IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
    Чей бе, човек. Ми избирателят го избира и иска даже още, както виждаш.
    Избирателят избира да е тъп, щото друго не може......
    Разбира се, че и избирателя е тъп. Въобще всички хора по целия свят са тъпи, с изключение на пияниците от кръчмарската тема. Само те са умните, интелигентните, красивите и годните да управляват страната и целия свят. При това забепежи - те са "герои" и целия си героизъм го проявяват между 2 чаши ракия, между 2 пръдвания или между 2 оригваяния.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Имам чувството, че слушам Корнелия Нинова. Явно добре са ви подковали по партийна линия. Те ли ви спускат постингите, които трябва да пишете, или сами си ги измисляте? Щото в твоите писания много добре си личи кога ти пишеш (по псувните и каруцарския език) и кога преписваш от спуснатия по партийна линия текст.
      Май съдиш по себе си.
      Научи се да чуваш и извън себе си.

      Прав ли съм за това, че умираш от страх?

      Остави умирането за на края, за момента на смъртта. А сега живей, Матеев, пробвай да покажеш носа си, себе и другим, за да живееш.
      Last edited by 78-10; 07.05.2020, 14:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Търсите под вола теле. Ами сбъркал човека. Тръмп нали и той сбърка с белината. Не е станало нищо страшно - всеки греши от време на време. Вие от цялата криза и от огромната свършена работа през последните 2 месеца само това ли запомнихте - една сбъркана дума. Не ви ли е срам, злобари такива.

        Хората не са имали почивен ден повече то два месеца и работят по 15 часа на ден за овладяване на кризата, а разни некадърници и злобари, които бойкотират мерките, непрекъснато търсят за какво да се заядат. Срам и позор.
        Работят на баба си розавите кюлоти.Чеп за зеле не става и от Бай Оня и шТаба му.Пълни некадърници пълни.Колко време трябва да мине за да затворят летището Най накрая не разбраха ли че това идва от вън.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          хехехе, батка, това беше готино, хареса ми. За Левски - не е тук темата, така че ще се въздържа от коментар, само ще ти кажа, че няма да фалираме, но това е друга бира.

          Иначе по темата - аз не съм против БХ за спорта в случая, а защото е крайно некадърен и няма никакъв план за действие. Айде, в началото това вървеше, щото нали нов вирус, всички ще измрем и т.н., ма сега, два месеца по-късно, тотално да не си в час и да нямаш план за действие е не просто скандално, подсъдно е!
          Имам чувството, че слушам Корнелия Нинова. Явно добре са ви подковали по партийна линия. Те ли ви спускат постингите, които трябва да пишете, или сами си ги измисляте? Щото в твоите писания много добре си личи кога ти пишеш (по псувните и каруцарския език) и кога преписваш от спуснатия по партийна линия текст.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            От тоя само Бог може да ни отърве.Болен мозък много болен алчен за пари и власт човек.Обградил се е с мижитурки и хитри хора алчни за мястото му....Колкото повече един човек стои във властта толкова по зле свършва.Краят му е по лош.Тоя ще пукне ако не е министър председател или президент.Няма отърване от него
            Чей бе, човек. Ми избирателят го избира и иска даже още, както виждаш.
            Избирателят избира да е тъп, щото друго не може.

            "Удобно тъп", Пинк Флоид.
            https://www.youtube.com/watch?v=_FrOQC-zEog
            Пъпъ. А, да, картинката на видеото е от друга плоча на Флоид, не е от "Стената", както трябва да е. Просто за протокола.
            Last edited by 78-10; 07.05.2020, 14:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Ми как да не е вярно бе Груйчи.Отидохте си по родните гета и те пламнаха?Надявам се имаш чувство за хумор.Кво стана с Левскито чувам че идва фалита другата седмица и щели да ви преименуват на Ковид 20 да не петните повече името на Апостола...
              хехехе, батка, това беше готино, хареса ми. За Левски - не е тук темата, така че ще се въздържа от коментар, само ще ти кажа, че няма да фалираме, но това е друга бира.

