IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
    Гледам, форумната еклектика е зациклила на едно ниво, а именно бягане след събитията. Що не коментирате кое е правилно в момента и за в бъдеще. Не виждате ли простотията да се призовават хората да се ваксинират точно по време на вълната и то от Омикрон. В момента ако се боднеш, не само няма да имаш полза, но може и да си навредиш. Да си отваряш един период от около 40 дни, в които имунитета ти не е оптимален, да се надяваш, че няма да се сблъскаш с вируса и може да ти се размине е тъпотия. Ваксинацията в момента дори дава допълнителни жертви в полза на вируса, който така или иначе ще мине през всички(през някои дори вече мина) в следващите седмици. Как не са се сетили да раздадат недоизтърканите билетчета от националната лотария като стимул за бодване. Така и така народът беше свикнал да търка с влажен поглед и трепереща ръка, докато блаженно си представяше как ще изхарчи милионите.
    Отличен пост. В учебниците, които изгориха на кладата пише, че НЕ СЕ ПРАВИ ВАКСИНАЦИЯ по време на активен вирус. Детската ваксинация се прави минимум 2 -3 седмици след като детето е оздравяло от каквото и да било ! Ваксина НЕ СЕ БИЕ на ДЕТЕ ако има грип и т.н.
    Това са неща известни на всеки 1 лекар като дишането.
    В нашият случай имаме не обикновена ваксина, а течност която ПЪРВО кара организма за неясно колко време САМ да произвежда врага - шипа и чак след това се получава имунната реакция. Т.е. процеса е по-бавен и организма за много по-дълго време е уязвим за вируса или за други вируси . Имунната система се бори само с шипа приоритетно и е ангажирана на макс с него, а в същото време друг вирус или Короната си правят парти като НЯМА охрана...
    Голяма част от познатите ми които се разболяха тежко го направиха между дозите или скоро след втората. Няма нищо случайно. И как ще се опазиш от Омикрона, който знаем е заразен като грип ? 2 месеца в пещера ли да седи човек ?!
    А сега бонуса - в тези почти 2 месеца / най-рискови за здравето/ от първата доза до периода след втората всеки разболял се или починал е в групата на неваксинираните.
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.01.2022, 19:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Тоя п-пат никога не е на себе си Сложил съм в игнор-листата
      Я си тури една на екс в бъстеризатора.
      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Искаш да кажеш, че по време делтата е било ОК да се ваксинират хората, но по време на Омикрон не? Интересна теза.
        BONI, Омикрон е в пъти по-заразен от Делта. Омикрон е в пъти по-лек от Делта. Омикрон е през зимния период, а Делтата започна началота на Август. Ефективността на ваксините е значително по-ниска за Омикрон. Кажи ми, ако до сега нямаш ваксина, би ли си сложила(извинявай ако бъркам рода, останал съм с впечатление, че си жена) точно в този момент? При положение, че това ще стигне до всеки в следващите седмици. Пак казвам, това не е Делта. Съвсем различно е. Моята теза е спрямо сегашната ситуация.
        ПП В предния пост сравняваш смъртността на ваксинирани и неваксинирани(не съм тръгнал да я оспорвам)- ако се разболееш след първа игла и до 21 дена след втора, знаеш в коя статистика се попада - на неваксинираните.
        Last edited by neptun266; 26.01.2022, 19:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Разбирам, че ти е нервно и се досещам, защо. Мога да простя, така да бъде. Когато се охладиш и дойдеш отново на себе си, разговор дано се получи.
          Тоя п-пат никога не е на себе си Сложил съм в игнор-листата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Искаш да кажеш, че по време делтата е било ОК да се ваксинират хората, но по време на Омикрон не? Интересна теза.
            Щастливи кокошки, криви краставици, карантия/шкембе чорба/, тролове на скара. Европейски ценности.
            Простак съм Азъ - Непобедим !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

              Хе хе, сравняваш ябълки с круши. Виж графиките на заразяемост на делтата с омикрона - като тайминг, скорост на нарастване и продължителност на вълната. Къде шанса ти след първа игла да се заразиш е по-голям при делта или омикрон?
              Искаш да кажеш, че по време делтата е било ОК да се ваксинират хората, но по време на Омикрон не? Интересна теза.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Разбирам, че ти е нервно и се досещам, защо. Мога да простя, така да бъде. Когато се охладиш и дойдеш отново на себе си, разговор дано се получи.
                Грешиш! Не ми е нервно, но ти съдиш по себе си, което те кара да правиш погрешни изводи.
                По-спокоен - никога не съм бил в живота си! Разбира се, уверен съм и в правотата на моите действия и решения - не само моите, но и на моята майка!
                Разговор с теб не ме интересува. Нямаме допирни точки за разговор, за тези и идеи - още по-зле!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Чувалите се правят за секунди, драги. Работил съм в Есктрапак, за под 2 сек/чувал. Друго ще да е.
                  Не си разбрал метафората с "чувалите". Всъщност, никой не те пита къде си работил. Оставам с впечатление, че по-добре беше да си губиш времето с "микромодула", за който четеш популярни статии на пишман-журналисти, иначе до сега Мъск щеше да те "позлатил"...
                  Масираната "реклама с чувалите" не те е ориентирала в правилната посока: вместо да се "ваксинираш", трябваше да се върнеш в "Екстрапак" - но ти не си повярвал толкова убедено и си предпочел експеримента със себе си...
                  "ИзгорИ, за да светНЕШ!" - имаше такъв филм., май....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                    Запиши си някъде, че има много ПО-МОЩНИ фактори, които не са "уравняващи", а са ДОМИНАНТНИ!

