IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    Не тоя, имаше един 40 годишен без съпътстващи заболявания.
    Това за астмата не го знаех, ама е ебаси безумието да работи там.

    Мен друго ме гложди - защо не правят повторни изследвания на карантинираните в края на карантината? Дори и да не са се тръшнали на легло. И защо не карантинират цялото семейство? И защо не лепят бележки като едно време?

    п.п. разписах се в другия спам. Сега се сетих, че той ми разправяше нещо за единия починал май в Шумен (който беше с рак)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
      т

      MS-DOS си беше откраднато от предишнине ДОСи, щото Билгейтчето е трето поколение милионер с връзките си горе, естествено.

      Windows, "Прозорци", беше откраднато от Unix и патентовано пак поради това, че го прави син и внук на милионери.

      Уиндоуз като операционна система и техният Интернет Експлорър убиха, с милионерския и, след това, милиардерски глад 70 процента от развитието на човешката компютърна и интернет технология.
      кой те кара да си слагаш уиндоус
      Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

      Коментар


      • т
        Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

        Oт времето на Уиндоус или още от ДОС-овско време го ненавиждаш?
        MS-DOS си беше откраднато от предишнине ДОСи, щото Билгейтчето е трето поколение милионер с връзките си горе, естествено.

        Windows, "Прозорци", беше откраднато от Unix и патентовано пак поради това, че го прави син и внук на милионери.

        Уиндоуз като операционна система и техният Интернет Експлорър убиха, с милионерския и, след това, милиардерски глад 70 процента от развитието на човешката компютърна и интернет технология.
        Last edited by 78-10; 08.05.2020, 18:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Аз не случайно ненавиждам САЩ Бил Гейтс и подобните му изчадия.
          Oт времето на Уиндоус или още от ДОС-овско време го ненавиждаш?

          Коментар


          • Въпроса е кой е по близо до истината - немеца или ингилиза ?
            Разликата никак не е малка, само така изглежда...

            He also presented data which gives an indication of an “Infected Fatality Rate” (IFR), eg. the percentage of people infected who will end up dying. New findings show a COVID-19 infection fatality rate of between 0.24 – 0.36% (as opposed to Neil Ferguson who claims the IFR to be just under 1%, perhaps 0.8-0.9%).
            https://21stcenturywire.com/2020/05/...an-we-thought/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              епа то и страхуване, заради самото страхуване, не е много смислена операция, ма маса народ се е изпонасрал от страх. Нищо де, както съм казвал милион пъти - накрая гладът побеждава. В София с маски навън са около 1/4 от всички, основно хора на средна възраст
              Ако аз зема да разпространявам лъжи или истини против лъжците, веднага ще ме потърсят да ме вкарат в затвора. Е, може и да са ме търсили, но ще им е много скъпо да ме намерят.

              Но кой ще потърси сметка на цялата политическа гмеж по света и у нас, създаваща нарочно паника от нищо, само поради това, че са тъпа гмеж и не могат да управляват?

              Викам да бутаме вече парламента и да ги обесиме всичките на фенерите за назидание на избирателите (им).
              Last edited by 78-10; 08.05.2020, 17:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                Гигов, кво стана с уелсците? Мрът или не мрът повече?

                Аз познавам 1 заразЕн и 3-ма лично познаващи заразЕни (различни трима, и не от боята)...в България. Лекарката беше ли болна от нещо (може да съм изпуснал), или първия около 40 годишен? Ти ако не познаваш никой, значи ли че си сам на планетата? Или таково жувотно като жирафа нема. За да те успокоя - човека е "здрав", ама интересно - на контактните само едно писиарче в началото + задължителна карантина. След карантината - праи ко си знаеш.

                Хазард, това го имаше на предишната страница.
                Би ли описал личните си срещи с Ковид-19 в темата за това? Има голяма липса на лични срещи, подложи едно рамо като очевидец.
                https://forum.investor.bg/forum/%d0%...d0%b8%d0%b4-19

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                  Гигов, кво стана с уелсците? Мрът или не мрът повече?

                  Аз познавам 1 заразЕн и 3-ма лично познаващи заразЕни (различни трима, и не от боята)...в България. Лекарката беше ли болна от нещо (може да съм изпуснал), или първия около 40 годишен? Ти ако не познаваш никой, значи ли че си сам на планетата? Или таково жувотно като жирафа нема. За да те успокоя - човека е "здрав", ама интересно - на контактните само едно писиарче в началото + задължителна карантина. След карантината - праи ко си знаеш.

                  Хазард, това го имаше на предишната страница.
                  Мрат ами, и българите мрат. Всички ще умрем, ама не от ТОВА.

