IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
    Не очаквам отговор, но да попитам отново. Как взимате решения в условия на недостатъчна и непълна информация? Все някой се е самонаблюдавал до степен, позволяваща му да има мнение по въпроса. Интересува ме личната ви позиция, а не постулатите от литературата.
    Осланям се на развитите у мен от семейство, от нормално широко средно образование, от общество, уважаващо фактите, а и от природни дадености - умение за самостоятелност и самостоятелно мислене, здрав разум и достатъчна самокритичност.

    Животът като факти показва, че успявам.

    Но това вие, ползвателите на готови журналиски фрази и език и мисли, на подадени от некой "факти", на логиката "на Батко", на готовата храна и на секс-куклите... не ще разберете до смъртта си.
    Last edited by 78-10; 11.05.2020, 15:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Пак смешки … Александър Македонски, Атила по книжка е управлявал...
      Точно Александър Македонски, Наполеон, Чингис Хан, Жана Д'арк и една камара други владетели или лидери в миналото са се съобразявали с тази книжка, преди тя още да бъде написана - ха-ха ....

      Всъщност те всичките са били вродени таланти, които интуитивно са прилагали едни и същи методи за управление на тълпата, на народа или на армиите си. И впоследствие са послужили като образец на поведение, който е изучаван от Густав Льобон, и след това е обобщен, класифициран, и подготвен в сбита форма вече като Учебник за бъдещи диктатори.

      Като цяло тълпата се управлява лесно, стига разбира се човек да знае как да го направи. И именно одисеята с коронавируса е най-голямото доказателство за успешно управляване на тълпата чак на световно ниво. Доказателство е и за това, че ние въпреки че сме уж умни хора, всъщност имаме поведенчески характеристики на една лесно управляема тълпа. Прочетете книжката, ако не вярвате в това .......

      Коментар


      • Задължителните ваксинации ги има отдавна в т.н. тоталитарни страни и, общо взето, показват положителен ефект за много по-опасните болести детски паралич, едра шарка, туберколоза и дръ. Е го преди петнайсетина години СЗО обяви даже, че едрата шарка е премахната от лицето на Земята в резултат И на ваксинирането.
        Сега малко се хвалим с бецежето.

        Но това са ваксини за отдавна познати болести-вируси, самите те доказано работещи над 95% в първите години.

        А, както писах по-долу, ваксините срещу грипоподобни вирози не са ефективни поради голямата променливост на тези вирози. Точно заради тази голяма променливост, също така, тези вирози бързо стават "леки", не толкова опасни като горните зарази. Това е железен факт, питайте Българский Лев, ако не се отметне от лекарската си отговорност, в което го подозирам все повече - дърпа за интереса на гилдията на лекарите-убийци само от личен интерес.

        Прочее, едрата шарка пак се е появила в единични и отделни случаи по държавите на полухората.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
          Не очаквам отговор, но да попитам отново. Как взимате решения в условия на недостатъчна и непълна информация? Все някой се е самонаблюдавал до степен, позволяваща му да има мнение по въпроса. Интересува ме личната ви позиция, а не постулатите от литературата.
          Аз не взимам решения еднакво зависи от риск - награда - и евентуален най лош случай примери

          4 цифрен не от най-големите форекс акаунт преди много време Асен1975 каза в този форум че петрола утре тръгва , нашортих с голям сайз и от 14 долара движение за деня хванах 10 понеже ме достраша в един момент и реших да си прибера спечеленото и направих най голяма си дневна печалба която някога съм правил в лошия случай щях да си зануля акаунта за отрицателно време... Ако държах още три години близо като всеки месец си вадех някакви къси който са отгоре ($100 - 150- до $400) да си харча...

          Пример две завой на планинско каране със огранчиене 60 лятото с хубави гуми може да се вземе без проблеми със 80 една зима със 60 на изчистен до асфалт път се оказа че има тъмен лед електрониата на колата замига и усетих как ме сецна, ако беше по голямо петното електрониката не може да предодврати нищо защото законите на физиката са си закони на на физиката - затова като нямам информация има или няма тъмен лед в завоя предполагам че има влизам с по-малко от 40 вече ...
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            За първи път съм съгласен с тебе, но не съм много сигурен, че ще успеем да свалим ББ. По-скоро няма да успеем, защото ще сме малцинство при едни евентуални избори. ББ много добре владее изкуството за манипулиране и управляване на тълпата, защото съдейки по методите му, е чел бестселъра "Психология на тълпите" от Густав Льобон. Всъщност всеки един световен лидер вероятно държи тази книжка под възглавницата си, и се приспива и събужда с нея.

            В тази книжка е тайната на световното господство, и ако човек я прочете, ще осъзнае защо толкова много лидери по света я практикуват (добри и лоши) и защо народа няма никакъв шанс срещу разните му там диктатори, които искат да го подчинят и управляват. За съжаление това е голата истина - нямаме никакъв шанс да се съпротивляваме, ако някой поиска да ни пороби, и го прави това професионално съгласно тази книжка.

