IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Докъде стигнахме - да си говорим с теб за казармата
    В коментарът, на който отговорих, се пишеше за миене на помещенията нощем, носене на едни и същи дрехи и посегателства на старите кучета към новобранците. В Първа рота това го е нямало, напротив - към всеки стар войник е бил прикачен младок и старият му е бил наставник. Вярно, мили са плочките в баните и са набивали крак на плаца, когато са се дънели, но всичко е било в рамките на допустимото.
    Имали са по няколко ката дрехи, а храната им е била под специален режим - никога тлъсто месо, много риба, пиле, зеленчуци и плодове. Защото не е лесно на +40 и - 20 градуса атмосферна температура да стоиш 1 час без да мърдаш. Поне така твърди по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието.
    Наздраве!
    Е то искало и в гвардейската част да има такива неща. Та това беше най-елитната част.
    Ама в други поделения какви неща са се случвали си е като филм на ужасите. Естествено си зависи и от войника.Ако е по-кротък го гавреха,ако скачаше на бой както аз правех ,не си позволяваха такива неща.Но пък си бях създал врагове от лошите момчета и накрая постоянно ходех с ножове и очаквах всеки момент някой да ме нападне.За късмет ме преместиха в друго поделение.
    Last edited by Vergil1975; 28.01.2023, 21:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
      Дълбоката държава във САЩ и Европа през 60те направи гениален ход.
      Хем съзнателно засили платените движения за "еманципирането", което хем да вкара жените да плащат и данъци (поради новите професии в които ги вкара), хем това да започне да руши семейните ценности.
      И, повечето неосъзнати Ганки тогава са си повярвали, и все още си вярват, сори, ама пак, за сетен път са прее@@ни (я, пак, кое повече изпитва наслада, пръста или ухото, че все едно данък трябва да плащам за мадръсането, взаимно е - за неразбралите жени)
      Е, та оттам идва голяма част от женската вина във разводите, мъжете не искат полу-жена/полу-мъж до себе си, те си имат приятели за риба и напиване за тая цел.
      Дотук виждам, че задълженията на мъжете са да се изкъпят, да седнат пред компютъра, да имат приятели и да ходят на риба. Дали пропускам нещо?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
        Учителката е права, ти не си направила домашното.
        Ами да, на някой не му гаресвала химията и нямало да яучи учи ?! Поне за тройка ?!
        Ами нали, после във живота все ще му потрябва, зор заман ??
        Абе, изпусната работа е, след 90-те год. матряла стана съвсем лош.

