IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конспирации

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid
    replied
    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Не обичам да играя на жмичка. Имам си собствено мнение, и го отстоявам, освен ако някой не ми даде разумен довод, за който до момента не съм знаел.

    Иначе и аз съм изчел де що фантастични книги, които някъде някой е писал. Изгледал съм и всички филми с подобна тематика, както и всички НЛО клипове, до които съм се докопал. Причината е ясна - аз искам да живея в бъдещето, а не в миналото. И съм си изградил собствено мнение по въпроса, което някакси обединява всичко научено в някаква логически добре изглеждаща теория.

    Иначе вече съм станал експерт в разбиването на митове и в разпознаването на зрънцето истина сред морето от фейк.
    Едва ли четенето наред, те прави по-щастлив. Ангажира ти време и внимание иино отваря в съзнанието ти вратички за въздействие (средно по една на автор) но, „ какво от това”, зависи от онова, което правиш сам. Живот в бъдещето, едва ли значи поглъщане всичко от миналото. Да не говорим за разликата между „истина” ѝ „факти” , за които, и думички различни има.

    Напиши коментар:


  • Mateev
    replied
    Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

    Много грубо ми влизаш с бутонките в краката, направо си за директен червен картон
    От 15 год се интересувам по темата, изчел съм на практика всичко по темата за извънземни - безброй книги и статии в нета, стотици изгледани предавания по НISTORY. Но това че съм изчел тонове книги, това не е важно. Не е било механично четене. Безброй часове съм мислил и анализирал и отново мислене и анализиране, за да отсея бозата и боклука от относително по-достоварнеата информация„ и с всяка нова информация да подреждам отново и отново пъзела. Докато накрая преди 2 - 3 год лично за мен да си изясня картината. Поне в най-общ вид. И в някои частни случаи и малко в дълбочина.
    И ти сега искаш с едно изречение да ти отговоря на въпроса ? И до отговора ще стигнем. Едно по едно да е по-интересно.
    Ти кажи първо с моята хронология през хилядолетията съгласен ли си и ако не защо? Държа да чуя твоето мнение.
    Не обичам да играя на жмичка. Имам си собствено мнение, и го отстоявам, освен ако някой не ми даде разумен довод, за който до момента не съм знаел.

    Иначе и аз съм изчел де що фантастични книги, които някъде някой е писал. Изгледал съм и всички филми с подобна тематика, както и всички НЛО клипове, до които съм се докопал. Причината е ясна - аз искам да живея в бъдещето, а не в миналото. И съм си изградил собствено мнение по въпроса, което някакси обединява всичко научено в някаква логически добре изглеждаща теория.

    Иначе вече съм станал експерт в разбиването на митове и в разпознаването на зрънцето истина сред морето от фейк. Така че 99.9% съм сигурен, че извънземни съществуват, и са идвали на земята много пъти в нашата история. При това говорим не за една, а за десетки раси. И всяка една от тези раси е преследвала своите си планове, много от които ние не сме в състояние да ги разберем.

    В никакъв случай обаче не говорим, за експлоатиране на природни ресурси, каквито извънземните по-лесно могат да си ги намерят на всяко едно небесно тяло. Не е и за да ни завладеят (нас или земята), което ако са искали, много лесно са можели да го направят. По-скоро техния интерес е бил именно развитието на една потенциално разумна раса, което ми е много интересно защо толкова ги вълнува.
    Last edited by Mateev; 05.07.2020, 15:45.

    Напиши коментар:


