IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Боте, ситуацията към момента е следната:
    - общият брой регистрирани с ковид досега са 676
    - от тях, в момента все още се борят с вируса 574
    - останалите 676-574 = 102, са успели да излязат от заболяаването
    - от тези 102 обаче, 71 са се изправили на крака, но 31 не са успели

    Сега ми се иска, да те попитам нещо, из твоята професионална сфера на статистик, но сам да си отговориш - Ако допуснем че всички 676 се измъкнат от вируса, какви очаквания имаш за броя на тези, които се изправят на крака, и за броя на тези, които не успеят?

    Дотук допуснахме само, че нови случаи няма да има, че вируса не повтаря изобщо и че последнияt заразен ще се справи за 2-3 седмици (знаем, обаче че иделният случай не е реален)

    ps. Gigow при добро старание също може да пробва сметката и вероятно да повтори резултатите на самия прф. Константинов (анАтема) След това да се постави на мястото на лекарите, да си представи, колко им е хубаво в деня на космонавта да ходят със скафандри, и колко ли им е приятно да търкалят "старчоци" по 1 месец, за да ги реанимират. После по-лесно ще разбере, защо отиват да създават "холивудски продукции" и да ръкопляскат с надеждата, че може да има някакъв ефект...
    УМИРАТ 100 000 ГОДИШНО. ТИ ме занимаваш с 30-50 случая. НЕ СА ЗНАЧИМИ. НЕОБХОДИМИЯ ШУМ.
    СЕГА ЯСНО ЛИ Е?
    Ти си сметни процента, че аз не го хващам
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      При нашата демография трябва да има повече здрави хора, за да правят някаква държава и икономика или греша)
      ps. Gigow също може да се пробва със сметката, при добро желание
      Не бе, не грешиш. Хубаво е хората да са здрави.
      Ама зомбирането, истерията, затварянето на болници за планови операции, прекратяване на всякакви скрийнинги за рак, детските и женските консултации, прегледите на леко заболелите (ами ги лекуват по телефона!!), т.е. работа на болниците само за някакво незначително по размер заболяване, ТОВА КАК помага да има повече здрави?
      Да не говорим за "задравяване" на 70 -80 000 хиляди, които вече останаха без работа в България.
      Аз имам приятел, който миналата седмица затвори магазина си и вече си изнесе стоката, която сам произвежда и даваше хляб на трима работника. Той едва креташе преди кризата, ама вече го довършиха.
      А как подобна истерия се отразява на психическото здраве на нацията? Когато сутрин, предиобед, на обед, след обед, привечер и вечер някакви типове със скръбни физиономии ни говорят за трупове, морги, ковчези.....
      Това прави ли ни по-здрави?
      И какви здрави са онези, които ги броят за загинали от Ковида, а умряха от рак, от бъбречна недостатъчност, поставена на хемодиализа от 7 години, от белодробна фиброза, от ХОББ (хронична обструктивна белодробна болест), просто от старчески заболявания, а ги писаха умрели от Ковида?
      Да, сигурмо има няколко българи умрели от Короната и увредени, които не са показали до сега признаци на заболявания, ама дай да унищожим всичко в държавата заради нещо. което по всяка вероятност не може да се предотврати.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Вчера си поръчах , уред за причистване на въздуха с UV лампа,филтър от активен въглен, хепа филтър йонизатор и още един филтър мисля срещу алергени 300 лв. Мисля че е добра идея и без това дишаме прекалено замърсен въздух.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

          Преди 5 години Bill Gates ви предупреди


          Сега слушайте внимателно и изпълнявайте

          Добрия чичко Бил.С най-добрите ваксини.Фондация Бил и Мелинда Гейтс -заедно за един по-добър свят.......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            10-20 случая могат да си ги манипулират както си искат. Че те въведоха понятието "СЪМНИТЕЛЕН" !?!?!
            Демек ще си го тестваме пак когато искаме и ще обявим какъвто ни харесва резултат ….
            Има ли някоя друга страна дето са асансьор заразените - нагоре, надолу и пак и пак без изключение вече 10+ дена?
            Боте, ситуацията към момента е следната:
            - общият брой регистрирани с ковид досега са 676
            - от тях, в момента все още се борят с вируса 574
            - останалите 676-574 = 102, са успели да излязат от заболяаването
            - от тези 102 обаче, 71 са се изправили на крака, но 31 не са успели

            Сега ми се иска, да те попитам нещо, из твоята професионална сфера на статистик, но сам да си отговориш - Ако допуснем че всички 676 се измъкнат от вируса, какви очаквания имаш за броя на тези, които се изправят на крака, и за броя на тези, които не успеят?

            Дотук допуснахме само, че нови случаи няма да има, че вируса не повтаря изобщо и че последнияt заразен ще се справи за 2-3 седмици (знаем, обаче че иделният случай не е реален)

            ps. Gigow при добро старание също може да пробва сметката и вероятно да повтори резултатите на самия прф. Константинов (анАтема) След това да се постави на мястото на лекарите, да си представи, колко им е хубаво в деня на космонавта да ходят със скафандри, и колко ли им е приятно да търкалят "старчоци" по 1 месец, за да ги реанимират. После по-лесно ще разбере, защо отиват да създават "холивудски продукции" и да ръкопляскат с надеждата, че може да има някакъв ефект...
            Last edited by precakanoto; 13.04.2020, 10:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Малко по кротко.Никой не ти застрашава живота.
              Живота на възрастните хора и на болнавите хора е застрашен, и ще остане застрашен до момента на откриване на лекарство и/или ваксина. До тогава трябва да се спазват мерките на щаба, каквито и да са те.

