IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли отклонения в радиационния фон?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    При заметръсите, се отварят пори, през които, радиоактивни елементи в някакви количества, излизат на повърхността. Нормално е фонът да се повишава. Но, толкова резки фронтове, както описва Матеев, лично аз, ги свързвам интуитивно с макросъбития или от локален, или от космически мащаб. Сателитите... знам ли, някак, не се точно вписват. Особено, без налагане на орбити, време и...абе, технически данни на подозираните обекти.
    Нибиру приближава и ни бомбардира, демек облъчва. Някои смятат, че живеем в Последните времена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Да де, ама пак питам, други пикове със сходна форма и интензивност, периодичност и т.н., засичал ли си?
      Днес имаше още един пик, като този път уреда стоеше в стаята до компютъра ми. Интензитета този път беше по-малък, може би защото уреда беше в стая, но характеристиките на пика бяха абсолютно същите - отвесен преден и заден фронт и продължителност около 10-15 секунди.

      Имай предвид, че уреда не го гледам през целия ден. Точно обратното - през 90% от времето е изключен, но от време на време го включвам и го оставям включен по 20-30 минути. Ако при такъв режим на работа ловя средно по 1 пик на ден, то това автоматично означава, че в действителност има поне по 10 пика на ден.
      Last edited by Mateev; 21.05.2020, 21:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Наистина сателитите нещо не се вписват, защото не знаем какъв смисъл има да облъчват земята с ренгенови или с гама лъчи. От друга страна обаче всеки един сателит си има електроенергия в излишък заради соларните панели, и нищо не му пречи да я преобразува в йонизиращо лъчение. А ако умножим и по бройката на сателитите - и ето ти я още една световна конспирация. Могат го лесно, но не го правят, но ако някъде някой натисне бутона ........
        Да де, ама пак питам, други пикове със сходна форма и интензивност, периодичност и т.н., засичал ли си?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
          И аз имам гайгеров брояч, и аз отчитам пикове, но според мен, произхода им е космически. До повърхността на Земята достига вторично лъчение от сблъсъка на космическите лъчи с атмосферата. Много често забелязвам връзката между такива пикове и обикновено повишени средни стойности със земетресения в района. Нямам предвид само България, а и в съседните държави.
          И подобен уред не става за измерване на храни. Ако храната е толкова радиоактивна, че да се засече от брояча, проблемът ще е изключително сериозен. Няма как да стане без никой да разбере. Опасността е от "горещи" частици в храната, които не променят естествения радиационен фон, но въпреки това са опасни за здравето, но това може да се установи само в лаборатория.
          чрез гама-спектрометричен анализ

          Коментар


          • Нова информация:

            Въпреки обилните валежи през днешния ден, радиоактивния фон на Етъра не се промени - остана си 0.13 usv/h. Това обаче автоматично означава, че източника на този радиоактивен фон не се намира във въздуха, в небето или в повърхностния почвен слой, а някъде доста по-дълбоко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              При заметръсите, се отварят пори, през които, радиоактивни елементи в някакви количества, излизат на повърхността. Нормално е фонът да се повишава. Но, толкова резки фронтове, както описва Матеев, лично аз, ги свързвам интуитивно с макросъбития или от локален, или от космически мащаб. Сателитите... знам ли, някак, не се точно вписват. Особено, без налагане на орбити, време и...абе, технически данни на подозираните обекти.
              Наистина сателитите нещо не се вписват, защото не знаем какъв смисъл има да облъчват земята с ренгенови или с гама лъчи. От друга страна обаче всеки един сателит си има електроенергия в излишък заради соларните панели, и нищо не му пречи да я преобразува в йонизиращо лъчение. А ако умножим и по бройката на сателитите - и ето ти я още една световна конспирация. Могат го лесно, но не го правят, но ако някъде някой натисне бутона ........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                И аз имам гайгеров брояч, и аз отчитам пикове, но според мен, произхода им е космически. До повърхността на Земята достига вторично лъчение от сблъсъка на космическите лъчи с атмосферата. Много често забелязвам връзката между такива пикове и обикновено повишени средни стойности със земетресения в района. Нямам предвид само България, а и в съседните държави.
                И подобен уред не става за измерване на храни. Ако храната е толкова радиоактивна, че да се засече от брояча, проблемът ще е изключително сериозен. Няма как да стане без никой да разбере. Опасността е от "горещи" частици в храната, които не променят естествения радиационен фон, но въпреки това са опасни за здравето, но това може да се установи само в лаборатория.
                При заметръсите, се отварят пори, през които, радиоактивни елементи в някакви количества, излизат на повърхността. Нормално е фонът да се повишава. Но, толкова резки фронтове, както описва Матеев, лично аз, ги свързвам интуитивно с макросъбития или от локален, или от космически мащаб. Сателитите... знам ли, някак, не се точно вписват. Особено, без налагане на орбити, време и...абе, технически данни на подозираните обекти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  По-скоро много малко. За един друг джобен уред с малки батерийки пишеше 100 часа работа. Моя е с 2 бр. АА батерии и сигурно също вече е навъртял 100 часа без да се изтощят, при положение че има и подсветка на екрана.

