IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Да пробваме с добро. Наистина ли не го схващаш принципа? По моя си причина не обичам да давам готови отговори на никого, дори на мои служители. Предпочтам да стигнат сами до решението, така ще могат следващия път да не задават въпроси, които за мен са риторични. Да приемем, че ти си ваксиниран и си се заразил. Първо кой ти е обещал че 100 % от ваксинираните няма да се заразят, няма такава ваксина без значение какви изследвания е минала. Аз обаче съм ваксиниран и съм доказано срещал се с вируса покрай колеги и членове на семейството, които са били болни. Никой от другите ваксинирани в споменатите групи не са се заразили до ситуация да разберат, че са болни.
    От тук до извода какво става като има масова ваксинация остава само една малка крачка.
    Като отговаряш на конкретни въпроси с политически отговори няма как да се разбере, защо така реши. Както и да е, стига съм задавал въпроси, на които няма да получа конкретен отговор, а само догадки и предположения. Ай със здраве
    Last edited by xa3apm; 01.12.2021, 18:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Ами ние сме се ваксинирали, с това сме помогнали, за да не са повече тези в ковид отделенията. Поне това е моето виждане, всеки има право да вижда нещата по друг начин. Защо неваксинираните не помагат, като знаят, че ще се заразят така или иначе? Какво значение има кога ще се случи това и не е ли по-добре да знаеш кога ще е, а не да чакаш на случайността?
      Аз също смятам, че това което сме направили, а именно младите и здрави да се срещаме с вируса е доста по-разумният и научен подход от експеримента с генна терапия, който рекламираш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Etihad
        Така като си отрязал края излиза, че аз съм автора на тези бисери. Моля, редактирай поста си.
        Нищо специално не съм правил, за да излезе погрешно цитата. Няколко поста излязоха така с грешни цитати. Виждал съм го и преди при други колеги.
        Обикновено само отговаям, трия единствено когато е много дълго.

        редактирах, дано се е оправило.

        Както и да е, не пишем за енциклопедия Британика, че да се борим за авторство.

        Коментар


        • [QUOTE=Etihad;n3838392]
          Първоначално изпратено от pinoccio

          Така като си отрязал края излиза, че аз съм автора на тези бисери. Моля, редактирай поста си.
          Извинявай, това беше отправено към колегата nomche.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio
            Ти не можеш да разбереш или отказваш това, че никой не се занимава с ваксинираните - никой не знае какво се случва с тях, колко от тях се заразяват, колко от тях пренасят зараза, колко от тях се разболяват тежко или измират - никой. Единствената цитадела, която обитават ваксинираните, е че никой нищо не се занимава с тях. Цялата пропаганда е впрегната да държи на фокус неваксинираните. Е, малко е едностранчиво това, не мислиш ли? Да не кажа, че а малко фашизоидно.
            Виж, мен въпросът дали има или не пропаганда, промиване на мозъци и т.н. слабо ме вълнува. Нямам достатъчно медицински познания за компетентно мнение колко са опасни или не са опасни ваксините. Аз съдя от лични наблюдения, а те са, че от вируса се умира и че ваксинираните се разболяват по-рядко, в моя случай с дадените примери даже изобщо не са се разболяли при контакт с вируса.
            При пандемия е нормално да се започне разработване на ваксини и не е нормално да се чака 5 години да минат, за да е сигурен бай Вълчан от село Вади и Ливади, че няма да му пораснат косми в ушите като се ваксинира. Казах вече, който не вярва на ваксините, има право да се разболее когато намери за добре, но да не се оплаква, че му е забранено да ходи на обществени места когато не му пука за обществото.

            Мисля за днес ми стига по тая тема. Който не иска да не се ваксинира, никого не желая до убеждавам в противното.
            Last edited by nomche; 01.12.2021, 18:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Виж това е мъжка приказка, дори и да ти откажат, ще си направил това, което е редно. Ако наистина го направиш, ти пожелавам да го изкараш на крак вируса, даже дано изобщо не се заразиш, ако не се лъжа има хора, които са естествено резистентни. Няма да търся такива доводи, а само ще призная, че си човек на място.
              Ще питам, ще пробвам.