              Иначе по темата - аз не съм против БХ за спорта в случая, а защото е крайно некадърен и няма никакъв план за действие. Айде, в началото това вървеше, щото нали нов вирус, всички ще измрем и т.н., ма сега, два месеца по-късно, тотално да не си в час и да нямаш план за действие е не просто скандално, подсъдно е!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                Всеки греши от време на време, само твоето Слънце - премиер ЛЪЖЕ НЕПРЕКЪСНАТО. И трябваше да е арестуван за всяване на паника.
                Пък ОГРОМНАТА му работа се свежда до ОГРОМНИТЕ му хвалби. Патологичен нарцисизъм, това е диагноза. Както и при тебе, впрочем.
                От тоя само Бог може да ни отърве.Болен мозък много болен алчен за пари и власт човек.Обградил се е с мижитурки и хитри хора алчни за мястото му....Колкото повече един човек стои във властта толкова по зле свършва.Краят му е по лош.Тоя ще пукне ако не е министър председател или президент.Няма отърване от него

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Добре, ясно е, че труповете на купове се отложиха, въпреки уникланото желание на правителството да ни го докара под формата на тъмнозелени и всякаква гастарска измет със самолети, ма все пак да попитам пак две нещица:

                  - къде са хилядите заразени, които шибаните софиянци, които тргнаха да сеят смърт по Великден, трябваше вече да са извадили наяве? Крият ли се, какво става?

                  - на 19.02 се играе мачът Аталанта (Бергамо) - Валенсия - според много "специалисти" той е основната причина за това, което се случи в Бергамо и Ломбардия. На 20.02 в Разград пристига група от 300 италианци от Милано (Милано е на 30 км от Бергамо, като част от нискотарифните превозвачи за Милано, кацат на летището в Бергамо), които цял ден се шмингят из града, а вечерта гледат в сектор А, където са настанени непосредствено до ВИП персоните у Разград и аверчета на домус бей гел ага, мача между Лудогорец и Интер. Резултатът е - ами да, какво по-логично нула (до завчера) заразени от Ковид-19 в цялата област Разград (днес май е един от зор заман). Как, защо тая чума, този спин и т.н. не атакува област Разград, пък атакува Ламбардия, като предпоставките са абсолютно еднакви? Ще речете, ма те в Разград са турци, ма и в Турция са такива, пък там ковид си има?

                  Затова слава на аллаха, така де, на Тиквата и неговият пророк генералгоджи - този съвременен кашпировски, който убива вируса като доместос под ръба на тоалетната чиния, при това само с поглед. Дори и шибаните софиянци, сеещи смърт сред роднините си, нямат шанс, когато генералът кротко ни гледа с "невиждана ярост". Да живее и пребъде и дано си го изберем за президент.

                  Слава, вечна слава на герП, те спасиха България!
                  Ми как да не е вярно бе Груйчи.Отидохте си по родните гета и те пламнаха?Надявам се имаш чувство за хумор.Кво стана с Левскито чувам че идва фалита другата седмица и щели да ви преименуват на Ковид 20 да не петните повече името на Апостола...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Президентът на Танзания Джон Магуфули отхвърли вносните комплекти за тестване на коронавирус като дефектни, заявявяйки, че те са дали положителни резултати от проби, взети от коза и папая (сладък, вкусен и питателен тропически плод-бел.прев.)

                    Магуфули направи изявлението си по време на събитие в Чато в северозападна Танзания в неделя. Той каза, че има “технически грешки” с тестовете, предаде aljazeera.com.
                    Хах!
                    Ей това е здрав човешки разум.
                    Той вече вирее само извън медийното влияние на Запада и извън детската им градина, вирее там, където човекът е отговорен сам за себе си.

                    Сегашните западнярчета са инфантилни по собствено желание и даже не разбират колко катастрофално не са хора. Но иначе бомбардират хората с оръжия и медии, та дано хората им клекнат, та те да забравят, че са дечица възрастни и нечовеци, заедно с баща и дедо, отказвайки отговорност за разрушенията си. Деца възрастни.

