IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Преди 5 години Bill Gates ви предупреди


    Сега слушайте внимателно и изпълнявайте

    Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
    Но това по сценарият на Бил Гейтс ще продължи около 18 месеца

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

      Мислиш ли? Май да?
      Ама маските са задължителни от ВЧЕРА, а това са данните от ВЧЕРА. Няма как слагането на маски вече да се е отразило и да го хванат тестове, които пък са взети ОНЯ ДЕН.
      Аз съм сигурен, че тая нищожна цифричка 7 е случайна флуктуация и неминуемо ще видим числа доста по-големи, ама все пак моята графика е силно наклонена надолу.
      10-20 случая могат да си ги манипулират както си искат. Че те въведоха понятието "СЪМНИТЕЛЕН" !?!?!
      Демек ще си го тестваме пак когато искаме и ще обявим какъвто ни харесва резултат ….
      Има ли някоя друга страна дето са асансьор заразените - нагоре, надолу и пак и пак без изключение вече 10+ дена?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Това е само защото задължиха народа да сложи скафандрите...

        Ако пък недай си боже нещо скочат заболелите следващите дни, ще кажат "Олигофрени - стана така щото в Събота излязохте навън"....

        "Win-Win" за Генералитета !
        Мислиш ли? Май да?
        Ама маските са задължителни от ВЧЕРА, а това са данните от ВЧЕРА. Няма как слагането на маски вече да се е отразило и да го хванат тестове, които пък са взети ОНЯ ДЕН.
        Аз съм сигурен, че тая нищожна цифричка 7 е случайна флуктуация и неминуемо ще видим числа доста по-големи, ама все пак моята графика е силно наклонена надолу.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Да.... нови 7 установени случая с Корона. Голяма пандемия голямо нещо. Ако заболяваме с такива темпове към 4600 г ще се зарази цялото население на България, ако предположим, че след 2600 г ще има България и че ще е 7 милиона. Тогаз ще се зарази и Кашчей Безсмъртният, успешният трейдър.
          А какво искаш да ни кажеш сега, че предпочиташ още утре да те хване вируса за да правиш имунитет ли? Или ако може всички да ги хване, а теб да те подмине за да можеш да ни хейтиш тука във форума, че няма пандемия ?

          Коментар


          • Вече съм сигурен какво представлява тази "пандемия" . Просто е един тест . Не знам как му е името ( не е Филаделфия )

            Запитах се тази сутрин :
            - къде е по-опасно и заразно да отидеш - в църква (ако не целуваш иконите) или в Кауфланд ?
            - как успяха да затворят храмовете дори и в Гърция, Ватикана и Израел ?
            - има ли такива случаи в световната история ?
            - колко може да продължат ограничителните мерки , преди да се прояви открито недоволство ? Три месеца , година , три години ?

            Още няма резултат - този не е от бързите тестове и не е достъпен за всички .

            п.с. Вчера със жената ходихме в Билла на пазар и дори минахме през магазин за дрехи - спазвайки всички санитарни изисквания.
            Но не отидохме на църква. Казват, че признатия грях е половин грях. Надявам се да е така.




            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Да.... нови 7 установени случая с Корона. Голяма пандемия голямо нещо.
              Това е само защото задължиха народа да сложи скафандрите...

              Ако пък недай си боже нещо скочат заболелите следващите дни, ще кажат "Олигофрени - стана така щото в Събота излязохте навън"....

              "Win-Win" за Генералитета !

