IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Недей така, виждам, че след такива ситуации, чувството ти за реваншизъм се обажда. Погледни от друга страна - ако беше силна жена, господина можеше да избяга направо на друг континент.

    Това, че е слабохарактерна едва ли е довело до "веенето на байрака" на мъжа й. Мъжете са по-склонни към покровителстване, отколкото към поклонничество. Тънката феминистка линия - "да прави жените силни и самодостатъчни" се опитва да бомбандира именно ролята и авторитета на мъжкото съсловие. Прикрито зад сладки лозунги, че така жената е защитена и няма да бъде наранена.

    Реалността обаче показва друго - че слабохарактерните жени, дори и да се опарят веднъж-дваж, впоследствие срещат половинката си. Проблем имат тези които знаят какво искат и не са готови на компромис. Ако не вярваш в написаното, проследи жената от историята ти, колко малко време ще й отнеме да срещне следващия.
    Повярвай, докарано до екстрем подобно състояние би отблъснало всеки партньор. Възрастен индивид не може да изисква от всички да са му бавачки.

    Жената е отдавна задомена и ще си остане такава, но отношението ѝ на безволева жертва е в състояние да влуди всеки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

      Ми - и аз така, както и ти - към г-н Цецо: извинявай, че ще бъда малко груб (не към теб, Съни, а по отношение изказаното от теб мнение, ама във виртуалното пространство това се отчита като директна обида към човека, изказал мнението....) Както и да е, но тук четат хора, които могат да имат подобни проблеми - от двете страни на обсъждания проблем... Не, че се учим от случайни мнения, на още по- случайни непознати в нета, но все пак трябва да отчитаме лековерието на хората (най-общо, без да говорим конкретния случай)...

      Значи.... Почвам от "невидимите променливи" от края на поста ти... Бих попитал, от висотата на собствения опит ли разсъждаваМЕ? Кой може да гарантира, че има опит с "невидимите променливи", които ще ни споходят в бъдеще? Ни-кой! Животът, в цялото му многообразие предлага безброй възможности, които не могат да се предвидят, с ние, с годините ставаме все по-самоуверени, че сме всезнаещи и можем да предвидим всяка ситуация в живота...

      Перефразирам: "Сподели с Всевишния своите планове, а той ще реагира със снизходително-иронична насмешка..."

      В тая връзка: най-красивото момиче в моя живот познавам от времето, когато бях в 7-ми, а тя - невръстно дете - в 3-ти клас. Играехме с другите деца на нашата възраст, но по някакво вътрешно убеждение винаги бяхме в един отбор... Още си пишем с това момиче - в името на тази наша романтична връзка... Семействата ни се познаваха много добре и дори летувахме заедно с тях, т.е. - животът ни протича така, че зная всичко, което се случва с нея (красавицата на моя живот, отличничка в езикова гимназия...

      По стечение на обстоятелствата бяхме състуденти, но тя харесваше в любовта мой приятел... Зная много добре какво беше отношението на майка й към нея: " ......... (името й) - много си глупава!..."

      Бях страхотно изненадан от подобни изразни средства на майка към дъщеря, изречени в мое присъствие!". . (е, да - майката държеше много на мен, но в случая момичето имаше свой избраник)...

      Какво се случи: майката каза: "По никакъв начин няма да те дам на този (приятелят й)!"..., а тя - послушното момиче (студентка) - послуша майка си (нямаше избор)...

      После вече тя се ожени... Имаше проблеми и майка й й казваше: "...... ма, този не е за теб -ще те разведа !"

      Съни, извинявай, това не беше ли твоята реплика горе към Цецо?" (само питам, де - неангажиращо)...

      И я разведе! Красивото момиче се ожени повторно. . Да, имаше дете (признавам!), обаче - тор-моз! Тя не споделя всичко с мен, разбира се ни е права! ...Носи си кръста! Детето й порасна... Други проблеми... Тя предпочита да е изолирана от всичко и всички. Много чете и често говорим за онова, което описват писателите и колко са далеч някои от тях от истината за живота...

