IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

    Разсеян си и не вникваш в това, което пиша. Никъде не говоря за ефекта от ваксините върху смъртността. Става въпрос за това каква е реалната епидемична обстановка в България(сравняваш тук и там брой отчетени заболели, но на каква бройка тестове). Ако и ние направим 85 хил. теста на ден(колкото в Израел), колко положителни ще има?
    Относно математиката - не знам какво визираш под математика за 4 клас(със сигурност не и проценти), но е достатъчна за някои изводи. Ако искаш с удоволстви бих си говорил за интеграли(останах си само на ниво троен) и диференциали, но може би не в тази тема.
    Върни се към качеството, а не към количеството постове.
    Като знам как немърливо и безотговорно работят българите ми се струва че доста от тестовете са фалшиви...Не фалшифицирани а фалшиви.Като видях тия които бъркат в носа на хората как и къде го правят и ме напуши на смях.Ми то не е нужно да ти фалшифицират теста достатъчно е тоя който взема пробата да му бутнеш 20 кинт и отрицателният тест ти е сигурен.Да не говорим повече че е безсмислено.Та те така и с ваксините и със всичко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Е гледам и какво се е случило и в Израел миналия път когато са били на толкова намерени преди ваксинациите. Септември при 8000 намерени са умирали по над 50 човека. При 75% напълно ваксинирано възрастно население значи може да се очаква че жертвите ще са около 25% от предишните. Или между 12 и 15 човека - горе долу там където са сега.

      Не знам ти каква математика използваш, но с математиката за 4 клас реалността се връзва с очакванията - същото което се проявява и в UK където вече мина делтата и жертвите бяха много по-малко от предишните вълни
      Разсеян си и не вникваш в това, което пиша. Никъде не говоря за ефекта от ваксините върху смъртността. Става въпрос за това каква е реалната епидемична обстановка в България(сравняваш тук и там брой отчетени заболели, но на каква бройка тестове). Ако и ние направим 85 хил. теста на ден(колкото в Израел), колко положителни ще има?
      Относно математиката - не знам какво визираш под математика за 4 клас(със сигурност не и проценти), но е достатъчна за някои изводи. Ако искаш с удоволстви бих си говорил за интеграли(останах си само на ниво троен) и диференциали, но може би не в тази тема.
      Върни се към качеството, а не към количеството постове.
      Last edited by neptun266; 19.08.2021, 17:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Мисля, че е неизбевно и стратегията е отработена по света. Има различни опити в различните държави и се знае кое колко % носи....
        Почват с медицинският персонал, после с училищният, после с родителите на децата в градините....Стъпка по стъпка. А да и никой няма да уволняват направо, а примерно ще го карат на 2-3 дни да си прави тест и да му бъркат в носа, освен разход немалък за нашата държава е време губещо, изнервящо и хората ще поддадат накрая. Много малко са хората които могат да устоят на всяка една от много ;;дребни'' ограничения.
        Ще им е почти невъзможно да го направят тук. Нагледно от първо лице ще станем свидетели на закона "Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие". Един ще си изкара фалшив паспорт, друг ще ги съди, трети ще им ЕПМ на ковидиотите и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Пред фактите и боговете млъкват, но българинът не
          Дай да видим фактите за Източна Европа и по-специално Унгария...
          Last edited by Etihad; 19.08.2021, 16:18.

          Коментар


          • Пред фактите и боговете млъкват, но българинът не
            15/08/2021
            Държава Ваксинирани Население Ваксинирани %
            Iceland 275,173 356,991 77.08%
            United Kingdom 47,302,445 66,647,112 70.97%
            France 45,792,392 67,012,883 68.33%
            Israel 5,841,109 8,655,541 67.48%
            Sweden 6,639,319 10,230,185 64.9%
            Germany 52,479,599 83,019,213 63.21%
            United States of America 197,685,048 331,002,647 59.72%
            Russia 40,644,013 145,934,460 27.85%
            Bulgaria 1,080,799 7,000,039 15.44%
            # Държава Заболяли Умряли Заболяли на 1 М Умряли на 1 М Население
            7 Bulgaria 437,327 18,411 63,479 2,672 6,889,284
            20 USA 38,072,656 641,346 114,266 1,925 333,193,717
            21 UK 6,355,887 131,26 93,074 1,922 68,288,604
            29 France 6,533,383 112,976 99,843 1,726 65,436,653
            39 Sweden 1,115,566 14,626 109,688 1,438 10,170,347
            49 Russia 6,663,473 172,909 45,639 1,184 146,005,161
            54 Germany 3,846,186 92,428 45,741 1,099 84,086,493
            78 Israel 965,49 6,723 103,527 721 9,326,000
            150 Iceland 9,812 30 28,545 87 343,743

            За Русия се умножава по 3

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

              Обикновено при появата на нови варианти вирулентността се увеличава, а леталитета намаля.
              това е уишвул тинкинг, всички данни показват че делтата е много по-заразна и поне толкова смъртоносна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Е гледам и какво се е случило и в Израел миналия път когато са били на толкова намерени преди ваксинациите. Септември при 8000 намерени са умирали по над 50 човека. При 75% напълно ваксинирано възрастно население значи може да се очаква че жертвите ще са около 25% от предишните. Или между 12 и 15 човека - горе долу там където са сега.

