IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пазете се да не ви вземат номерата на колата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да беше платил на адвокат да ти обжали и фишове и глоби за изтичане на давност, за не връчване. Сега ще си платиш и съдия-изпълнителя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Последна информация от преди 5 минути. Тъй като в последните 2 дена платих 5 фиша от стари години, за които не знаех и не съм бил информиран, реших да проверя каква е ситуацията с глобите и в НАП. И оооо ужас, там също виси някаква глоба за 50 лева от ....... дръжте се за масата ....... от април 2012-та година.

      Невероятно, но факт. Само от преди 3-4 месеца имам служебна бележка от НАП, че не дължа никакви суми към бюджета, и след нея някой бюрократ е въвел някаква стара глоба от 2012-та година. Няма лъжа, няма измама - хартийката за тази глоба е лежала на нечие бюро ЦЕЛИ 9 ГОДИНИ !!!

      Това не ми се случва за първи път. Поне 2-3 пъти така изневиделица в НАП са се появявали някакви стари глоби с 2-3 годишна даваност, но това с 9-те години закъснение направо кърти мивки. Вече започвам да очаквам глоби с дата от преди да се родя.

      Започвам да си мисля, че някои държавни служители УМИШЛЕНО СИ ИЗМИСЛЯТ СТАРИ ГЛОБИ и ги въвеждат на случаен принцип на случайни хора. При това този ГРАБЕЖ явно е в особено големи размери, щом на мене и на моето семейство се случва вече 4-5 пъти през последните години. Сумите не са големи и общо не са надхвърлили 1000 лева, но бройката им направо ме впечатлява.

      При това забележете - за тези глоби няма АБСОЛЮТНИ НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА. Просто един единствен ред в нечия база данни на нечия държавна служба, без никакви разяснения за какво става въпрос.
      За задължения над 5 години е минала давността - искаш да го махнат на това основание. Не знам дали не си сбъркал като си го платил, един вид го признаваш и както казваш ще цъфне и съдия изпълнителя да си поиска рекета.

      Коментар


      • Платих и тази надявам се последна глоба, но при плащането стана ясно, че вече е дадена за принудително изпълнение на съдия-изпълнител. Тоест НАП си получи парите, но съдия-изпълнителя още не е. И сега ми е любопитно дали няма да ми се изтърси на вратата този неизвестен съдия изпълнител, и да си поиска 200-300 лева за направените от него разходи.

        Въобще пълна пародия е с тази държава, но не обвинявам само съществуващите властимащи, а всички политици, заедно с цялата нескопосана държавна администрация.

        ПП: Тази последната глоба не е от КАТ, а от общината. Предполагам е за неправилно паркиране, защото в Габрово няма паяци да вдигат колите. Да, ама защо се появява с 9-годишно закъснение, и защо се дава на съдия-изпълнител, без преди това да ме предупредят с някакво писъмце както общината, така и НАП?
        Last edited by Mateev; 10.06.2020, 11:20.

        Коментар


        • Последна информация от преди 5 минути. Тъй като в последните 2 дена платих 5 фиша от стари години, за които не знаех и не съм бил информиран, реших да проверя каква е ситуацията с глобите и в НАП. И оооо ужас, там също виси някаква глоба за 50 лева от ....... дръжте се за масата ....... от април 2012-та година.

          Невероятно, но факт. Само от преди 3-4 месеца имам служебна бележка от НАП, че не дължа никакви суми към бюджета, и след нея някой бюрократ е въвел някаква стара глоба от 2012-та година. Няма лъжа, няма измама - хартийката за тази глоба е лежала на нечие бюро ЦЕЛИ 9 ГОДИНИ !!!

          Това не ми се случва за първи път. Поне 2-3 пъти така изневиделица в НАП са се появявали някакви стари глоби с 2-3 годишна даваност, но това с 9-те години закъснение направо кърти мивки. Вече започвам да очаквам глоби с дата от преди да се родя.

          Започвам да си мисля, че някои държавни служители УМИШЛЕНО СИ ИЗМИСЛЯТ СТАРИ ГЛОБИ и ги въвеждат на случаен принцип на случайни хора. При това този ГРАБЕЖ явно е в особено големи размери, щом на мене и на моето семейство се случва вече 4-5 пъти през последните години. Сумите не са големи и общо не са надхвърлили 1000 лева, но бройката им направо ме впечатлява.