      Извод: никой не може да въздейства по този начин : "Ще те разведа, защото тая/тоя не е подходящ за теб!" Никой не бива да реагира така!

      Защо?

      Защото този начин на реакция е равен на самопризнание, че се е провалил в живота като родител! Къде е бил този родител до навършването на пълнолетие от детето? В първите години е истината за това, как ще расте детето и какви ще бъдат неговите решения на всеки (нетрадиционен) казус, когато детето копира поведението ни на родители.

      Ама ти, Съни - си решилО да "възпитаваш" пълнолетен мъж и то с категоричната и нетърпяща възражение фраза "ще те разведа!"...

      И твоята намеса на 25 ще му донесе щастието?!? Я пак си помисли! Къде си била, когато младежът е бил между 5-12 годишен? Нищо не ни оправдава като родители, ако пропуснем този интервал от възрастта на оформящият се характер и мислене на детето...

      Като го чета - сега Цецо е щастлив, смея да мисля - повече от всеки един от нас, за което го поздравявам!

      Сложно е да разчупим шаблоните, които са се превърнали в символ-верую в собствения ни живот, за които сме убедени, че нямат алтернатива и - разбира се - са най-правилните...

      В заключение: не бих желал живот, който е различен от тоя, който живея!
      ​​​​​​
      Предполагам и ти така разсъждаваш относно твоя живот. Е, защо тогава искаш "да развеждаш" пълнолетен мъж (около 25-те)??? СПОРЕД ТЕБ, той живее непълноценен живот?

      Много грешиш!

      (алтернативно мнение - нищо лично!).
      Хайде по-сериозно, описаните случаи нямат нищо общо с този.Жена да не иска да роди дете на мъж,който иска дете от нея,обича я,осигурява я финансово и може да осигури материално това дете и нея, си е за гонене отвсякъде. Тук не става въпрос за някаква прищявка, а за това дали тоя мъж ще има потомство или не.Което е най-важното нещо на света.
      Естествено ако цялата история не е измислена(сори Цецо ама така ми звучи).Майчинският инстинкт е водещ за жените и те се стремят да станат майки ако намерят подходящ мъж. Невероятно ми се струва жена да не иска да роди при условие, че има финансово осигурен мъж,който я обича,а и тя го харесва.А и още повече твърдиш ,че сте заедно почти 30 години, т.е няма някакви сериозни проблеми във връзката иначе досега щяхте да се разделите,още повече при липсата на деца.Естествено има и много бездетни двойки, ама те имат здравословни проблеми и затова нямат деца. Имам за съжаление такива близки семейства.
      Last edited by mirodes; 19.11.2022, 17:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
        Ако ми беше син, щях да те разведа преди 15 години, и да си срещнал нова, по-силна, истинска Любов! Която... да ти роди и деца!!!
        Освен Цецко да си плюе в пазвата, че не си му майка... Това са много лични избори, в които никой няма право да се меси. Пък и светът в повечето случаи успява да се върти и без помощта на свекървите.
        Last edited by Ender; 19.11.2022, 20:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Вчера бах свидетел на обратен пример - абсолютно безволева, слабохарактерна жена, която е оставила всички решения на мъжа. В резултат мъжът си бе измислил работа на другия край на страната .

          Абсолютно понятен ход.
          Недей така, виждам, че след такива ситуации, чувството ти за реваншизъм се обажда. Погледни от друга страна - ако беше силна жена, господина можеше да избяга направо на друг континент.

          Това, че е слабохарактерна едва ли е довело до "веенето на байрака" на мъжа й. Мъжете са по-склонни към покровителстване, отколкото към поклонничество. Тънката феминистка линия - "да прави жените силни и самодостатъчни" се опитва да бомбандира именно ролята и авторитета на мъжкото съсловие. Прикрито зад сладки лозунги, че така жената е защитена и няма да бъде наранена.

