IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Именно поради това се формират екипи от хора владеещи различни области на познанието. Познай как се съчетават в едно изречение българин и екипност .

    На мен друго не ми побира умът. Като по чудо засега България се справя и направи правилното. И вместо похвали имаме лавина от недоволни глупаци, които не виждат какво става по другите държави, където мерките закъсняха.

    Нямало било вирус е реакцията. Уникално
    .
    Много точно казано

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Дано не си загубил връзката с числата. Има квантили, моменти 2,3, 4 ред, доверителни интервали, т.н. Коментарът към Лефти, беше направен заради числата от споменатия сайт. Там най-напред се показват глобалните числа, а новите случаи са между 50-100 000 човека на ден. Някъде са в пик, някъде не са. Да, у нас са малко, но само последното число е колкото сумата на предните два дни. А от активните случаи към момента оздравяват 70%, другите не успяват Да, пикът вероятно е около 20ти, както добре го каза и прф. Константинов,(за което ама и плюене падна) но това не означава, че всички са оздравели. Означава само, че очакваме най-големия брой болни. Да се надяваме, че няма да се позвозли и втори пик.
      Левчо (докторът) ти обясни обстоятелствено за проблемите от медицинско естество, че това е нов вирус, че ангажира много време и много медицинкси кадри, с които не разполагаме ограничено, че лекарства гарантиращи лечение няма, че мерките вършат повече работа в момента и т.н и т.н. Няма да влизам в друга полемика, при положение че и той не е успял да те ориентира. А е и утопия, да си мислим, че ако в света вирусът не е преборен, то ние независимо от всички, ще направим чиста икономика за себе си. Смятам, подигреавтелните ви постинги в известна степен за цинични и грозни, но не това е основната причина, заради която вече си мисля да не ги и коментирам. Пази се и не си губи времето с празни тези. Пожелавам най-доброто излизане за всички от това тегаво положение и поетапното развързване на мерките. Дотук бяхме по-адекватни от големите. Надявам се и след това да сме.
      Бля Бля.
      Дай твоята теза, доказателствен материал.
      Сметни ми моменти от 2,3,4 ред - да видя дали можеш. Не че има някакъв смисъл от тях.
      Не съм говорил никъде за БГ - тука се МАНИПУЛИРАТ ДАННИТЕ. НЯМА ТЕСТВАНЕ. НЯМА НИКАКВИ МЕРКИ освен пародийни. АМА ЗАТОВА НАПЪЛНО РЕАЛНИ ЗА СЪСИПВАНЕ НА БГ ИКОНОМИКАТА И ЗАПАЗВАНЕ НА ЗАПАДНИТЕ КРАДЦИ И МАРИОНЕТКИТЕ ИМ ПОЛИТИЦИ И ОЛИГАРСИ
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Гледах един БГ вирусолог да обяснява как няма страшно. Много ербап, много тежък, многознайко. Велик както вески българен-юнак!

        Гледам го и си викам боже мой, какъв дебил, какъв малоумник.

        После си викам, абе не. Той просто е едно вирусологче, което си е помислило, че като знае много за вирусите и кратуната му разбира и от епидемии.

        Но всъщност, за да си епидемолог трябва по-скоро да чаткаш математиката, вероятностите, статитстиката, да можеш да правиш математически модели и т.н. А за да прецениш дали да въведеш карантина трябва да вземеш под внимание и наличните ресурси.

        Едно вирусологче с кратуна няма как да прецени тези неща. Те са тотално извън неговата лимитирана вирусоложка компетентост. Проблем е, че кратуната не се фокусира върху това, от което разбира.

        И така, една иначе умна и компетентна глава се превръща в тъпа кратуна, дрънкаща глупости...
        Именно поради това се формират екипи от хора владеещи различни области на познанието. Познай как се съчетават в едно изречение българин и екипност .

        На мен друго не ми побира умът. Като по чудо засега България се справя и направи правилното. И вместо похвали имаме лавина от недоволни глупаци, които не виждат какво става по другите държави, където мерките закъсняха.

        Нямало било вирус е реакцията. Уникално.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          А какво ще кажеш за дебила Тръмп, То беше ясно че полезен ход няма, но нали трябва да хвърли топката другаде, той вина няма, виновна е СЗО
          За него нямам думи... Дебил, малоумник, олигофрен... тези категории не го ловят. Тръмп е Тръмп. Той е в своята си собствена униклна категория.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Гледах един БГ вирусолог да обяснява как няма страшно. Много ербап, много тежък, многознайко. Велик както вески българен-юнак!