                    Кои са те, ли ме питаш? НЕ, не са експерименталните течности, които рушат имунната (ти) система.

                    Все пак - ти знаеш най-добре какво се случва с теб.
                    Разбирам, че ти е нервно и се досещам, защо. Мога да простя, така да бъде. Когато се охладиш и дойдеш отново на себе си, разговор дано се получи.

                    Коментар


                    • Отивайки на сайта от който МинЗдраве реве с големия мегафон всеки ден: https://coronavirus.bg/arcgis/apps/o...161aacec190f33 виждаме общо умряли СЪС ковид пациенти 32,869 хиляди души. От тях колко са си отишли защото бяха насилени и набодени с пфайзерска отрова няма да коментирам. Просто запомняме цифрата 32 хиляди починали СЪС съпътсващ ковид.
                      Отиваме на сайта на НСИ: https://nsi.bg/bg/content/18121/basi...B8%D1%86%D0%B8 и намираме тъй наречените "Excess Deads" - те са общо 59,766 хора в повече спрямо пред пандемичната 2019-та година.

                      И така след като МинЗдраве със съдействието на гнусният Пфайзер според неговата лична статистика утрепаха 59,766 българина и от тях оправдаваха само 32,869 случаи заради съпътстващ ковид, аз питам: Кой пфайзерски боклук уби 26,897 българи нямащи нищо общо със самия ковид вирус по време на тяхното убийство?
                      Last edited by vgc; 26.01.2022, 18:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Пълни глупости. Ако беше така, ваксинираните по време на делта вълната щяха да са с по-голяма смъртност от неваксинираните. Обаче йок, антиваксърите имат ПЕТ ПЪТИ по-голяма смъртност от делта. Що тъй?
                        Хе хе, сравняваш ябълки с круши. Виж графиките на заразяемост на делтата с омикрона - като тайминг, скорост на нарастване и продължителност на вълната. Къде шанса ти след първа игла да се заразиш е по-голям при делта или омикрон?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Смехурко, превърни ги твоите числа в абсолютни стойности и
                          после сметни колко процента са измряли от всяко население
                          Това го интересува населението на всяка държава, не твоите глупости
                          П.П. Виждам, че и Bertram ти казва същото

                          Ще те открехна, че никой не се интересува от това, което постоянно ни навираш: "колко процента били измрЯли". Никой не се интересува от това, Смехурко-Барбарела!

                          Да ти кажа ли от какво се интересуваме в България? От здравеОПАЗВАНЕ, от производство, инвестиции, справедливо заплащане, висок БВП...

                          От процент измрЯли се интересуваш само ти, когато слезеш "от ските в Алпите"...

                          Зная, че не смееш да си подадеш носа от бункера на съпругата си, нали, "французино", пардон - "швейцарецо"... ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Уместен и правилен въпрос. Да речем така: Средата на обитание, е много мощен уравняващ фактор.

                            Запиши си някъде, че има много ПО-МОЩНИ фактори, които не са "уравняващи", а са ДОМИНАНТНИ!

                            Кои са те, ли ме питаш? НЕ, не са експерименталните течности, които рушат имунната (ти) система.

                            Все пак - ти знаеш най-добре какво се случва с теб.



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              бей не ставай смешен

                              ако на 100 човека в РБ починат 10 ще кажеш е по-малко са от Франция където на 100 починали 2-ма ама понеже повече французите от нас - значи са по-зле

                              като латерна го играеш е това то не бяха абсолютни стойности, то не беше относително увеличение или намаление на починалите, то скорост на изменение, но смислът се губи.

                              ако от 100 човека имаш загубени 5% , в друга държава от 100 човека имат загубен 1% - губещият си ти (ние).


                              Не се измъквайте по терлици

                              Има ли разлика между 3/М и 30/М за една и съща държава? И това за по-малко от 3 месеца....

                              Искате ли да ви дам данните за всички държави с над 70% ваксинирани, да видите кво става със смъртността на милион за 60 дни само?

                              Не искате?

                              Мдааам.... знам що не искате
                              Last edited by Kildirim_Bei; 26.01.2022, 18:17.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                                И пак искам да подчертая дебело: едно е 25/М при население 60-70-80 млн., а съвсем друго е 77/М при 7 млн. население.
                                Превърнато в абсолютни стойности говори съвсем друго.
                                Смехурко, превърни ги твоите числа в абсолютни стойности и
                                после сметни колко процента са измряли от всяко население
                                Това го интересува населението на всяка държава, не твоите глупости
                                П.П. Виждам, че и Bertram ти казва същото

                                Коментар

                                Working...
                                X