                Не знам ти каква математика използваш, но с математиката за 4 клас реалността се връзва с очакванията - същото което се проявява и в UK където вече мина делтата и жертвите бяха много по-малко от предишните вълни
                Обикновено при появата на нови варианти вирулентността се увеличава, а леталитета намаля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                  В Израел абсолютният рекорд е 100 човека. От тази гледна точка 20 не са никак малко. Ама ваксарския мозък чете данните както му е удобно.
                  20 е точно там където може да се очаква при 75% ваксинирани не ми е ясно как не можете да схванете това

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                    Както писах и на математика- погледни тези бройки от колко теста са. Да не се окаже, че вече сме преди тях. Данните съм ги дал няколко страници по-напред. Инфото е от преди 3-4 дни
                    Е гледам и какво се е случило и в Израел миналия път когато са били на толкова намерени преди ваксинациите. Септември при 8000 намерени са умирали по над 50 човека. При 75% напълно ваксинирано възрастно население значи може да се очаква че жертвите ще са около 25% от предишните. Или между 12 и 15 човека - горе долу там където са сега.

                    Не знам ти каква математика използваш, но с математиката за 4 клас реалността се връзва с очакванията - същото което се проявява и в UK където вече мина делтата и жертвите бяха много по-малко от предишните вълни

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron
                      ...
                      Сега погледни графиката на заразени/умрели в Швеция и сравни с тези на другите страни и се опитай да помислиш защо има разлика.

                      Коментар


                      • Междувременно в Швеция, хората си живеят доста добре, за разлика от тези в Израел, Исландия, Великобритания и др.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          В Израел при откривани по 8000 заразени на ден умират по под 20 човека на ден. В общи линии като в България при открити по 1300 заразени. Когато тук вземат да откриват по 8000 ще видим по колко ще умират - но нещо ме съмнява че няма да е като в Израел
                          Както писах и на математика- погледни тези бройки от колко теста са. Да не се окаже, че вече сме преди тях. Данните съм ги дал няколко страници по-напред. Инфото е от преди 3-4 дни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Ха-ха - и аз това го пея, но кой ли ме слуша .....

                            От няколко месеца 99% от всеки един умрял от короната е умрял всъщност от СОБСТВЕНАТА СИ ГЛУПОСТ !!!

                            Тъжно, но това си има и положителен ефект - IQ-то на нацията ще се повиши, защото олигофрените драстично ще намалеят. Какво да се прави - естествен подбор ...
                            Тези с ниското IQ не ги мисли. На кьоравите гарджета Господ им виел гнездата. Виж обаче лабилните(да не казвам страхливите) със сигурност ще имат проблем. И това в повечето случаи са интелигентни хора. След година и половина треперене и стрес какво се случва с имунитета на човека? Предполагам ще има много хора разболели се от неврологични, ракови и др. заболявания. Както казва един приятел- лесно ви е на вас, щот сте прости, а аз да му мисля какво ще правя. Пресен пример- мой приятел, който се ваксинира с Pfizer преди няколко месеца и имаше доста антитела, решил да пусне пак. Теста отчел 0, и нещо. Шаш, след което пуска втори в друга лаборатория-същата работа. От стреса и паниката получава тахикардия и задух, добре че майка му е лекар и е реагирала без да викат Бърза помощ.
                            Last edited by neptun266; 19.08.2021, 15:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              В Израел при откривани по 8000 заразени на ден умират по под 20 човека на ден. В общи линии като в България при открити по 1300 заразени. Когато тук вземат да откриват по 8000 ще видим по колко ще умират - но нещо ме съмнява че няма да е като в Израел
                              В Израел абсолютният рекорд е 100 човека. От тази гледна точка 20 не са никак малко. Ама ваксарския мозък чете данните както му е удобно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                                Абе сериозно, някой забеляза ли огромната "вълна" в Израел, която май не се впечатлява от "ваксинирани". Би трябвало някой да е забелязал, но някак не се усеща по коментарите.
                                В Израел при откривани по 8000 заразени на ден умират по под 20 човека на ден. В общи линии като в България при открити по 1300 заразени. Когато тук вземат да откриват по 8000 ще видим по колко ще умират - но нещо ме съмнява че няма да е като в Израел

                                Коментар

                                Working...
                                X