IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Модерна търси разрешение за спешна употреба за деца между 6 месеца и 6 години. Ваксината е показала ефективност от 51% при бебета между 6 месеца и 2 години и 37% при деца между 2 и 6 годишна възраст.

    Отдъхнах си. 6 месечните няма вече да мрат от ковид. Ама за 2 годишните не звучи много оптимнистично, ще трябват бустерчета.


    https://eu.usatoday.com/story/news/h...ds/9555913002/

    Коментар


    • В ЮАР наближава зимата и вече започва 5-та вълна. Ще бъде интересно докъде ще стигне.

      Коментар


      • Слава богу, медицината разкри че 25 годишната Хейли Бибър е получила съсирек в мозъка заради противозачатъчни, летене със самолет и предозиране с газирана вода. А аз знам вие какво си помислихте. Е не е това, науката е категорична.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

          Имам едни подозрения, че въпреки много по-добрата им здравна система и масова ваксинация във Франция в момента от ковид умират повече хора на милион отколкото в България. Затова ми е интересна статистиката за последната седмица.
          Ето ти статистиката за Франция за последните 2 месеца:
          Click image for larger version

Name:	F-0103-280422.jpg
Views:	1
Size:	65.6 КБ
ID:	3916006

          Click image for larger version

Name:	MR-F-0103-280422.jpg
Views:	1
Size:	43.4 КБ
ID:	3916008


          Някой искаше преди време и графика с лаг 14 дни между заразени и починали, т.е. на 01.03.22 имаш починалите за 01.03. и заразените от 16.02. Ето я и нея, ако ти трябва:
          Click image for larger version

Name:	F-lag-0103-280422.jpg
Views:	1
Size:	80.2 КБ
ID:	3916009

          Last edited by Kildirim_Bei; 29.04.2022, 05:31.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