                  Като цяло Гайгер-Мюлеровата тръбичка е с практически нулева консумация. Да, от време на време се йонизира, но тази йонизация се извършва с енергията на външната частица. Така че ако не е индикацията и дисплея, такъв един уред сигурно би работил хиляди часове с нищожна консумация.
                  От време на време, частица минава и създава ток. По М.Пуб, „колкото повече, толкова повече.” За целта, просто задължително, си иска хранене и режима по постоянен ток. Смея да твърдя, че -с увеличение на фона и, като цяло, на мощността на дозите, консумацията задължително, се вдига. Но, като цяло, приятно впечатление правят ко м пактните размери и хитрото хардуерно решение.

                  Коментар


                  • Още бонус!

                    https://www.kek.jp/en/Facility/IPNS/NeutrinoBeamLine/

                    Last edited by alphaomega; 21.05.2020, 14:52.

                    Коментар


                    • Бонус!
                      Click image for larger version

Name:	LBNE_Graphic_061615_2016.jpg
Views:	1
Size:	16.0 КБ
ID:	3602238





                      Last edited by alphaomega; 21.05.2020, 14:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Всъщност не знам колко е лъчението на една рентгенова снимка или на един скенер, но обещавам следващия път да проверя. До 1-2 седмици на жена ми ще направят планова операция, и ще използвам момента да направя измерване по време на задължителните ренген/скенер.

                        ПП: Иначе този уред е една играчка като всяка друга, и е въпрос на време да ми омръзне и да го захвърля някъде да събира прах. В един момент от бъдещето обаче може да стане много ценен - знае ли човек.
                        Ще ти дам подсказка - мерят го в няколко дни до няколко години от нормалната доза. Не 2 пъти а стотици хиляди пъти. И не е особено опасно при единични случаи. Като ми правиха томография май беше на цяло тяло (600 кинта ми взеха) се поинтересувах колко са ме облъчили
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                          И аз имам гайгеров брояч, и аз отчитам пикове, но според мен, произхода им е космически. До повърхността на Земята достига вторично лъчение от сблъсъка на космическите лъчи с атмосферата. Много често забелязвам връзката между такива пикове и обикновено повишени средни стойности със земетресения в района. Нямам предвид само България, а и в съседните държави.
                          И подобен уред не става за измерване на храни. Ако храната е толкова радиоактивна, че да се засече от брояча, проблемът ще е изключително сериозен. Няма как да стане без никой да разбере. Опасността е от "горещи" частици в храната, които не променят естествения радиационен фон, но въпреки това са опасни за здравето, но това може да се установи само в лаборатория.
                          Благодаря ти много за постинга ти. Ако не друго, поне стана ясно, че не съм изперкал. Явно наистина има пикове на радиацията, но откъде идват можем само да гадаем. Интересно ми е защо след като такова едно явление е факт, защо не се обсъжда в медиите и в социалните мрежи?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                            по аптеките няма йодни таблетки . а аеца ейкъдей. кой е виновен
                            Има в изобилие йод по аптеките, който е под различна форма, но ти не знаеш как да търсиш и за какво да питаш. Потърси в Google с думичката КЕЛП (KELP), и ще установиш колко различни вида и производители има, и как се предлага под път и над път. Ей те това е йода, който го търсиш - има го в изобилие, и е силно препоръчително на стари години човек да си взема по една капсула всеки божи ден.
                            Last edited by Mateev; 21.05.2020, 13:42.

                            Коментар


                            • И аз имам гайгеров брояч, и аз отчитам пикове, но според мен, произхода им е космически. До повърхността на Земята достига вторично лъчение от сблъсъка на космическите лъчи с атмосферата. Много често забелязвам връзката между такива пикове и обикновено повишени средни стойности със земетресения в района. Нямам предвид само България, а и в съседните държави.
                              И подобен уред не става за измерване на храни. Ако храната е толкова радиоактивна, че да се засече от брояча, проблемът ще е изключително сериозен. Няма как да стане без никой да разбере. Опасността е от "горещи" частици в храната, които не променят естествения радиационен фон, но въпреки това са опасни за здравето, но това може да се установи само в лаборатория.

                              Коментар


                              • по аптеките няма йодни таблетки . а аеца ейкъдей. кой е виновен

                                Коментар

                                Working...
                                X