          При това забележете - за тези глоби няма АБСОЛЮТНИ НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА. Просто един единствен ред в нечия база данни на нечия държавна служба, без никакви разяснения за какво става въпрос.
          Last edited by Mateev; 10.06.2020, 11:00.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            .....
            Само по времето на управление на Бойко Борисов Законът за движение по пътищата е променян 53 пъти. Тези промени не засягат основните принципи на закона относно правила за движения, предимства и подобни. Те за относно регистрации, скорост по автомагистрали, наказания и т.н.
            Например само чл.91 т.3 е изменян 15 пъти. Той е за МПС със специален режим на движение.
            А бе идиотия, създадена от идиоти.
            Не мисля, че Бойко Борисов е виновен за всеки един гаф в тази държава. Все едно да кажеш, че Мъск е виновен за всяка една самозапалила се Тесла, а Тръмп - за всеки един ограбен магазин или убит негър.

            Според мене всички политици имат обща и споделена вина, но също така вина имат и всички служители на държавния апарат. Говорим за стотици хиляди хора, голяма част от които са корумпирани повече или по-малко. Също така са разглезени и мързеливи, и не си спазват задълженията. За разлика от служителите в частния бизнес, тези в държавния не знаят какво е това интензивна 8-часова работа. Тях ги мързи да си мръднат гъза от стола и да се преместят на друг стол, а какво остава да обслужват гражданите, при това да го правят съвестно, качествено и бързо.

            Всеки път когато попадна на такъв разглезен бюрократ, и ме хващат нервите. Те буквално живеят в друга вселена, в която времето тече 10 пъти по-бавно. Пипкат се, туткат се, движенията са им бавни като на забавен кадър, намръщени са, сякаш клиента им е виновен, че ги е накарал да си мръднат гъза. Абе пълна деградация във физически и в умствен план.

            И ти очакваш такива хора да измислят коректни закони, и после да ги прилагат на практика? И как да стане това, като повечето от тях са умствено деградирали и морално са паднали по-ниско от кота нула?

            Затова аз твърдя, че не е виновна една или друга власт, а цялата държавна машина, която каквото и да похване, все се изхитрява да го опорочи, провали и корумпира. В тази държавна машина отиват на работа най-некадърните и най-нискоинтелигентни членове на обществото, които не са намерили друг начин за изява. Мързи ги да работят, мързи ги дори и да мислят. Въобще - пълна деградация, но за сметка на това мечтаят за големи доходи, и затова корупцията е част от цялата тази система.
            Last edited by Mateev; 10.06.2020, 09:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              След като населението толкова години търпи безумни рекетьорски закони в аборигенска държава - еми да си сърба попарата, която само си е надробило без да мрънка.
              Направих си труда да проверя колко пъти е изменян и допълнян Законът за движение по пътищата от неговото приемане през 1999г.
              Оказа се че Законът е променян и допълнян 86 пъти. Повече от 4 пъти годишно. Че то факира Мити да си в правото, не можеш да се ориентираш във всички тези изменения и допълнения. И ако преди приемането ни в Европейския съюз има някакви основания за повечко изменения, за да може да се хармонизира законът с европейското законодателство, то следващите промени се правят на парче поради конюнктурни съображения от пишман законодатели.
              Само по времето на управление на Бойко Борисов Законът за движение по пътищата е променян 53 пъти. Тези промени не засягат основните принципи на закона относно правила за движения, предимства и подобни. Те за относно регистрации, скорост по автомагистрали, наказания и т.н.
              Например само чл.91 т.3 е изменян 15 пъти. Той е за МПС със специален режим на движение.
              А бе идиотия, създадена от идиоти.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Така е - вече съм абсолютно сигурен и имам доказателство, че на КАТ не му пука дали хората са информирани и че ВЪОБЩЕ НЕ ПРЕДПРИЕМА МЕРКИ ДА ГИ ИНФОРМИРА.
                Напротив, КАТ нарочно не ги пращат, за да създават в бъдеще приходи на своята агенция.
                Матеев, лекарите нали това правят в БГ ??

