IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Матеев тая паник атака няма ли най накрая да те отпусне.отдавна прекали.Живей си в твоя свят на детски площадки осеяни с трупове на ешалони на болници с трупове на милиони умрели и масови гробове не пречиш.Иначе отдавна си досаден с тая паника и страх..
    Много развинтено въображение имаш, но трябва да ти кажа, че аз отдавна не обръщам никакво внимание на бръщолевенията на пианиците от кръчмарската тема. Те са на светлинни години по-ниско интелектуално ниво, и затова е под достойнството ми дори и да им чета постингите, камо ли да им отговарям.

    Още едно време, когато бяхме ученици, лидери на бандите бяха именно най-нискоинтелигентните ученици. Те говореха само за напиване и само за това кой каква мацка е на@@ал. Сега след кате се срещаме след години, тези некомпетентни комплексари продължават да говорят само за кръчми и напиване, както и за това кого са на@@али. И всичките те от първия до последния СА СЕ ПРОВАЛИЛИ В ЖИВОТА - просто едни нискоинтелигентни нещастници и нищо повече. Господ ги е огрухал и им е взел всичко, което е можел да им вземе като пари и акъл.

    Та и сега видя ли някой, че е масов посетител на кръчмарската тема, и повече за този човек няма какво да говорим. Той ми е ясен отвсякъде, ясни са ми и неговите кръчмарско-каруцарски измислици и словесни диарии, както и самият му начин на комплексарско мислене на некомпетентен и некадърен неудачник.
    Last edited by Mateev; 06.05.2020, 12:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Трябва да ми плащаш надник за това, че обръщам внимание на твоите неадекватни мнения, и им отговарям, вместо да ти дам 100%-ов ИГНОР.

      Конкретно за това последното мнение - поради липсващи конингтивни връзки и умряла логика твоят мозък изгенерира поредната безсмислица в стил болно въображение, която като диария побърза да я изсереш във форума, дори и без да я осмислиш.
      Що се криеш ве насран гъз.
      Лично от матейко, от какво те е страх ве. от сянката ти, а?
      "Искам да ти кажа, че си много прост, безнадеждно прост и нискоинтелигентен комплексар. Следя от известно време проявите ти във форума и освен простащина и пиянски кръчмарски и карицарски тъпизми нищо друго не виждам. И най-големият ти проблем е, че не осъзнаваш колко си прост, иначе щеше да отидеш да се гръмнеш, за да не се мъчиш ти и хората около тебе. "

      Това ли ти е смелостта Ве
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Трябва да ми плащаш надник за това, че обръщам внимание на твоите неадекватни мнения, и им отговарям, вместо да ти дам 100%-ов ИГНОР.

        Конкретно за това последното мнение - поради липсващи конингтивни връзки и умряла логика твоят мозък изгенерира поредната безсмислица в стил болно въображение, която като диария побърза да я изсереш във форума, дори и без да я осмислиш.
        Матеев тая паник атака няма ли най накрая да те отпусне.отдавна прекали.Живей си в твоя свят на детски площадки осеяни с трупове на ешалони на болници с трупове на милиони умрели и масови гробове не пречиш.Иначе отдавна си досаден с тая паника и страх..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
          При отворени граници, но с организирани "лазарети" - около летища и сухопътни входове, както е в Израел, в които да се поставят под карантина влезлите, изчистването ще е лесно, а и пътуванията ще бъдат добре премислени.
          Това го приказвам от два месеца ама няма кой да ме чуе.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            СТРАХА Е ОСНОВНА МОТИВАЦИЯ ЗА ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЕ !?!?!
            ТВОИ ДУМИ.
            Хората от страх са излезли от пещерите
            Хората от страх са почнали да ловуват и садят култури.
            Хората от страх са почнали да яздят, да карат коли, да летят със самолети.
            Адам от страх целунал, изчукал ева.
            Престъпника от страх избягал от затвора
            Трябва да ми плащаш надник за това, че обръщам внимание на твоите неадекватни мнения, и им отговарям, вместо да ти дам 100%-ов ИГНОР.