                    Предстои война на тея западни дечица с голема гьостерица, война с хората. Надявам се хората да надделеят.

                    Тепърва мисля да питам страхливците какво става с ковида по папаята.
                    Last edited by 78-10; 07.05.2020, 14:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      Че по колко трябва да умира СРЕДНО?
                      От математическа гледна точка точно толкова трябва да умира, ако разбира се направим допускане, че държавата е една затворена система (а тя не е) и допуснем, че няма увеличение на продължителността на живота(а тя се увеличава).
                      Все пак това си е задача за 4ти клас. И не забравяй, че говоря за СРЕДНО число. В никакъв случай за абсолюютно такова.
                      Например през 2015 г у нас са починали - 108 675 души, през 2016та - 105 627, през 2017 - 107 832, през 2018 - 106 524, през 2019 - 105 931.

                      По метода, по който аз си смятам, за България се получава една разлика от 10%. В смисъл, че в България умират 10% повече хора, отколкото би трябвало според броя на населението. Сигурно това е в резултат на увеличаването на продължителността на живота, не мога да изчисля дори приблизително как се отразява.
                      Освен това с българската статистика влизат всички смъртни случаи на територията на България, без значение дали починалият е живял постоянно тука или е на екскурзия за 5 дни, без значение къде ще бъде погребан.

                      Данните по-горе съм ги взел от сайта на НСИ. Не съм ги измислил. За петте години средно умират по 106 918 човека. През 2015 са умрели 108 675, тоест с 1757 повече, което си е значително повече от 80-90 умрели до сега от Ковид, ама не съм забелязал някой да се е развълнувал, да е наложил "извънредно" положение, да ни затварят в къщи и да ни налагат разни други абсурдни ограничения.
                      Tи видя ли линка за таблицата за смъртност?
                      Ще ти го обясня надълго, че така или иначе няма къде да се обядва (пък бях обвинен че вися по цял ден по форумите). Надявам се сам да си намериш грешката.

                      Значи в тази таблица, са посочени вероятностите да умре човек на Х години в следващата 1 година. Като лирическо отклонение, ще ти кажа, че в началото е много висока, после рязко пада, и напред само расте. Вероятността, ти, на 20 години да доживееш до 80 е примерно 10%, а аз, ако съм на 60 - вероятността да доживея 80 ми е 20%. Това е така, защото се умножават вероятностите да преживееш всяка следваща (а те са по-малки от 1-ца): (1-да умреш на 20)*(1-да умреш на 21)….(1-да умреш на 80). Или вероятността да умреш точно на 80 е (1 - това предишното). В таблиците има още няколко колони, които облекчават всички сметки, но последната е тази, която теб те интересува - е(х) - очаквана оставаща продължителност на живот.

                      Това, което ти цитираш за средна продължителност на живота е е(0) или е(5) - според източника който гледаш. Обаче, като си почнал с усредняването - виж колко е е(средната възраст в уелс) - мога да сложа бутилка, че е по-високо от е0 (да не забравиш да го сумираш с възрастта). Това пак ще е някакво приближение, но доста по-близо до истината от твоята бакалска сметка. Въпросната средна възраст е свързана с пирамидата (хубаво Матеев я спомена). Тя е доста шарена по ред причини, и като имаш различно е(х) за всяка възраст, сам можеш да прецениш колко далече от истината е твоето средно. Представи си, че имаш само новородени (започваш на чисто - минала е бубонната чума и всичко живо е измряло) - ако средно очакваш да живеят 86 години, трябва ли да умират всяка година (или средно за 5 години) по 1/86-та от децата? Ами ако са останали само 86 годишните?

                      edit: поиграх си и сметнах следното (от таблиците за смъртност и демографската пирамида) - средната очаквана продължителност на живот (на текущата популация) - 80.8 за мъже, 84.4 за жени. Смъртност - 1.01% за мъже, 0.76 за жените. Или по 10 хиляди на седмица (мързеше ме да търся колко са мъже:жени, та съм ги писал 50:50). Сметките са sumproduct на пирамидата и e(x) или q(x)….та няма грешка в тяхната статистика, няма и мистерия.
                      Last edited by Тъпо парче; 07.05.2020, 14:03.

