IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Помня това, но Ахчиева го интервюира на работното му място... При Слави е доста по-обстоен /има нови факти/...
    Така е. Все пак от тогава мина доста време. Ама човекът е все така ядосан на Тиквите, които ни управляват. Явно е нервак. Не е свикнал на нашите простотии. Ама като го окауши Гестапото и почне да пише обяснения, показания... ще омекне. Или ще се измете навън. Сега доктори се търсят из цяла Европа. Направо се учудвам, че все още има някакви, които са останали в тази кочина наречена България. Да гледат Мутрата всеки ден.

    Сега мутрите измислиха да оставят извънредното полужение, като уж го отменят, ама Боко ще си прави каквото иска, ще ни затваря както му скимне , с подписа на оня глупак министъра.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

      Тоя доктор е във видеото на Валя Ахчиева за Ковида. Говореше същите работи. Аз го пуснах преди 20 дни, ама кой да гледа?

      Помня това, но Ахчиева го интервюира на работното му място... При Слави е доста по-обстоен /има нови факти/...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        https://www.facebook.com/nationalist...6618850109857/
        в това видео може да се научи повече отколкото 260 страници написани тук
        Тоя доктор е във видеото на Валя Ахчиева за Ковида. Говореше същите работи. Аз го пуснах преди 20 дни, ама кой да гледа?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          [ATTACH=CONFIG]n3595273[/ATTACH]

          не проумявам защо са без маски на такова близко рзстояние, нали е много опасна чумава болест,
          конференциите са на закрито, пълно със стотици хора дето дишат, кашлят там
          ???????????????
          А, за обикновените хора, хиляда рестрикции .....
          Мисля че правят ежедневни тестове на влизащите в Белия Дом,



          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Въпроса е кой е по близо до истината - немеца или ингилиза ?
            Разликата никак не е малка, само така изглежда...



            https://21stcenturywire.com/2020/05/...an-we-thought/
            Само че като се сравнява IFR което предположение трябва да се ползва и IFR на грипа което е 0.02%

            или китайската чума е между 20 и 40 пъти по смътоностна от грипа дори и по IFR
            mWPCloud.com

            Коментар


            • https://www.facebook.com/nationalist...6618850109857/
              в това видео може да се научи повече отколкото 260 страници написани тук

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                [ATTACH=CONFIG]n3595273[/ATTACH]

                не проумявам защо са без маски на такова близко рзстояние, нали е много опасна чумава болест,
                конференциите са на закрито, пълно със стотици хора дето дишат, кашлят там
                ???????????????
                А, за обикновените хора, хиляда рестрикции .....
                Защото са ваксинирани .

                Коментар


                • Click image for larger version

Name:	trump.JPG
Views:	1
Size:	52.1 КБ
ID:	3595273


                  не проумявам защо са без маски на такова близко рзстояние, нали е много опасна чумава болест,
                  конференциите са на закрито, пълно със стотици хора дето дишат, кашлят там
                  ???????????????
                  А, за обикновените хора, хиляда рестрикции .....

                  Коментар


                  • Преди време, когато излязоха лошите данни за Белгия - споменах мимоходом какви /според мен/ са причините за многото смъртни случаи там...

                    Доста съм чел коментари за това, че в нашата страна сме имали много официални празници и бизнесът реализирал огромни загуби...

                    Е, в Белгия /може би това да се случва и в други страни/ - та, в Белгия имат страхотно много празници. Абе - тия са ВСЕ "на маса". Заведенията се пукат по шевовете. Високи доходи, съчетано с католически празници - правят големите обороти!

                    Значи - фактът: през 2018, празникът на Света Анна - се падаше в четвъртък. Почива се: четвъртък, петък, събота, неделя..., да де - ама и в понеделника - пак имаше празник /няма да го търся сега/... Едни атракции за деца по центровете на градчетата, пред Католическата им църква..., внушителна, както навсякъде... Почиват, хората! Не, че са така набожни - като гледам - в църквите почти нямаше хора..., но заведенията - там беше "изповедалнята" за белгийците...

                    Не виждам смисъл от повече обяснения... Причините за многото смъртни случаи /според мен/ - са повече от ясни! Повече от убеден съм, че тия хора едва ли са имали някаква карантина в началото. За съжаление! /иначе са много готини хора, ларж, уважават себеподобните, особено ако видят адекватно отношение към себе си, могат да създават уют, да угаждат на клиентите, разбира се - завоюват със сериозна работа и подкупваща усмивка бакшиша си.../

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      - Активните случаи само в САЩ минаха 1 млн. В целия свят в момента има 2.3 млн.
                      - В България има повече носители отколкото в Австрия
                      - Сега в Китай активните случаи са толкова, колкото и в Люксембург - около 260 души.
                      - Страните, в които болестта се развива най-бързо са САЩ, Русия и Бразилия
                      - В Германия вече има по-малко активни случаи от Холандия и Белгия.
                      - Втора вълна тръгва в Иран
                      - Страната с най-висока смъртност на 1 млн. пордължава да е Белгия. - 735. При средно за света 35.
                      Ако мислят да правят от тази простотия сезонен сериал, не са познали

                      Въпреки огромния бюджет за продукцията, първи сезон клони към пълна апатия след трети епизод.. да не кажа фиаско при внимателен прочит на статистиката за истинските поражения от "заплахата" от грип.

                      Преди повече от месец изразих мнение че ако не е блицкриг нямат шанс организаторите на събитието. Блицкриг не видяхме, тоест губят!

                      Справка държанието на народонаселението във всички държави, понесли негативите.