              Коментар


              • Зомбитането продължава:
                В продължение на 2 минути гледаме по ТВтата как лекари са напуснали работните си места и ръкопляскат продължително.... Окуражавали ни да си седим в къщи...
                Кому бе, дяволите да ви вземат, помагате с безсмислените си ръкопляскания?
                Аз искам, като се обърна към лекар за помощ, да ми обърне внимание, да ме прегледа, да ме изслуша, да ми назначи изследвания, ако е нужно, да приложи целия си професионализъм и в крайна сметка да ми помогне, ако е и доколкото е възможно.
                Това искам, а не сутрин да излизат пред болниците и да ръкопляскат колективно, като някакви зомбита в долнокачествена холивудска продукция.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Да.... нови 7 установени случая с Корона. Голяма пандемия голямо нещо. Ако заболяваме с такива темпове към 4600 г ще се зарази цялото население на България, ако предположим, че след 2600 г ще има България и че ще е 7 милиона. Тогаз ще се зарази и Кашчей Безсмъртният, успешният трейдър.
                  Last edited by gigow; 13.04.2020, 08:37.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    а сега сложи още един месец карантина, до 13 Май ?
                    Станаха минус 20% БВП
                    Сега всеки харчи заплатата от Март или заделени пари.
                    Другия месец Българина няма да харчи, ами ще продава нещо да си плаща сметките и храната..

                    А твоя приятел Макрончо, предлага затворените граници да са до Септември.
                    Ти го казваш все едноче едва ли не при всички ще е така аз го виждам при 15% да има някакви проблеми (някъде ще успеем да го компенсираме развитие в други сектори) а част от тези 15% ако сега удържат (и ако не са в туризма и поддържащите го бизнеси) ще успеят да наваксат - все едно някой да си мисли че кръчма в студентски ще остане празна като отвори


                    ПП Винаги може и да е по зле в африка вилнеят скакалци https://www.spokesman.com/stories/20...millions-in-a/

                    Ако заегнат и епитет дори при добра реколта храната няма да е много евфтина

                    ППП Аз ако трябваше да взема решение в ситуация на несигурност бих си засадил градина на някой от фамилните имоти а и всички казват че дребното земеделие влияе терапевтично и намалява стрес

                    ПППП Тези който взимат рента като пари може да я вземат и в натура
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Русия влиза във войната с коронавируса, строят се от известно време 16 специализирани болници.

                      Който все още си мисли, че тази епидемия е някаква измислица (конспирация) просто си живее в някаква негова измислена вселена.

                      Ето линк на филмче с много детайли за това как, какво и къде се строи:

                      https://www.youtube.com/watch?v=-pazPRFNqmo

                      Коментар


                      • а сега сложи още един месец карантина, до 13 Май ?
                        Станаха минус 20% БВП
                        Сега всеки харчи заплатата от Март или заделени пари.
                        Другия месец Българина няма да харчи, ами ще продава нещо да си плаща сметките и храната..
                        Говоря за хората извън София.

                        А твоя приятел Макрончо, предлага затворените граници да са до Септември.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                          Е, да, това остава.
                          Да изброявам очевидните неща.
                          Ама каквото ти гледаш, аз друго виждам и обратно.
                          Нормално е, не сме роботи.
                          Различни сме.
                          Небето над София май се е изчистило.
                          С колко ли е намалял БВП на БГ за този един месец карантина ? ПОНЕ 10%
                          Tранспорт, туризъм, въздухоплаване, култура, развлечение, услуги, търговия на дребно/едро (без храна), хотели, ресторанти - у киреча.
                          Ще ми трябват часове да пиша за директни и индиректни следствия.
                          Може и малко повече от 10% макар че е малко мъртъв сезон (площите на открио не са отворени и е рано за летния туризъм) аз не отричам че ще се свива за някой сектори дори не го виждам как ще се оправи скоро

                          Без скорошна оправия

                          Туризъм (хотели - туроператори) и да и да отключим ние незнам как ще стане ... тук зависи от другите страни как ще приемат хора и тяхното население колко ще е склонно да пътува, -англичаните бяха последните смелчаци преди да ги удари и тях китайската чума ....