            Конкретно за това последното мнение - поради липсващи конингтивни връзки и умряла логика твоят мозък изгенерира поредната безсмислица в стил болно въображение, която като диария побърза да я изсереш във форума, дори и без да я осмислиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Ти отново се намесваш в диалога и плещиш безсмислици извън контекста на това, което се обсъжда.

              Разбира се че има много страх в нашия живот. Всеки се опитва да плаши останалите (да насажда страх в опонента) в името на това да си постигне целите. Това се прави и тука във форума, при това инстиктивно го правят и двете спорещи страни. Едната спореща страна обаче (кръчмарите) силно е влюбена в думичките НАСРА СЕ ОТ СТРАХ или дори УМРЯ ОТ СТРАХ, при това тези думички те ги разбират едва ли не буквално.

              Точно това не е вярно и точно срещу това аз се боря. Все едно да кажа за тебе "насра се от страх, не рискува достатъчно в бизнеса, и затова е 1000 пъти по-беден от мене". Причината - насра се от страх.

              Не знам дали не разбра, че само най-големите страхливци имат комплекси на тема страх, и затова във всеки втори постинг намекват, че някой друг се е насрал от страх. Тоест само истински насралите се от страх си мислят, че и другите хора правят същото.

              Същото и за любимия ти лаф, че някой се е наврял в бункера. Това е пак комплексарко - само дълбоко заврелите се в бункера хора имат комплекси на тази тема и си мислят, че и другите хора правят същото. Така че колкото по-често го споменаваш, толкова по-големи доказателства даваш за комплексарщината си, че си се "наврял дълбоко в бункера" и си се "насрал от страх" да не се разболееш. Това му викат "гузен - негоген бяга".
              СТРАХА Е ОСНОВНА МОТИВАЦИЯ ЗА ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЕ !?!?!
              ТВОИ ДУМИ.
              Хората от страх са излезли от пещерите
              Хората от страх са почнали да ловуват и садят култури.
              Хората от страх са почнали да яздят, да карат коли, да летят със самолети.
              Адам от страх целунал, изчукал ева.
              Престъпника от страх избягал от затвора
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                Леле човек, ти наистина си си разклатил психическото здраве от страх....
                Обърни си внимание и се консултатирай със специалисти... Тази параноя при теб, според мен явно не е от вируса, а само покрай него се провокира....
                Когато на човек му се свършат доводите, започва с личностните заяждания, обиди и подигравки. Малоумниците обаче го правят още с първия постинг в спора.

                Коментар


                • При отворени граници, но с организирани "лазарети" - около летища и сухопътни входове, както е в Израел, в които да се поставят под карантина влезлите, изчистването ще е лесно, а и пътуванията ще бъдат добре премислени.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Страхът от извънземни принуди Щатите и Русия да създадат нов тип войски - АЕРОКОСМИЧЕСКИ СИЛИ.
                    Леле човек, ти наистина си си разклатил психическото здраве от страх....
                    Обърни си внимание и се консултатирай със специалисти... Тази параноя при теб, според мен явно не е от вируса, а само покрай него се провокира....



                    Коментар


                    • Преди месец писах още че при отворени граници и различен етап на болестта в различните страни изчистването ще е много трудно. И се надявах на един по-строг контрол на границите. Но уви никой не иска да го прави.

                      В момента има 10 мини огнища в България - https://www.24chasa.bg/novini/article/8545795

                      И повечето нови от тях са внос от чужбина. В момента са на мода заразените от Холандия.

                      За съжаление, ЕС не иска да прозре истината че докато самолетите летят заразата ще се разнася и всички ще страдат заради едни предполагам под 0.01% дето продължават да летят в момента.

                      Запада не иска да затвори границите - щото човешки права, па и нуждата от сезонни работници.

                      Изтока па зависи от едни пари от Брюксел и да иска не може да сложи едни по-строги мерки по границите, щото ще му спрат парите за възстановяване.

                      Така че ще се чистим бавно и славно и периодично ще се образуват тук там огнища, не само у нас, а и в целия ЕС.

                      Дано само не се изтърве заразата и да се разпространи из някой голям град. Че докато я усетим ще вземем да правим по 500-1000 нови на ден.