                Излязоха доста случаи, където за 100 лв. дълг за телефон отпреди години, ти правят запор на апартамента и го продават за 20 % от реалната цена на доверени хора.
                Далаверата се движи от новите мутри- ЧСИ/частни съдебни изпълнители.

                ​​​​​​За съжаление системата в България е сбъркана.
                Знам за един тарикат дето е отмъкнал десетки имоти, в комбина със неговото гадже.
                Човека е бивш полицай, а тя е изпечена к@рва на средна възраст.
                Набелязват жертвата в бар ресторант, кафе или просто го проучвт къде ходи.
                Мацката му влиза под кожата.
                Тя има терен и ще преспят заедно, ама преди това се е постарала той да е мъртво пиян.
                Дава му да подпише едно малко празно парче хартия.
                На сутринта тариката го оформя като запис на заповед за 20к лева със 10% месечна лихва,
                И човека изгоре.

                Гигив е прав.Трябва да се иска правен съвет, ако сумата е над 50-100 лв.
                Аз оспорвам всеки акт и фиш, така за спорта, добивам повече опит имам спечелени десетина семейни случаи, не само за КАТ де.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Матеев, направо ти се чудя на наивността, да го кажа по-меко.

                  Ти попита ли твоя служител, дали физически е притежавал свидетелство за правоуправление, когато са го спрели? Щото от писанията ти не става много ясно.
                  Ако човекът е имал свидетелство, което НЕ Е ОТНЕТО преди да го спрат, за какъв акт става въпрос? Че тоя акт дори няма да стигне до съда, ако го обжалваш. Началника на КАТ сам ще го анулира. Ако милиционерите са тъпи идиоти, вероятно оня дето издава наказателните постановления не е пълен идиот. Няма как да отнемат "виртуално" свидетелството и въпреки че реално го има, да направят акт по чл.150. Ти поне един адвокат не познаваш ли бе?

                  Второ. Ако човекът е имал свидетелство от нужната категория и ти си му дал кола, няма как да ти направят акт на тебе. Това е просто като боб. Обжалваш и отиваш в съда, ако трябва. Актът ще падне. После отиваш в и подаваш граждански иск са хилядата лева за номерата, за винетката, за пропуснати ползи и въобще са всичко, което се сети адвокатът ти. Какво си отишъл като агне на заколение и си им подписал акта? Нали си велик интелект?

                  И трето. Няма какво да пискаш като озлочестена девица, че мутро-милиционерите ти спрели колата и ти вземали номерата. Тези мутро-милиционери, които измислиха идиотските закони са от ГЕРБ, които ти така ревностно защитаваш и превъзнасяш.
                  Така че ще си траеш и ще плащаш. Това ти е наказанието (твърде меко) за подкрепата на сикаджийската престъпна групировка.
                  Гигов, много точно и на място казано! Подкрепям.
                  След като населението толкова години търпи безумни рекетьорски закони в аборигенска държава - еми да си сърба попарата, която само си е надробило без да мрънка.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Port...tService/Index показва само връчените наказателни постановления.

                    https://edelivery.egov.bg/ би трябвало, поне такъв е замисълът, да служи за електронно връчване и на НП от КАТ. За регистрация се иска КЕП или ПИК от НОИ.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Матеев, направо ти се чудя на наивността, да го кажа по-меко.

                      Ти попита ли твоя служител, дали физически е притежавал свидетелство за правоуправление, когато са го спрели? Щото от писанията ти не става много ясно.
                      Ако човекът е имал свидетелство, което НЕ Е ОТНЕТО преди да го спрат, за какъв акт става въпрос? Че тоя акт дори няма да стигне до съда, ако го обжалваш. Началника на КАТ сам ще го анулира. Ако милиционерите са тъпи идиоти, вероятно оня дето издава наказателните постановления не е пълен идиот. Няма как да отнемат "виртуално" свидетелството и въпреки че реално го има, да направят акт по чл.150. Ти поне един адвокат не познаваш ли бе?