  • precakanoto
    replied
    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Ravnovesie, с поредно много добро включване. Иска ми се да наблегна на още един нюанс. Конспирациите са много популярни и защото свалят отговорността за живота от вярващият в конспирации и я прехвърлят в тези които са "извършили" конспирацията. След като нищо не зависи от него а всичко е конспирация, то вярващият няма вина. Той от тотален неудачник, тъпак, некадърник ... се превръща в жертва. Така в собствените си очи се издига от утайката на обществото, което реално му е обективното място и се превръща в собствените си очи в морален победител. Може, Сорос, Бил Гейтс, Джеф Безос, ... да имат повече, но аз съм морално над тях. Така повярват ли в конспирация остават на дъното на живота защото от този момент нататък някой друг е виновен за всичко, което се случва в живота им. Няма значение дали виновника ще е КГБ, ЦРУ, Мосад, циганите, евреите, Путин, Ердоган, Сорос, 5Г, ваксини, Шиши, комунистите, мажоритарите те ще продължат да правят едно и също с надеждата да получат различен резултат. Нали все пак провала им не е в следствие на техните тъпотии. Виновен е друг. Може би на седемдесет и третият им опит Сорос ще проспи нещата и ще им се получи. Кой знае?
    Теории много, а "истината е някъде там..." А някога са казвали "ако искаш да разбереш "истината", следвай парите.." А може би не сме дораснали за повече

    Напиши коментар:


  • dddd
    replied
    Ravnovesie, с поредно много добро включване. Иска ми се да наблегна на още един нюанс. Конспирациите са много популярни и защото свалят отговорността за живота от вярващият в конспирации и я прехвърлят в тези които са "извършили" конспирацията. След като нищо не зависи от него а всичко е конспирация, то вярващият няма вина. Той от тотален неудачник, тъпак, некадърник ... се превръща в жертва. Така в собствените си очи се издига от утайката на обществото, което реално му е обективното място и се превръща в собствените си очи в морален победител. Може, Сорос, Бил Гейтс, Джеф Безос, ... да имат повече, но аз съм морално над тях. Така повярват ли в конспирация остават на дъното на живота защото от този момент нататък някой друг е виновен за всичко, което се случва в живота им. Няма значение дали виновника ще е КГБ, ЦРУ, Мосад, циганите, евреите, Путин, Ердоган, Сорос, 5Г, ваксини, Шиши, комунистите, мажоритарите те ще продължат да правят едно и също с надеждата да получат различен резултат. Нали все пак провала им не е в следствие на техните тъпотии. Виновен е друг. Може би на седемдесет и третият им опит Сорос ще проспи нещата и ще им се получи. Кой знае?

    Напиши коментар:


  • Асо Пика
    replied
    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Ще ме светнеш ли кои са тези двамата?
    Много грубо ми влизаш с бутонките в краката, направо си за директен червен картон
    От 15 год се интересувам по темата, изчел съм на практика всичко по темата за извънземни - безброй книги и статии в нета, стотици изгледани предавания по НISTORY. Но това че съм изчел тонове книги, това не е важно. Не е било механично четене. Безброй часове съм мислил и анализирал и отново мислене и анализиране, за да отсея бозата и боклука от относително по-достоварнеата информация„ и с всяка нова информация да подреждам отново и отново пъзела. Докато накрая преди 2 - 3 год лично за мен да си изясня картината. Поне в най-общ вид. И в някои частни случаи и малко в дълбочина.
    И ти сега искаш с едно изречение да ти отговоря на въпроса ? И до отговора ще стигнем. Едно по едно да е по-интересно.
    Ти кажи първо с моята хронология през хилядолетията съгласен ли си и ако не защо? Държа да чуя твоето мнение.

    Напиши коментар:


  • Pyramid
    replied
    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Ще ме светнеш ли кои са тези двамата?
    Лично аз, подозирам „Тоя” и „Оня”, „Доброто” и „Злото”, „Бог” и „Сатаната”...ох. Много станаха. Пак.

    Напиши коментар:


  • pinoccio
    replied
    Между другото, съществува един въпрос, който е много над тези за извънземните и какво е шмъркал Дарвин, за да се позове на еволюцията и да припише на човека всички маймунджулуци. Това е въпросът, чийто отговор неслучайно е записан на първо място на изумрудените скрижали на Хермес Тристмегист, защото от там започва всичко. Иначе всички последващи разсъждения отиват в темата на "Виртуалната кръчма", където две бири винаги са повече от една и пораждат съответно повече опции за невротрансмитерите. Въпросът е - ментална ли е Вселената? Ние изхождаме в разсъжденията си единствено в контекста на материалния свят, като за основа приемаме желязовъглеродната диаграма - тази библия на съвременната алхимия. Което е доста едностранчиво предвид твърде оскъдното присъствие на познатия ни видим свят, за който най-пълното математическо обяснение се изчерпва с тройния интеграл. Когато квантовата механика нахлу във физиката с взлом, се оказа, че най-полезна работа вършат съвсем обикновени коефициенти, прилагани по собствено усмотрение. Сякаш нещата стават все по-прости. Така се развива днес науката. А извънземните са само една проекция на неразбирането на нашия свят.

