IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

    Оферти приемам на ЛС
    Наздраве!
    На ЛС ... Това как да го тълкувам - като внезапен пристъп на скромност или деликатност по рождение?
    Наздраве!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Тъй, тъй, то малко на история обърнахме темата, ама глей, където сме се закрепили по-трайно българите, все Бели градове сме правили - Белград при Днестър в Североизточна посока (сега май е Белгород или Акерман, което е същото), Белград на Дунав (дето сега някои му бъркат третата буква, че да не звучи български, ама си е български) на Северозапад, Белград в Албания (сега му викат Берат на изкилиферчен език) на Югозапад - абе въобще маркирали сме си благородно територията като куче електрически стълб
      Благородно наздраве, тнм!
      Наздраве, хаджи!

      Бялото е сакрален цвят. Присъства в почти всички древни ритуали, често в съчетание с червено.

      П.П. Прочетох коментара ти за габровците. Спомням си, че някъде на пано в музея на хабитата имаше описание на габровка, поместено в такъв пътепис. Дамата беше описана като ездачка амазонка
      Last edited by tnm; 24.09.2020, 15:02.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Лошото е, че само си чувал. Съвсем друго е да се почувства.
        Наздраве!
        Оферти приемам на ЛС
        Наздраве!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

          Аз пък съм чувал, че са много стиснати...
          Лошото е, че само си чувал. Съвсем друго е да се почувства.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

            Аз пък съм чувал, че са много стиснати...
            То не е за оплакване тва
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Бялото е не само хубаво, а признак на благородство. Бледият тен на кожата при жена е означавал, че тя не се занимава със земеделска работа по полето /т.е не е селянка/, а стои в къщи и се е отдала на далеч по-изискани занимания
              Наздраве!
              Тъй, тъй, то малко на история обърнахме темата, ама глей, където сме се закрепили по-трайно българите, все Бели градове сме правили - Белград при Днестър в Североизточна посока (сега май е Белгород или Акерман, което е същото), Белград на Дунав (дето сега някои му бъркат третата буква, че да не звучи български, ама си е български) на Северозапад, Белград в Албания (сега му викат Берат на изкилиферчен език) на Югозапад - абе въобще маркирали сме си благородно територията като куче електрически стълб
              Благородно наздраве, тнм!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                Еййй, тез габровки....
                Хем убави , хем палави....И така от векове...

                Наздраве !
                Аз пък съм чувал, че са много стиснати...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Евго, не вярвай на глупости, брат Кера Тамара е дадена на султана, щото така той е добивал легитимност - жени се за сестрата на един от тримата царе/императори в световен мащаб, т.е. нашият цар, византийският император и оня на Рим с различните му наименования през годините. За нас това е било унижение, както и когато сме създавали кралския двор на Сърбо-шумадия, във вените на чиито управници тече по минимум 50%, а на някои и 75% българска кръв. Кера Тамара е била уважавана, но завоеванието си е вървяло - при Аркадиопол (Лозенград) самите турци се хвалят, че награбили много красиви жени, а пък настоящият град Дулово преди се е казвал Аккадънлар, в буквален превод бели жени или по-конкретно хубави жени, щото бялото е хубаво Такива ми ти работи
                  Те турските войници от толкова походи и битки, били постоянно загорели и за това така се нахвърляли на българките.

                  А династическите бракове са средство да се постигне поне временен мир.

                  В последно време са ми любими история бг, Nat Geo и Viasat Histroy.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    А Калугер ме гони мамо къде забрави
                    Не я знам тази. А други ги знам само по заглавие, като тигре тигре... срещаха се като названия...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Евго, не вярвай на глупости, брат Кера Тамара е дадена на султана, щото така той е добивал легитимност - жени се за сестрата на един от тримата царе/императори в световен мащаб, т.е. нашият цар, византийският император и оня на Рим с различните му наименования през годините. За нас това е било унижение, както и когато сме създавали кралския двор на Сърбо-шумадия, във вените на чиито управници тече по минимум 50%, а на някои и 75% българска кръв. Кера Тамара е била уважавана, но завоеванието си е вървяло - при Аркадиопол (Лозенград) самите турци се хвалят, че награбили много красиви жени, а пък настоящият град Дулово преди се е казвал Аккадънлар, в буквален превод бели жени или по-конкретно хубави жени, щото бялото е хубаво Такива ми ти работи
                      Бялото е не само хубаво, а признак на благородство. Бледият тен на кожата при жена е означавал, че тя не се занимава със земеделска работа по полето /т.е не е селянка/, а стои в къщи и се е отдала на далеч по-изискани занимания
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Еййй, тез габровки....
                        Хем убави , хем палави....И така от векове...