                  Лекарката се оказа с астма. Да работиш с астма в инфекциозното е чисто самоубийство. А началникът, който е разрешил това, трябва да бъде съден за убийство по непредпазливост.
                  https://www.24chasa.bg/novini/article/8535216

                  А мъжът:

                  Днес в УМБАЛ "Света Анна", София, е починал 36-годишен мъж с положителна проба за COVID-19. Пациентът е хоспитализиран на 30 март в инфекциозно отделение заради белодробно страдание. Заради влошаване на състоянието е приведен в реанимация, където впоследствие е поставен на апаратна вентилация. Мъжът е бил с фиброза на белия дроб и трахеостома, получена в резултат на пътно-транспортно произшествие преди години.
                  https://news.bnt.bg/news/577-sa-zara...47871news.html
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kondosko Разгледай мнение

                    Аз съм все наоколо и попивам от мъдрите и не чак толкова мъдри мисли на съфорумците

                    Иначе, гледайки цифрите към момента, вероятно си прав - ситуацията към момента не изглежда чак толкова зле.... но според мен е само привидно

                    Казвам, от позицията на човек, който има пряк допир до инфекцията.

                    От това, което видях и виждам, мога да кажа,че инфекцията е много далеч от грип, по простата причина, че пред самите лекари има изключително много неизвестни. Да, третират симптомите, но нямат идея, какъв ще е ходът на инфекцията.

                    Друг пример ще ти дам - 45 здрав мъж 16-ти ден в болницата, от които 12 дни е с три антибиотика( два венозно и един през устата) и плюс хлорохин фосфат не може да даде отрицателен резултат.

                    Да не ти говоря и за тестуването - контактен на болен с COVID с всички съпътстващи симптоми в рамките на една седмица дава два отрицателни PCR теста и след два дни се оказва с пневмония! В последствие теста за антитела е положителен.

                    С всичко това, искам само да вметна, че не е добре да се подценява ситуацията! Да, за момента няма нищо апокалиптично, но определено e по-различно от грип с усложнения

                    Сега, след като си изписах думичките за следващите две години, отново спокойно ще се отдам на попиване на мъдрите и не чак толкова мъдри мисли на съфорумците

                    Бъди здрав
                    Най после някой, който има информация от извора Бъди здрав!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kondosko Разгледай мнение

                      Ще си позволя този път да не се съглася с теб! Обикновено хората, които си инфектирани с Covid 19 и изпаднат в критично състояние си отиват от остра сърдечна недостатъчност, което при равни и други условия не би се случило.

                      Ще ти дам пример от първо лице: Болен, диагностициран с мултиплен миелом( карцином на костния мозък) стартира първи курс на химиотерапия в софийска болница. Прогнозите при това заболяване са много добри- ремисия и нормален живот между 7-10 години. Та по време на курса, е заразен с Covid -19. Две седмици след приключване на курса, болният е починал в болница, като причина за смъртта е посочена остра сърдечна недостатъчност, при положение,че не беше критичен. Изводът е: Ако не беше заразен с вируса, това нямаше да се случи!
                      Мисля, че цялостната ситуация се подценява изключително много.
                      При такива хора ( се знае) имунната система не работи правилно. След химио съвсем се нарушава работата и. При наличието на патоген тя (имунната система) реагира спонтанно, като първата реакция е на вродената, която причинява масов възпалителен процес. Адаптивната в подобни случаи е компрометирана, а една от функциите и е да контролира вродената. Възникналото възпаление може да предизвика кървене в кръвоносните съдове на сърцето, което от своя страна смърт. Друг въпрос е, че 99,9% от починалите в болница се обявяват със сърдечна недостатъчност. Не омаловажавам ситуацията, но хора с подобни съпътстващи заболявания имат и тежки метаболитни проблеми, които разстройват работата на имунната система. Ако има специалисти в областта,пишещи във форума ще е интересно да бъдат чути.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kondosko Разгледай мнение

                        Аз съм все наоколо и попивам от мъдрите и не чак толкова мъдри мисли на съфорумците

                        Иначе, гледайки цифрите към момента, вероятно си прав - ситуацията към момента не изглежда чак толкова зле.... но според мен е само привидно

                        Казвам, от позицията на човек, който има пряк допир до инфекцията.

                        От това, което видях и виждам, мога да кажа,че инфекцията е много далеч от грип, по простата причина, че пред самите лекари има изключително много неизвестни. Да, третират симптомите, но нямат идея, какъв ще е ходът на инфекцията.

                        Друг пример ще ти дам - 45 здрав мъж 16-ти ден в болницата, от които 12 дни е с три антибиотика( два венозно и един през устата) и плюс хлорохин фосфат не може да даде отрицателен резултат.