            Цитирам част от предговора:


            https://illuminationis.com/library/g..._foules_BG.pdf
            Пак смешки … Александър Македонски, Атила по книжка е управлявал
            Това е вроден талант. Една яка мацка, най-добрата приятелка която съм имал ме е "учила" няколко години на това изкуство. И станах некадърен ученик понаучил с кански мъки. Цитирал съм и техники от книги, бла бла
            Аз съм я гримирал и обличал да е като гаврош и отиваме в чалготека дето никога не сме ходили. Половината "мъжкар" събра и ми се смее и вика видя ли как се прави . Да ама нищо не разбрах, само констатирах факт. Мога да позная като видя и ме плени някоя с аурата си но дотам. С една мис БГ съм се хващал на бас - тип последния ергенски запой.
            За 2 часа го изчука, в 11 часа посочен бизнесмен от мен. и оня беше оплезил езика до земята.
            После ме черпи с неговите пари - взе и балъка палат 200-300кв и ми благодареше че аз съм причината да го изцоца тоз сладур
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              За първи път съм съгласен с тебе, но не съм много сигурен, че ще успеем да свалим ББ. По-скоро няма да успеем, защото ще сме малцинство при едни евентуални избори. ББ много добре владее изкуството за манипулиране и управляване на тълпата, защото съдейки по методите му, е чел бестселъра "Психология на тълпите" от Густав Льобон. Всъщност всеки един световен лидер вероятно държи тази книжка под възглавницата си, и се приспива и събужда с нея.

              В тази книжка е тайната на световното господство, и ако човек я прочете, ще осъзнае защо толкова много лидери по света я практикуват (добри и лоши) и защо народа няма никакъв шанс срещу разните му там диктатори, които искат да го подчинят и управляват. За съжаление това е голата истина - нямаме никакъв шанс да се съпротивляваме, ако някой поиска да ни пороби, и го прави това професионално съгласно тази книжка.

              Цитирам част от предговора:


              https://illuminationis.com/library/g..._foules_BG.pdf
              Не виждам как ще го бориш ББ, доде го подкрепяш.
              Last edited by X_Y; 11.05.2020, 14:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение

                Глупости на търкалета. - Днес си дал проба че нямаш вироз, пробата излиза след 2 дни, През тези 2 дни си се заразил. КАкво показва теста - един четвъртит. Следва въпроса с ваксината - тотална утопия.
                И така става, че 'чистия' от вироза Манков, развявайки глупостта и теста си на показ, взел че заразил няколко то човека докато органите се сетят или ако се се сетят, да го озаптят. Аре спрете се малко и си починете. Вече ви махнаха мерките, може да ходите из улиците и да си говорите, ако нямате друга публика
                Дори и с американските уж 100 процента сигурни бързи тестове (не съм запознат как работят най новите американски тестове) и ежедневно тестване на всички които влизат в Белия Дом заразата успя да стигне до един от валетата на Тръмп (тези дето му сервират храна и напитки - са от армията) и до прес секретарката на вице президента Президента Пенс - който сега се е изолирал някъде (по думите на Тръмп) и в Белия Дом работещите вътре вече носят маски от тази седмица...

                Това че си пресимнтоматичен и сутринта не издишаш вирус на теста в четвъртък не значи че в петък няма да си положителен

                The official said the staffer had tested negative Thursday and did not have symptoms at that time but had tested positive Friday morning, according to the pool. https://abcnews.go.com/Politics/penc...ry?id=70582316
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Не очаквам отговор, но да попитам отново. Как взимате решения в условия на недостатъчна и непълна информация? Все някой се е самонаблюдавал до степен, позволяваща му да има мнение по въпроса. Интересува ме личната ви позиция, а не постулатите от литературата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    За първи път съм съгласен с тебе, но не съм много сигурен, че ще успеем да свалим ББ. По-скоро няма да успеем, защото ще сме малцинство при едни евентуални избори. ББ много добре владее изкуството за манипулиране и управляване на тълпата, защото съдейки по методите му, е чел бестселъра "Психология на тълпите" от Густав Льобон. Всъщност всеки един световен лидер вероятно държи тази книжка под възглавницата си, и се приспива и събужда с нея.

                    В тази книжка е тайната на световното господство, и ако човек я прочете, ще осъзнае защо народа няма никакъв шанс срещу разните му там диктатори, които искат да го подчинят и управляват. За съжаление това е голата истина - нямаме никакъв шанс да се съпротивляваме, ако някой поиска да ни пороби, и го прави това професионално съгласно тази книжка.

                    Силно се съмнявам да е чел подобна книжка. Тези книги са безкрайно скучни. И изобщо не мога да си го представя да има мач "Барса" и "Интер" пък той да чете.... Забрави. Човека е роден с дарба да манипулира, идва му отвътре. Затова и лъже толкова естествено, все едно диша.