                        Наздраве !
                        Затова на неособено мирното съжителство с нас, издържат само любителите на силни усещания. И още след първият месец се научават да не ни настъпват
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Евго, не вярвай на глупости, брат Кера Тамара е дадена на султана, щото така той е добивал легитимност - жени се за сестрата на един от тримата царе/императори в световен мащаб, т.е. нашият цар, византийският император и оня на Рим с различните му наименования през годините. За нас това е било унижение, както и когато сме създавали кралския двор на Сърбо-шумадия, във вените на чиито управници тече по минимум 50%, а на някои и 75% българска кръв. Кера Тамара е била уважавана, но завоеванието си е вървяло - при Аркадиопол (Лозенград) самите турци се хвалят, че награбили много красиви жени, а пък настоящият град Дулово преди се е казвал Аккадънлар, в буквален превод бели жени или по-конкретно хубави жени, щото бялото е хубаво Такива ми ти работи
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • А пък към края на 14-ти век, сестрата на цар Иван Шишман, Кера Тамара се жервала и станала жена на турския султан.

                            Благодарение на нея в първите години на робството българите не били клани и били пощадени.




                            Last edited by Evgo; 24.09.2020, 13:41.

                            Коментар



                            • Еййй, тез габровки....
                              Хем убави , хем палави....И така от векове...

                              Наздраве !

                              Коментар


                              • Ех, върнахте ме из разни пътеписи отпреди 300-400 години, та ще постна няколко:

                                “Отвъд планината стигнахме в едно село, наричано Габрово. Жителите и техните жени там всички са българи …и се хвалеха, че те са били истински българи, давайки да се разбере, че те са храбри и че не бива да бъдат считани за лоши.” /Из Дневника на Й. Фон Кинсдсперг, 1674 г./

                                Жените из тези планини са твърде приветливи и приемат любезно пътниците. Но те са толкова нечисти, че никак не са желани.
                                Жан Форензиен, 1582

                                Трябва да признаем, че жените от тази страна няма защо да се показват, защото всички са много симпатични. Походката им е права, съпроводена с благородна гордост, примесена с любезност и мекота. Пои все че са само селянки, жестовете им и всичките им маниери са на хора над простолюдието. Мислех, че виждам вакханките на г. Пусен. Те изглеждат винаги пияни поради веселото им и разнообразяващо настроение. Облеклото им е само риза и някаква роба отгоре. Косите им са изцяло сплетени, висещи по гърбовете им и пълни с монети като пари от по пет френск/и су и други по-големи и по-открояващи се. Главите им са покрити само с малка шапчица, също украсена; колиетата, които носят, са с по четири-пет низа. Ризите и робите им са доста отворени отпред и шията им е твърде открита. Те всички са с много красиви шии и не си дават много труд да ги прикриват. Най-сетне винаги са с открити лица.
                                Пол Люка, 1706

                                През нощта домакини ни бяха мъж на средна възраст, три жени и две малки деца. Тези хора живеят много нашироко, защото освен откритата галерия, която, изглежда, се намира пред всички български къщи, неговата къща се състои от две стаи, една след друга. Външната бе освободена за трима ни. Семейството се оттегли във вътрешната, където приготвяха яденето. Съдейки по възрастта на жените, те трябва да бяха баба, майка и дъщеря, като средната беше съпруга на господаря накъщата. Тя все още беше привлекателна, а най-младата красива. Последната изглеждаше на около 16 години, но повече от възрастта й, нейната срамежливост издаваше, че не е омъжена. Движен от мотиви, ако някой настоява за това, по-силни от просто любопитство, аз се възползувах от случая да посетя вътрешното помещение, където намерих трите дами заедно с две малки мръсни, пискащи и болни деца. Обърнах известно внимание на последните и трябва да призная, че не бих го сторил, ако не беше оправдание за вниманието, което исках да окажа на друг член от семейството, който ми бе по-приятен. Използвайки запознанството, двете по-възрастни жени ми намекнаха, че няма да откажат подарък от по една пара за малките. Както може да се очаква, аз естествено ги задоволих на толкова ниска цена. Респектът пред хубостта ми забрани да обидя красивата им сестра, която не беше включена в намека за подобен подарък.
                                Джереми Бентъм, юрист, икономист, философ, 1785

                                Mи как да ви кажа, сексът едва ли е бил само за зачеване на деца и изобщо това с добродетелната българка от време оно си е мит на мита...
                                П.С. Мога да постна и скални средновековни рисунки с еротична тематика тип войнишка мечта, уво 1326 лето Ма предполагам, че ще ми ги делнат

                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X