              На който не му харесва, да си потърси друга държава, а не да извършва подривна дейност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Този тест постави на проверка МОРАЛНИТЕ УСТОИ на нашето общество, и то се провали с гръм и трясък. Вече на всички стана ясно, че 20% от членовете на това общество са готови да жертват живота на други хора само и само на тях да не им се разваля кефа.

                За мене това вече е разложено общество, в което егоизма надделява над моралните норми за милосърдие и взаимопомощ.
                това да ПСУВАШ ВСИЧКИ КАКЪВ МОРАЛ Е?
                Кой ще си прави труда да застрашава живота ти?
                Да не си мислиш, че на някой му пука за тебе и твоите страхове и демони ...
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Този тест постави на проверка МОРАЛНИТЕ УСТОИ на нашето общество, и то се провали с гръм и трясък. Вече на всички стана ясно, че 20% от членовете на това общество са готови да жертват живота на други хора само и само на тях да не им се разваля кефа.

                    За мене това вече е разложено общество, в което егоизма надделява над моралните норми за милосърдие и взаимопомощ.
                    Точно така, виждат се моралните устои. Ясно се вижда как заради абсолтно неоснователните страхове на някакви зомбирани тъпанари е поставен под въпрос изхранването на голяма част от населението.
                    Щото аз съм загрижен за фризьорката си, която изхранва трите си деца ученици, а идиотите и спряха бизнеса.
                    Загрижен съм за оцеляването на семейството на автомонтьора, който ми е приятел, и при който клиентите са намалели драстично.
                    Загрижен съм за бизнеса на неголямата фирма, при която си поръчах мебелиране на кухнята и която няма никакви нови поръчки, заради зомбирането на хората.
                    Загрижен съм за търговците, предимно еднолични дребосъци, които за Цветница закупиха цветя, а тъпунгерът от Банкя им затвори пазара заради моментна приумица.

                    И въобще не съм загрижен за живота на някакъв зомбиран форекс-идиот, който се е засилил да живее вечно.
                    Last edited by gigow; 13.04.2020, 09:51.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Този тест постави на проверка МОРАЛНИТЕ УСТОИ на нашето общество, и то се провали с гръм и трясък. Вече на всички стана ясно, че 20% от членовете на това общество са готови да жертват живота на други хора само и само на тях да не им се разваля кефа.
                      За мене това вече е разложено общество, в което егоизма надделява над моралните норми за милосърдие и взаимопомощ.
                      Ти пък
                      Това стана ясно още от 9 септември 1944 г.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Малко по кротко.Никой не ти застрашава живота.
                        За сметка на това процъфтява спекулата
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Този тест постави на проверка МОРАЛНИТЕ УСТОИ на нашето общество, и то се провали с гръм и трясък. Вече на всички стана ясно, че 20% от членовете на това общество са готови да жертват живота на други хора само и само на тях да не им се разваля кефа.

                          За мене това вече е разложено общество, в което егоизма надделява над моралните норми за милосърдие и взаимопомощ.
                          Малко по кротко.Никой не ти застрашава живота.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            а сега сложи още един месец карантина, до 13 Май ?
                            Станаха минус 20% БВП
                            Сега всеки харчи заплатата от Март или заделени пари.
                            Другия месец Българина няма да харчи, ами ще продава нещо да си плаща сметките и храната..
                            Говоря за хората извън София.

                            А твоя приятел Макрончо, предлага затворените граници да са до Септември.
                            В София е пълно с баровци и милионери.Те могат докато са живи да я карат на спестявания а хората извън София щели били да продават.Какво ще продават и на кого неясно..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

                              А какво искаш да ни кажеш сега, че предпочиташ още утре да те хване вируса за да правиш имунитет ли? Или ако може всички да ги хване, а теб да те подмине за да можеш да ни хейтиш тука във форума, че няма пандемия ?
                              Ами че то няма епидемия, за пандемия не знам.
                              Ама епидемия има (така са приели научните светила) ако сред 10 000 население са УСТАНОВЕНИ 200 заразени.
                              Това означава за град като Шумен със 100 000 население (с околните села) да се установят 2000 заразени, а пък те са само 4. Капиш? За цяла България трябва да се обяви епидемия, ако има 140 000 заразени, пък те са нищожните 700 (и толкова нямат).
                              Къде я видя епидемията?
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Вече съм сигурен какво представлява тази "пандемия" . Просто е един тест . Не знам как му е името ( не е Филаделфия )..
                                Този тест постави на проверка МОРАЛНИТЕ УСТОИ на нашето общество, и то се провали с гръм и трясък. Вече на всички стана ясно, че 20% от членовете на това общество са готови да жертват живота на други хора само и само на тях да не им се разваля кефа.

                                За мене това вече е разложено общество, в което егоизма надделява над моралните норми за милосърдие и взаимопомощ.
                                Last edited by Mateev; 13.04.2020, 09:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X