IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конспирации

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Ravnovesie, с поредно много добро включване. Иска ми се да наблегна на още един нюанс. Конспирациите са много популярни и защото свалят отговорността за живота от вярващият в конспирации и я прехвърлят в тези които са "извършили" конспирацията. След като нищо не зависи от него а всичко е конспирация, то вярващият няма вина. Той от тотален неудачник, тъпак, некадърник ... се превръща в жертва. Така в собствените си очи се издига от утайката на обществото, което реално му е обективното място и се превръща в собствените си очи в морален победител. Може, Сорос, Бил Гейтс, Джеф Безос, ... да имат повече, но аз съм морално над тях. Така повярват ли в конспирация остават на дъното на живота защото от този момент нататък някой друг е виновен за всичко, което се случва в живота им. Няма значение дали виновника ще е КГБ, ЦРУ, Мосад, циганите, евреите, Путин, Ердоган, Сорос, 5Г, ваксини, Шиши, комунистите, мажоритарите те ще продължат да правят едно и също с надеждата да получат различен резултат. Нали все пак провала им не е в следствие на техните тъпотии. Виновен е друг. Може би на седемдесет и третият им опит Сорос ще проспи нещата и ще им се получи. Кой знае?
    Много добър пост.
    Особено удачен пример имаме от последния месец дето ежедневно гледаме с подкрепата на масмедиите по улиците на щатите изстъпленията на тая креслива утайка от лузъри от всякакви цветове дето все обикновения бял човек и историята им са виновни за тяхната непълноценност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Може и някаква специална селекция да играе роля
      И това има значение, но още повече, какво има човек под капата. Ако един петел има три глави, мн. ясно. че ще кукурига три пъти повече

      Коментар


      • Човек да не мръдне за дни някъде на почивка, чак нова тема за конспирациите сте създали....гледам май и извънземните много актуални станали...
        Паралелни светове и т.н., ма няма лошо де, пишете си, разпускайте.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

          Ако е само времето .. добре
          Може и някаква специална селекция да играе роля

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

            петеля отдавна веч е изкукуригал пич Ма това са прости логически брътвежи и то писани на трезва глава смятай кви ги говоря кат вкарам 2 водки, е тогаз наистина почвам и аз да кукуригам
            Oще по-интересно, ако си мернал жената в такъв критичен момент. Щом петела скачал по оградата ... представям си какво ще й се случи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

              Времето не прощава
              Ако е само времето .. добре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                Изкукуригал е вече петелът. Дали е нужен? Не знам, сама си прецени
                петеля отдавна веч е изкукуригал пич Ма това са прости логически брътвежи и то писани на трезва глава смятай кви ги говоря кат вкарам 2 водки, е тогаз наистина почвам и аз да кукуригам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                  ОООООО ..... како лелче .... къде се изгуби бе ... Затуй ли вчера ти оставих такъв бакшиш? Взе го и духна негде ...
                  Ся петел имам си ама много бели почна да прави нещо го пере хормона моя ... на кокошките ми по 2 пъти се качва на всяка ... то туй добре ама почна и жената да заглежда Показах му оня ден сатъра и дръвника хеле кротна се за 2 дена и миряса ама ей на жената ми вика че сабахлем като я видял пак кукуригал и пял 1 час и скачал по оградата на курника
                  Аз си взех петте жълти стотинки . Ако рестото ти го няма , се обърни към другарите. Може някой да се е спънал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                    Изкукуригал е вече петелът. Дали е нужен? Не знам, сама си прецени
                    Времето не прощава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                      Тоз нАучен труд,трябва да се запази за вековете !
                      Пп. Размножавай кокошките, явно са страхотно вдъхновение за полета на мисълта . Ще взема и аз да си отглеждам.
                      Пп. Петел ,нужен ли е ? Да кукурига
                      ОООООО ..... како лелче .... къде се изгуби бе ... Затуй ли вчера ти оставих такъв бакшиш? Взе го и духна негде ...
                      Ся петел имам си ама много бели почна да прави нещо го пере хормона моя ... на кокошките ми по 2 пъти се качва на всяка ... то туй добре ама почна и жената да заглежда Показах му оня ден сатъра и дръвника хеле кротна се за 2 дена и миряса ама ей на жената ми вика че сабахлем като я видял пак кукуригал и пял 1 час и скачал по оградата на курника

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                        Тоз нАучен труд,трябва да се запази за вековете !
                        Пп. Размножавай кокошките, явно са страхотно вдъхновение за полета на мисълта . Ще взема и аз да си отглеждам.
                        Пп. Петел ,нужен ли е ? Да кукурига
                        Изкукуригал е вече петелът. Дали е нужен? Не знам, сама си прецени

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Aсо пика, това беше яко



                          ПП
                          Леля, а не може ли само петли да се отглеждат?
                          Принципно може, ма не знам, толко ли е вдъхновяващо
                          Чак му завидях

                          Коментар


                          • Aсо пика, това беше яко



                            ПП
                            Леля, а не може ли само петли да се отглеждат?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика

                              Малко мисловни упражнения да не заспим в тия жеги

                              Ако всичко което можеш да познаваш са собствените ти мозъчни представи и халюцинации в действие цялата Вселена, която познаваш, е вътре в главата ти. Опитай се да се придържаш към този модел поне в продължение на един час. Отбележи си колко често се подхлъзваш обратно към идеята, че .... Вселената е извън теб.
                              Според здравия разум на западната наука ние съществуваме „вътре” в „обективната Вселена” нал тъй или демек „обективната Вселена” съществува „извън” нас. Не се се съмняваш в това, нали? Ако започнеш да се съмняваш в това неизбежно ще достигнещ до доста налудничави и ексцентрични заключения …..
                              Как знаем каквото и да било тази така наречена "външна Вселена”? Как я възприемаме? Да взема само зрението тъй като близо 90% от информацията за „външния свят” приемаме чрез зрителният, визуалният канал (най-„агресивният” сетивен канал), но същата сюрреалистична логика е приложима и за другите сетива. Виждаме обектите във „външната Вселена” чрез очите си и след това градим техни картини/модели в мозъка си. Мозъкът интерпретира онова, което очите предават като енергийни сигнали. Да не усложнявам упражнението ще игнорирам данните които показват, че мозъкът прави само догадката, че може да интерпретира тези сигнали ….
                              И тъй ние живеем „вътре” във „външната Вселена” и изграждаме нейна картина или модел „в” мозъка си, като събираме или синтезираме и интерпретираме нашите модели на части от Вселената, наречени „обекти”. Оттук следва, че ние изобщо не познаваме „външната Вселена” и нейните „обекти”. Познаваме модела на „външна Вселена” вътре в мозъка ни, който съществува в главата ни. Тогава всичко което виждаме и за което мислим като за съществуващо „вън”, всъщност съществува вътре в главата ни. Виждаме модел на „външната реалност” вътре в главата си и във всекидневния живот забравяме това и действаме така, сякаш моделът съществува извън главата ни , т.е. сякаш (1) моделът и Вселената заемат една и съща област от пространството и (2) това пространство съществува „вън” …..
                              Моделът и Вселената обаче не заемат едно и също пространство и пространството, в което съществува моделът, може да се локализира единствено „вътре” в мозъка ни, който пък е поместен в главата ни. Сега осъзнаваме, че макар „реалната Вселената” да съществува „вън”, моделът съществува вътре ….. И тъй ... разполагаме с „външна Вселена” и модел на същата, като първото е „извън” нас, а второто – „вътре” в нас....

                              Къде обаче съществува главата ни? Главата ни очевидно съществува „вътре” във “външната Вселена” и „извън” мозъка ни, който съдържа модела на “външната Вселена”. Тъй като ние никога не виждаме и не преживяваме „външната Вселена” директно, а само нашия модел на Вселената, възприемаме единствено главата си като част от модела, който съществува вътре в нас. Възприеманата ни глава съществува във нашата възприемана Вселена, нали? Следователно главата, която възприемаме, съществува вътре в някаква друга глава, която ние нито възприемаме, нито можем да възприемаме. Втората глава съдържа нашия модел на Вселената и на самите себе си, и на върха на модела ни за себе си стои модел на главата ни. Следователно нашият модел на собствената ни глава заема много по-малко пространство, отколкото „реалната” ни глава.

                              Следиш ли мисълта ми? ….

                              Ся как е възможно да имаме две глави. Нашата възприемана глава съществува като част от модела ни на Вселената, който съществува в нашия мозък. Нашият мозък обаче съществува във втората ни глава – „реалната” ни глава, която съдържа целия ни модел на Вселената, включително възприеманата ни глава. Т.е. възприеманата ни глава съществува вътре във възприеманата Вселена, която съществува вътре в реалната ни глава, която пък съществува вътре в реалната Вселена. Така имаме две глави – имаме „реална” глава извън възприеманата Вселена и „възприемана глава” вътре във възприеманата Вселена. И тъй като не можем да познаваме или да възприемаме „реалната” Вселена директно, „реалната” ни глава изглежда по-голяма от единствената Вселена, която познаваме и възприемаме – възприеманата ни Вселена вътре във възприеманата ни глава.

                              Ако не си заспал досега трябва да ти е станало вече ясно че , вече имаме три глави – третата съдържа модела, който съдържа „реалната” Вселена и „реалната” глава, и възприеманата Вселена и възприеманата глава. А като помислиш за това опаааа ….. имаме и четвърта глава….. И така нататък до безкрайност. За да обясним възприятието ни за нашето възприятие – способността ни да възприемаме, че възприемаме, – имаме три глави, за да обясним това, имаме четвърта глава, а за да обясним способността си да продължаваме този анализ до безкрай, имаме безкраен брой глави и съответно безкраен брой мозъци и съответно безкраен брой умове.

                              Що се отнася до Вселената „извън” теб: Разбира се, ти не си я създал. Но точно защото ти не си я създал, не можеш никога да я познаваш…… освен само приблизително…… относително приблизително. Това, което знаеш и смяташ за „Вселената отвън” е друга част от мозъка ти е конструирала модел, който ти отъждествяваш с Вселената отвън.

                              Схвана ли за кво иде реч? Неееее … още не си. Само си мислиш, че си схванал…. Знам …. Трудно е от първия път …..

                              Започни отново ….
                              Тоз нАучен труд,трябва да се запази за вековете !
                              Пп. Размножавай кокошките, явно са страхотно вдъхновение за полета на мисълта . Ще взема и аз да си отглеждам.
                              Пп. Петел ,нужен ли е ? Да кукурига

                              Коментар


                              • Пренаселението на земята може да се реши с намаляване на продължителноста на живота. Ковид 19 е първия опит.

                                Основната маса да живее до трийсет години и после празнично да отива в домове на благословена смърт.
                                Една малочислена каста, управляващите, ще имат правото на живот до естествена смърт.

                                Това е модел на фантаста Иван Ефремов и все повече го намирам за по-добър от циганското размножаване на сегашното човечество.

                                Коментар

                                Working...
                                X