    Напиши коментар:


  • Mateev
    replied
    Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
    ....
    Проблемите на човечеството още от зората на неговото създаване са следствие на проблемите на онези .... двамата .... дето не могат да се разберат помежду си вече толкова хиляди години, от техните войни и вражди страдат хората та чак до наши дни и до днес.
    Ще ме светнеш ли кои са тези двамата?

    Напиши коментар:


  • Асо Пика
    replied
    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Ако намекваш за Бог и за Исус Христос - не съм съгласен. По-скоро са някакви извънземни, и техния спектър от вмешателства е далече по-обширен от това, което се описва в Библията. Че се грижат за нас - грижат се, не мога да го отрека. Сещам се обаче, че и човек се грижи за прасето, преди да го заколи.
    Не става дума изобщо за Исус Христос , за друго иде реч
    Извънземна раса е .... свръх технологично развита, но без никакъв морал и духовни качества
    Проблемите на човечеството още от зората на неговото създаване са следствие на проблемите на онези .... двамата .... дето не могат да се разберат помежду си вече толкова хиляди години, от техните войни и вражди страдат хората та чак до наши дни и до днес
    Който от двамата накрая спечели последната война това ще е бъдещето на човешката раса и цивилизация
    Но лично аз имам лоши предчувствия .... като гледам какво става по света през последните 100 год. особено през последните 30 год

    Преди Ледниковия период преди около грубо 12 000 год - Извънземен интелект, господство на Расата по цялата планета, хората са просто роби и хлебарки

    4500 год пр. н. е. - 2000 год пр. н. е - извънземен интелект, нечовешка история, в която хората официално са признати като разумни същества, но реално все още са третирани като роби, после нещата се променят ....

    2000 год пр. н. е. - 1 век от н. е.- Смесена история, извънземен интелект с човешко участие, което все повече се засилва

    1 век от н. е. - до наши дни - Човешка история, каквато я познаваме ...

    Напиши коментар:


  • Mateev
    replied
    Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

    Виж болднатото червено
    Ако кажеш тези някои (двамата) ще си много близо до същността на нещата и историята. И ако проследиш как се е развивала човешката цивилизация и общество през последните 6000 години и особено в периода 4000 год преди новата ера до 1 - 2 век от новата ера ще си изясниш глобално картината. Дори не е необходимо да навлизаш в подробности и детайли. Човешката история започва преди 2000 год. Всъщност подозирам, че това вече ти е ясно
    Ако намекваш за Бог и за Исус Христос - не съм съгласен. По-скоро са някакви извънземни, и техния спектър от вмешателства е далече по-обширен от това, което се описва в Библията. Че се грижат за нас - грижат се, не мога да го отрека. Сещам се обаче, че и човек се грижи за прасето, преди да го заколи.

    Напиши коментар:


  • precakanoto
    replied
    Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Теорията за еволюцията на видовете си е засега куца теория. Ако някой ден успеем да се местим във времето, кой знае какво ще открием за него или по-точно за неговата относителност.
    Забравили сте Досиетата Х. В сезон 4, не помня коя серия беше, Мълдър проявява "медиумски" способности и се "връща" във времето от по-предишен живот, когато го убиват като участник в някаква идиотска война и той не успява да се върне при своята сродна душа. После в текущия си живот, точно я открива, а тя да вземе да му върне страданието, като умира преди да я спаси... След още 1-2 серии в същия сезон, "Канцерогенният" (най-конспиративният персонаж)..стреля по Джон Кенеди, а после и по Мартин Лутър... За добро или лошо, агент Мълдър започва да усеща интуитивните си способности и започва повече да ги слуша а понякога и да им се доверява. Накрая само Бог знае какъв ще е финала, чува се, че щели да направят още серии...