                      Второ. Ако човекът е имал свидетелство от нужната категория и ти си му дал кола, няма как да ти направят акт на тебе. Това е просто като боб. Обжалваш и отиваш в съда, ако трябва. Актът ще падне. После отиваш в и подаваш граждански иск са хилядата лева за номерата, за винетката, за пропуснати ползи и въобще са всичко, което се сети адвокатът ти. Какво си отишъл като агне на заколение и си им подписал акта? Нали си велик интелект?

                      И трето. Няма какво да пискаш като озлочестена девица, че мутро-милиционерите ти спрели колата и ти вземали номерата. Тези мутро-милиционери, които измислиха идиотските закони са от ГЕРБ, които ти така ревностно защитаваш и превъзнасяш.
                      Така че ще си траеш и ще плащаш. Това ти е наказанието (твърде меко) за подкрепата на сикаджийската престъпна групировка.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        То е ясно, че нямаш проблеми да ги плащаш, но точно там е проблема, - че масово не ни се занимава, плащаме и подминаваме, а те си тиражират схемите и наглостта. Веднъж прекалиха и при мен и не ги изтърпях, та въпроса се реши в съда. Заради принципа да се промени нещо към добро, трябва да се водят дела и да се развива това гражданско общество, да не бъде като 80% пластелин. Злоупотребата с власт и рекет не трябва да се оставя да си вирее като някаква независима държава. Приеми, че въпросът в един момент ще стане важен и принципен, както беше правилната ти позиция да изобличиш мошениците инстафорекс (ако помня правилно) и измамника-съучастник privileg.
                        Така е - вече съм абсолютно сигурен и имам доказателство, че на КАТ не му пука дали хората са информирани и че ВЪОБЩЕ НЕ ПРЕДПРИЕМА МЕРКИ ДА ГИ ИНФОРМИРА.

                        Нека да ви кажа какво се случи днес след посещението ми в КАТ. Първо нали ви казах, че в системата на КАТ имах 2 неплатени фиша от 2-3 години. Снощи седнах, и си ги платих през ePay. На секундата те изчезнаха от системата, и аз бях информиран, че вече нямам никакви други задължения към КАТ.

                        Днес отидох в КАТ, за да ми връчат заповедта за спиране на колата от движение за 6 месеца. Дотук добре, връчиха ми я, и дори ми казаха, че съм щастливец че с нея не ми връчват и акт по член 150, защото аз по закон също трябваше да се сдобия с акт за 300 лева. Не знам как ги правят тези неща - един път спазват закона, а друг път не го спазват. Както и да е.

                        За довиждане обаче ме поляха с още един студен душ - връчиха ми още 3 неплатени фиша, които ги е нямало в системата. Попитах ги защо ги няма в системата, и ми казаха, че фишовете все още се водят НЕВРЪЧЕНИ, и затова не ги пишат в системата. Добре де, защо до сега не сте ме информирали за тях и не сте ми пратили писмо с обратна разписка, което се счита за официално връчване? Отговорът беше преглъщане на сухо и повдигане на рамене.

                        При това забележете - фишовете лежат при тях от декември 2018-та и от началото на 2019-та. И какво излиза?

                        1. Никой не те информира за получени фишове на твое име
                        2. Никой не ги вкарва в електронната система, за да може човек сам да си провери на WEB сайта на КАТ

                        В същото време над главата ти виси дамоклев меч да ти спрат колата от движение за неплатени глоби. Буквално съм гръмнат от това, което се случва на практика. Какво излиза? Нима веднъж седмично всеки един български шофьор трябва да ходи в КАТ, за да ги пита да не би случайно да е дошъл някакъв фиш?

                        Това е действащата система на КАТ в момента, и аз се чудя никой ли властимащ не го забелязва това?

                        Аааа, забравих да кажа - единия от фишовете беше на служебна фирмена кола, и те моля ти се пишат фиш на Изпълнителния директор. Ами ако фирмата имаше 1000 коли, Изпълнителния директор трябва като физическо лице, а не като фирма, да плаща десетки хиляди левове глоба. Тъпо, тъпо до немай къде.
                        Last edited by Mateev; 09.06.2020, 18:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Ако аз бях научавал навреме за тези актове/фишове, имах правото да ги обжалвам, но доколкото знам срока на обжалване е само 14 дена. Освен това аз нямам проблем да си плащам актовете, и предпочитам да не се разправям. Яд ме е обаче, че законодателството е така завъртяно, че прави невинните виновни, и всичко това е законен начин държавата да ни рекетира, а катаджиите не се свенят да злобеят и да събират номерата на колите. В случая с моя служител е имало цял кашон, напълнен догоре с номера на коли. Просто катаджиите са били излезли на ПЛАНИРАН РЕКЕТ, който за съжаление е напълно законен.