            Имам едни подозрения, че въпреки много по-добрата им здравна система и масова ваксинация във Франция в момента от ковид умират повече хора на милион отколкото в България. Затова ми е интересна статистиката за последната седмица.
            Вероятно ще са правилни тези подозрения :-), но и те са леко субективни. Не е задължително да имат връзка с ваксините. По-скоро е въпрос на вълни и на придобили естествен имунитет преди това. По Мангъров докато вируса не мине през всички ще има болни.... и сухи съчки....А вече процента им се регулира от другите фактори не толкова от ваксините. Виж ваксините влияят на процентите за смъртността при здрави хора в под 50 годишна възраст прилично....Става въпрос за ефект измерван в десетки проценти.... засега....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Тази статистика по принцип не става за нищо.
              То е все едно да покажеш статистика за жертвите от катастрофи на пътя сравнявайки Франция и България гледайки само отношението към населението без значение от средната възраст на автомобилите, състоянието на пътната мрежа, глобите за нарушения, застраховките, съдебните последици, корупцията, склонността на хората да спазват правилата и т..н.
              Нямам съмнение, че във Франция по пътищата умират като отношение пъти по-малко хора от у нас.
              Коментирайки тази му статистика е само наливане в центовата му мелница. Иначе тя показваше същото нещо още преди прилагането на ваксините. Извода е ясен.
              Разбирам единствено Беят за спортният му дух :-) Мисля, че му е добро забавление , а иначе резултата е с предизвестен край щото от много време е ясно дори и за Западните правителства , че тези ваксини не работят по рекламираният начин / за да не напияша, че хич не работят :-)/ Затва и временно приключи кампанията. Ще видим как ще е на есен и какво ще се прави с вече поръчаните, но неизползвани ваксини....
              Пениш се не пениш, ще те бода пари съм дал :-)
              Имам едни подозрения, че въпреки много по-добрата им здравна система и масова ваксинация във Франция в момента от ковид умират повече хора на милион отколкото в България. Затова ми е интересна статистиката за последната седмица.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                Не си посочил времевата рамка. Ще извадиш ли само за последната седмица?
                Тази статистика по принцип не става за нищо.
                То е все едно да покажеш статистика за жертвите от катастрофи на пътя сравнявайки Франция и България гледайки само отношението към населението без значение от средната възраст на автомобилите, състоянието на пътната мрежа, глобите за нарушения, застраховките, съдебните последици, корупцията, склонността на хората да спазват правилата и т..н.
                Нямам съмнение, че във Франция по пътищата умират като отношение пъти по-малко хора от у нас.
                Коментирайки тази му статистика е само наливане в центовата му мелница. Иначе тя показваше същото нещо още преди прилагането на ваксините. Извода е ясен.
                Разбирам единствено Беят за спортният му дух :-) Мисля, че му е добро забавление , а иначе резултата е с предизвестен край щото от много време е ясно дори и за Западните правителства , че тези ваксини не работят по рекламираният начин / за да не напияша, че хич не работят :-)/ Затва и временно приключи кампанията. Ще видим как ще е на есен и какво ще се прави с вече поръчаните, но неизползвани ваксини....
                Пениш се не пениш, ще те бода пари съм дал :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Кой разбрал - разбрал, кой не разбрал - дрънка глупости
                  .
                  No Държава Заболели / 1М Умрели / 1М Умрели / Заболели Население
                  1 Bulgaria 168 472 5 381 3,2% 6 853 618
                  17 Greece 319 665 2 809 0,9% 10 330 747
                  18 Italy 269 977 2 705 1,0% 60 300 620
                  19 Belgium 345 525 2 687 0,8% 11 681 086
                  21 UK 321 189 2 545 0,8% 68 532 664
                  22 Ukraine 115 568 2 505 2,2% 43 257 407
                  23 Spain 252 919 2 228 0,9% 46 787 616
                  24 France 433 589 2 219 0,5% 65 535 419
                  26 Portugal 373 836 2 185 0,6% 10 142 802
                  27 Austria 453 075 1 989 0,4% 9 099 583
                  31 Sweden 244 617 1 827 0,7% 10 213 458
                  33 Germany 290 281 1 606 0,6% 84 269 739
                  34 Switzerland 410 803 1 578 0,4% 8 769 392
                  36 Ireland 300 728 1 400 0,5% 5 037 798
                  38 Netherlands 467 487 1 292 0,3% 17 203 621
                  40 Denmark 508 362 1 051 0,2% 5 829 189
                  44 Finland 180 060 655 0,4% 5 556 328
                  46 Norway 259 120 522 0,2% 5 498 109
                  .
                  https://www.nytimes.com/interactive/...s-tracker.html
                  Не си посочил времевата рамка. Ще извадиш ли само за последната седмица?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                    Наблюдавам, мнозина с тъжна гордост се обявиха за коронясани през изминалите години.
                    И вече всичко свърши, телевизорите си прибраха короните, а последните, мечтаещи за слава и тиара побързаха да се самотестват и да се окичат.....
                    Темата ще е безкрайна и надявам се това да не е само началото.
                    Оня ден гледам по телевизорО Рокфелеровият грантаджия обяснява за нов хепатит , който ставал от аденовирусна инфекция.
                    За протокола има едни ваксини за Ковид които са леко свързани с подобни вируси. Сигурен съм , че няма връзка, а е само случайно съвпадение. Само го регистрирам като такова. Също така съм сигурен , че ще имаме много подобни случайни съвпадения в близките 10 години със здравословни проблеми и прогресивни технологии ползвани последната година без да имат пряка връзка с тях.
                    Тепърва ще се жънат плодовете от яката ваксинна защита срещу настинка. И това, че съм минал метър не ме прави щастлив.