    Напиши коментар:


  • Асо Пика
    replied
    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Тя теорията за произхода на видовете си е вярна за всички видове животни, с изключение на Homo Sapiens. Тоест еволюцията и естествения подбор са си верни, но нещата се случват много много бавно. При хората обаче някой периодично ни е модифицирал гените и така поне 5-6 пъти в нашата история сме имали огромен и необясним скок най-вече в интелектуален аспект.

    Това не може да се случи с естествен подбор, не и за 10-20 хиляди години, които са максимум 500-1000 поколения. Прекалено са малко на брой от еволюционна гледна точка. Освен това трябва да се знае, че естествения подбор е подбирал здрави и яки, а не умни мъже. Същото важи и за жените - естествения подбор е подбирал такива с големи цици, а не такива, каквито са днешните жени.

    Следователно интелекта ни (пък и други параметри) многократно са били модифицирани и изкуствено развивани от някой, който все още не го знаем каква роля играе и къде се намира. Този някой и до ден днешен продължава да ни се меси и да ни направлява развитието в желаната от него посока.
    Виж болднатото червено
    Ако кажеш тези някои (двамата) ще си много близо до същността на нещата и историята. И ако проследиш как се е развивала човешката цивилизация и общество през последните 6000 години и особено в периода 4000 год преди новата ера до 1 - 2 век от новата ера ще си изясниш глобално картината. Дори не е необходимо да навлизаш в подробности и детайли. Човешката история започва преди 2000 год. Всъщност подозирам, че това вече ти е ясно

    Напиши коментар:


  • Mateev
    replied
    Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Теорията за еволюцията на видовете си е засега куца теория. Ако някой ден успеем да се местим във времето, кой знае какво ще открием за него или по-точно за неговата относителност.
    Тя теорията за произхода на видовете си е вярна за всички видове животни, с изключение на Homo Sapiens. Тоест еволюцията и естествения подбор са си верни, но нещата се случват много много бавно. При хората обаче някой периодично ни е модифицирал гените и така поне 5-6 пъти в нашата история сме имали огромен и необясним скок най-вече в интелектуален аспект.

    Това не може да се случи с естествен подбор, не и за 10-20 хиляди години, които са максимум 500-1000 поколения. Прекалено са малко на брой от еволюционна гледна точка. Освен това трябва да се знае, че естествения подбор е подбирал здрави и яки, а не умни мъже. Същото важи и за жените - естествения подбор е подбирал такива с големи цици, а не такива, каквито са днешните жени.

    Следователно интелекта ни (пък и други параметри) многократно са били модифицирани и изкуствено развивани от някой, който все още не го знаем каква роля играе и къде се намира. Този някой и до ден днешен продължава да ни се меси и да ни направлява развитието в желаната от него посока.

    Напиши коментар:


  • Trakatrak
    replied
    Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

    Това е най-строго пазената тайна в човешката история. Пълно отричане дори на очевидните и безбройни факти !!! Защото ако се разкрие истината ще излезе, че човечеството е лъгано през последните 2000 год. Лъгано от правителства, лъгано от религиите, от Ватикана, от всички. Ако се разкрия, че човешкия вид е създаден от извънземна раса и цивилизация, смятай каква тотална невъобразима анархия с библейски мащаби ще настане по света.
    Аз лично приемам да съм създаден от извънземна раса например от анунаците отколкото да смятам, че моите далечни предци преди милиони години са били маймуни според Дарвин & Со
    Теорията за еволюцията на видовете си е засега куца теория. Ако някой ден успеем да се местим във времето, кой знае какво ще открием за него или по-точно за неговата относителност.

    Напиши коментар:


  • Pyramid
    replied
    Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Разкажете моля за нюансите,

    Те теб вече, са те привлекли за своя...кауза.

    Напиши коментар:

Working...
X