        За майката по-долу, кое не разбра ?
        Мъжът, като се върне след работа се къпе и е пред ТВто/компютъра.
        А, жената готви, пише домашни (ако е над 6 год), пита детето как е, как му е минал денят, успокоява го, чете му приказки и т.н.
        Уникум.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          Изобщо не става въпрос за извращения, а за това,че в казармата се изисква голяма дисциплина-ставаш рано, оправяш си изрядно леглото,униформата(по мое време даже шиехме бели якички на униформата всеки ден),изпълняваш команди (които в много случаи са безсмислени),маршируваш. Това изисква много дисциплина и лишения.
          Ама в казармата я няма мама да се кара на офицерите.Ако няма дисциплина има наказания.А пък и там правеха номера ако някой нещо не изпълнява,целият взвод отнася наказание. И о чудо и най-неизпнителните се вразумяваха,щото другите войници ги принуждаваха.
          Докъде стигнахме - да си говорим с теб за казармата
          В коментарът, на който отговорих, се пишеше за миене на помещенията нощем, носене на едни и същи дрехи и посегателства на старите кучета към новобранците. В Първа рота това го е нямало, напротив - към всеки стар войник е бил прикачен младок и старият му е бил наставник. Вярно, мили са плочките в баните и са набивали крак на плаца, когато са се дънели, но всичко е било в рамките на допустимото.
          Имали са по няколко ката дрехи, а храната им е била под специален режим - никога тлъсто месо, много риба, пиле, зеленчуци и плодове. Защото не е лесно на +40 и - 20 градуса атмосферна температура да стоиш 1 час без да мърдаш. Поне така твърди по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Химията е изключително приятна наука, когато ти я преподават готини професори. Сега, като отворя учебника се чудя и се мая как съм ги научила тези формули по страница и отгоре. Затова казвам, че придобиването на зная зависи от начина на преподаването им.
            Наздраве!
            Докато стигнеш до професорите има време. Сега всяко дете свикнало с ТИК-ТОК трудно задържа вниманието си повече от 20 секунди.
            Такова е времето сега.
            Летвата е изключително ниско.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Химията е изключително приятна наука, когато ти я преподават готини професори. Сега, като отворя учебника се чудя и се мая как съм ги научила тези формули по страница и отгоре. Затова казвам, че придобиването на зная зависи от начина на преподаването им.
              Наздраве!
              Точно пък по химия имахме прекрасен преподавател и повечето ми съученички имаха шестици. А аз четворка. И не щото съм бил слаб ученик-това ми беше единствената четворка. Просто не ми беше интересна.А по история ни преподаваше един ,който и понятие си нямаше от история. Ама бях най-добрият в класа. Щото ме влечеше.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Зависи къде ще попадне. В родът на съпруга ми са потомствени гвардейци /почти всички първородни в родата му от времето на цар Фердинанд до мавзолея на Димитров са минали от там/, и ако го запратят в Първа рота всичките ужасии, които описваш ще са му през оная работа, защото там отношението е съвсем друго. Поне съпругът ми, който между другото е разжалван ефрейтор, твърди, че при тях не са се допускали извращения.
                Тюхх, язък! Ще ми се размине писането до Хага.
                Наздраве!
                Изобщо не става въпрос за извращения, а за това,че в казармата се изисква голяма дисциплина-ставаш рано, оправяш си изрядно леглото,униформата(по мое време даже шиехме бели якички на униформата всеки ден),изпълняваш команди (които в много случаи са безсмислени),маршируваш,миеш пода,чиниите,а понякога и тоалетната. Това изисква много дисциплина и лишения.
                Ама в казармата я няма мама да се кара на офицерите.Ако няма дисциплина има наказания.А пък и там правеха номера ако някой нещо не изпълнява,целият взвод отнася наказание. И о чудо и най-неизпнителните се вразумяваха,щото другите войници ги принуждаваха.
                Last edited by Vergil1975; 28.01.2023, 21:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                  Баш за химия сте отворили дума. Отминали времена. Кой ти учи химия сега. На свободноизбираемите матури 10 000 английски и 40 химия.
                  Дайте да гледаме в какво време живеем.
                  От всякъде ви казват - не се жени, не прави деца. Това е повелята на новия ред.Такъв е отрязъка от време.
                  Химията е изключително приятна наука, когато ти я преподават готини професори. Сега, като отворя учебника се чудя и се мая как съм ги научила тези формули по страница и отгоре. Затова казвам, че придобиването на зная зависи от начина на преподаването им.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    И аз това се питам - как аз мога да го накарам да учи, при положение, че неговата учителка не може!? За мен не беше проблем, че той има 4-ка по предмета й, а тя не е доволна и гонеше успеваемост. Никога не съм държала да е пълен отличник. Когато е бил виновен, си е понасял наказанието, но да се отнеса с търпение и такт към откровената наглост на учителката - да, ама не.
                    С изискванията на колежката й по математика се съобразихме. Тя не желаеше да изчаква /по нейните думи/ децата, които са постъпили след 7-ми клас спрямо, тези които учеха при нея от 5-ти клас и бяха доста напред с математиката. Наложи се повечето да се запишат на частни уроци, за да догонят знаещите. Но учителката още на първата родителска среща ни обясни какво очаква от родителите. Не в 11-ти клас да ми чупи пръсти и да вика - мале,какво ще правим догодина на матурата!?
                    Наздраве!
                    Ами много лесно ще го накараш да учи.Съмнява ме да е имал четворка заради липса на интелект, което означава ,че го е мързяло да учи.В такъв случай се прилага тактиката на тоягата и моркова. Обещаваш му нещо ако си повиши оценката, това е моркова.Ако не помогне вадиш тоягата-забраняваш му да гледа телевизия, да влиза в Интернет или каквото там прави. Ако и това не помогне вадиш голямата тояга-искаш помощ от по-едрата третина от семейството. Той ще знае как да го накара да учи.Ако не може значи няма авторитет пред детето.Язък му за ръста и килограмите. А за това и ти имаш вина ако децата нямат уважение към баща си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                      Tц,
                      Щом на другите деца не им е тооооолкова омразна химията, айде поне избутват тройки, ама твоят бил капризен,
                      искам да го видя в роляла на млад войник, първите 12 месеца, сън няма да има, защото ще мие помещенията нощем, ще носи само една и съща връхна дреха и панталон (смрад), ще се пере (и малко дрехи на старите войници) и бръсне със студена вода, ще става във 6ч всеки ден и после 30 мин гол до кръста ще прави гимнастика, във столовата ще му взимат от яденето и още хикяда Трудности, дарлинг.
                      Е, да, някои стигат и до самоубийство или пък майките им пишат писма до Хага.
                      Твоята роля е да разговаряш със синчето, относно че образованието е много важно (а химията е част от него).

                      (кое е заяждане тука вре, модераторе ?
                      Искаш ли някой изобщо да пише във форума или да си говорим за времето ?
                      Зависи къде ще попадне. В родът на съпруга ми са потомствени гвардейци /почти всички първородни в родата му от времето на цар Фердинанд до мавзолея на Димитров са минали от там/, и ако го запратят в Първа рота всичките ужасии, които описваш ще са му през оная работа, защото там отношението е съвсем друго. Поне съпругът ми, който между другото е разжалван ефрейтор, твърди, че при тях не са се допускали извращения.
                      Тюхх, язък! Ще ми се размине писането до Хага.
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Пак много практика искат.
                        В Германия например ако си работил стругар 5 години ти дават тапия за стругар.