              Ще дам рапорт тук.

              Събота-неделя требва да сме се видели с моя приятел и да съм го питал.
              Last edited by chan_tura_naga; 01.12.2021, 18:05.

              Коментар


              • [QUOTE=nomche;n3838372]
                Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                Ами ние сме се ваксинирали, с това сме помогнали, за да не са повече тези в ковид отделенията. Поне това е моето виждане, всеки има право да вижда нещата по друг начин. Защо неваксинираните не помагат, като знаят, че ще се заразят така или иначе? Какво значение има кога ще се случи това и не е ли по-добре да знаеш кога ще е, а не да чакаш на случайността?
                Ти не можеш да разбереш или отказваш това, че никой не се занимава с ваксинираните - никой не знае какво се случва с тях, колко от тях се заразяват, колко от тях пренасят зараза, колко от тях се разболяват тежко или измират - никой. Единствената цитадела, която обитават ваксинираните, е че никой нищо не се занимава с тях. Цялата пропаганда е впрегната да държи на фокус неваксинираните. Е, малко е едностранчиво това, не мислиш ли, да не кажа, че а малко фашизоидно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                  Ми ще питам.

                  Мисля, че няма да ме допуснат, щото там е голяма лъжа.

                  Имам близък приятел, който е санитар в грипните им ковидни отделения, ще действам през него.
                  Виж това е мъжка приказка, дори и да ти откажат, ще си направил това, което е редно. Ако наистина го направиш, ти пожелавам да го изкараш на крак вируса, даже дано изобщо не се заразиш, ако не се лъжа има хора, които са естествено резистентни. Няма да търся такива доводи, а само ще призная, че си човек на място.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Ми те грипните им ковидни отдели работят и през почивните дни и по празници. Досега се извъртяха много възможности за вески антиваксър, който има топки, а и иска да помогне на обществото.
                    Ми ще питам.

                    Мисля, че няма да ме допуснат, щото там е голяма лъжа и не пускат който и да е, за да не изложи сраните им гащи на общ показ.

                    Имам близък приятел, който е санитар в грипните им ковидни отделения, ще действам през него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Ами аз виждам какво гарантират антиваксърите, а то е значително по-висока обща смъртност от предковиден период. Нямам претенции да съм медицинско гуру, просто си направих труда да разгледам малко статистически данни.
                      Сега ако дойде някой да ме убеждава как всичко се дължи на нелекувани болни от други заболявания и на манипулация на статистиката, няма да има смисъл да продължавам да пиша.
                      Аз дадох два лични примера, след като антиваксърите са съвсем безразлични към обществото, то и на мен ми стават безразлични. Пак казвам, който се бои от некачествени и неизпитани ваксини, има как да се срещне с вируса веднага.
                      Ами аз се срещнах и когато се срещнах нямаше ваксини за такива като мен...Да ти кажа боледувал съм от грип ми то температура хрема вода тече от носа а той в рани.Като тръгна да кашлям с напъването все едно ти забиват два ножа в ребрата..умора отпадналост....А ковида направо смешна работа два три дена ми пареха слдобяд клепачите температура 37,2 пиеш едно прахче и толкова....Така изкарах страшният грип.Жена ми беше по тежък случай а мама си замина...И през ум не ми е минавало да казвам на другите какво да правят.Не съм против ваксината но съм противник на насилието.Не искам политици да се грижат за мен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                        Ако си нямах собствена работа, щях да отида само за доказателство в грипния им ковиден отдел.
                        Не спазвам мерки, не съм ваксиниран.

                        Прочее, работата ми е с вирусолози, изследващи Вироза им.
                        И никой от тях не е ваксиниран, щото и без това са смлели Вироза в себе ден след ден, вече ше станат две години.
                        Ква въгсина?!
                        Ми те грипните им ковидни отдели работят и през почивните дни и по празници. Досега се извъртяха много възможности за вески антиваксър, който има топки, а и иска да помогне на обществото.