                          авиотранспорт зависи и от туризма и приходящ и изходящ, каргото си се движи ама те имат собствени флотилии (куриерите с такива даже май са по натоварени заради онлайн търговията - DHL )

                          За друти не съм толкова песимист

                          Tранспорт като цяло има някакво движение но е намалено заради спрялата западна европа а и турция и ни го сложиха с пакета мобилност (на БГ фирмите които въртяха бизнес на запад ) но това може да е от първите отпушили се

                          Търговията на дребно ако не е в мол си върви, ама хората заради несигурността ги е страх да харчат за неща който не са основни (някой който си сменя гумите на 4 сезона може да реши да си ги търкаля още един.... )

                          Услугите някой май вървят (фризьори се каза не е забранено да работя с разделение между клиентите, някой могат да работят но са се покрили като зъболекарите, някой ще работят сега им се пече работата - погребални агенти / бракоразводни адвокати) други имат намален оборот (като си си вкъщи по малко е вероятно да ти трябва ключар - изработка на загубен ключ или авариино откключване) или таксита а и не го знаеш кой е возил таксито трябва на риск да се возиш или някой може да си спести да опакова подаръците професионално,

                          Застряхователите поради ниската застахователна култура на българина движат със задължителните застраховки който така или иначе ще си вървят

                          Развлеченията като тръгнат нещата веднага ще наваксат
                          Last edited by marketleverage; 13.04.2020, 02:21.
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                            Кой не работят ? Моля да ми изброиш ...

                            Ето аз как ги виждам нещата

                            Фирмите дето правят пакетирани храни щото италианците съвсем не работят и им ядат пазара и се мъчат със сетни сили да задоволят пазара на запдна европа - супермаркетите там също трябва да зареждат такива стоки и някой са зареждали от Италия същото което правим и ние ако сега се докажат тези поръчки може да не спрат като това отмине (защото е по добре да имаш два доставчика отколкото 1 а и ние сме по евтиния доставчик).... ,

                            ИТ бранша работи 70+ фирми наемат кол центровете също работят хоум офис (тук ако изиграем картите добре ще дръпнем още бизнес от западна европа), ИТ фирмите ако експеримента с толкова много служители хоум офис мине добре ще минат от 20% да са хоум офис (пускаш всички по един ден седмично да си работят от вкъщи на ротационен принцип - означава че ти трябва 20% по-малък офис) може да минат поне на 40 процента хоум офис или по смелите и на до 50-60% като привилегия за най добрите служители - което ще повлияе на клас А офисите в посока надолу

                            хлепбоперкарни - големите дето правят пакетиран хляб си работят все едноче нищо няма , малките който са за квартала също си работят и може да продават като будка

                            Закуските / дюнери / сандвичи си работят като бутка или с доставки

                            Дърводобив, рудодобив, земеделие, ферми - работят

                            тези дето шият защитните костюми баце им че каза имат поръчка за 50 000 от Германия (тествали са костюма там и го харесват) веднага след като задоволят вътрешния пазар


                            Не работи мола и магазините вътре (магазините отвън си работят) - пазарите щяха да си работят ако онзиден не бяха издънили положенито - за тези хора ми е кофти щото сега няма да работят заради тъпунгерите клиенти на женския пазар и организацията там - на други пазари много по добре са били организирани нещата и не са давали скупчване и бизнеса за забавление не работи както и сладкарниците и тези дето ги зареждат с много вкусни но нетрайни продукти

                            От ресторантите тези дето са разчитали на обедното меню за да изкарат пари - (ядене в кутиики за вкъщи) ще са що годе ок тези който са за забавление страдат повече

                            Училища и детски градини ще има и след това - макар че със застаряването на учителите и бъдещата им липса това тук ни идва като know how за като доиде този момент как може да си олекотим

                            Любимите на всички в този форум брокита на имоти се преориентират да правят онлайн огледи

                            Авто клъстъра ще тръгне като тръгнат заводите в Германия - не им е забранено да работят - просто поточните линии там разчитан на just in time принцип на доставка на частите