                        Да не ти говоря и за тестуването - контактен на болен с COVID с всички съпътстващи симптоми в рамките на една седмица дава два отрицателни PCR теста и след два дни се оказва с пневмония! В последствие теста за антитела е положителен.

                        С всичко това, искам само да вметна, че не е добре да се подценява ситуацията! Да, за момента няма нищо апокалиптично, но определено e по-различно от грип с усложнения

                        Сега, след като си изписах думичките за следващите две години, отново спокойно ще се отдам на попиване на мъдрите и не чак толкова мъдри мисли на съфорумците

                        Бъди здрав
                        Страхотно мнение. Благодаря
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Оп, здрасти, не съм те засичал скоро

                          Това е частен случай, а от частен случай да си вадим извод за цялото, е меко казано несериозно - лично мнение. Жалко за човека, малшанс. Хубав ден на теб и повече сполучливи моменти - може и да подценявам ситуацията (аз лично считам, че я оценявам правилно, но това си е мое мнение, пък и всеки счита, че е прав, нали), но за мен това си остава грип с усложенения. И да, винаги ще има случаи като на посочения от теб пример, но ако това "епидемия с невиждана ярост" (думи на пророка генералгоджи, в котйо се кълнат всички апокалиптици), то последното нещо, което щяхме да правим сега, е да си пишем дружески. Просто имаме много голям късмет, че сме периферия и ниокй не желае да ръсне тук зараза, щото сме безинетерси, иначе с подобни генералгоджита и супер пробита здравна система, сме тотално чао.
                          Аз съм все наоколо и попивам от мъдрите и не чак толкова мъдри мисли на съфорумците

                          Иначе, гледайки цифрите към момента, вероятно си прав - ситуацията към момента не изглежда чак толкова зле.... но според мен е само привидно

                          Казвам, от позицията на човек, който има пряк допир до инфекцията.

                          От това, което видях и виждам, мога да кажа,че инфекцията е много далеч от грип, по простата причина, че пред самите лекари има изключително много неизвестни. Да, третират симптомите, но нямат идея, какъв ще е ходът на инфекцията.

                          Друг пример ще ти дам - 45 здрав мъж 16-ти ден в болницата, от които 12 дни е с три антибиотика( два венозно и един през устата) и плюс хлорохин фосфат не може да даде отрицателен резултат.

                          Да не ти говоря и за тестуването - контактен на болен с COVID с всички съпътстващи симптоми в рамките на една седмица дава два отрицателни PCR теста и след два дни се оказва с пневмония! В последствие теста за антитела е положителен.

                          С всичко това, искам само да вметна, че не е добре да се подценява ситуацията! Да, за момента няма нищо апокалиптично, но определено e по-различно от грип с усложнения

                          Сега, след като си изписах думичките за следващите две години, отново спокойно ще се отдам на попиване на мъдрите и не чак толкова мъдри мисли на съфорумците

                          Бъди здрав
                          Last edited by kondosko; 08.05.2020, 16:12.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            Аз не познавам такъв.
                            Гигов, кво стана с уелсците? Мрът или не мрът повече?

                            Аз познавам 1 заразЕн и 3-ма лично познаващи заразЕни (различни трима, и не от боята)...в България. Лекарката беше ли болна от нещо (може да съм изпуснал), или първия около 40 годишен? Ти ако не познаваш никой, значи ли че си сам на планетата? Или таково жувотно като жирафа нема. За да те успокоя - човека е "здрав", ама интересно - на контактните само едно писиарче в началото + задължителна карантина. След карантината - праи ко си знаеш.

                            Хазард, това го имаше на предишната страница.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Колко от тях умряха? Чарлз - 71 години; Борката - 55 години, Мисушин - 54 години - уж рискова група, пък нещо като нищо? Наш гел ага излезе за има-няма 5 дни ли бяха, колко? Ти си по конспирациите, да ти говори нещо?
                              Ще умрат от СПИН той остава в телата им,въпрос на време.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Борис Джонсън тръшна,мин председалят на Русия тръшна ,принц Чарлз и той го отнесе ,дори в Белият дом влезе.Няма богати ,няма бедни ,няма
                                с червена,розова или синя кръв по ред на номерата и все още има хора да плямпат ,че няма такова животно.
                                Колко от тях умряха? Чарлз - 71 години; Борката - 55 години, Мисушин - 54 години - уж рискова група, пък нещо като нищо? Наш гел ага излезе за има-няма 5 дни ли бяха, колко? Ти си по конспирациите, да ти говори нещо?
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X