                        Тапията ти я дават преди да започнеш да практикуваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                          Total bullshit.Как точно ще накараш някое дете да учи ако то не желае ?Аз поне знам един начин-да му оценява реално знанията. Т.е да му пише двойка и да го остави на поправителен.В случаят учителката е проявила благосклонност и му е писала по-висока оценка ,а ти вместо да си благодарна, си се карала с не
                          Майка ми беше 40 години учителка по математика. Подготвила е стотици деца, които са издържали кандидатстуденстки изпити за влизане в гимназия и техникум (сега на 72 години още дава частни уроци).Но същевременно е имала и стотици деца,които не са се справяли добре със задачите. Учителят един и същ,пък резултатите различни.Защото не всички са имали желание да учат.Тя естествено е била толерантна и е писала по милост тройки,ама аз поне не знам случай някой родител на такъв ученик да й държи на нея сметка защо отрочето му нищо не знае.
                          И аз това се питам - как аз мога да го накарам да учи, при положение, че неговата учителка не може!? За мен не беше проблем, че той има 4-ка по предмета й, а тя не е доволна и гонеше успеваемост. Никога не съм държала да е пълен отличник. Когато е бил виновен, си е понасял наказанието, но да се отнеса с търпение и такт към откровената наглост на учителката - да, ама не.
                          С изискванията на колежката й по математика се съобразихме. Тя не желаеше да изчаква /по нейните думи/ децата, които са постъпили след 7-ми клас спрямо, тези които учеха при нея от 5-ти клас и бяха доста напред с математиката. Наложи се повечето да се запишат на частни уроци, за да догонят знаещите. Но учителката още на първата родителска среща ни обясни какво очаква от родителите. Не в 11-ти клас да ми чупи пръсти и да вика - мале,какво ще правим догодина на матурата!?
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Баш за химия сте отворили дума. Отминали времена. Кой ти учи химия сега. На свободноизбираемите матури 10 000 английски и 40 химия.
                            Дайте да гледаме в какво време живеем.
                            От всякъде ви казват - не се жени, не прави деца. Това е повелята на новия ред.Такъв е отрязъка от време.

                            Коментар


                            • Tц,
                              Щом на другите деца не им е тооооолкова омразна химията, айде поне избутват тройки, ама твоят бил капризен,
                              искам да го видя в роляла на млад войник, първите 12 месеца, сън няма да има, защото ще мие помещенията нощем, ще носи само една и съща връхна дреха и панталон (смрад), ще се пере (и малко дрехи на старите войници) и бръсне със студена вода, ще става във 6ч всеки ден и после 30 мин гол до кръста ще прави гимнастика, във столовата ще му взимат от яденето и още хикяда Трудности, дарлинг.
                              Е, да, някои стигат и до самоубийство или пък майките им пишат писма до Хага.
                              Твоята роля е да разговаряш със синчето, относно че образованието е много важно (а химията е част от него).

                              (кое е заяждане тука вре, модераторе ?
                              Искаш ли някой изобщо да пише във форума или да си говорим за времето ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Я, пак!? Таза жена изкарва прехраната си с преподаване. Моето задължение е да възпитам в детето уважение към основни житейски ценности, нейното задължение е да поднесе материала по предмета си по начин, който е достъпен и разбираем за тийнейджърите. Щом не й се получава - да си смени професията.
                                Ако синът ми беше буйствал или пречел при провеждането на часа, щеше да си отнесе наказанието. Но учителят е този, който може да го накара да учи или напротив - да намрази предмета му. Родителят възпитава, учителят - научава.
                                Наздраве!
                                Total bullshit.Как точно ще накараш някое дете да учи ако то не желае ?Аз поне знам един начин-да му оценява реално знанията. Т.е да му пише двойка и да го остави на поправителен.В случаят учителката е проявила благосклонност и му е писала по-висока оценка ,а ти вместо да си благодарна, си се карала с нея.
                                Майка ми беше 40 години учителка по математика. Подготвила е стотици деца, които са издържали кандидатстуденстки изпити за влизане в гимназия и техникум (сега на 72 години още дава частни уроци).Но същевременно е имала и стотици деца,които не са се справяли добре със задачите. Учителят един и същ,пък резултатите различни.Защото не всички са имали желание да учат.Тя естествено е била толерантна и е писала по милост тройки,ама аз поне не знам случай някой родител на такъв ученик да й държи на нея сметка защо отрочето му нищо не знае.
                                Last edited by Vergil1975; 28.01.2023, 20:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X