IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Когато процентите в тази таблица станат под 50%, обадете ми се
    Ще разбера, че антиваксърите в България са се свършили
    Починали от COVID в България:
    Дата Починали Неваксинирани
    20/01/2022 86 94,2%
    30/01/2022 39 92,1%
    21/02/2022 143 90,9%
    22/02/2022 60 85,5%
    26/02/2022 76 92,1%
    28/02/2022 99 86,9%
    07/03/2022 91 89,0%
    15/03/2022 64 82,8%
    28/03/2022 43 68,9%
    18/04/2022 26 92,3%
    12/05/2022 12 91,7%
    11/07/2022 5 100,0%
    15/07/2022 6 83,3%
    18/07/2022 7 71,7%
    22/07/2022 10 80,0%
    https://coronavirus.bg/bg/
    ае, БарБАЛОНИЙ, ти за ваксиниран ли се имаш
    Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

    Коментар


    • Когато процентите в тази таблица станат под 50%, обадете ми се
      Ще разбера, че антиваксърите в България са се свършили
      Починали от COVID в България:
      Дата Починали Неваксинирани
      20/01/2022 86 94,2%
      30/01/2022 39 92,1%
      21/02/2022 143 90,9%
      22/02/2022 60 85,5%
      26/02/2022 76 92,1%
      28/02/2022 99 86,9%
      07/03/2022 91 89,0%
      15/03/2022 64 82,8%
      28/03/2022 43 68,9%
      18/04/2022 26 92,3%
      12/05/2022 12 91,7%
      11/07/2022 5 100,0%
      15/07/2022 6 83,3%
      18/07/2022 7 71,7%
      22/07/2022 10 80,0%
      https://coronavirus.bg/bg/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bojigoll Разгледай мнение
        Абсолютно против съм тази ваксина. Много бързо я създадох, не е това което трябва да бъде.... Сега как мислите ще пламнат ли пак ваксините с новите мерси и увеличаване на заболелите/заразените?
        Направи впечатление че едната от компаниите щом обяви че е готова с нейната ваксина и буквално за часове и другите бяха готови.Това елементарно бие на очи както се казва. Може би за това още няма ваксина, всъщност когато имаше свински грип за него направиха Тамифлу, хапче което е много ефективно и няма такова нещо да го пиеш пък вируса да си върви, имаше го по аптеките както е нормално, купуваш си го и нямаше твърдения че не действа.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Абсолютно против съм тази ваксина. Много бързо я създадох, не е това което трябва да бъде.... Сега как мислите ще пламнат ли пак ваксините с новите мерси и увеличаване на заболелите/заразените?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            ..
            За периода 15.04 - 23.07.22 общата ковид-смъртност във F е 109/М, а в BG - 83/М, т.е. за тия 98 дни във Франция от ковид са починали 31% повече хора, отколкото в България....
            Изключително неверен извод.

            Ще бъде по-близо до реалността, ако поне сложите официалните нива на зараза там и тук.

            За маларията ако направите такъв анализ, то вярно ли ще препоръчате премахването на ваксинацията с/у болестта в Африка?
            (починалите от малария в България са ~0 - ваксинация няма
            - в Африка прилагат ваксина която ги убива?)

            пп
            обзалагам се, че след 14 дни дори във вашата графика, България ще изпревари Франция 100 кинта?
            (но качете файла сега тук)

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	MR-BG-F-230722.jpg
Views:	2
Size:	36.1 КБ
ID:	3950023

              Преди 98 дни, на 15.04.2022, смъртностите на милион в България и Франция се изравниха (13/М). Днес те са 6/М в BG и 12/М във F.
              Франция е близо 3 пъти по-ваксинирана от България. Днес заразените на милион във Франция са 9071/М, а в България - 1489/М.
              За периода 15.04 - 23.07.22 общата ковид-смъртност във F е 109/М, а в BG - 83/М, т.е. за тия 98 дни във Франция от ковид са починали 31% повече хора, отколкото в България.
              Какво ли ще каже Барби (@barbaron) по въпроса?
              Last edited by Kildirim_Bei; 23.07.2022, 08:30.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Предстои тежка зима. Какви са вашите лични техники за справяне и какво препоръчвате на близки и клиенти, за да съхранят психиката си?

                Да култивираме у нас един по-мил и окуражаващ вътрешен глас, който да е ориентиран към това да направим живота си по-приятен в настоящия момент с малки ежедневни удоволствия – грижа за тялото и душата. Да правим редовно релаксационни и дихателни техники. Да се храним пълноценно. Да хидратираме тялото с пиене на достатъчно вода. Да се фокусираме върху нещата, които работят тук и сега, а не върху онова, което ни липсва, или онова, от което се страхуваме. Да общуваме по-често на живо. Да си даваме почивки от използването на компютри и телефони. Да излизаме по-честно сред природата. Да правим заземяващи практики – ходене боси, градинарство, клекове.Да се докосваме по-често с любимите хора, с домашния любимец. Да изградим ежедневен режим във фиксирани часове, в които да правим практики или да се храним, което ще ни даде чувство за сигурност и ще снижи стреса от постоянно променящата се реалност и правила.Да снижим до санитарния минимум гледането и слушането на информация за пандемията, но да се грижим за хигиената на ръцете и вещите си.

                https://www.kremenastanilova.com/blo...2ae12-nlwab111
                Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  А какви са симптомите в момента, някой знае ли ?
                  На тези близки дето го имаха - гърло и няколко дни температура 38-39, малко кашляне може също, болки в мускулите.и загуба на енергия. Няма сополи, разстройство и т.н. други грипни неща.
                  Лечението от педиатъра...пий витаминчета и чайчета / явно е фен на Мангъров :-)/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    Личното ми мнение, че в момента живеем с вируса - демек в който и нос да бръкнеш ще изкараш Ковид.