                    ПП Юлка, тва не са конспирации / за тях трябва да има някакво доказателство/, а е само регистратура на съвпадения. В 99% от случаите ще бъдат случайни.
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.04.2022, 12:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                      Там където има конспирация, няма интелигентност!
                      А където има измама и увреждане /принудително/ на здравето на хората как го наричаш ? Какво е това ? Държавна или фарма конспирация ? :-))) Само за пари ли е било или за нещо друго ? :-)
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.04.2022, 11:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Какво си се разревал, че пак някой те гони с игла? Ако искаш се ваксинирай, твой проблем. Тезата на правителствата е супер проста, особено в началото на пандемията, пак ще обясня, защото явно не си разбрал. Тогава никой не знаеше дали ще има ваксини и кога, но вече беше ясно, че 10-15% са за болница. Голяма част от тия могат да оцелеят, ако поне имат кислород, евентуално тръба в гърлото. Но ако има болници. Които очевидно няма как да стигнат ако милиони едновременно се заразяват неконтролирано и стотици хиляди в даден момент са за болница.
                        Сега разбра ли, или да ти го начертая?
                        Разбрах, че наглостта ти е безгранична. Нормалното беше да се извиниш на всички във форума за лъжите, които си изписал в тази тема за последните 2 години....вместо да продължаваш с такива.
                        Всеки греши понякога за нещо, но като е сгрешил и вероятно подвел много хора / в твоят случай платено съзнателно/ се разбира що за човек е след видният и безспорен резултат към момента....
                        Боби, казано директно ти си слаб и лош човек :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Ей го, някой му гони децата, за да вземели някои центове. Дори не съм предполагал колко наглед интелигентни хора могат да се окажат пълни идиоти. Това да търсиш конспирации във всичко трябва да е някаква болест. Замислял ли си се за момент, колко те подвежда да се мислиш за "успешен", което може да е факт в твоята област, и те прави заможен, но забравяш че не знаеш и една милионна част от света. Чудя се какво ли си мислят вирусолозите и имунолозите за идиоти като тебе, дето си мислят че разбират нещо от тяхната експертиза? Ако някой от тях почне да се съмнява и оспорва твоето "сервитьорство" или каквото там лъжеш хората, дали ще го приемеш насериозно?
                          Там където има конспирация, няма интелигентност!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Ей го, някой му гони децата, за да вземели някои центове. Дори не съм предполагал колко наглед интелигентни хора могат да се окажат пълни идиоти. Това да търсиш конспирации във всичко трябва да е някаква болест. Замислял ли си се за момент, колко те подвежда да се мислиш за "успешен", което може да е факт в твоята област, и те прави заможен, но забравяш че не знаеш и една милионна част от света. Чудя се какво ли си мислят вирусолозите и имунолозите за идиоти като тебе, дето си мислят че разбират нещо от тяхната експертиза? Ако някой от тях почне да се съмнява и оспорва твоето "сервитьорство" или каквото там лъжеш хората, дали ще го приемеш насериозно?
                            Боби, да не са ти спрели центовете та така си се напрегнал ? Споко есента пак ще има финансиране.
                            Кой ми гони децата е видно от статията. И не, няма да дам да ги отровят с всички средства....буквално....Експериментите си ги правете на твоите деца.
                            Що се отнася до идиотите то има много такива около нас. Можеш да видиш най-големият като се погледнеш в първото огледало:-)
                            Така ли са ви обучавали ? Като нямаш теза и опорка да преминеш в калпави лични нападки ? Слабо...седни си двойка....:-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.04.2022, 11:34.

                            Коментар


                            • Наблюдавам, мнозина с тъжна гордост се обявиха за коронясани през изминалите години.
                              И вече всичко свърши, телевизорите си прибраха короните, а последните, мечтаещи за слава и тиара побързаха да се самотестват и да се окичат.....
                              Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                                Oсвен Pfizer. Те знаеха че ще им трябва седмица за да излезат с ваксина. Щото са богове.

                                И както става ясно от статистиката на смъртността, ваксинирането не е намалило средносрочната смъртност, но е намалило краткосрочната. Супер за успокояване на нервни тълпи.

                                Очевидно е и друго. Че по-млади ваксинирани умират по-рано за да могат 80 годишни старци да се порадват няколко месеца по-дълго на деменцията.

                                А това с ваксинирането на деца го слагам наравно с агресията в Украйна.
                                Не са само файзер, и модерна и другите РНА лаборатории могат да направят ваксина за дни. Но до пазара пътя е дълъг, дори и със спешни мерки и неограничено финансиране им трябваха 6 месеца за всички тестове и процедури. А рискът е голям, разработените ваксини бяха над 10 още в началото, но само тия двете стигнаха първи, както и тази на Астра. Много от останалите така и не показаха достатъчно добър резултат - чиста загуба.
                                Ма ти си търси конспирации, кой ти пречи.
                                Това за младите дори няма да го коментирам, само ще спомена че си говорих с един такъв умник като тебе, попил конспирации, ореше ми двора преди 2 седмици. Едвам оцелял след ковид, 6 негови познати дали фира. Казвам му - ми аз се ваксинирах веднага при първа възможност и ми е мирна главата. Ааа, вика, чух че ваксините можели да ти докарат инфаркт...
                                Еми карайте си на "естествен имунитет", Дарвин не е отменен.

                                А, и да не забравя, този пич дойде, защото оригиналния ми тракторист беше карал още по тежък ковид, над месец в болница, сега е половин човек, ако въобще се възстанови. Абе ковида коси наред най-големите умници, дето все много знаят и разбират от вируси и ваксини. Те че ми кажат на мене.
                                Last edited by BobyB; 28.04.2022, 02:30.

                                Коментар

                                Working...
                                X