IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

    ти си пълен потоп в главата:
    https://edition.cnn.com/us/live-news...2d0a9a8fe6ea11

    Матеев, 'земи и ти го прочети т'ва и после се дърви на служителите си..........
    Това са някакви недоказани проучвания, трябва да си минат едни 10 години в изследвания. До тогава игра на сигурно, неваксинирате далеч

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      С акъла си. У нас първа игла имат 15%, а в останалите страни на ЕС 60-70%. Е, да си забелязал къде в ЕС имат повече акъл? Погледни тази таблица и веднага ще забележиш къде са смотаняците на ЕС.
      https://www.bloomberg.com/graphics/c...-distribution/

      Не е много доходен бизнес у нас, май...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        С акъла си. У нас първа игла имат 15%, а в останалите страни на ЕС 60-70%. Е, да си забелязал къде в ЕС имат повече акъл? Погледни тази таблица и веднага ще забележиш къде са смотаняците на ЕС.
        https://www.bloomberg.com/graphics/c...-distribution/
        Откога това да се шиеш отзад те прави умен?
        Забранени са всякакви събирания ама не и педеруга парадите !?!?!?!?
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

          С какво ваксинирания е по добър и достоен гражданин от , този който не иска ваксина?
          С акъла си. У нас първа игла имат 15%, а в останалите страни на ЕС 60-70%. Е, да си забелязал къде в ЕС имат повече акъл? Погледни тази таблица и веднага ще забележиш къде са смотаняците на ЕС.
          https://www.bloomberg.com/graphics/c...-distribution/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

            С какво ваксинирания е по добър и достоен гражданин от , този който не иска ваксина?

            Това е един добър въпрос. Може да бъде допълнен, с основания. Ваксинираните са малцинство.

            Ваксинираните срещу последния ("дзета")-щам са малцинство, което не се вмества в статистиката, за да е възможно да претендират, че може да бъдат "заразени", но и точно по тази причина са се ваксинирали - за да не бъдат уязвими. Това е, при положение, че има ваксинирани за НАЙ-НОВИЯ щам!

            Само че, дори Матеев не е все още ваксиниран... Опааааа: Матеев е обществено опасен!

            Да не бързаме да го обвиняваме, защото Матеев изчаква ЗНАЧИМАТА извадка, от която да направи изводите си, дали да се ваксинира за най-новия щам...

            Да де, но с броя на ваксинираните - растат и нежеланите реакции от ваксината! Е, как Матеев да вземе решението си за най-новия щам?

            А, вЕрно ли, че е взел решението си да се ваксинира - изобщо? След година и нещо? Как е можал да живее не ваксиниран и е бил обществено опасен - толкова време?

            Също така е опасен и сега - при новите щамове, без да знае КАК действат новите ваксини (ако ги има)..., но той е прочел някъде, че за месец и нещо вече се получавал "все по-траен имунитет"... Защо този имунитет да не е получен по естествен (Мангъровски!) път???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Защо да звучи злобно. Аз съм твърдо за личния избор - когато са намесени две страни и двете страни трябва да имат право на избор. А всеки избор си върви с последствията - то за това е избор, иначе щеше да бъде само мнение
              ти си пълен потоп в главата:
              https://edition.cnn.com/us/live-news...2d0a9a8fe6ea11

              Матеев, 'земи и ти го прочети т'ва и после се дърви на служителите си..........
              Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Това изречение ако е някъде там, самичко, може и да се възприеме, но от устата на либераст звучи злобно.
                Защо да звучи злобно. Аз съм твърдо за личния избор - когато са намесени две страни и двете страни трябва да имат право на избор. А всеки избор си върви с последствията - то за това е избор, иначе щеше да бъде само мнение

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                  Ама ако от МЗ разпоредят всички да ходим с шапка от вестник като противоепидемична мярка, ти какво ще правиш?

