено. За съжаление каквото си мислиш, че мислиш, няма никакво отношение към фактите. Нещата са далеч по-сложни и нееднозначни от мисловните конструкции, с които разполагаш за описанието им. А забелязвам, и че не обичаш да четеш.



        https://dnes.dir.bg/svyat/busteri-do...ekt-ot-tretata


        Цитирам част от текста (за повече - в линка):


        "Експертът Марко Кавалери смята освен това, че прекалено честите бустерни ваксинации биха могли да се отразят отрицателно на имунната реакция срещу Ковид-19, тъй като има опасност да я отслабят. Това мнение обаче е оспорвано. Няма сигурни научни доказателства, че честите бустерни ваксинации водят да изтощаване на имунната система. Подобно нещо никога не е било изследвано.

        Факти и предположения

        Тезата на Кавалери навярно се базира на опасението, че повтарящите се контакти с антигени, каквито се съдържат във ваксините, биха могли да нарушат функциите на Т-клетките, предполага Сара Форчън, професорка от Харвард. Това би довело до липса на реакция, а при Ковид-19 подобно нещо би било крайно нежелателно, тъй като Т-клетките играят ключова роля в съпротивата срещу коронавируса, когато той вече е проникнал в организма. В същото време обаче проф. Форчън смята, че опасенията на Кавалери, макар и основателни, би следвало да се възприемат като въпрос, на който още не е даден окончателен отговор.

        Същото посочва и германският имунолог проф. Райнхард Обст. "Изтощаване на Т-клетките като реакция от имунизации е наблюдавано при пациенти с рак или СПИН, но никога не е било изследвано след многократни ваксинации срещу Ковид-19", казва той. Въпреки това опасенията на Кавалери не са лишени от основание, смята германският учен и добавя: "Ако някой ме попита дали самият аз бих се ваксинирал на четири месеца или пък на два месеца - общо четири пъти един след друг, бих му казал: По-добре бъди по-предпазлив, на твое място бих направил пауза", казва проф. Обст.

        Холдън Мекър, професор по имунология от университета в Станфорд, заяви пред ДВ, че не е срещал никакви научни доказателства в подкрепа на тезата, че многократните имунизации биха могли да изтощят имунната система. Но споменава данни от Великобритания, които показват, че е по-ефективно втората доза ваксина да се сложи 6 месеца след първата. Други изследвания също показвали, че имунната система се нуждае от време, за да създаде "памет" за срещата си с инфекцията. Затова подсилващите имунизации явно не носят голяма полза, когато са много наблизо една след друга."



        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Сега е лесно да се говори така...маминия ни викаше антиваксъри и тъпаци.
          Отричат медицината, отричат статистиката, слушат шамани и ходжи. Затова смъртността при тях е ПЕТ ПЪТИ по-голяма.
          Last edited by keep_calm; 21.01.2022, 10:05. Причина: обиди

          Коментар


          • За тези които са го проспали.

            Китайската настинка вече е в историята.
            Сега идва истинската криза както е по план.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              Пригответе се психически за драматични 3-4 седмици (дано не са повече) в България.
              това, което наблюдаваме в Западна Европа като вълна се надига и при нас, но тук сме по-болни, невярващи и без антитела за съжаление в баш уязвими групи от населението. Водим се по акъла на кой ли не.

              Болниците ще клекнат другата седмица.
              Ще бъда изключително щастлив ако съм объркал и нещата не се сговнят, а се подобрят.
              Берти,

              ние сме вече близо месец в о-микрон вълната.

              При R-число от порядъка на 20-25, което е поне 5 пъти по-голямо от това на делтата, заразата о-микрон се разпространява със скоростта на светлината. "Ваксините", забъркани досега (2 игли + бустер), са безсилни пред о-микрона - виж графиките на всички европейски държави, особено на силно ваксинираните - вируса ги гази като валяк пиратски дискове
              Упражнението "боцкане" трябва да се повтаря наново от нулата, ако се вярва на "ваксините". СЗО го призна още на 11.01.2021.

              На 1ви януари, гледайки данните за България, написах тук, че ние сме от 3 дни в о-микрон вълната, демек от 29.12.2021. По медиите го съобщиха чак след 2-3 дни - на 3ти или 4ти януари.

              Във Франция вълната също почна по това време. Ето ти сравнение Франция-България за периода 29.12.2021 - 20.01.2022:
              Франция, 65.5 млн. население: заразени тогава 505 хил. човека, и починали - 1179 седмично.
              Сега там бройките са съответно 2.24 млн. заразени (+343%), и 1572 починали седмично (+33%).

              България, 6.8 млн. население: заразени тогава 9 200 човека, и починали - 381 седмично.
              Сега у нас бройките са съответно 52 хил. заразени (+465%), и 585 починали седмично (+54%).

              У нас повишението на заразените е с 35% повече от Франция, а повишението при починалите е с 63% повече.