          Реалността обаче показва друго - че слабохарактерните жени, дори и да се опарят веднъж-дваж, впоследствие срещат половинката си. Проблем имат тези които знаят какво искат и не са готови на компромис. Ако не вярваш в написаното, проследи жената от историята ти, колко малко време ще й отнеме да срещне следващия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

            Извинявай Цецо, че ще бъда малко грубичка с теб, но... не мога да се сдържа!

            Много си ми симпатичен, умен си, обаче... нещо фундаментално ти липсва... и ми се иска да ти шляпна един шамар!!! Да те заболи!!! Да се събудиш!!!

            Ако ми беше син, щях да те разведа преди 15 години, и да си срещнал нова, по-силна, истинска Любов! Която... да ти роди и деца!!!

            Едно е жена да не може да ти роди дете, а друго е да не иска!

            Една жена, която 20 години не е искала дете, и на 45 й се прииска, първо ще трябва да хакне собствения си ум. После... гените си! И ако успее да роди здраво дете, ще й е много трудно да го отгледа и възпита. Духът не остарява, но... времето не прощава на физиката.

            Любов ли е това?
            Много сте подковани на теория, за 6+ сте, но понякога в уравнението
            Тя + Той = Любов
            се крият невидими променливи. Те са невидими, но само защото ние не искаме да ги видим. А винаги, когато си затваряме очите, ставаме жертва... на себе си!
            Ми - и аз така, както и ти - към г-н Цецо: извинявай, че ще бъда малко груб (не към теб, Съни, а по отношение изказаното от теб мнение, ама във виртуалното пространство това се отчита като директна обида към човека, изказал мнението....) Както и да е, но тук четат хора, които могат да имат подобни проблеми - от двете страни на обсъждания проблем... Не, че се учим от случайни мнения, на още по- случайни непознати в нета, но все пак трябва да отчитаме лековерието на хората (най-общо, без да говорим конкретния случай)...

            Значи.... Почвам от "невидимите променливи" от края на поста ти... Бих попитал, от висотата на собствения опит ли разсъждаваМЕ? Кой може да гарантира, че има опит с "невидимите променливи", които ще ни споходят в бъдеще? Ни-кой! Животът, в цялото му многообразие предлага безброй възможности, които не могат да се предвидят, с ние, с годините ставаме все по-самоуверени, че сме всезнаещи и можем да предвидим всяка ситуация в живота...

            Перефразирам: "Сподели с Всевишния своите планове, а той ще реагира със снизходително-иронична насмешка..."

            В тая връзка: най-красивото момиче в моя живот познавам от времето, когато бях в 7-ми, а тя - невръстно дете - в 3-ти клас. Играехме с другите деца на нашата възраст, но по някакво вътрешно убеждение винаги бяхме в един отбор... Още си пишем с това момиче - в името на тази наша романтична връзка... Семействата ни се познаваха много добре и дори летувахме заедно с тях, т.е. - животът ни протича така, че зная всичко, което се случва с нея (красавицата на моя живот, отличничка в езикова гимназия...

            По стечение на обстоятелствата бяхме състуденти, но тя харесваше в любовта мой приятел... Зная много добре какво беше отношението на майка й към нея: " ......... (името й) - много си глупава!..."

            Бях страхотно изненадан от подобни изразни средства на майка към дъщеря, изречени в мое присъствие!". . (е, да - майката държеше много на мен, но в случая момичето имаше свой избраник)...

            Какво се случи: майката каза: "По никакъв начин няма да те дам на този (приятелят й)!"..., а тя - послушното момиче (студентка) - послуша майка си (нямаше избор)...

            После вече тя се ожени... Имаше проблеми и майка й й казваше: "...... ма, този не е за теб -ще те разведа !"

            Съни, извинявай, това не беше ли твоята реплика горе към Цецо?" (само питам, де - неангажиращо)...