                    Впрочем, продължавайте да гласувате за него и наистина няма да го свалим.
                    Откакто съм роден до трийстата ми година приблизително ме управлява бай Тошо, от 50тата насам ме управлява Бойко. Страхувам се че няма да доживея друг ....
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Славейчо семейство не успя да завърти ти ще го мъчиш заедно с Годжи,Ванката и Маестрото държава да управляват.Едно е да се плюе от
                      екрана и съвсем друго реалният живот.
                      То пък Боко кат е завъртял едно семейство....
                      Впрочем Слави успя да инициира референдум, на който гласуваха 2-3 пъти повече българи, отколкото на референдума на Столетницата за АЕЦа. Доколкото помня не му достигнаха десетина хиляди гласа за да стане решението на Референдума ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за парламента. А БСП усля едвам да събере гласове за да е валиден референдума, 20,2%. При Слави бяха 49% . Така че не го подценявай като организатор.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Ако парламента на Бойко гласува задължителна ваксинация, ще го съборим и ще си изберем Слави, който ще я отмени. Толкоз.
                        За първи път съм съгласен с тебе, но не съм много сигурен, че ще успеем да свалим ББ. По-скоро няма да успеем, защото ще сме малцинство при едни евентуални избори. ББ много добре владее изкуството за манипулиране и управляване на тълпата, защото съдейки по методите му, е чел бестселъра "Психология на тълпите" от Густав Льобон. Всъщност всеки един световен лидер вероятно държи тази книжка под възглавницата си, и се приспива и събужда с нея.

                        В тази книжка е тайната на световното господство, и ако човек я прочете, ще осъзнае защо толкова много лидери по света я практикуват (добри и лоши) и защо народа няма никакъв шанс срещу разните му там диктатори, които искат да го подчинят и управляват. За съжаление това е голата истина - нямаме никакъв шанс да се съпротивляваме, ако някой поиска да ни пороби, и го прави това професионално съгласно тази книжка.

                        Цитирам част от предговора:
                        Щом определен брой живи същества се съберат на едно място, независимо дали става дума за стадо животни или за човешка тълпа, те инстинктивно се поставят под властта на някакъв ръководител, т.е. водач.

                        Водачът на човешки тълпи играе значителна роля. Неговата воля е ядрото, около което възгледите се оформят и уеднаквяват. Тълпата е стадо, което не би могло да мине без господар.
                        https://illuminationis.com/library/g..._foules_BG.pdf
                        Last edited by Mateev; 11.05.2020, 14:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                          marketleverage интересното в твоя отговор е, че ти не се поинтересува какво лекарство съм ползвал. Информация която би ти била полезна, дори и в случая, че съм се заблудил и за лекарството и за болеста декември месец. Ти веднага тръгна да оборваш твърдението ми колко тежка/лека е болеста. Извода е, че известна част от пишещите, изобщо не се интересуват от болеста и лекуването. Явно интересите са от съвсем друго естество.
                          Почнах те със Teствал ли си се ? Ако не си значи просто си пил нещо и си получил положителен ефект (може и плацебо ефект) без да си сигурен че е бил вируса - може да си имал проста настинка...

                          Ако беше важно щеше да споделиш....


                          Теб специално те питах нещо като каза че руските сайтове си били променили писанията... Като те питах какво точно са си променили понеже не чета такива незнам даже къде да ги търся тези дето се водят достоверни ми отговори мъгляво че са си променили посоката на говоренето без да кажеш нищо съществено => НЕ СИ ЧОВЕК КОЙТО СТАВА ДА ГО ПИТАТ НЕЩО - Сега отново не казваш нищо съществено...
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Ако парламента на Бойко гласува задължителна ваксинация, ще го съборим и ще си изберем Слави, който ще я отмени. Толкоз.
                            Славейчо семейство не успя да завърти ти ще го мъчиш заедно с Годжи,Ванката и Маестрото държава да управляват.Едно е да се плюе от
                            екрана и съвсем друго реалният живот.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

                              По-рано датският парламент гласува за налагане на ваксинация срещу новия коронавирус.
                              Ако парламента на Бойко гласува задължителна ваксинация, ще го съборим и ще си изберем Слави, който ще я отмени. Толкоз.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

                                Какви ги приказваш? Цялата работа трае 2-3 дена и после още седмица храчки. Това ви е цялото боледуване. Хората го преболедуваха още средата на декември и януари. Може и да повтори но много по-слабо даже без храчки. Бях писал преди какво лекарство върши работа.
                                Нито сериозно, нито компетентно, нито отговорно твърдение е това, дори и вярно да описва картината и проявите у някои. ДОКАТО има течащи в тялото процеси ( НЕЗАВИСИМО, ОТ ТЯХНАТА ТЕЖЕСТ!) ѝ се отделя вирус в околната среда, човек боледува. Възстановяването, за тези и ако се стигне до него, е следващ етап.
                                За да не се заразите, преди около седмица, талантливият, образован и успешен инцж. Матеев от Габрово, предложи особена маска - глобус, която (съдейки по компетенциите, които сам има и мощния холдинг, който представлява тук, + техническата революция, която води със себе си) може би, ще изработи и продаде за цялото човечество. Е, или поне, за едни 7 милиарда души.
                                Аз казвам, да го подкрепим. Свято дело е.

                                Коментар

                                Working...
                                X