                        Коментар


                        • [QUOTE=Etihad;n3838360]
                          Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                          Личния пример! Досега не съм чул някой ваксиниран да е отишъл да помогне в Ковид отделенията. Уж са много сигурни, данни, пропаганда и т.н.
                          Ами ние сме се ваксинирали, с това сме помогнали, за да не са повече тези в ковид отделенията. Поне това е моето виждане, всеки има право да вижда нещата по друг начин. Защо неваксинираните не помагат, като знаят, че ще се заразят така или иначе? Какво значение има кога ще се случи това и не е ли по-добре да знаеш кога ще е, а не да чакаш на случайността?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

                            Именно 2+2 е 4 и ваксината не ме предпазва нито от заразяване, нито от това да съм преносител, та отново на какъв принцип реши?
                            Да пробваме с добро. Наистина ли не го схващаш принципа? По моя си причина не обичам да давам готови отговори на никого, дори на мои служители. Предпочтам да стигнат сами до решението, така ще могат следващия път да не задават въпроси, които за мен са риторични. Да приемем, че ти си ваксиниран и си се заразил. Първо кой ти е обещал че 100 % от ваксинираните няма да се заразят, няма такава ваксина без значение какви изследвания е минала. Аз обаче съм ваксиниран и съм доказано срещал се с вируса покрай колеги и членове на семейството, които са били болни. Никой от другите ваксинирани в споменатите групи не са се заразили до ситуация да разберат, че са болни.
                            От тук до извода какво става като има масова ваксинация остава само една малка крачка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                              След като за 20 месеца не съм бил свидетел на нито една такава история, ми става все по-трудно, всъщност невъзможно да повярвам. Интересно как всеки знаменосец на ваксипропагандата непрекъснато гледа умиращи неваксинирани около себе си, един от друг по-млади и здрави... А аз гледам над 70 годишните ми тъст и тъща НЕВАКСИНИРАНИ, единия с хронично сърдечно, другия с хронично белодробно заболяване как си преболедуваха ковито... Без да влизат в болница... И гледам как един физически здрав 60 годишен колега, двустранно "ваксиниран", изкара невероятно тежко ковито, лежа в болница и има последствия... И още една история имам, ама нея ще я напиша утре, че иска повече време. Та единствения начин написаното от теб да не е ИЗМИСЛИЦА, към което много силно клоня, е ако жената е отишла в болница да я натровят с неправилни лекарства и да я довършат с погрешни лечения... Както гордо обясняваше един доктор, "9 от 10 интубирани пациента умират"...
                              Твърде вероятно е и двамата да казвате истината, аз лично не се съмнявам в това. Обаче какво стои зад цялата тази обща картина, също така е твърде вероятно да не знаем. Най-общо казано става въпрос за Теория на хаоса. Хаос наричаме това, което не ни е ясно. Мисля, че сме много, много малки още, макар и науката да е изключително нахална в претенциите си. Ако гледаме на днешния проблем с очите на хора, живеещи 500 години по-късно към днешна дата, то най-вероятно бихме гледали така, както гледаме днес на Черната чума от 15-ти век - едни гризачи от корабите са уморили половината население на Европа. Днес едни други гризачи - от корабите на властта, се опитват да сторят същото.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                                Личния пример! Досега не съм чул някой ваксиниран да е отишъл да помогне в Ковид отделенията. Уж са много сигурни, данни, пропаганда и т.н.
                                Ако си нямах собствена работа, щях да отида само за доказателство в грипния им ковиден отдел.
                                Не спазвам мерки, не съм ваксиниран.

                                Прочее, работата ми е с вирусолози, изследващи Вироза им.
                                И никой от тях не е ваксиниран, щото и без това са смлели Вироза в себе ден след ден, вече ше станат две години.
                                Ква въгсина?!

                                Коментар

                                Working...
                                X