                            Е, да, това остава.
                            Да изброявам очевидните неща.
                            Ама каквото ти гледаш, аз друго виждам и обратно.
                            Нормално е, не сме роботи.
                            Различни сме.
                            Небето над София май се е изчистило.
                            С колко ли е намалял БВП на БГ за този един месец карантина ? ПОНЕ 10%
                            Tранспорт, туризъм, въздухоплаване, култура, развлечение, услуги, търговия на дребно/едро (без храна), хотели, ресторанти - у киреча.
                            Ще ми трябват часове да пиша за директни и индиректни следствия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                              Много ми е забавно
                              всички мои приятели на които съм изпратил материали и видео за коронавируса че е менте и всичко е измама
                              ми отговарят по следния начин "Да знам аз съм запознат но какво можем да направим ..........
                              тоест Всички знаят че Правителството и властта ги мами и насила им налага Домашен арест
                              Но въпреки това те не предприемат абсолютно нищо
                              просто чакат пасивно изхода от това положение.
                              Но това по сценарият на Бил Гейтс ще продължи около 18 месеца
                              Нека да попитам какъв е процента от хората които могат да си позволят да не работят
                              и да не получават заплата в продължение на 18 месеца и да продължат да имат нормален живот?
                              Тук не е въпроса до пари. Кредити се разсрочват, не ти ги търсят, пари за безработица, данъци разсрочени. Да имаш пари за 10 г напред, пак не можеш да живееш нормално, защото не парите са проблема, a това че животът спря, просто никой не живее в момента, като се пазим да не омрем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Значи, ти си на държавна хранилка, ама ти е чудно и забавно, какво ще правят тези със фирмите и самоосигурените, ако се проточи 2-3-6-18 месеца ?????????
                                Ей тва са старите комунисти !
                                Кой не работят ? Моля да ми изброиш ...

                                Ето аз как ги виждам нещата

                                Фирмите дето правят пакетирани храни щото италианците съвсем не работят и им ядат пазара и се мъчат със сетни сили да задоволят пазара на запдна европа - супермаркетите там също трябва да зареждат такива стоки и някой са зареждали от Италия същото което правим и ние ако сега се докажат тези поръчки може да не спрат като това отмине (защото е по добре да имаш два доставчика отколкото 1 а и ние сме по евтиния доставчик).... ,

                                ИТ бранша работи 70+ фирми наемат кол центровете също работят хоум офис (тук ако изиграем картите добре ще дръпнем още бизнес от западна европа), ИТ фирмите ако експеримента с толкова много служители хоум офис мине добре ще минат от 20% да са хоум офис (пускаш всички по един ден седмично да си работят от вкъщи на ротационен принцип - означава че ти трябва 20% по-малък офис) може да минат поне на 40 процента хоум офис или по смелите и на до 50-60% като привилегия за най добрите служители - което ще повлияе на клас А офисите в посока надолу

                                хлепбоперкарни - големите дето правят пакетиран хляб си работят все едноче нищо няма , малките който са за квартала също си работят и може да продават като будка

                                Закуските / дюнери / сандвичи си работят като бутка или с доставки

                                Дърводобив, рудодобив, земеделие, ферми - работят

                                тези дето шият защитните костюми баце им че каза имат поръчка за 50 000 от Германия (тествали са костюма там и го харесват) веднага след като задоволят вътрешния пазар


                                Не работи мола и магазините вътре (магазините отвън си работят) - пазарите щяха да си работят ако онзиден не бяха издънили положенито - за тези хора ми е кофти щото сега няма да работят заради тъпунгерите клиенти на женския пазар и организацията там - на други пазари много по добре са били организирани нещата и не са давали скупчване (всички с маски - еднопосочно движение да не се мотатя интнт) и бизнеса за забавление не работи както и сладкарниците и тези дето ги зареждат с много вкусни но нетрайни продукти

                                От ресторантите тези дето са разчитали на обедното меню за да изкарат пари - (ядене в кутиики за вкъщи) / кетъринг ще са що годе ок тези който са за забавление страдат повече

                                Училища и детски градини ще има и след това - макар че със застаряването на учителите и бъдещата им липса това тук ни идва като know how за като доиде този момент как може да си олекотим и оптимизираме системата

                                Любимите на всички в този форум брокита на имоти се преориентират да правят онлайн огледи

                                Авто клъстъра ще тръгне като тръгнат заводите в Германия - не им е забранено да работят - просто поточните линии там разчитан на just in time принцип на доставка на частите
                                Last edited by marketleverage; 13.04.2020, 01:34.
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X