            И я разведе! Красивото момиче се ожени повторно. . Да, имаше дете (признавам!), обаче - тор-моз! Тя не споделя всичко с мен, разбира се ни е права! ...Носи си кръста! Детето й порасна... Други проблеми... Тя предпочита да е изолирана от всичко и всички. Много чете и често говорим за онова, което описват писателите и колко са далеч някои от тях от истината за живота...

            Извод: никой не може да въздейства по този начин : "Ще те разведа, защото тая/тоя не е подходящ за теб!" Никой не бива да реагира така!

            Защо?

            Защото този начин на реакция е равен на самопризнание, че се е провалил в живота като родител! Къде е бил този родител до навършването на пълнолетие от детето? В първите години е истината за това, как ще расте детето и какви ще бъдат неговите решения на всеки (нетрадиционен) казус, когато детето копира поведението ни на родители.

            Ама ти, Съни - си решилО да "възпитаваш" пълнолетен мъж и то с категоричната и нетърпяща възражение фраза "ще те разведа!"...

            И твоята намеса на 25 ще му донесе щастието?!? Я пак си помисли! Къде си била, когато младежът е бил между 5-12 годишен? Нищо не ни оправдава като родители, ако пропуснем този интервал от възрастта на оформящият се характер и мислене на детето...

            Като го чета - сега Цецо е щастлив, смея да мисля - повече от всеки един от нас, за което го поздравявам!

            Сложно е да разчупим шаблоните, които са се превърнали в символ-верую в собствения ни живот, за които сме убедени, че нямат алтернатива и - разбира се - са най-правилните...

            В заключение: не бих желал живот, който е различен от тоя, който живея!
            ​​​​​​
            Предполагам и ти така разсъждаваш относно твоя живот. Е, защо тогава искаш "да развеждаш" пълнолетен мъж (около 25-те)??? СПОРЕД ТЕБ, той живее непълноценен живот?

            Много грешиш!

            (алтернативно мнение - нищо лично!).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Естествено, че е фертилна на 43 г. Аман отживелици. Цецо, не се стресирайте и всичко ще е ОК.
              И аз това му писах, да не обръща внимание на "писатели" и "заплодители". Някъде четох факти, че родители на тяхната възраст добиват умни наследници.

              Цецо, хората правят и хората развалят. Ти си имаш "хлапето" и НЕЯ, за вашия свят е предостатъчно. Извинявай, че директно по име се обръщам към теб

              Някои хора никога няма да усетят какво е истинска ЛЮБОВ. Любовта НЕ ограничава другия, НЕ му налага нищо и НЕ изисква.

              Някога една прекрасна дама ми сподели опита си "Никога не лягаме скарани"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Някои жени възприемат доминацията над тях като свобода. Възможността друг да взема решенията, а те само да следват по-силния, им носи облекчение. Проблема е там, че повечето мъже третират жените си, така както те самите биха искали да бъдат третирани и "резултата" не закъснява - жената се опитва да поеме мъжката роля. Което разклаща авторитета на мъжа като лидер, водач. Съответно поведението и отношението се променя спрямо него с всички негативни последици. Примери много.

                Тук изобщо не става въпрос за твоя случай. А за често срещан патърн, който е природно програмиран и работи на подсъзнателно ниво.
                Вчера бах свидетел на обратен пример - абсолютно безволева, слабохарактерна жена, която е оставила всички решения на мъжа. В резултат мъжът си бе измислил работа на другия край на страната .

                Абсолютно понятен ход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Нищо не си пропуснал. За трети път го споделих вчера, в една от поредните си тъпотии тук. Няма смисъл да се връщаш - загуба на време е. И аз пиша рядко тук, но като отворя и видя две - три страници обсъждане на фолк и футболни звезди и перисталтиката ми се напряга. Това води до спонтанна дефекация и насирам темата, за което се извинявам на четящите.
                  Особено Благо
                  Пургатив та дрънка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    мой пропуск.
                    сори.