                  Били казали от министерството ... страшен довод! Пак, че не са ти казали да се метнеш от балкона, че с тая безкритичност ...
                  Според мен най-явните и кухи (не в умствен смисъл) пропагандатори на ваксините и ковид-истерията имат лична изгода от това или, казано по модерному, са в конфликт на интереси.

                  Матюф, например, няма нищо против хората да бъдат правени на овце, защото се надява да е сред овчерите.
                  Щото е велик и не може иначе.

                  Други пък са се напълнили с акции на Биг Фарма.

                  Нещата са прости, Tepxi...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    И това трябва да е лошо защото? Тя прави избор да не се ваксинира, болницата прави избор че не иска неваксинирани да работят. На мен ми изглежда съвсем ок - всеки си прави своя избор.
                    "Болницата" е неодушевен предмет и НЯМА НАЧИН една болница да направи избор.

                    Изборът се прави от хората, които управляват болницата (или от един човек). По случайно стечение на обстоятелствата, тези управляващи хора (човек) - е пряко зависим от плащането по "клиничните пътеки". Обвързаност има и то - сериозна. Нататък е ясно: който не се ваксинира - не дава своя "принос"...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      И това трябва да е лошо защото? Тя прави избор да не се ваксинира, болницата прави избор че не иска неваксинирани да работят. На мен ми изглежда съвсем ок - всеки си прави своя избор.
                      Това изречение ако е някъде там, самичко, може и да се възприеме, но от устата на либераст звучи злобно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        НЯМАТ АВТОРИТЕТ ЩОТО НЕПРЕКЪСНАТО ЛЪЖАТ.
                        Може и да си прав, но все някой трябва да командва. И след като те са овластени да командват, ще командват с чиста съвест.

                        Престави си една армия, в която всеки един редник си има свое мнение с оправданието, че видиш ли началника е по-глупав от мене? Ами че това си е рецепта за провал, какъвто се случва както на бойното поле, така и в обществото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение
                          ...Както се видя ваксинираните са основният източник на пренасяне на заразата в момента.
                          И къде го видя това?
                          В магическо светещо кълбо ли, или във вълшебно огледало?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            И това трябва да е лошо защото? Тя прави избор да не се ваксинира, болницата прави избор че не иска неваксинирани да работят. На мен ми изглежда съвсем ок - всеки си прави своя избор.
                            Аз на хората, които влизат у дома, включая и служителите, директно им казах:

                            Не ви задължавам да се ваксинирате, но ако не го направите това, кракът ви няма да се приближи до по-малко от 10 метра от входната врата. Както вие искате да имате право на избор, така и аз имам право на избор, включително и да си намеря друг обслужващ персонал.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Нямаш право да решаваш сам тогава, когато даден проблем касае цялото общество. В това общество всеки има права, но и всеки има задължения. И за да не става разногласие, просто трябва да се вслушваме и стриктно да изпълняваме това, което ни се разпорежда от здравното министерство. Какво толкова неясно има в това?
                              И кой спазва разпорежданията.Никой.Аз например не мога да се ваксинирам.Имам становище от съдов хирург.Не искам някакви ваксинирани да се мотат около мен в магазина без маски,с оправданието,че са ваксинирани.Както се видя те са основният източник на пренасяне в момента.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                                Хайде първо решете дали вироза е много зарАзен или не?
                                Оригиналния вирОЗ не беше много заразен. Едни прости маски на закрито го спираха. Но Делтата конкретно е доста по-заразна.

                                Повечето хора дето познавам и се отнасяхме сравнително сериозно към мерките не сме го преболедували. Ясно е че това не е представителна извадка.

                                От това колко народ го е прекарал зависи доколко ще се е силна задаващата се вълна - тя всъщност почна вече. Другата седмица ще имаме сигурно над 1000 нови - или поне един ден с толкова. По-другата с 2000 нови и т.н. После вече не знам до къде ще стигне.

                                Коментар

                                Working...
                                X