                      Изобщо на ниво Запад/ЕС тотален провал в управлението на пандемията.

                      Даже една Германия дето я даваха за образец и за пример - 90% от случаите и починалите са в Западна Германия, само 10% в Източна. Ми ако махнеш ГДР-то то статистиките на ФРГ-то го докарват почти като на франсетата.


                      п.п.
                      Тезата ми е, че докато няма пълно изчистване хората няма да се отпуснат да харчат и да живеят както преди. И мерките трябваше да бъдат насочени към максимално бързо изчистване на заразата. И след това се връщаме по стария начин.

                      Но за съжаление сега ще се влачим максимално дълго и максимално бавно и ще продължаваме да затъваме икономически с всеки изминал ден.
                      Last edited by mathematician; 06.05.2020, 12:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        не ти ли писна да говориш глупости.
                        Ти какво решение взе за короната - свря се в бункера от страх . Супер развитие. Да си чул да изпадаш в ступор от кеф?
                        хората по цял свят се манипулират. И основния подход е СТРАХА. Сега с коронката изплашиха цял свят. С некъв нов щам на грип настрахуваха всички и ще им вземат всичко и ще ги направят послушни овчици.
                        И родителите страхуват децата си (торбалан, баба меца)
                        И учителите страхуват учениците - каква 2-ка ще ти завъртя, никога няма да завършиш, цял живот ще страдаш че съм ти писал 3-ка.
                        Работодателите страхуват работниците - ще те уволня, ще се обадя на всички други и никъде няма да те вземат на работа.
                        И политиците избирателите - ще останете без работа, ще гладувате ако не гласувате за мен
                        И САЩ, илюминати, масони ако искаш - ще ви наложим ембарго, ще ви спретнем криза, ще изпукате от глад.
                        ВСИЧКИ НАСАЖДАТ СТРАХ ЗА ДА ВЛАДЕЯТ ОПОНЕНТА и да си правят каквото искат.
                        Развиват се за да МОГАТ ДА СТРАХУВАТ, да властват
                        Овцата има право само да се страхува и да се подчинява иначе лошо.
                        Свободния човек не се страхува, той не може да бъде "управляван" т.е. страхуван.
                        Ти отново се намесваш в диалога и плещиш безсмислици извън контекста на това, което се обсъжда.

                        Разбира се че има много страх в нашия живот. Всеки се опитва да плаши останалите (да насажда страх в опонента) в името на това да си постигне целите. Това се прави и тука във форума, при това инстиктивно го правят и двете спорещи страни. Едната спореща страна обаче (кръчмарите) силно е влюбена в думичките НАСРА СЕ ОТ СТРАХ или дори УМРЯ ОТ СТРАХ, при това тези думички те ги разбират едва ли не буквално.

                        Точно това не е вярно и точно срещу това аз се боря. Все едно да кажа за тебе "насра се от страх, не рискува достатъчно в бизнеса, и затова си 1000 пъти по-беден от мене". Причината - насра се от страх.

                        Не знам дали не разбра, че само най-големите страхливци имат комплекси на тема страх, и затова във всеки втори постинг намекват, че някой друг се е насрал от страх. Тоест само истински насралите се от страх си мислят, че и другите хора правят същото.

                        Същото и за любимия ти лаф, че някой се е наврял в бункера. Това е пак комплексарко - само дълбоко заврелите се в бункера хора имат комплекси на тази тема и си мислят, че и другите хора правят същото. Така че колкото по-често го споменаваш, толкова по-големи доказателства даваш за комплексарщината си, че си се "наврял дълбоко в бункера" и си се "насрал от страх" да не се разболееш. Това му викат "гузен - негоген бяга".
                        Last edited by Mateev; 06.05.2020, 12:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vig Разгледай мнение
                          Аз до вчера решително спорех с всички и твърдях, че Covid-19 не е биологично оръжие. Защото няма насочен ефект върху противника.

                          Но си промених мнението.

                          Има.

                          След кризата, Китай, естествено, ще се възстанови най-бързо. И ще бъде икономика №1 в света.