              Но Франция е ваксинирала с 2 дози 75% от населението , а ние нямаме още 30%. Франция е 2.5+ пъти по-ваксинирана от нас.
              Ако т.нар. ваксини работеха не на 100%, но поне на 80% от това, което се рекламира от година по медиите (а и още продължават), Франция трябваше да има макс 200-250% повишение на заразените , а повишението на смъртността трябваше да е не повече от 10-15% за периода 29.12.2021 - 20.01.2022.
              Да, ама не
              Last edited by Kildirim_Bei; 21.01.2022, 07:10.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Да говорим с по-съдържателни понятия - ЗдравеОПАЗВАНЕ няма, липсва

                Има пластмасови химиоизлъскани зеленчуци и плодове от Запада,
                ...
                режисирана медийна пропаганда, чиято основна цел, особено последните две години е създаване на масова психоза
                сбъркани лекарски протоколи за лечение, спуснати централно, в които количеството лекарства за курс на лечение на ЕДИН човек достигат до 60-70 вида различни продукти и задължително, част от тях - антибиотици

                Това е малка част от вноса ни
                Сега е лесно да се говори така...маминия ни викаше антиваксъри и тъпаци.Аз такива зеленчуци и плодове от запада не давам дори на кокошките

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                  Лично аз определям системата на медицински услуги като доста добра. Нямам оплаквания към услугите които получавам. Друг е въпроса, че аз сам се грижа за здравето си, а не разчитам на системата на здравеопазване да се грижи цялостно за моето здраве. При нужда ползвам услугите и съм доволен. Но и през ум не ми минава да им делегирам цялото си здраве на тях или на която и да друга система или чиновник.

                  В интерес на истина здравните услуги, които съм ползвал в 2-3 Западни страни си бяха по-зле от българските. Може би само за германските лекари около 2003-5 мога да кажа добри думи.

                  Но пак казвам аз ползвам услуги, а не им делегирам цялостна грижа за моето здраве - то си е моя работа.
                  Я кажи са колко бустера си наби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
                    Събраха се кукловодите в Давос, даже май още са там и са взели решение да спрат експеримента. Защо само може да гадаем. Обаче някои платени още не са схванали и като във вица "още влакове взривяваме".
                    Историята не ми е силна, но си спомням като учихме за Френската революция организаторите й, дето са издавали заповеди за гилотиниране, накрая са свършили и те на гилотината. Та изгорели бушони ще има, дано да са повече.
                    Няма страшно.Сега ще дофтаса един виден програмист-земеделец и ще ни каже ми аз нали ви казах....че така ще стане....

                    Коментар


                    • Нямам идея.
                      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

                        Така ми каза жената, която ме помоли за кръв, тя искала да даде за леля си, но не и разрешили от кръвния център, защото имала сироп.
                        Mia, наясно ли си дали набоцкани мъже могат да дарят сперма. Съвсем сериозно ми е питането.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
                          Събраха се кукловодите в Давос, даже май още са там и са взели решение да спрат експеримента. Защо само може да гадаем. Обаче някои платени още не са схванали и като във вица "още влакове взривяваме".
                          Историята не ми е силна, но си спомням като учихме за Френската революция организаторите й, дето са издавали заповеди за гилотиниране, накрая са свършили и те на гилотината. Та изгорели бушони ще има, дано да са повече.
                          Така е правилно се ориентираш в обстановаката. Има нещо много по-мащабно е неотложно, за отиграване и глупостите с грипа вече са пречка-
                          Дантон- Робеспиер Масони срещу Масони- Първото пропукване в ложите, когато те вече не играят роля. Великата Френска революция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение




                            Един чичо на майка ми един път като си пийна зададе следния въпрос:

                            Каква е ползата от файдата?
                            Не знам за теб, но аз си лягам със свит стомах.

                            Историята показва, че когато завоевателите внезапно обявят отстъпление при вече разрушени стени на отбраняващия се град, то нещата не приключват с хепи енд за града.

                            По дневния ред на конспиративните теории предстои икономическа криза, нулиране на кредитите и ББД, ама ги писаха чак за май 2022.

                            Коментар



                            • В Израел са ваксинирани с две дози 55% от населението, над 72% са с по една доза поне, а имат над 65 000 заразени само за ден.

                              Новината на деня идва от Израел: премахват сертификатите

                              Израел постави нов дневен рекорд от 65 259 нови инфекции, но същевременно в една от най-ваксинираните страни в света се води сериозна дискусия за премахването на COVID-сертификатите.
                              Та за какво го ручахме жабето?

                              И още от Израел:

                              Израелско проучване: Четвърта доза ваксина не може да спре Омикрон

                              Израел бе страната, която най-бързо приложи ваксинация срещу новия коронавирус преди година и от миналия месец предлага четвърта доза на най-уязвимите и високорискови групи от населението

                              Един чичо на майка ми един път като си пийна зададе следния въпрос:

                              Каква е ползата от файдата?
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ваксинирани.... Мислех, че ваксините са бетон или поне Математика така смята пък като излезе слага противогаз....
                                Странна работа и леко противоречие....:-)
                                Аз съм забелязал, че математика не държи да се изказва логично.

                                Коментар

                                Working...
                                X