                    Само дето не мога да си обесня тези повишаващи се бройки от къде идват - повторно каране или добре пазили се хора, които сега ги застига вируса за първи път.
                    И аз така мисля. Проблема е че е наистина леко за много , например 2-ма от нас нямаха никакви симптоми , ама никакви - нито температура, нито гърло, сополи нищо и се ходи навсякъде съответно и разпространява без да знаеш, че имаш вирус.

                    Според мен повторно каране.
                    Нас ни повтори, а педиатъра казал, че боледувал 3 пъти досега официално хем е с ваксина. и бустер....
                    Баща ми беше единственият от близките ми опазил се досега. Контактува близко с макс 10 човека на месец , а външният свят му е един път хипермаркет на седмица и няколко пъти полупразен влак за 30 минути и го е хванал / без да се тества/ . Следователно или всички го имат или много лесно се предава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Личното ми мнение
                      Откакто си го изкарал без да разбереш, личната ти ковид невроза е в ремисия. Поздравления и все така в бъдеще!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        А какви са симптомите в момента, някой знае ли ?
                        Всеки го кара по различен начин.

                        Но най-честите са лека температура между 37 и 38 градуса за 1-2 дена
                        Болки в мускулите - тука зависи някой имат по-сериозни, други по-леки
                        Отпадналост - пак зависи - някой ги събаря на легло за 1-2 дена и минава, други я усещат само леко
                        Главоболие - обикновено леко и се връзва с отпадналостта
                        Леко дращене и болки в гърлото - по-рядко
                        Носа тече сериозно и кашлица - среща се, но кашлицата е горе, долу в трахеята рядко влиза, а в белия дроб още по-рядко


                        Като цяло под 50 и здрави хора не би трябвало да го усетят даже. Другите според зависи - ако нямаш придружаващи заболявания ще го усетиш леко. Ако имаш някакви други проблеми може и по-сериозно да го усетиш и да ти се засилят тези другите придружаващи заболявания


                        Като цяло все едно са та наболи с ваксина и я караш тежко инжекцията.

                        Коментар


                        • А какви са симптомите в момента, някой знае ли ?
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Накратко - в момента заразените са сигурно над 10 пъти повече от официалната статистика, а половината дори не знаят че са..... няма симптоми , че са болни въобще....Ама кампанията за бустера требе да върви, че е страшна настинка :-)
                            Личното ми мнение, че в момента живеем с вируса - демек в който и нос да бръкнеш ще изкараш Ковид.

                            Само дето не мога да си обесня тези повишаващи се бройки от къде идват - повторно каране или добре пазили се хора, които сега ги застига вируса за първи път.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              Това нормално ли е? Или съм станал супер хюман със супер количество антитела.

                              При очаквани нива от 200 да имам повече от 2000.


                              За протокола март някъде прекарах Омикрона. Пак за протокола преди 1 година бяха нула и тогава някъде се набодах.


                              COVID-19 IgG - CLIA test¹ >2080.00 BAU/ml <33.8 отрицателен, > 33.8 положителен

                              1. < 33.8 BAU/ml – отрицателен резултат, липса или много ниски нива на IgG антитела срещу SARS-CoV-2. Тестът може да даде отрицателен резултат и при инфектирани пациенти по време на инкубационния период и в ранните фази на инфекцията.

                              > 33.8 BAU/ml – положителен резултат, наличие на IgG антитела срещу SARS-CoV-2

                              Количественият Ig G тест служи за оценка на имунния статус след преболедуване или ваксинация, като открива антитела насочени срещу шипчестия(Spike) протеин S1/S2. Уместно е да се изследват около 30-35 дни от началото на оплакванията. Стойност на антитела над 130 BAU/ml показва добър имунен отговор.
                              За оценка на постваксинален имунитет е уместно изследването поне 15 дни след втората доза. Очакваеми са нива над 200 BAU/ml.

                              Стойности над 150 BAU/ml могат да послужат за издаване на зелен сертификат, валиден само за територията на България за срок от 90 дни от датата на издаване.
                              И аз си правих след 24 май че бях болен 2 седмици. ИГ г +, иг-М отрицателен, иг-г антитела 2040. Не е било ковид. Всичко по настояване на нефроложката че беше улетял креатинина. Потих се като от ковида, с минимална температура всяка вечер
                              Last edited by bota156; 22.07.2022, 07:31.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                Това нормално ли е? Или съм станал супер хюман със супер количество антитела.

                                При очаквани нива от 200 да имам повече от 2000.


                                За протокола март някъде прекарах Омикрона. Пак за протокола преди 1 година бяха нула и тогава някъде се набодах.



                                Вероятно е имало вирусен бустер наскоро :-))) Антителата не се дължат на ваксината от 12+ месеца , която изветрява бързо....:-)
                                При нас сегашната случка стана случайно доказана. Едното хлапе вдигна много температура и жената като отишла при педиатъра имало десет други подобни. Та педиатъра казал 90% е корона , всички са с нея отвън и ги пратил на БЕЗПЛАТЕН тест ако искат. Жената се навила, за да не я тормозят в университета тази година и след положителният решихме всички да си изкараме сертификат за 6 месеца иначе нямаше друг с температура или проблем.
                                Накратко - в момента заразените са сигурно над 10 пъти повече от официалната статистика, а половината дори не знаят че са..... няма симптоми , че са болни въобще....Ама кампанията за бустера требе да върви, че е страшна настинка :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X