                          Изимитираха малка (за техните мащаби) епидемийка. Научиха всички, че трябва да се самоизолират. Сега всички са в криза, а те гледат отстрани сухи. И се пазят от чужденци, да не ги заразят.

                          А още през декември в Европа е имало заразени. Във Франция го доказаха. После китайците си изиграха театъра със заразения от прилеп.
                          Виж са това че ти си си променил мнението едва ли интересува някого.Не може ей така да си убеден в неща които са ти казали звездите.Доказателства някакви имаш ли?Или решаваш на базата на голи приказки на политици и диарии из медиите.Бъди убеден в каквото си искаш ние останалите слабо ни интересува дали това е биологично оръжие или не.Нас ни интересува да не се заразим и да не се заразят нашите близки и приятели...Ако се заразим да го изкараме без симптоми или по леко.Да не стигаме до тежка ситуация или смърт не дай си Боже.Този вирус ще доведе до много положителни промени не е само лошо.Човек може да живее добре и без да е някакъв фактор без да е богат без да го показват по гнусните медии без да е голяма работа велик бизнесмен депутат и нам кво си посрано величие.Има и живот без да си номер едно и по по най.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Аз пък си мисля, че си много заблуден и като кон с капаци не виждаш какво се случва в наше време. Точно страхът е този, който крепи мира на цялата планета. Става въпрос за ядреното оръжие, притежаването на което оказва възпираща роля против избухването на нова война. Виж Северна Корея, как посредством ядрената си програма принуди другите държави да се съобразяват с нея. Тоест тя използва СТРАХ, за да получи в замяна УВАЖЕНИЕ.

                            Страхът от извънземни принуди Щатите и Русия да създадат нов тип войски - АЕРОКОСМИЧЕСКИ СИЛИ. Въобще страхът от война кара всяка една държава да харчи милиарди за поддръжката на армия и за нейното въоръжаване. Страхът от пожари кара всеки един град в света да харчи пари за поддръжка на пожарни служби. Страхът от удавяне кара плажовете по света да поддържат спасителни служби. Страхът от престъпници кара всички държави да поддържат полиция и съдебна система. Страхът да не те уволнят те кара всеки ден да ходиш на работа. Страхът от бъдещето кара хораята да спестяват бели пари за черни дни.

                            Няма смисъл да изреждам повече, защото списъка е безкраен. Важното е да осъзнаеш, че СТРАХЪТ Е ТОЗИ, който крепи стабилно нашето общество във всички негови аспекти - локални, битови, социални, финансови, икономически или военни. Тоест страхът винаги го има в почти всичко, което се случва около нас, и за което НЕ ЗНАЕМ какво и как ще се случи в бъдеще. Затова смело може да се каже, че страхът в огромен процент от случаите се явява ОСНОВНА МОТОВАЦИЯ за вземането на едно или друго решение както на ниво отделен индивид, така и на ниво организации или цели държави.

                            Аз обаче (пък и цялото наше общество) предпочитаме да го наричаме този страх със думичките РАЗУМНА ПРЕДВИДЛИВОСТ. Тоест да, не знаем дали нещо ще се случи за в бъдеще, но понеже сме ХОМО САПИЕНС (човек разумен), то най-разумното е да се подготвим за всякакви бъдещи малковероятни сценарии.