            Гледам го и си викам боже мой, какъв дебил, какъв малоумник.

            После си викам, абе не. Той просто е едно вирусологче, което си е помислило, че като знае много за вирусите и кратуната му разбира и от епидемии.

            Но всъщност, за да си епидемолог трябва по-скоро да чаткаш математиката, вероятностите, статитстиката, да можеш да правиш математически модели и т.н. А за да прецениш дали да въведеш карантина трябва да вземеш под внимание и наличните ресурси.

            Едно вирусологче с кратуна няма как да прецени тези неща. Те са тотално извън неговата лимитирана вирусоложка компетентост. Проблем е, че кратуната не се фокусира върху това, от което разбира.

            И така, една иначе умна и компетентна глава се превръща в тъпа кратуна, дрънкаща глупости...
            А какво ще кажеш за дебила Тръмп, То беше ясно че полезен ход няма, но нали трябва да хвърли топката другаде, той вина няма, виновна е СЗО

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              числата да бъдем по точни.
              НАВСЯКЪДЕ Е СПАД - надолу по кривата. И е така от началото на месеца - 10-15 дена в различните страни.
              И съм го обявил още тогава и засега се потвърждава.
              Все още няма никакви наченки на 2-ри вълни.
              Направете си 5-7 дневни средни примерно както при форекса.
              Ако искате ползвайте и ТА (не че има чак такава нужда)
              Дано не си загубил връзката с числата. Има квантили, моменти 2,3, 4 ред, доверителни интервали, оценка на точност т.н. Коментарът към Лефти, беше направен заради числата от споменатия сайт. Там най-напред се показват глобалните числа, а новите случаи са между 50-100 000 човека на ден. Някъде са в пик, някъде не са. Да, у нас са малко, но само последното число е колкото сумата на предните два дни. А от активните случаи към момента оздравяват 70%, другите не успяват Да, пикът вероятно е около 20ти, както добре го каза и прф. Константинов,(за което ама и плюене падна) но това не означава, че всички са оздравели. Означава само, че очакваме най-големия брой болни. Да се надяваме, че няма да се позвозли и втори пик.
              Левчо (докторът) ти обясни обстоятелствено за проблемите от медицинско естество, че това е нов вирус, че ангажира много време и много медицинкси кадри, с които не разполагаме ограничено, че лекарства гарантиращи лечение няма, че мерките вършат повече работа в момента и т.н и т.н. Няма да влизам в друга полемика, при положение че и той не е успял да те ориентира. А е и утопия, да си мислим, че ако в света вирусът не е преборен, то ние независимо от всички, ще направим чиста икономика за себе си. Смятам, подигреавтелните ви постинги в известна степен за цинични и грозни към хората, които страдат, но не това е основната причина, заради която вече си мисля да не ги и коментирам. Пази се и не си губи времето с празни тези. Пожелавам най-доброто излизане за всички от това тегаво положение и поетапното развързване на мерките. Дотук бяхме по-адекватни от големите. Надявам се и след това да сме.
              Last edited by precakanoto; 15.04.2020, 09:21.

              Коментар


              • Гледах един БГ вирусолог да обяснява как няма страшно. Много ербап, много тежък, многознайко. Велик както вески българен-юнак!

                Гледам го и си викам боже мой, какъв дебил, какъв малоумник.

                После си викам, абе не. Той просто е едно вирусологче, което си е помислило, че като знае много за вирусите и кратуната му разбира и от епидемии.

                Но всъщност, за да си епидемолог трябва по-скоро да чаткаш математиката, вероятностите, статитстиката, да можеш да правиш математически модели и т.н. А за да прецениш дали да въведеш карантина трябва да вземеш под внимание и наличните ресурси.

                Едно вирусологче с кратуна няма как да прецени тези неща. Те са тотално извън неговата лимитирана вирусоложка компетентост. Проблем е, че кратуната не се фокусира върху това, от което разбира.

                И така, една иначе умна и компетентна глава се превръща в тъпа кратуна, дрънкаща глупости...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                  Пандемията залязва, момчета! Цифрите в уърлдометъра ми го говорят!

                  Мислете кво ще се прави оттук нататъка, даже тва е идея за нова тема! “Короната ме мина! А сега, накъде!?“

                  Ура за щаба - малко заразени, малко тествани, малко паника, малко съм ги спрял брифингите, но изглежда, че опазихме целокупното пенсионерско и хронично болно войнство! Все пак знаете, в България Телковете са повече от ветераните от Виетнам във Щатите!