                      Коментар


                      • Звучи малко като вица за онзи дето смесил 3 урини и ги дал за изследване на доктора

                        Президентът на Танзания Джон Магуфули отхвърли вносните комплекти за тестване на коронавирус като дефектни, заявявяйки, че те са дали положителни резултати от проби, взети от коза и папая (сладък, вкусен и питателен тропически плод-бел.прев.)

                        Магуфули направи изявлението си по време на събитие в Чато в северозападна Танзания в неделя. Той каза, че има “технически грешки” с тестовете, предаде aljazeera.com.

                        Президентът, чието правителство вече си навлече критики, че крие реалните данни за епидемията от коронавирус и преди това помоли танзанийците да се молят срещу епидемията, каза, че е инструктирал танзанийските сили за сигурност да проверят качеството на комплектите. От службите взели на случаен принцип няколко проби, различни от човешки, включително от папая, коза и овца, но ги надписали с човешки имена и възраст.

                        След това тези проби били изпратени в лаборатория в Танзания, за да се тестват за коронавирус, като лабораторните техници умишлено не били информирани за произхода им.

                        Пробите от папаята и козата са дали положителна проба за COVID-19, заяви президентът и добавя, че това означава, че някои хора са били тествани положително, когато всъщност не са били заразени от коронавирус.

                        “Случва се нещо. Заявих наскоро да не приемаме, че всяка помощ е добронамерена за тази нация”, каза Магуфули и добави, че комплектите трябва да бъдат проучени.
                        Tanzania president questions coronavirus kits after animal test

                        President Magufuli says tests were found to be faulty after goat, sheep and pawpaw samples test positive for COVID-19.
                        Last edited by v_tin; 07.05.2020, 12:42.

                        Коментар


                        • Чета, че Британската икономика се е свила със 30% за първите 6 месеца и спада за 2020 ще е 14%.
                          Тя не не помни такава рецесия за 300 год.
                          Предполагам до Септември трябва да се влезе във Шведския модел и да се живее и работи със Ковида.
                          Така, че икономиката да не се налага да се интубира.
                          Правителствата като нямат доходи от данъци и те ще приемат тази мисъл, или ще фалират.
                          Сега, в Китайските училища и университети от хиляди ученици се прилагат мерки за дистанция, нещата стават.
                          Разредени бюра, маси, седалки през един, има начини, не може икономиката да е затворена за половин година.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Той и без вирус пак щеше да е виновен. Не разбра ли, че няколко злобари от форума само си търсят повод къде и върху кого да си излеят злобата. Това е истината, и тя няма нищо общо с вируса.

                            Истината е във виното
                            А да се стремиш към истината не е ли суета ?
                            Истината е девствена и никой няма право на първа брачна нощ с нея

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Той и без вирус пак щеше да е виновен. Не разбра ли, че няколко злобари от форума само си търсят повод къде и върху кого да си излеят злобата. Това е истината, и тя няма нищо общо с вируса.

                              Може да го обвиняваме за други работи ,но какво е виновен за тоя ковид които някой богоизбрани пуснаха едновременно в няколко държави?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Махна ти КППта,пусна ти кръчмите да работят,пусна шопите да се шматкат по градинки и по Витоша и др. какво искаш да направи?С карантина виновен,без карантина пак виновен и какво зависи от него ,това си е световна пандемия .
                                Той и без вирус пак щеше да е виновен. Не разбра ли, че няколко злобари от форума само си търсят повод къде и върху кого да си излеят злобата. Това е истината, и тя няма нищо общо с вируса.


                                Коментар

                                Working...
                                X