                            Всичко това обаче НЕ Е НАСИРАНЕ ОТ СТРАХ, както разни кръчмари от кръчмарската тема се опитват да пробуртват и тука в тази сериозна тема.
                            не ти ли писна да говориш глупости.
                            Ти какво решение взе за короната - свря се в бункера от страх . Супер развитие. Да си чул да изпадаш в ступор от кеф?
                            хората по цял свят се манипулират. И основния подход е СТРАХА. Сега с коронката изплашиха цял свят. С некъв нов щам на грип настрахуваха всички и ще им вземат всичко и ще ги направят послушни овчици.
                            И родителите страхуват децата си (торбалан, баба меца)
                            И учителите страхуват учениците - каква 2-ка ще ти завъртя, никога няма да завършиш, цял живот ще страдаш че съм ти писал 3-ка.
                            Работодателите страхуват работниците - ще те уволня, ще се обадя на всички други и никъде няма да те вземат на работа.
                            И политиците избирателите - ще останете без работа, ще гладувате ако не гласувате за мен
                            И САЩ, илюминати, масони ако искаш - ще ви наложим ембарго, ще ви спретнем криза, ще изпукате от глад.
                            ВСИЧКИ НАСАЖДАТ СТРАХ ЗА ДА ВЛАДЕЯТ ОПОНЕНТА и да си правят каквото искат.
                            Развиват се за да МОГАТ ДА СТРАХУВАТ, да властват
                            Овцата има право само да се страхува и да се подчинява иначе лошо.
                            Свободния човек не се страхува, той не може да бъде "управляван" т.е. страхуван.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Досега не изпитвах страх защото знаех, че, донякъде, безотговорниците са на каишка. Работех си спокойно, спазвайки всички предпазни мерки, които даже и не бяха така необходими защото улиците си бяха сравнително пусти, а градският транспорт - чист и с малко пътници.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                                Матеев, ти у ред ли бре ?????? Каза най-голямата глупост в живота си !!!!!!
                                Цитирам чаат от поста ти - Аз твърдя точно обратното - СТРАХЪТ ИМА СИЛНА ПОЛОЖИТЕЛНА РОЛЯ .......
                                Не само студентите по психология от 1-ви курс 1-ви семестър ще ти се смеят, но и гаргите и кучетата. Всеки психолог и психиатър, лекар и военен на тази планета ще ти каже, че страха играе крайно разрушителна роля в живота на човек и отделно блокира психиката и разрушава имунната система.Това че си се панирал от страх не те оневинява понякога да пишеш невероятни глупости, ай спри се малко
                                Аз пък си мисля, че си много заблуден и като кон с капаци не виждаш какво се случва в наше време. Точно страхът е този, който крепи мира на цялата планета. Става въпрос за ядреното оръжие, притежаването на което оказва възпираща роля против избухването на нова война. Виж Северна Корея, как посредством ядрената си програма принуди другите държави да се съобразяват с нея. Тоест тя използва СТРАХ, за да получи в замяна УВАЖЕНИЕ.

                                Страхът от извънземни принуди Щатите и Русия да създадат нов тип войски - АЕРОКОСМИЧЕСКИ СИЛИ. Въобще страхът от война кара всяка една държава да харчи милиарди за поддръжката на армия и за нейното въоръжаване. Страхът от пожари кара всеки един град в света да харчи пари за поддръжка на пожарни служби. Страхът от удавяне кара плажовете по света да поддържат спасителни служби. Страхът от престъпници кара всички държави да поддържат полиция и съдебна система. Страхът да не те уволнят те кара всеки ден да ходиш на работа. Страхът от бъдещето кара хораята да спестяват бели пари за черни дни.

                                Няма смисъл да изреждам повече, защото списъка е безкраен. Важното е да осъзнаеш, че СТРАХЪТ Е ТОЗИ, който крепи стабилно нашето общество във всички негови аспекти - локални, битови, социални, финансови, икономически или военни. Тоест страхът винаги го има в почти всичко, което се случва около нас, и за което НЕ ЗНАЕМ какво и как ще се случи в бъдеще. Затова смело може да се каже, че страхът в огромен процент от случаите се явява ОСНОВНА МОТИВАЦИЯ за вземането на едно или друго решение както на ниво отделен индивид, така и на ниво организации или цели държави.

                                Аз обаче (пък и цялото наше общество) предпочитаме да го наричаме този страх със думичките РАЗУМНА ПРЕДВИДЛИВОСТ. Тоест да, не знаем дали нещо ще се случи за в бъдеще, но понеже сме ХОМО САПИЕНС (човек разумен), то най-разумното е да се подготвим за всякакви бъдещи малковероятни сценарии.

                                Всичко това обаче НЕ Е НАСИРАНЕ ОТ СТРАХ, както разни кръчмари от кръчмарската тема се опитват да го пробутват и тука в тази сериозна тема.
                                Last edited by Mateev; 06.05.2020, 11:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X