                  Ура и за даймънд принцеса! От 712 с вирОз, основно хора в достолепна възраст, само 12 дадоха фира, кой от ковид, кой от, че му е дошло времето, а 640 са излекувани вече! За ужас на всички фенове на Апокалипсиса и на "Откровението на Йоана"!

                  Иначе, колкото и да е цинично, и с риск да разгневя сериозно форумните пуритани... От 35 жертви в България, смея да твърдя, че поне 33-ма са си били пътници и с Ковид и без него...

                  Но... до 13 май има много време още и целта на щаба ще е изпълнена: тоест да сте много изгладнели, но да се радвате, че сте живи!
                  Тоя шТаб съм си го забол точно на самолетоносача.Агесивни карииеристи взели се насериозно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    числата да бъдем по точни.
                    НАВСЯКЪДЕ Е СПАД - надолу по кривата. И е така от началото на месеца - 10-15 дена в различните страни.
                    И съм го обявил още тогава и засега се потвърждава.
                    Все още няма никакви наченки на 2-ри вълни.
                    Направете си 5-7 дневни средни примерно както при форекса.
                    Ако искате ползвайте и ТА (не че има чак такава нужда)
                    Аз си направих екселски файл и диаграми за новозаразените средни за 5,7 и 9 дни.
                    И на трите се вижда нарастване до 27-29 март, колебание и задържане на ниво над 25 новозаразени до 5-6 април и след това е спад,
                    Учоворката ми е, че е още рано за категорично твърдение, че сме минали пика на заразата.
                    Last edited by gigow; 15.04.2020, 00:50.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Цифрите или звездите ?
                      числата да бъдем по точни.
                      НАВСЯКЪДЕ Е СПАД - надолу по кривата. И е така от началото на месеца - 10-15 дена в различните страни.
                      И съм го обявил още тогава и засега се потвърждава.
                      Все още няма никакви наченки на 2-ри вълни.
                      Направете си 5-7 дневни средни примерно както при форекса.
                      Ако искате ползвайте и ТА (не че има чак такава нужда)
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Boyan Chukov

                        13 часа ·

                        На 14 април 1941 г. – Втората световна война: Уинстън Чърчил издава тайна заповед за прекратяване на ежеседмичните отчети за загубите на британския флот като деморализиращи населението

                        Марийка Петрова Днешните "отчети" на НОЩ , са едновременно
                        демобилизиращи
                        и убийствени !
                        Зависи от целите на пропагандата. Гьобелс е сочен за баща на пропагандата. Райхът прави ддостъпни телевизорите за народонаселението, като това е основна политика на държавата, във всеки дом телевизор, пропагандата достига до всеки и владее мозъците на масовката. На точно срещоположна тактика са съветите- Тотална медийна тишийна. Не знам за теб. Но аз не харесвам нито методите способите на съветите нито на райха. С две коренно противоположни тактики те следват една и съща цел.

                        Коментар


                        • Всички станахме зорлем вирусолози в последно време, но аз съм на мнение че обществата забогатяват заради тясното профилиране на специалисти в дадена област, и не биха били по-добре ако примерно "уплашена" гугутка в гледана медия патетично се прави на специалист в нещо от което няма хал хабер. Все едно лекар да иска да е добър водещ на вечерно шоу, на база претенциите че не е глупав, по принцип.

                          Вирусолозите отдавна ни казаха че комар с градинска ограда не се спира! Всички социални и съвсем реални жертви до момента ще са излишни, ако политиците не намерят начин, сравнително с достойнство, да се оттеглят от това безумие. Казаха ни че го правим за да спечелим време за постигане на капацитет за голямо натоварване. Съгласихме се. Вече имаме капацитет и какво още чакаме - лесно предаващ се грип, предимно безсимптомен, да изчезне защото голяма част от обществото си седи в къщи... А дано, дето казало Айшето по повод първата брачна нощ.

                          Дано не се наложи да слушаме обяснения, че търсят философски камък и скоро ще бъде открит, а дотогава, ако не взимате заплата в медия или бюджетна, "останете си в къщи" е твърде временна опция за много хора... !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                            Пандемията залязва, момчета! Цифрите в уърлдометъра ми го говорят!

                            !
                            Цифрите или звездите ?

                            Коментар


                            • Огледайте се и ще видите - експериментът на Милграм и станфордския затворнически експеримент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

                                Хаха, зомбираните фатмаци полудяхте. Що не ме питаш дали съм се омъжил на живо, педал долен, да ти свия сърмите.
                                Хайде да потиснем гнева си, че до никъде няма да я докараме.

                                Коментар

                                Working...
                                X