                          Бас ловя, че рекетьорите са очаквали моя служител да им кихне някоя стотачка, но понеже той не го е направил, и са му взели номерата на колата. Това е съвременната действителност, ако някой все още не знае за нея.
                          То е ясно, че нямаш проблеми да ги плащаш, но точно там е проблема, - че масово не ни се занимава, плащаме и подминаваме, а те си тиражират схемите и наглостта. Веднъж прекалиха и при мен и не ги изтърпях, та въпроса се реши в съда. Заради принципа да се промени нещо към добро, трябва да се водят дела и да се развива това гражданско общество, да не бъде като 80% пластелин. Злоупотребата с власт и рекет не трябва да се оставя да си вирее като някаква независима държава. Приеми, че въпросът в един момент ще стане важен и принципен, както беше правилната ти позиция да изобличиш мошениците инстафорекс (ако помня правилно) и измамника-съучастник privileg.

                          Коментар


                          • Не стана ясно, колко време след забавяне на плащането на акт се прекратява книжката ???

                            КАТ е мнооого огладнел, почва да си събира парите.

                            Излизането от България може да се окаже невъзможно след отпадане на карантината на 14.06.20, ако имате неплатени пътни глоби.
                            Това предвиждат от Министерството на вътрешните работи, предаде Нова телевизия.
                            Такъв пилотен проект вече работи на изхода към Сърбия, ГКПП Калотина.


                            Засега ще е само на сухоземните граници, когато ги преминавате със МПС.
                            Айде пак повишиха мизите на митничарите.

                            Коментар


                            • Не искат и не искат да направят електронно обслужване, правителство и т.н.
                              И това ще мине ...

                              Коментар


                              • Преди няколко месеца си сменях шофьорската книжка, понеже валидността й изтичаше. Отивам в паспортната служба на МВР, не в КАТ(там също може да се иска преиздаване). Уж че по-бързо ще стане, пък и ми беше по-близо. Както и да е...
                                Та там служителката започна първо с "Я да видим дали имате глоби, защото ако имате... първо плащате после нова книжка".
                                А, казвам и аз.. Аз вече проверих на сайта ви (този, който Матеев е дал) и нямам глоби. И тя ми казва, че на този сайт не били излизали всички глоби, а те имали друг техен "вътрешен" с всичките.
                                Та, за да сте сигурни кой какво има - в КАТ, в паспортната или при истински КАТ-аджия на пътя ще ви проверят всичко. Сайта не е 100% гаранция какво имате.

                                А по въпроса на номерата.... Крали са ми номерата(по незнайна за мен причина) от автомобил. Егати разправията докато си оправите нещата обратно както си трябва. Стар номер не може да се преиздаде, трябва нов. Да не говорим, че няма процедура за подновяване на технически преглед. А на картончето не пише VIN номер, а само рег. номер. И практически трябва да се мине отново на преглед. Шефката на регистрации в КАТ ми казва карай със стария преглед. Аз я питам, как на пътния полицай да му докажа, че това картонче за преглед е от този автомобил, след като няма VIN на него. И тя ми отговаря мъдро: "Ами от де да знам, аз нямам шофьорска книжка!". По-нататъшен разговор беше излишен : )
                                Та процедурата... Първо разправия в МВР за старите номера, писане на обяснения, молби, "неизвестен извършител" и не знам какво си... Репатрак до КАТ, преиздаване, нови талони, номера. Преиздаване на на гражданска, каско. Нов преглед. Лепене на нови лепенки. Старата винетка забравете... писах молба... обадиха ми се след 3-4 месеца, теглих им една майна. Та и нова винетка. Разни регистрации на автомобила по паркинги и други подобни неща... та след 3-4 дни обикаляне като смахнат и сте готови. Разбира се, и много псуване.
                                Last edited by d333; 08.06.2020, 22:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X