                    аз в тоя гьол прескачам само като пресъхне имотната тема
                    Нищо не си пропуснал. За трети път го споделих вчера, в една от поредните си тъпотии тук. Няма смисъл да се връщаш - загуба на време е. И аз пиша рядко тук, но като отворя и видя две - три страници обсъждане на фолк и футболни звезди и перисталтиката ми се напряга. Това води до спонтанна дефекация и насирам темата, за което се извинявам на четящите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                      И на мен ми е драго да се запознаем, Съни. Съпругата ми не е на 45, а е на 43. Според лекарят ни сме (все още) "фертилни". Не бери грижа за нас. Добре сме. Обичаме се. Разбираме се. Дори в момента отново ми се сърди, че пиша тук вместо да и обръщам внимание на нея. Нито аз съм перфектен, нито тя е такава. Лично аз извирам от грехове и несъвършенства, върху които полагам ежедневни усилия за подобрение. Очите ми винаги са били широко отворени. За истината. Дори, когато е трудно, защото истината може да ги насълзи. Още като дете избрах знанието пред невежеството нищо, че последното носи така обещаното блаженство. А знанието носи болка и страдание. Това е осъзнат избор, за който никога не съм съжалявал. Приемам твоят шамар с любов, защото знам, че е отправен с такава
                      Естествено, че е фертилна на 43 г. Аман отживелици. Цецо, не се стресирайте и всичко ще е ОК.
                      Last edited by Arana; 19.11.2022, 14:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        +1
                        Но как може без свобода?!?
                        Някои жени възприемат доминацията над тях като свобода. Възможността друг да взема решенията, а те само да следват по-силния, им носи облекчение. Проблема е там, че повечето мъже третират жените си, така както те самите биха искали да бъдат третирани и "резултата" не закъснява - жената се опитва да поеме мъжката роля. Което разклаща авторитета на мъжа като лидер, водач. Съответно поведението и отношението се променя спрямо него с всички негативни последици. Примери много.

                        Тук изобщо не става въпрос за твоя случай. А за често срещан патърн, който е природно програмиран и работи на подсъзнателно ниво.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                          Ценя всяко конструктивно мнение. Не съм тази чест обаче. Вече писах, че най-после се е навила.
                          Сори,пич-свестен си и не искам по никакъв начин да те засягам, ама това е една от най-невероятните истории,които съм чувал. Близо 30 години да сте двойка с една жена, да се обичате, ти да си с високи доходи, с имоти и в състояние да обезпечиш 10 деца финансово и жената да не иска деца при положение, че и двамата нямате здравословни проблеми. А и ти да искаш деца, но да не настояваш за такива и да се примиряваш, че тя пие противозачатъчни след секс. Нещо не ми се връзват нещата.
                          Казвам ти го най-добронамерено,че ако имаш някакъв проблем е по-добре да се опитваш да го преодолееш, отколкото да се създават илюзии и да се търси Дулсинея.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                            Приемам твоят шамар с любов, защото знам, че е отправен с такава
                            Да, Цецо!

                            Правилно си усетил - шамара ми е отправен към тебе с много любов!

                            И сега - след медения месец, продължил двайсетина години, време е да направите набързо 1 - 2 бебета.

                            Желая ви много Любов!!!

                            Успех!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Цецко е идеалист и вярва, че останалите също са такива. С тоя пост намекваш, че жена му е имала скрити намерения, които са я възпирали 20г да роди наследник. Въпреки, че не знаем точната ситуация и гадаем, мнението ми е, че няма нищо такова. Просто е дал повече свобода, и тя като почти всяка жена, не знае какво да прави с нея.
                              +1
                              Но как може без свобода?!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                                Ценя всяко конструктивно мнение. Не съм тази чест обаче. Вече писах, че най-после се е навила.
                                мой пропуск.
                                сори.

                                аз в тоя гьол прескачам само като пресъхне имотната тема
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X