                      Най ме е яд че "лидера" на Беларус натри за трети път носа на демократичните държави по въпрос вирус! Иначе имаше и доста позитиви от упражнението, доста самозабравени люде с добър стандарт ги накараха да се замислят, някои даже да се смирят

                      П.С. Китай очевадно ни води с много на нула от играта по предизвиканата истерия, ама сами сме си виновни!

                      Коментар


                      • - Активните случаи само в САЩ минаха 1 млн. В целия свят в момента има 2.3 млн.
                        - В България има повече носители отколкото в Австрия
                        - Сега в Китай активните случаи са толкова, колкото и в Люксембург - около 260 души.
                        - Страните, в които болестта се развива най-бързо са САЩ, Русия и Бразилия
                        - В Германия вече има по-малко активни случаи от Холандия и Белгия.
                        - Втора вълна тръгва в Иран
                        - Страната с най-висока смъртност на 1 млн. пордължава да е Белгия. - 735. При средно за света 35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                          Не тоя, имаше един 40 годишен без съпътстващи заболявания.
                          Това за астмата не го знаех, ама е ебаси безумието да работи там.

                          Мен друго ме гложди - защо не правят повторни изследвания на карантинираните в края на карантината? Дори и да не са се тръшнали на легло. И защо не карантинират цялото семейство? И защо не лепят бележки като едно време?

                          п.п. разписах се в другия спам. Сега се сетих, че той ми разправяше нещо за единия починал май в Шумен (който беше с рак)
                          Сигурно имаш предвид този:
                          https://btvnovinite.bg/bulgaria/40-g...a-sarceto.html

                          Двустранна бронхопневмония и внезапно спиране на сърцето. Без придружаващи заболявания очевидно. Май е единственият без такива в България. Ама това се случва понякога и при обикновен грип. Не се лекуваш адекватно, развиваш двустранна бронхопневмония и не всеки има желязно сърце....

                          А оня в Шумен излезе от болницата излекуван от Ковид, с две негативни изследвания и почина два дни покъсно от рака си, очевидно усложнен и от вируса.
                          Очевидно освен от рак, може да умреш от много други неща, дори от Ковид. Има умрели и от зъб. На моя съученичка майката я пенсионираха по болест, решиха че е нещо на мозъка, а се оказа зъб. Ама не почина жената, излекува се, макар и след много ходене по мъките.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Аз съм под Линукс.
                            Важното е, че не си под манус.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                              Въпросът е кой да се тества?

                              Нашите явно тестват само контактните. Като се появи някой със симптоми в болницата го тестват. Ако е положителен, почват с контактните му и ако някой изскочи положителен и неговите контактни и т.н.

                              Няма смисъл да тестваш баба му на заразения, при положение че не е я виждал от 1 година нито съседите му дето не са се засичали в асансьора.

                              Та въпросът седи - кой да се тества.

                              1. На случаен принцип - може, но ще е с пъти по-малко откриването на нов болен. Ако на контактните от 28 теста излиза 1 само положителен. То на случаен принцип на 100 теста колко ще излязат положителни? Мислиш ли че ще излязат 10? Аз не мисля. Т.е. с пъти по-малко положителни ще излязат отколкото контактните.

                              2. Гигов предлага да се прави представителна извадка в цялата страна - което според мен е същото като горното.

                              3. В огнищата да се тества или на случаен принцип или по-масово. Тука мисля че като откриват в някое предприятие заразен и тестват повечето или всичко - в ТЕЦ Бобов дол, в онова шивашкото в Плевен. поне така декларираха - но не знам дали е така или пак съответните бригади и близки контактни на тях. Е за оня ден казаха, че ще тестват цялата махала в Ямбол, ама щяло да отнеме седмица че били къде 5000 човека. Дали ще го направят не знам. Т.е. този вариант изглежда най-разумен и според мен се прави в някаква степен, но сигурно не на 100%.

                              4. Всички пристигащи от чужбина - може, даже задължително, даже съм за карантина веднага на летището. Но не съм сигурен че някой има топки да го направи в Европа - щото разбираш ли индивидуалните права щели да бъдат нарушени да седят в карантина принудително. Но да кажем могат да се тестват всички пристигащи. Едва ли са толкова много.

                              5. Медиците - щото те там се заразяват доста сериозно. Но тук трябва да се правят периодични тестове, щото днес може да не е заразен, нo утре (или след 1 седмица) може да е заразен.


                              Така че ОК - да тестваме повече - но кой точно?

                              Иначе тестване заради самото тестване не е много смислена операция.
                              1-2. Случаен принцип не важи. Извадка мин 1000 човека стратифицирана ако може. 2 пъти през 1 седмица. Ако има под 10% няма смисъл да се тества повече. Добре правят с огнищата, щото явно при другите е 2-3% прекалено малко. Щом са малко може да се тестват всички потенциално заразени - контактни
                              3. В огнища - контактни лица всички близки. Ако има над 20-30%, и техните контакти на откритите заразени. и дотам
                              4. Пристигащи - даваха идея - всички си правят от джоба ПЦР+бърз или карантина 14дена, за рисковете - в хотел/казарма.
                              5. медици - всяка седмица където има и 1 заразен от отделението - контактните. Спешна помощ всяка седмица всички в който регион има заразени. ЛЛ не, само при симптоми.
                              Да ги похваля шТаба- вървим в правилната посока, демек увеличаване на тестването. Би ми се искало да е 10к примерно, а не 1000-1500.
                              Тестването е "безплатно" някакви си 5-10млн. При условие че 10млрд ще ни струва короната
                              Last edited by bota156; 08.05.2020, 19:15.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение

                                кой те кара да си слагаш уиндоус
                                Аз съм под Линукс.

                                Коментар

                                Working...
                                X